1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. ترید ارز دیجیتال
  4. استراتژی خروج از ارز دیجیتال (Exit Strategy) چیست؟

استراتژی خروج از ارز دیجیتال (Exit Strategy) چیست؟

استراتژی خروج از ارز دیجیتال (Exit Strategy) چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
استراتژی خروج از ارز دیجیتال (Exit Strategy) چیست؟
ترید ارز دیجیتال

به‌عنوان یک سرمایه‌گذار در رمزارزها، کلیک بر روی دکمه «خرید» و مشاهده پر شدن حسابتان با ارز دیجیتال جدیدتان می‌تواند هیجان‌انگیز باشد اما چگونه تصمیم می‌گیرید که چه کاری انجام دهید؟ شما به استراتژی خروج از ارز دیجیتال خود (Exit Strategy) روی می آورید، بخش مهمی از رویکرد کلی سرمایه گذاری شما که با سطح ریسک هایی که با آن راحت هستید، چارچوب های زمانی سرمایه گذاری شما، میزان زیان هایی که می توانید تحمل کنید، اهداف سود شما و هر یک از موارد دیگر در انگیزه های سرمایه گذاری شما همسو است.

استراتژی خروج از ارز دیجیتال چیست؟

استراتژی خروج از ارز دیجیتال (Exit Strategy) چیست؟

به زبان ساده، استراتژی خروج از ارز دیجیتال برنامه شما برای زمان و میزان فروش ارز دیجیتال است. پاسخ شما به تغییرات قیمت، سرمایه گذاری شما را تعیین می کند و همچنین می تواند شامل برنامه ای برای تغییرات غیر قیمتی، مانند معرفی مقررات جدید یا حتی رویدادهای شخصی یا انگیزه هایی مانند توانایی خرید خانه بزرگتر باشد. بنابراین این اشتباه را نکنید که فکر کنید استراتژی های خروج تنها زمانی اجرا می شوند که قیمت ها پایین می آیند!

چرا به یک استراتژی خروج از ارز دیجیتال نیاز دارید؟

پنج دلیل اصلی برای داشتن استراتژی خروج از ارز دیجیتال وجود دارد: به حداقل رساندن ضرر، تحقق سود، به حداکثر رساندن سود، پاسخ به تغییرات غیر قیمتی و دستیابی به اهداف شخصی.

بیایید با جزئیات بیشتری نگاه کنیم.

به حداقل رساندن تلفات

فرض کنید یک ارز دیجیتال خریداری کرده اید و قیمت آن شروع به کاهش می کند. آیا نگه می دارید و صبر می کنید تا قیمت بالاتر برود؟ همیشه این احتمال وجود دارد که هرگز این اتفاق نیفتد و قیمت همچنان کاهش یابد. بنابراین ضرر بسیار بیشتری نسبت به زمانی که آن را زودتر فروخته بودید متحمل خواهید شد. استراتژی خروج از ارز رمزنگاری شما می تواند از این ضرر بزرگتر جلوگیری کند.

یک ابزار رایج تبادل کریپتو برای به حداقل رساندن ضرر، سفارش Limit/Stop است که در آن شما فروش ارز دیجیتال خود را با یک قیمت خاص از قبل تعیین می کنید. به عنوان مثال، فرض کنید مقداری بیت کوین را با قیمت 20,000 دلار خریداری کرده اید. با در نظر گرفتن میزان ضرری که می توانید بپردازید، تصمیم می گیرید که اگر قیمت بیت کوین خود به 15,000 دلار برسد، بیت کوین خود را بفروشید. سفارشات Limit/Stop شما را قادر می سازد تا سفارش فروش بیت کوین خود را با این قیمت خاص در بازار به صورت خودکار انجام دهید.

این روش اتوماسیون نه تنها راحت است، بلکه ابزاری مؤثر برای محدود کردن درگیری احساسات است. (که عموماً باعث می‌شود ما برخلاف اصول سرمایه‌گذاری درست عمل کنیم، مانند نگه داشتن دارایی‌هایمان برای مدت طولانی به دلیل خوش‌بینی بیش از حد.)

ممکن است متوجه شده باشید که سفارش‌های Limit/Stop می‌توانند برای رسیدن به سود زمانی استفاده شوند که آن‌ها را در قیمتی بالاتر از قیمتی که ارز دیجیتال خود را خریداری کرده‌اید تعیین کنید و این ما را به دلیل بعدی برای داشتن استراتژی خروج از ارز دیجیتال می‌رساند.

