1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. سرمایه گذاری
  4. ورود به دنیای متاورس و کسب درآمد از آن

ورود به دنیای متاورس و کسب درآمد از آن

ورود به دنیای متاورس و کسب درآمد از آن
لوگو علیرضا محرابی
ورود به دنیای متاورس و کسب درآمد از آن
سرمایه گذاری

متاورس یک دنیای مجازی اشتراکی است که در آن زمین ها، ساختمان ها و آواتارها و دیگر پارامترهای آن امکان خرید و فروش دارند و تمامی این معاملات توسط ارزهای دیجیتال امکان پذیر است. پلتفرم هایی که در دنیای متاورس وجود دارند، بر روی فناوری بلاک چین راه اندازی شده اند و از ارزهای دیجیتال و توکن های غیر قابل تعویض مانند NFT برای معاملات خود استفاده می کنند. در این حالت است که یک سری دارایی های دیجیتال ایجاد می شود که به صورت غیرمتمرکز و درآمدزا هستند. البته شرایط بحرانی کرونا نیز موجب ایجاد علاقه کاربران بسیاری به این محیط های مجازی اشتراکی یا متاورس شده است. برای آشنایی با متاورس و چگونگی ورود به دنیای متاورس این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

متاورس چیست؟

متاورس چیست

منظور از دنیای متاورس، یک فضای مجازی مشترکی است که در این فضای مجازی، ساختمان ها، آواتارها و اسامی نیز حق فروش دارند و این معاملات در این فضای مجازی توسط ارزهای دیجیتال امکان پذیر است. از دیگر امتیازاتی که می توان برای این فضای مجازی بیان کرد، گردش با دوستان خود در این فضای مجازی است که می توان از ساختمان ها و مکان های مجازی مختلف دیدن کرده و کالاها و خدمات را خریده و از رویدادهایی همچون کنسرت و دیگر برنامه های مورد علاقه خود بازدید کنند.

به دلیل شرایط بحرانی کرونا، این فضای مجازی با استقبال بالایی روبرو شد و افراد به دلیل شرایط قرنطینه ای که وجود داشت، مجبور به فضای کاری مجازی شدند. متاورس طیف گسترده ای از مفاهیم واقعیت مجازی را شامل می شود که ابزارهای مختلفی همچون بازی ها و پلتفرم های اجتماعی در این فضای مجازی وجود دارند. بسیاری از پلتفرم هایی که در این دنیای مجازی وجود دارند، بر روی بستر بلاک چین راه اندازی شده اند و برای فعالیت های خود از ابزارهایی همچون ارزهای دیجیتال و توکن های غیرمثلی استفاده می کنند.

نقش NFT ها در ورود به دنیای متاورس

توکن های غیر مثلی یا همان NFT نوع جدیدی از دارایی های دیجیتال هستند که فضای مجازی متاورس، رشد گسترده خود را مدیون این توکن های غیر مثلی هستند. هر NFT نماینده یک آیتم دیجیتالی انتزاعی است که این قابلیت را دارد که یک تصویر و یا یک آیتم را در فضای مجازی ایجاد کند. هویت هر NFT بر بستر شبکه بلاک چین ثبت می شود که با استفاده از آن می توان به معامله پرداخت. NFT چنان از جایگاه بالایی برخوردار بوده که توانست در نیمه اول سال 2021 رشد شگرفی داشته باشد، در حالی که در سال گذشته خود رشد چندانی نداشت. برخی از علاقه مندان به توکن های غیر مثلی یا همان NFTها، آنها را مجموعه ای با ارزش ذاتی دانسته و برخی دیگر آن را به چشم سرمایه گذاری در نظر می گیرند.

ارتباط ارزهای دیجیتال با دنیای متاورس

ارزهای دیجیتال و نحوه ورود به دنیای متاورس

این روزها ورود به دنیای متاورس، تبدیل به یکی از دغدغه های اصلی کاربران ارز دیجیتال شده است. در فضای متاورس داده هایی برای هویت سنجی وجود دارد که از آن برای خدمات مالی و مبادلات سریع استفاده می شود. داده ها در متاورس باید ذخیره شده و در اختیار دیگر کاربران قرار گیرد. قرارگیری این داده ها پاسخ به نیاز و تقاضای شدید، نیاز به تکنولوژی بلاک چین و ارزهای دیجیتال دارد. تکنولوژی بلاک چین نقشی موثر در ورود به دنیای متاورس دارد، چرا که به عنوان یک پایگاه داده ای عمل می کند که در آن تعدادی از شبکه های رایانه ای به اشتراک گذاشته می شود. زمانی که یک سابقه به زنجیره اضافه می شود، تغییر بسیار سخت و دشوار است. به همین خاطر برای اطمینان از یکسان بودن، نسخه های پایگاه داده به صورت مکرر بررسی می شود. 

