1. صفحه اصلی
 2. مقالات ارز دیجیتال
 3. ارزهای دیجیتال
 4. توکن های فعال در خدمات مالی (financial Service token)

توکن های فعال در خدمات مالی (financial Service token)

توکن های فعال در خدمات مالی (financial Service token)
لوگو علیرضا محرابی
توکن های فعال در خدمات مالی (financial Service token)
ارزهای دیجیتال

از دیگر توکن هایی که در بازار ارز دیجیتال وجود دارند توکن های فعال در خدمات مالی (financial Service token) هستند که می توان با سرمایه گذاری بر روی این نوع توکن ها، کسب درآمد کرد. هدف کلی از ایجاد چنین توکن هایی در بازار ارز دیجیتال، ارائه راه حل های بیشتر برای ارائه خدمات مالی کم هزینه و سرعت بالاتر است اما اینکه این توکن ها چه بوده و چه خدماتی را به کاربران ارائه می دهند را در این مقاله بررسی می کنیم. به همین خاطر برای آشنایی بیشتر با این توکن ها، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. 

ارز دیجیتال ریپل (XRP) چیست؟

معرفی توکن های فعال در خدمات مالی

قبل از اینکه در مورد ارز دیجیتال ریپل که یکی از توکن های فعال در خدمات مالی است، صحبت کنیم، باید تفاوت بین XRP، Ripple و RippleNet را توضیح دهیم. XRP ارزی است که بر روی یک پلتفرم پرداخت دیجیتال به نام RippleNet اجرا می شود که در قسمت پایگاه داده دفتر کل توزیع شده به نام XRP Ledger قرار دارد. در حالی که RippleNet توسط شرکتی به نام Ripple اداره می شود، XRP Ledger منبع باز بوده و مبتنی بر بلاک چین نبوده و بر روی پایگاه داده دفتر کل توزیع شده قرار دارد.

پلتفرم پرداخت RippleNet یک سیستم تسویه ناخالص بلادرنگ(RTGS) است که هدف آن فعال کردن تراکنش های پولی فوری در سطح جهان است در صورتی که XRP یک ارز رمز نگاری شده بومی XRP Ledger است. در واقع شما می توانید از هر ارز دیجیتال برای تراکنش در پلتفرم استفاده کنید. در حالی که ایده پلتفرم پرداخت ریپل برای اولین بار در سال 2004 توسط رایان فوگر بیان شد، تنها زمانی که جد مک‌کالب و کریس لارسون پروژه را در سال 2012 به دست گرفتند، ساخت ریپل آغاز شد (در آن زمان، آن را OpenCoin نیز می‌نامیدند.)

ارز دیجیتال ریپل چگونه کار می کند؟

XRP توسط ریپل ایجاد شد تا به عنوان جایگزین سریع، کم هزینه و مقیاس پذیرتر برای سایر دارایی های دیجیتال و پلتفرم های پرداخت پولی موجود مانند SWIFT استفاده می شود. 

دفتر کل RippleNet توسط انجمن جهانی XRP نگهداری می شود و شرکت Ripple به عنوان یک عضو فعال است. XRP Ledger تراکنش‌ ها را تقریباً هر 3 تا 5 ثانیه پردازش می‌کند، یا هر زمان که گره‌های اعتبارسنجی مستقل در مورد ترتیب و اعتبار تراکنش‌های XRP به توافق برسند برخلاف استخراج اثبات کار مانند بیت‌کوین. هر کسی می‌تواند اعتبارسنج ریپل باشد و این لیست در حال حاضر از ریپل به همراه دانشگاه‌ها، موسسات مالی و سایرین تشکیل شده است.

محصولات پروژه ریپل چیست؟

در حال حاضر شرکت ریپل، که یکی از توکن های فعال در خدمات مالی است، سه محصول مالی برای تمامی موسسات مالی دارد که این محصولات عبارتند از:

 • xCurrent
 • xRapid
 • xVia

هر سه این محصولات با نام جامع ریپل نت (RippleNet) شناخته می شوند. ارز دیجیتال XRP تنها بر روی شبکه ایکس رپید کاربرد داشته و در دیگر ارزهای دیجیتال چندان کاربرد ندارد. این نکته را در نظر داشته باشید که بیشتر شرکت های تحت قرارداد ریپل از محصول xCurrent استفاده می کند. بنابراین در صورتی که همکاری ریپل با یک شرکت بزرگ منتشر می شود، لزوما بدان معنا نیست که قیمت آن افزایش می یابد.