تحقق سود

شما هرگز نمی‌دانید قیمت‌ها چه زمانی کاهش می‌یابد، بنابراین نقد کردن سود به شما کمک می‌کند تا ثروت خود را افزایش دهید و بودجه بیشتری برای خرج کردن یا سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال با عملکرد بهتر داشته باشید.

همانطور که گفته شد، سفارشات Limit/Stop را می توان برای دستیابی به سود نیز مورد استفاده قرار داد اما شما همیشه نیازی به فروش 100% از ارز دیجیتالی که دارید را در یک تراکنش واحد ندارید، همچنین می توانید از روش گام به گام استفاده کنید. Limit/Stop سفارش ها برای فروش درصدی از پیش تعیین شده از ارز دیجیتال شما در قیمت های مختلف.

به عنوان مثال، اگر بیت کوین را با قیمت 20,000 دلار خریداری کرده اید، برنامه گام به گام شما می تواند به شکل زیر باشد: تحقق سود در استراتژی خروج

اگر این مثال خاص را محاسبه کنید، متوجه خواهید شد که این طرح مقدار کمی را برای نگه داشتن آن کنار گذاشته است. (نقطه فروش و درصد فروش را مشخص کرده است.) بسیاری از سرمایه‌گذاران این کار را به این دلیل انجام می‌دهند که قیمت ارز دیجیتال به شدت بالا برود یا به پتانسیل طولانی‌ مدت پروژه اساسی اعتقاد داشته باشند.

به حداکثر رساندن سود

داشتن استراتژی خروج از ارز دیجیتال به شما کمک می‌کند از فرصت‌های جدید یا بهتر سرمایه‌گذاری کنید و به شما امکان می‌دهد از دستاوردهای بیشتری بهره‌مند شوید.

اگر سرمایه گذاری در ارز دیجیتال شما خوب است، ممکن است همچنان بخواهید به تحقق بیشتر سود خود ادامه دهید و از درآمد برای سرمایه گذاری در دارایی های رمزنگاری با عملکرد بهتر استفاده کنید. این رشد ثروت شما را تسریع می کند.

اما اگر سرمایه گذاری رمزنگاری شما کارایی نداشته باشد چه؟ شما می‌توانید آن را برای مدت طولانی‌تر از آنچه که انتظار داشتید به امید چرخه افزایش نگه دارید اما سرمایه‌گذاری شما اکنون قفل شده است و برای کسب سود در دارایی‌های ارز دیجیتال امیدوارکننده‌تر، در دسترس نیست. استراتژی خروج کریپتو به شما کمک می کند تا ضررهای خود را به حداقل برسانید و آن وجوه را برای فرصت های بهتر باز کنید.

به همین دلیل است که بسیاری از سرمایه گذاران کریپتو یک استراتژی سرمایه گذاری مجدد دارند که در آن بخشی یا تمام ارز دیجیتال خود را برای خرید دارایی های دیگر می فروشند. آن‌ها همچنین می‌توانند بعداً در زمانی که ارز رمزنگاری‌شده مطلوب شود، روی همان ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند و این مطمئناً می‌تواند در بازار ارزهای دیجیتال اتفاق بیفتد، جایی که قیمت‌ها می‌تواند به دلیل عواملی در داخل و خارج از خود بازار در نوسان باشد.

بهترین استراتژی خروج از ارز دیجیتال

پاسخ به تغییرات غیر قیمتی

یکی دیگر از دلایل داشتن استراژی خروج در ارزهای دیجیتال این است که ممکن است بخواهید به دلیل اتفاقاتی که بر بازار تأثیر می گذارد یا باعث می شود چشم انداز سرمایه گذاری شما تغییر کند، ارز دیجیتال خود را بفروشید. شاید برخی مقررات در کشور شما مانع از توسعه پروژه زیربنایی ارز دیجیتال شما شود و شما تصمیم بگیرید که ممکن است زمان آن رسیده است که دوباره در یک ارز دیجیتال دیگر سرمایه گذاری کنید که پتانسیل ناگهانی پیدا کرده زیرا چندین بانک تصمیم گرفتند آن را به عنوان یک روش پرداخت قابل قبول بپذیرند. (که در واقع با بیت کوین اتفاق افتاد.)

در حالی که استراتژی خروج از کریپتو شما قادر به پاسخگویی به همه تغییرات غیرقیمتی ممکن نیست، مطمئناً مبنایی است که بر اساس آن تصمیم می گیرید که چه زمانی و چه مقدار از ارز دیجیتال خود را در پاسخ به این رویدادها بفروشید.