در حال حاضر شرکت هایی همچون دسنترالند و سندباکس، فضاهای مجازی ایجاد کرده اند که از ارزهای دیجیتال برای فعالیت خود استفاده می کنند. با خدماتی که این دو شرکت ارائه می دهند، بازیکنان می توانند ساختارهایی همچون باشگاه های مجازی و پارک های موضوعی ایجاد کرده تا از این طریق کسب درآمد کنند. ارزی که در پلتفرم دسنترالند استفاده می شود، مانا بوده که در حال حاضر در صرافی هایی همچون کوکوین و کوین بیس معامله می شود.

NFT نقش اساسی در فضای متاورس دارد و این قابلیت را به افراد می دهد تا آیتم های درون بازی را جمع آوری کرده و حتی بازی های مجازی را بخرند. به گونه ای که کاربر در فضای مجازی متاورس، می تواند قطعه زمین مجازی خود را در دنیای دسنترالند فروخته و از مزایای آن استفاده کند. به همین خاطر کاربر می تواند با ورود به دنیای متاورس، از ارزهای دیجیتال به عنوان پول قانونی استفاده کنند و در کنار آن ها نیز تمامی اشیا مجازی و اقلام نامشهود دیجیتال، در قالب NFT عرضه شوند. 

البته این احتمال وجود دارد که NFT تبدیل به یک لایه ای جدید بر اقتصاد دیجیتالی حال و حاضر خواهد شد. البته نمی توان به صورت دقیق پیش بینی کرد که آینده متاورس چگونه خواهد بود. اما اهمیت ارزهای دیجیتال بر رشد این فضای مجازی غیر قابل انکار است. 

کاربران فضای مجازی متاورس چه کسانی هستند؟

به صورت کلی فضای متاورس به دو دسته کلی سیستم عامل تقسیم می شود. 

1. متاورس مبتنی بر بلاک چین:

در این فضای مجازی از طریق NFT ها و ارزهای دیجیتال، متاورس ایجاد می شود. متاورس هایی که از این طریق ایجاد می شود شامل دسنترالند و سند باکس است که این قابلیت را به کاربران خود می دهد تا قسمت هایی از فضای مجازی را خریده و فضای خصوصی خود را ایجاد کنند.

2. متاورس برای ایجاد فضای مجازی:

از این نوع سیستم متاورس برای ارتباط با دنیای مجازی استفاده می شود، مثلا افراد می توانند با استفاده از این سیستم برای تفریح و یا تجارت استفاده کنند. در این راستا بود که فیس بوک در ماه جولای اعلام کرد که با ایجاد یک تیم متخصص، آماده فعالیت بر روی فضای متاورس است. پلتفرم هایی که از این فضا استفاده می کنند شامل Fortnite، Roblox و Minecraft است که در آن کاربران با یکدیگر به رقابت پرداخته و اقدام به ایجاد آیتم های درون بازی خود می کنند.

سرمایه گذاری و ورود به دنیای متاورس

سرمایه گذاری و ورود به دنیای متاورس

بسیاری از سیستم عامل هایی که در زمینه متاورس فعال هستند، کاملا رایگان است، بنابراین کاربران می توانند با ورود به دنیای متاورس و عضویت در این فضای مجازی، برای معامله و خرید و فروش دارایی های دیجیتال خود اقدام کنند. البته برخی از این پلتفرم های مبتنی بر بلاک چین برای معاملات دارایی های دیجیتال خود نیاز به استفاده از اتریوم دارند. به عنوان مثال برای انجام معاملات در دسنترالند نیاز به ارز دیجیتال مانا و برای انجام معاملات خود در سندباکس نیاز به ارز دیجیتال سند دارید.

جهت آشنایی با ارزهای برتر متاورس بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

کاربران در دسنترالند می توانند آثار هنری NFT را معامله کرده و برای ورود به کنسرت یا هر نمایشگاهی بفروشند. از دیگر قابلیت هایی که در پلتفرم دسنترالند وجود دارد این است که کاربران می توانند با معامله زمین هایی که قیمت آنها افزایش یافته است، کسب درآمد کنند. متاورس بیش از سه دهه است که وجود دارد اما با گسترش برنامه فیسبوک و تقویت فضای مجازی به نام متاورس بیشتر شناخته شده است. بدین خاطر افراد بی شماری هستند که برای سرمایه گذاری و ورود به دنیای متاورس اقدام می کنند.