در اصل ایکس کارنت پلتفرمی است که بانک ها و موسسات مالی برای انجام پرداخت های برون مرزی از آن استفاده می کند. این پلتفرم بر روی یک دفتر کل توزیع شده کار می کند که آن را اینتر لجر(Interledger) می نامند. مزیتی که این محصول دارد این است که دفتر کل توسط شرکت ریپل ساخته شده اما توسط این شرکت کنترل نمی شود. دفتر کل توزیع شده توسط شبکه جهانی وب (W3C) انجام می شود. شبکه جهانی وب (W3C)، یک سازمان غیر انتفاعی بوده که استانداردهای بین المللی شبکه جهانی وب را کنترل می کند. 

هدفی که ایکس کارنت دنبال می کند، ایجاد قابلیت پرداخت و تراکنش های آنی با استفاده از ارزهای دیجیتال است. در واقع ایکس کارنت با فراهم کردن نقدینگی کافی از ارزهای دیجیتال گوناگون، این قابلیت را به بانک ها می دهد تا بدون هیچ نگرانی به تعامل مالی بپردازند.

ارز دیجیتال CRO چیست؟

آشنایی با توکن های فعال در خدمات مالی

از دیگر توکن های فعال در خدمات مالی، ارز دیجیتال CRO است. این ارز، یک رمزارز منحصر بفرد استارتاپی بوده که در صرافی Crypto.com است. CRO مشابه با دیگر ارزهای دیجیتال، دارای ساختار غیرمتمرکز و متن باز است که با هدف سرعت بخشیدن به فرآیند پذیرش جهانی ارزهای رمزپایه به عنوان راهی جهت افزایش کنترل شخصی سرمایه، حفاظت از اطلاعات کاربر و حفظ اطلاعات هویت کاربر طراحی شده است. بلاک چینی که در ارز دیجیتال CRO فعال است به عنوان پشتیبانی از برنامه پرداخت موبایل استفاده می شود. 

مزایای استفاده از ارز دیجیتال کریپتو دات کام(CRO) چیست؟

 • بالاترین تمرکزی که این ارز دیجیتال دارد، ارائه ابزارهای سودمند به کاربران است تا در خدمات پرداخت از آن استفاده کنند.
 • با خرید توکن CRO، می توانید سرمایه خود را در وب سایت Crypto.com ذخیره کنید. با استفاده از این کار، می توانید به عنوان نود عمل کرده و برای پردازش معاملات در شبکه از آن استفاده کنید. 
 • از دیگر اهدافی که این ارز دیجیتال دارد، امکان پرداخت کارمزد با توکن CRO است که موجب تمایز آن با دیگر ارزهای دیجیتال شده است. 
 • در صورتی که کاربران از برنامه پرداخت Crypto.com Pay برای انتقال ارز دیجیتال، از توکن CRO استفاده کند، به ترتیب 10 الی 20 درصد از مبلغ کل پرداخت شده، به حساب برگشت داده می شود.
 • از دیگر مزایای ارز دیجیتال، این است که کاربران با ذخیره ارز دیجیتال کریپتو دات کام در برنامه صرافی، می توانند به صورت سالیانه 10 الی 12 درصد سود دریافت کنند.

ارز دیجیتال نکسو(Nexo) چیست؟

از دیگر توکن های فعال در خدمات مالی، نکسو(Nexo) است. ارز دیجیتال نکسو، دارای پلتفرم وام دهی بر بستر بلاک چین است که این قابلیت را به کاربران می دهد تا با استفاده از ارز دیجیتال نکسو، وام بگیرند. سازنده ارز دیجیتال نکسو، شرکت Credissimo است که یک شرکت فناوری مالی معتبر در اروپا است که چندین سال است که در زمینه وام دهی فعالیت داشته و در سراسر اروپا معتبر است. این شرکت از تکنولوژی اختصاصی برای خدمات رسانی به مشتریان خود استفاده می کند تا به آن ها وام های آنلاین و فوری بدهد. 