رسیدن به اهداف شخصی

فرض کنید برای یک رایانه شخصی جدید پس انداز می کنید اما می خواهید این سرمایه را افزایش دهید تا بتوانید یک لپ تاپ واقعا خوب تهیه کنید. شما تازه وارد سرمایه‌گذاری شدید، بنابراین ترجیح می‌دهید با ارز دیجیتالی که شما را با سودهای روزانه هیجان زده می‌کند، وارد بازار کریپتو شوید و تصمیم می‌گیرید به عنوان مثال در CHSB سرمایه‌گذاری کنید زیرا می‌تواند بازده روزانه را برای شما فراهم کند. از آنجایی که حداقل دوره سرمایه گذاری وجود ندارد، هنگامی که سرمایه گذاری اولیه شما به مقدار مورد نظر شما رسید، CHSB خود را می فروشید و از پول آن برای تهیه لپ تاپ مورد نظرتان استفاده می کنید!

چگونه قبل از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، اقدام به ارزیابی پروژه های رمزنگاری کنیم؟

انتخاب استراتژی خروج ارز دیجیتال مناسب

انتخاب استراتژی خروج ارز دیجیتال

استراتژی خروج از ارز دیجیتال شما باید با برنامه سرمایه گذاری کلی شما همسو باشد. در اینجا برخی از رایج ترین استراتژی هایی که سرمایه گذاران به عنوان بخشی از برنامه های خود برای فروش ارزهای دیجیتال خود استفاده می کنند، آورده شده است.

بازگشت سرمایه اولیه

یک رویه رایج توسط سرمایه گذاران این است که بازده سرمایه گذاری اولیه را هدف قرار دهند که در آن شما سودی برابر با مقدار سرمایه گذاری می کنید. این موقعیت خوبی است زیرا پس از سرمایه گذاری اولیه خود، فقط می توانید از آن ارز دیجیتال درآمد بیشتری کسب کنید.

مدیریت سرمایه در بازار ارزهای دیجیتال چگونه است؟ این مطلب را در لینک مربوطه بخوانید.

خروجی های مبتنی بر قیمت

یکی از ساده‌ترین استراتژی‌های خروج، فروش ارزهای دیجیتال بر اساس قیمت یا درصد هدف است. به عنوان مثال، اگر یک ارز دیجیتال را با قیمت 10 دلار خریداری کرده اید، ممکن است قیمت فروش هدف خود را 15 دلار تعیین کنید. از طرف دیگر، می‌توانید بر اساس درصد تصمیم بگیرید، ممکن است فقط زمانی بفروشید که قیمت 300٪ قیمت خرید شما باشد، بنابراین زمانی که قیمت 30 دلار باشد می‌فروشید.

استراتژی خروجی مبتنی بر قیمت می تواند از نگه داشتن یک دارایی برای مدت طولانی به دلیل خوش بینی بیش از حد جلوگیری کند اما می تواند منجر به از دست دادن فرصت ها شود اگر قیمت برای مدت طولانی از هدف شما خارج شود. علاوه بر این، چگونه می‌دانید که اهداف قیمتی شما برای آن ارز دیجیتال معقول است؟ هدف قیمت 300 درصدی را می‌توان در چند روز برای یک ارز دیجیتال با نوسان بالا به دست آورد اما ممکن است ماه‌ها برای ارز دیگری (با قیمتی که به آرامی در نوسان است) طول بکشد.

یک رویکرد آگاهانه تر، در نظر گرفتن سطوح حمایت و مقاومت است که در آن:

حمایت زمانی اتفاق می‌افتد که یک ارز دیجیتال از یک سری از پایین‌ترین قیمت‌ها خارج می‌شود که نشان‌دهنده سطحی است که در آن تقاضا به اندازه کافی قوی است تا از افت بیشتر قیمت آن جلوگیری کند. هنگامی که قیمت آن از سطح حمایت می‌شکند، می‌تواند به معنای فشار نزولی بیشتر باشد. بنابراین، برای محافظت از سبد خود، سفارشات Limit/Stop را در زیر پشتیبانی قرار دهید.

مقاومت زمانی اتفاق می‌افتد که یک ارز دیجیتال از یک سری از بالاترین قیمت‌ها خارج می‌شود که نشان می‌دهد عرضه آن مانع از افزایش قیمت آن می‌شود. زمانی که قیمت برای شکستن مقاومت تلاش می کند، سود را در نظر بگیرید.

درک سطوح حمایت و مقاومت، همراه با نوسانات قیمت یک ارز دیجیتال، به شما ایده خوبی از ضررها و سودهای معقولی را که می توانید در هر چرخه انتظار داشته باشید، می دهد. این مبنایی برای سایر ملاحظات خروج غیر قیمتی می شود.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

2 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com