اقدامات لازم برای ورود به دنیای متاورس

هر کاربری می تواند برای ورود به دنیای متاورس اقدام کند، چرا که ایجاد حساب در این فضای مجازی، به صورت رایگان است. اما برای خرید زمین در این فضای مجازی باید هزینه کرد. در واقع متاورس فضایی است که سرمایه گذاران می توانند با هزینه کردن دارایی های دیجیتال، اقدام به خرید زمین کنند. در واقع متاورس، محیطی مجازی است که کاربران برای انجام برخی از فعالیت ها کنار هم جمع می شوند و کسب سود می کنند. بنابراین از جمله فعالیت هایی که می توان در فضای متاورس، کسب درآمد کرد، خرید و فروش زمین مجازی است. کاربران می توانند زمین های خود را همانند دنیای مجازی اجاره داده و درآمد داشته باشند.

به صورت کلی برای خرید زمین در دنیای متاورس باید اقدامات زیر را انجام داد:

ایجاد و نصب کیف پول: همان طور که در دنیای واقعی نمی توان بدون داشتن پول زمین خرید، در فضای مجازی متاورس نیز نمی توان بدون داشتن سرمایه اقدام به خرید زمین کرد. در هر پلتفرم به توکن خاصی که از آن پلتفرم پشتیبانی می کند، نیاز دارید. به عنوان مثال در دسنترالند، برای انجام معاملات خود نیاز به ارز دیجیتال مانا دارید اما قبل از اینکه برای خرید زمین اقدام کنید، بایستی کیف پول خود را به حساب متاورس متصل کنید.

زمانی که کیف پول خود را نصب می کنید، باید کلید خصوصی خود را یادداشت کرده، چرا که تمام دارایی های متاورس در کیف پول ذخیره می شود و با فراموش کردن کلیدهای خصوصی، تمامی سرمایه از بین خواهد رفت.

انتخاب پلتفرم متاورس: انتخاب پلتفرم متاورس کار سختی است، اما ویژگی های مختلفی برای انتخاب یک پلتفرم وجود دارد که برای هر کاربری می تواند این ویژگی ها متفاوت باشد. زمانی که هدف از ورود به دنیای متاورس، سرمایه گذاری با خرید زمین باشد، مهم ترین پارامتری که باید در نظر بگیرید، نزدیکی آن به زمین سرمایه گذاران و سلبریتی ها است. از دیگر پارامترهایی که باید در نظر بگیرید شلوغی منطقه، محبوبیت پلتفرم و همسایگان است. از جمله پلتفرم هایی که می توان برای خرید زمین در نظر گرفت شامل: دسنترالند، سندباکس و آپ لند است که می توانید زمین های مجازی مخصوص خود را بخرید.

انتخاب پلتفرم مناسب برای ورود به دنیای متاورس

انواع روش خرید زمین در متاورس: با دو روش می توان برای خرید زمین متاورسی اقدام کرد: 

1. خرید از طریق مارکت پلتفرم

2. خرید از مارکت های NFT 

فضای NFT جزئی جدایی ناپذیر از متاورس است که پلتفرم ها، فروشگاه های درون شبکه ای دارند که کاربران می توانند از طریق آن اقدام به خرید و فروش زمین کنند. کاربران این قابلیت را دارند که فروشگاه های درون شبکه را بخرند و از این طریق نیز می توانند همسایگان خود و امکاناتی که در نزدیکی زمین وجود دارد را انتخاب کنند. بهتر است از پلتفرم های قابل اطمینان استفاده کرد، چرا که کلاهبرداری در این زمینه افزایش یافته است. از جمله سایت هایی که می توان برای خرید زمین متاورسی اقدام کرد، سایت opensea یا NonFungible است. 

• قیمت گذاری و خرید زمین: مرحله آخر برای خرید زمین، قیمت گذاری یا خرید زمین مجازی است. در فروشگاه های درون شبکه، شما می توانید خودتان قیمت پیشنهادی را داده و در صورت موافقت فروشنده زمین مورد نظر را بخرید. 

دلیل اهمیت فضای متاورس(Metaverse) چیست؟

دنیای متاورس این قابلیت را دارد که روش تعامل ما با دنیای دیجیتال را به صورت اساسی تغییر دهد و یک تجربه مجازی جمعی می تواند فرصت های جدیدی را برای گیمرها ایجاد کند، همان طور که توکن های غیر مثلی یا NFT این کار را انجام می دهند. کاربران با ورود به دنیای متاورس، انگیزه خواهند داشت که این فضای مجازی به یک صنعت تریلیون دلاری تبدیل شود. مکانی که می تواند برای سرگرمی، تجاری یک فضای مجازی ایده آل باشد. البته این نکته را در نظر داشته باشید که متاورس شاخه ای از اینترنت نیست و آن را به عنوان یک جایگزین می توان حساب کرد و از طریق بلاک چین و اپلیکیشن های غیرمتمرکز طراحی خواهد شد.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

2 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 009304891085
موبایل 009304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @09304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(نازنین اسدی)
موبایل 009927779050
موبایل 009927779050
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 009304891628
موبایل 009304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 009304890686
موبایل 009304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 009927779030
موبایل 009927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 009304891297
موبایل 009304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com