ارز دیجیتال نکسو را به این دلیل جزو توکن های فعال در خدمات مالی در نظر می گیرند که به کاربران خود این قابلیت را می دهد تا با دارایی های دیجیتال خود وام گرفته و از این ارز دیجیتال به عنوان وثیقه استفاده کرده و بدهی های خود را پرداخت کنند. در واقع دارندگان ارز دیجیتال نکسو، می توانند با حفظ مالکیت بر دارایی های ارز دیجیتال خود، ارز فیات مانند دلار، یورو و ... را دریافت کنند. دارندگان ارز دیجیتال نکسو، قادرند با استیک کردن دارایی خود در این پلتفرم، دارایی خود را به صورت وثیقه به نکسو واگذار کرده و در ازای انجام این کار، از شبکه پول دریافت کنند. 

هدف ارز دیجیتال نکسو(Nexo) چیست؟ 

ارز دیجیتال نکسو(Nexo)

هدفی که ارز دیجیتال نکسو به عنوان یکی از توکن های فعال در خدمات مالی ارائه می دهد، سیستم وام دهی آنی در قالب ارز دیجیتال است. در واقع این ارز دیجیتال با استفاده از یک ایده خلاقانه به کاربران، این قابلیت را می دهد تا کاربران وام دریافت کنند و میزان وام دریافتی بسته به میزان وثیقه ای دارد که کاربران ارائه می دهند. روندی که پلتفرم نکسو برای وام دهی ارائه می دهد، بسیار سریع و ساده است اما باید یک نکته ای را در این مورد در نظر گرفت و آن هم این است که سقف وامی که کاربران می توانند دریافت کنند، به قیمت ارز دیجیتالی وابسته است که در زمان وام گیری وجود دارد. به گونه ای که با افزایش قیمت ارز دیجیتال، مبلغ وام نیز افزایش می یابد. 

ویژگی های بلاک چین نکسو (Nexo) چیست؟

مهم ترین ویژگی که بلاک چین نکسو، به عنوان یکی از توکن های فعال در خدمات مالی دارد این است که تاکنون توانسته کاربران بسیاری را به سمت خود جذب کند. همین امر موجب افزایش نقدینگی این بستر شده است که چنین ویژگی در دیگر بلاک چین ها وجود ندارد. با تمام این شرایطی که در بلاک چین نکسو وجود دارد، برداشت سرمایه بالا در بلاک چین نکسو همچنان سخت است.

شرکت نکسو برای برطرف کردن چنین مشکلاتی، به کاربران کارت های اعتباری رایگانی ارائه می دهد که با استفاده از آن ها، کاربران می توانند پرداخت های خود را به صورت روزانه انجام دهند. با استفاده از این بلاک چین، مشتریان می توانند به صورت روزانه پرداخت های خود را انجام دهند. از دیگر ویژگی های این بلاک چین، قدرت استیک کردن دارایی های دیجیتال به مشتریان است تا از این طریق از مزایای نکسو استفاده کنند. 

نکسو از جمله پروژه هایی است که سیستمی شبیه به وام های بانکی داشته، با این اختلاف که روش پرداخت در آن ها متفاوت است. البته سیستم وام دهی نکسو تا حدی متفاوت است، به گونه ای که روش پرداخت وام های بانکی به صورت ماهیانه بوده، در صورتی که در نکسو، کاربران می توانند نوع پرداخت وام های خود را انتخاب کنند. وام نکسو، نرخ درصد سالانه ثابتی دارد که در صورت استفاده از توکن NEXO به منظور بازپرداخت را به اختیار خود انتخاب می کنند. 

هدف ارز دیجیتال نکسو(Nexo)

پلتفرم وام دهی نکسو به عنوان یکی از توکن های فعال در خدمات مالی در فضای بلاک چین، این قابلیت را به بلاک چین می دهد تا کارایی بهتری داشته باشد. در واقع خدمات وام دهی توسط این پلتفرم موجب می شود تا سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال، توانایی بهره مند شدن از دارایی های دیجیتال خود را داشته باشند. این نکته را در نظر داشته باشید که در فضای ارز دیجیتال، سیستم های وام دهی متفاوتی وجود دارد اما ارز دیجیتال نکسو نسبت به دیگر ارزها قدیمی تر است. همچنین ارزهای دیجیتال دیگری نیز در این پلتفرم حمایت می شود و از این طریق کاربران آپشن بیشتری برای وثیقه گذاری خواهند داشت. از دیگر مواردی که آینده این ارز دیجیتال را تامین می کند، امکان دریافت سود سالانه با نرخ ثابت و مجوز قانونی بوده که از کمیسیون بورس اوراق بهادار دریافت می شود. 

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

3 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com