تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال الروند

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال الروند
لوگو علیرضا محرابی
تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال الروند
تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

در این مقاله به تحلیل بنیادی Elrond می پردازیم که در بازار معاملاتی ارزهای دیجیتال به نام EGLD شناخته می شود. حال ببینیم که این ارز دیجیتال چیست و چکونه کار می کند.

تاریخچه ارز دیجیتال الروند

EGLD در اواخر سال 2017 توسط بنیامین و لوسیان مینکو و  لوسیان تودئا به عنوان راه حلی برای حل مشکل مقیاس پذیری بلاکچین، که به نظر آنها اساسی ترین ایراد بلاکچین ها است، تأسیس شد.

پیش از پروژه  ارز دیجیتال الروند، بنیامین و لوسیان مینکو به عنوان مدیرعامل و مدیر ارشد فناوری، MetaChain Capital ،  که یک صندوق سرمایه گذاری دارایی های دیجیتال است بودند. این دو همچنین بنیانگذار ICO Market Data، که یک جمع کننده اطلاعات پیرامون پیشنهادات اولیه ارزهای دیجیتال است بودند. این پروژه برای اولین بار در آگوست 2019 رونمایی عمومی شد و شبکه اصلی آن در ژوئیه سال 2020 فعال شد، این ارزدیجیتال قابل استخراج نمی باشد.

تاریخچه ارز دیجیتال الروند

Elrond چیست و چه مزایایی دارد؟

Egld بلاکچینی است که به دنبال ارائه بهترین سرعت معاملات و مبادلات اطلاعات با استفاده از سیستم sharding است.

شاردینگ چیست؟

بلاکچین الروند برای دستیابی به سرعت و امنیت بالا، با کمک 2169 گره اعتبارسنج، بلاکچین خود را به 4 شارد مختلف تقسیم می‌کند. سه شارد وظیفه‌ دارند که 5400 تراکنش را در هر ثانیه تأیید کنند و یک شارد باید هماهنگی بین این سه شارد را کنترل و مدیریت کند.

ساختار تطبیقی این بلاکچین بر مبنای حالت معاملات بوده و شبکه این ارز دیجیتال بر اساس فرآیند شاردینگ کار میکند. در حقیقت الروند با این روش می‌تواند میزان مقیاس‌پذیری شبکه را با اضافه کردن یک شارد، درصورتی‌که توان شبکه کاهش پیدا کند، افزایش دهد.

 طبق گزارشات ، این بلاکچین قدرت اجرای  قراردادهای هوشمند را به میزان 15000 تراکنش در ثانیه ،با تأخیر شش ثانیه و هزینه معامله 0.001 دلار دارد. Elrond را به عنوان یک فناوری جدید برای اینترنت نیز توصیف می کنند که شامل ، امور مالی غیرمتمرکز و اینترنت اشیا است.یک توکن بومی این بلاکچین که با نماد  eGld شناخته می شود ، برای پرداخت هزینه های شبکه ، اعتبار سنجی و پاداش دادن به اعتبارسنجان استفاده می شود.همچنین میتوانید این توکن را stake یا همان سرمایه گزاری کنید و در عوض سود بگیرید. همچنین این پلتفرم به منظور افزایش مقبولیت ، از کاربران این سیستم عامل پشتیبانی می کنند و به آنها امکان می دهد 30٪ از هزینه های قراردادهای هوشمند را به عنوان حق امتیاز دریافت کنند.

امنیت در ELROND چگونه تامین می شود؟

الروند از الگوریتم اجماع اثبات سهام ایمن (proof-of-stake consensus)استفاده می کند که در آن گره ها برای شرکت در فرایند اعتبار سنجی ، توکن های EGLD خود را استیک(stake) میکنند و به هر اعتبار سنجی امتیازی براساس فعالیت گذشته اختصاص می یابد.در صورتی که به طور مداوم به روشی مغایر با شبکه عمل کنند،اعتبار سنج ها می توانند از شبکه حذف شوند و سهام آنها کاهش می یابد. اگر درجه اعتبار سنجی خیلی کم باشد عملیات تایید نمیشود و باید جریمه پرداخت گردد.

امنیت در ELROND چگونه تامین می شود؟

جمع بندی

بر اساس ویزگی هایی که این پلتفرم دارد مخصوصا سرعت و امنیت بسیار بالای آن،باعث شده که روز به روز بر تعداد کاربرانش اضافه شود.در نتیجه میتوان آینده روشنی برای این ارزدیجیتاال در نظر گرفت.

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram