1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. ابزارهای ارز دیجیتال
  4. آموزش سایت گلس نود (Glassnode)

آموزش سایت گلس نود (Glassnode)

آموزش سایت گلس نود (Glassnode)
لوگو علیرضا محرابی
آموزش سایت گلس نود (Glassnode)
ابزارهای ارز دیجیتال

سایت گلس نود (Glassnode)، یک پایگاه داده بلاک چین است که از تحلیل های آن چین (on-Chain) استفاده می کند تا اطلاعات کاربردی و متفاوتی را به کاربران خود ارائه دهد. تحلیل های درون زنجیره ای (on-Chain)، جریان سرمایه جاری در بلاک چین را بررسی می کند و به سنجش پارامترهای شبکه بلاک چین می پردازد. قصد داریم در این مقاله ضمن معرفی این سایت، آموزش سایت گلس نود را به طور کامل به شما ارائه دهیم.

سایت گلس نود چیست؟

سایت گلس نود چیست؟

بلاک چین، کریپتو و امور مالی موضوعات پیچیده ای هستند. تجزیه و تحلیل می تواند بسیار پیچیده شود و پیگیری آن را برای بسیاری از افراد دشوار کند. اگر به این موضوعات علاقه مند هستید اما زمان یا تمایلی برای تجزیه و تحلیل خود ندارید... گلس نود یک گزینه خوشایند است.

گلس نود یک آژانس تحلیلی آنلاین است که داده های بلاک چین را تجزیه و تحلیل می کند. آنها ابزارهای مختلفی را برای ذینفعان ارائه می دهند و آمارهای زنجیره ای را برای همه کسانی که از داده های هوشمند در دنیای ارزهای دیجیتال استفاده می کنند، تولید می کنند.

Glassnode دارای زیرساخت با کیفیتی است که تیم پشت این نام یک سرویس اطلاعاتی را ارائه می دهد که تنها از طریق تخصص می تواند به دست آید. سایت گلس نود دروازه ای برای داده های زنجیره ای شما است. این وب سایت همه اعداد از بلاک چین های مختلف را ارائه می دهد که در یک پلتفرم جمع آوری شده اند.

سایت گلس نود به متغیر بودن ماهیت امور مالی اشاره دارد. همچنین سایت گلس نود به این موضوع که بلاک چین ها به طور پیوسته حجم بالایی از داده های مالی غیر قابل فساد و باز را تولید می کنند، همچنین به کاربران این امکان را می دهد تا دسترسی کاملی به معیارهای قابل اعتماد و دقیقی داشته باشند. با باز کردن داده های زنجیره ای، می توان نحوه اندازه گیری رفتار بازار و احساسات را تغییر داد. سایت گلس نود می تواند این روند را از طریق بررسی و آنالیز این داده ها از روی بلاک چین بهبود دهد. این سایت از طریق اشتراک سایت بلاک چین بلورین، اطلاعات بررسی شده رمزارزهای خود را نشان مخاطبان می دهند.

آموزش ثبت نام در سایت گلس نود

آموزش ثبت نام در سایت گلس نود

1- کاربران پس از ورود به سایت Glassnode و کلیک بر روی «Sign Up» می توانند ثبت نام در سایت Glassnode را آغاز کنند. کاربران پس از ورود به این صفحه نام، نام خانوادگی، آدرس ایمیل و پسورد 8 حرفی خود را وارد می کنند و سپس قسمت مربوط به توافق نامه را باید تیک بزنند. سپس بر روی «Sign Up» کلیک کنند. پس از انجام این اقدامات، یک ایمیل برای کاربران ارسال می شود که کاربران با تایید آن می توانند از طریق گزینه «Log In» و سپس وارد کردن ایمیل و پسورد خود، وارد سایت شوند.

آموزش وب سایت کوین متریک را در لینک مربوطه بخوانید.

معرفی قسمت های مختلف سایت گلس نود

سایت گلس نود (Glassnode)، شامل بخش های مختلفی می باشد که هر کدام کاربردهای متنوعی دارند، در ادامه به بررسی هر کدام از این بخش ها خواهیم پرداخت.

 گلس نود آکادمی (Glassnode Academy)

بخش گلس نود آکادمی در سایت Glassnode، به آموزش نحوه استفاده از نمودارهای مختلفی که در این سایت قرار دارد، می پردازد و اطلاعات مفیدی را در اختیار کاربران قرار می دهد.

بخش Pricing سایت گلس نود

در بخش Pricing سایت Glassnode، نمودارها و جزئیات قیمتی وجود دارد که برخی از آنها برای کاربران رایگان نمی باشند. البته نمودارهای رایگان موجود در این بخش می تواند نیازهای سرمایه گذاران معمولی را برطرف کند. نمودارهای دارای برچسب خاکستری T1، برای کاربران این سایت رایگان می باشد. نمودارهایی که برچسب آبی T2دارند نیز در حال بروزرسانی هستند و تاخیر دارند، نمودارهایی که دارای برچسب قرمز می باشند، برای کاربران رایگان نمی باشند و کاربران باید برای استفاده از آنها هزینه پرداخت کنند.

در قسمت چارت (Charts) کاربران می توانند رمزارز مورد نظر خود را انتخاب کنند. این قسمت شامل پارامترهای زیر می باشد:

Addresses)، (Indicators)، (Exchanges)، (Transactions)، (Markets)، (Entities)، (Supply)، (UTXO)، (Fees)، (Mining)، (Blocks)) و (Distribution) می باشد.

هر کدام از این پارامترها شامل دسته های فرعی هستند که در ادامه به معرفی جزئی تر آنها می پردازیم. 

1- دسته (ADDRESS)

 بررسی دسته (ADDRESS) در سایت گلس نود

در دسته آدرس ها، 5 دسته فرعی دیگر وجود دارد که اطلاعات مفیدی را به کاربران ارائه می دهند، این دسته ها عبارتند از:

  • Active Addresses: این دسته تعداد آدرس‌های موجودِ فعال را نشان می دهد.
  • Sending Addresses: این دسته تعداد آدرس‌های فرستنده را نشان می دهد.
  • Receiving Addresses: این دسته تعداد آدرس‌های گیرنده را نشان می دهد.
  • New Addresses: این دسته تعداد آدرس‌های جدید ایجاد ‌شده را نشان می دهد.
  • Total Addresses: این دسته تعداد کلی آدرس‌های شبکه بلاک چین را نشان می دهد.

2- دسته (INDICATOR CATEGORY)

دسته اندیکاتور شامل 47 اندیکاتور و تعداد زیادی ابزار می باشد که برای کاربران امکان تحلیل بیت کوین را به شیوه ای متفاوت ارائه کرده است.

3- دسته (EXCHANGES CATEGORY)

دسته (EXCHANGES CATEGORY)

اطلاعات مربوط به ورود و خروج جریان ارز دیجیتال بیت کوین به صرافی های بایننس، صرافی کراکن، صرافی کوین بیس و دیگر صرافی ها در دسته صرافی های سایت Glassnode قابل پیگیری می باشد. همچنین می توان در این صرافی ها توازن میزان سپرده گذاری و برداشت را مشاهده کرد.

4- دسته (TRANSACTIONS CATEGORY)

در دسته TRANSACTIONS CATEGORY، می توان همه ی اطلاعاتی را که مربوط به تراکنش های ثبت در بلاک چین بیت کوین می باشد، مشاهده کرد. در این دسته نرخ انجام و تعداد تراکنش ها قابل اندازه گیری می باشند.

5- دسته (MARKET CATEGORY)

در بخش (MARKET CATEGORY) می توان اطلاعات بازار جاری مانند ارزش بازار، قیمت و شاخص نوسان بیت کوین (Bitcoin Volatility Index) را مشاهده کرد.

6- دسته (ENTITIES CATEGORY)

در دسته (ENTITIES CATEGORY)، کاربران می توانند اطلاعات مربوط به نهنگ ها، نهادها، سرمایه گذاران حقوقی و سازمان ها را مشاهده کنند. این اطلاعات شامل موارد زیر می باشد:

تعداد کلی نهنگ‌ها، تعداد نهادهای فعال در ترید بیت کوین، رشد تعداد نهادها، نهادهایی که اقدام به ارسال و دریافت بیت کوین می‌کنند.

7- دسته عرضه (SUPPLY CATEGORY)

در دسته عرضه سایت، اطلاعات و داده های مربوط به مقدار کوین های تازه استخراج شده، مقدار عرضه در گردش بیت کوین، اطلاعات مربوط به هودل کردن بیت کوین و سود یا ضرر عرضه موجود بیت کوین به کارابران ارائه می شود.

8- دسته خروجی خرج نشده تراکنش (UTXO CATEGORY)

مبلغی که در طی یک تراکنش بیت کوین، به صورت خرج نشده باقی بماند را خروجی خرج نشده تراکنش می نامند. همه ی اطلاعات مربوط به UTXO که شامل سود، زیان، حجم، درصد و تعداد است، به عنوان ابزاری برای تحلیل هستند.

9- دسته کارمزدها (FEES CATEGORY)

کارمزدها (FEES CATEGORY) در سایت گلس نود

کارمزد تراکنش ها همان کارمزدهایی هستند که کاربران به ماینرها می دهند تا تراکنش ها را در بلاک چین ثبت کنند. مبلغ کلی تراکنش ها نیز برای انجام تحلیل ها می توانند به عنوان یک ابزار در نظر گرفته شود.

10- دسته استخراج (Mining Category)

در این بخش اطلاعات قابل دسترسی وجود دارد که عبارتند از:

 (Difficulty Rate) یا نرخ سختی معماهایی هستند که برای افزودن تراکنش به بلاک باید توسط ماینرها حل شوند.

 (Revenue) یا درآمد ماینرها از پاداش ها و کارمزد تراکنش ها

(Hash Rate) یا هش ریت فعلی شبکه بیت کوین

11- دسته بلاک (BLOCK CATEGORY)

در این بخش اطلاعات قابل دسترسی وجود دارد که شامل این موارد می شود:

- تعداد کل بلاک های اضافه شده به بلاک چین اصلی

- جدیدترین بلاک استخراج شده

- مدت زمان میانه و میانگین بین ایجاد دو بلاک

12- دسته توزیع (DISTRIBUTION CATEGORY)

اطلاعات دسته توزیع صرفا شامل توکن های تحت استاندارد ERC-20 می باشد که شامل موارد زیر است:

- درصد عرضه محبوس شده در قرارداد هوشمند

- توزیع توکن ERC-20

-1درصد بالای لیست

انواع اشتراک در سایت گلس نود

انواع اشتراک در سایت گلس نود

1- اشتراک رایگان گلس نود

در اشتراک رایگان گلس نود، اطلاعات ارزشمندی به کاربران ارائه نمی شود. از جمله داده های رایگان سایت گلس نود می توان به تعداد آدرس‌های فرستنده، اطلاعات UTXOها، تعداد آدرس‌های گیرنده، تعداد آدرس‌های فعال، تعداد آدرس‌های تازه اضافه شده به شبکه، تعداد تراکنش های ثبت شده و .... را به کابران ارائه کرد.

2- اشتراک معامله گری گلس نود

در اشتراک معامله گری سایت گلس نود، کاربران برای دریافت اطلاعات باید هزینه هایی را پرداخت کنند، بنابراین به اطلاعات معتبرتر و مفیدتری دسترسی خواهند داشت. از جمله این اطلاعات می توان به آدرس‌هایی با موجودی بیشتر از ۱ بیت کوین، آدرس‌هایی با موجودی بیشتر از ۱۰ بیت کوین، آدرس‌هایی با موجودی بیشتر از ۱۰۰ بیت کوین، بررسی رفتار صرافی‌ها و شرکت‌های دارای تعداد بالایی از بیت‌کوین و اتریوم، آدرس‌هایی با موجودی بیشتر از ۱۰۰۰ بیت کوین می‌توانند به عنوان ورودی سایر (همینطور آدرس‌های قید شده با کیف پول اتریوم که نهنگ های بازار محسوب می شوند)، مقدار ارزش قفل شده در پروژه دیفای (اتریوم)، داده‌های کلی راجب فیوچرزها، اندیکاتور‌های غیر رایگان تریدینگ ویو، حجم ورودی و خروجی مبادلات و... اشاره کرد.

3- اشتراک حرفه ای گلس نود

طبیعتا مشخص است که این اشتراک، شامل تمامی خدمات سایت گلس نود می شود. با این اشتراک می توانید تمامی شاخص های درج شده در سایت را بررسی کنید و در تحلیل آنچین همانند یک حرفه ای باشید.

سخن پایانی

سایت گلس نود (Glassnode)، به عنوان یک پایگاه داده بلاک چین است اطلاعات بسیار مفید و متفاوتی را به کاربران خود ارائه می دهد. این سایت از تحلیل های آن چین برای ارائه اطلاعات استفاده می کند.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

9 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
1 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com