1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. ترید ارز دیجیتال
  4. آشنایی با بهترین روش های ترید ارز دیجیتال

آشنایی با بهترین روش های ترید ارز دیجیتال

آشنایی با بهترین روش های ترید ارز دیجیتال
لوگو علیرضا محرابی
آشنایی با بهترین روش های ترید ارز دیجیتال
ترید ارز دیجیتال

امروزه ترید یا معامله ارزهای دیجیتال با وجود بازار پرنوسانش مورد استقبال افراد زیادی در سراسر دنیا قرار گرفته است و بسیاری از مردم سعی در سرمایه گذاری روی رمزارزها دارند. با وجود استقبال گسترده از ارزهای دیجیتال، آیا ورود به این بازار وسوسه انگیز به همین راحتی است؟ آیا می توان بدون هیچ آموزشی وارد شد و به سود رسید؟ قطعا پاسخ به این سوال یک نه بزرگ است. بازار رمزارزها مانند هر بازار مالی دیگر (از جمله بورس) نیاز به آموزش دارد. بنابراین برای اینکه در بازار رمزارزها ورود کنید و در ادامه سرمایه خود را چندین برابر کنید، باید بهترین روش های ترید ارز دیجیتال را بدانید و بتوانید با انجام بهترین روش های ترید، به معامله بپردازید.

پیش نیاز افراد برای تریدر شدن در بازار رمزارزها

قبل از آنکه بهترین روش های ترید ارز دیجیتال را بدانید به یک سری پیش نیاز احتیاج داید. شما باید بدانید رمزارزها چگونه کار می کنند، کجا می توانید ارزهای دیجیتال را ذخیره کنید، صرافی های ارزهای دیجیتال را بشناسید، راه های خرید و فروش را یاد بگیرید، انواع و اقسام تحلیل های ارزهای دیجیتال از جمله تحلیل فاندامنتال و تحلیل تکنیکال را برای پیش بینی قیمت ارزها یاد بگیرید و سپس وارد حوزه ترید و خرید و فروش شوید.

ترید یا معامله در بازارهای مالی از جمله بازار رمزارزها یعنی خرید یک دارایی مانند سهام و یا رمزارز در قیمت پایین، نوسان گیری و در نهایت فروش آن در قیمت بالاتر و کسب سود. قبل از این که به بازار کریپتوکارنسی ها وارد شوید باید با برخی از اصطلاحات مهم در بازار رمزارزها آشنا شوید. تعدادی از این اصطلاحات را معرفی می کنیم تا بیشتر با آن ها آشنا شوید.

جهت آشنایی با ارزهای دیجیتال و کسب سود از آنها می توانید دوره ارز دیجیتال مجموعه را تهیه کنید.

رمزارز یا ارز دیجیتال چیست؟

معرفی بهترین روش های ترید ارز دیجیتال

ما در مطلب ارزهای دیجیتال به صورت کامل در مورد این ارزهای تازه وارد پرسر و صدا صحبت کرده ایم. اما به طور خلاصه ارزهای دیجیتال که از آن ها به عنوان رمزارز نیز یاد می شود عبارتند از پول های دیجیتالی که به صورت غیرمتمرکز ایجاد شده اند تا در اینترنت استفاده شوند. پادشاه ارزهای دیجیتال که هنوز هم مهم ترین، تاثیرگذارترین و بزرگترین ارز دیجیتال است بیت کوین نام دارد که برای اولین بار توسط ساتوشی ناکاموتو در سال 2008 ایجاد شد و بر سر زبان ها افتاد.

ارزهای دیجیتال بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال مانند اتریوم که پس از بیت کوین ایجاد شدند، روانه بازار شدند تا به عنوان جایگزین دیجیتالی پولهای منتشر شده (ارزهای فیات) از سوی دولت ها مورد استفاده قرار گیرند بدون آنکه نهاد و دولتی روی آن ها کنترل داشته باشد. هدف ایجاد ارزهای دیجیتال درواقع نوعی آزادی مالی و معاملاتی برای همه افراد در سراسر دنیا عنوان شده است. از معروفترین ارزهای دیجیتال پس از بیت کوین و اتریوم می توان به بیت کوین کش، لایت کوین، EOS، ریپل و دوج کوین اشاره کرد.

کار ارزهای دیجیتال، انتقال ارزش بدون نیاز به واسطه مانند بانک یا پردازشگر پرداخت بر بستر اینترنت است. شما می توانید ارزش مورد نظر خود را با سرعتی بالا و در هر ساعت شبانه روز، با هزینه کم انتقال دهید.

ترید و معامله ارزهای دیجیتال چیست؟

نمی توانید بهترین روش های ترید ارز دیجیتال را یاد بگیرید تا زمانی که نسبت به مفهوم ترید آگاهی کسب نکرده باشید. ترید یا معامله (trade) ارز دیجیتال درواقع یکی از روش های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال است. ترید کردن ارزهای دیجیتال را باید بیاموزید تا بتوانید به سود زیادی برسید. منظور از ترید، خرید و فروش ارزهای دیجیتال در بازه های زمانی مختلف و با هدف کسب سود است.

تریدر کیست؟

زمانی که با ترید آشنا شدید، تریدر نیز معنای خودش را آشکار می کند. تریدر به کسی گفته می شود که ارزهای دیجیتال را می خرد، می فروشد تا سود کسب کند و یا گاهی متحمل ضرر شود. به هرحال تریدر وارد دنیای پرنوسان ارزهای دیجیتال شده و ریسکش را به جان خریده است. البته همه انسان ها در زندگی مشغول خرید و فروش کالاها و خدماتی هستند که نیاز روزانه خود را تامین کنند اما هدف و منظور ما تریدرهای ارزهای دیجیتال هستند. کسانی که به صورت مداوم این بازار را رصد و تحلیل می کنند. شما نمی توانید یک شبه ره صدساله را بروید. بلکه باید با صبر و حوصله و آموزش جلو بروید تا در دنیای کریپتوها حرفی برای گفتن داشته باشید.

معاملات رمزارزها در برابر تجارت سهام

بیشتر کسانی که با دنیای ارزهای دیجیتال مخالف هستند این معاملات را اغلب بیشتر از معاملات سهام در معرض خطر می دانند اما همه چیز به این بستگی دارد که چه سهام یا ارز دیجیتالی را معامله می کنید و چگونه آن را معامله می کنید. شما اگر رمز و راز معامله را ندانید در بازار سهام نیز قطعا موفق نخواهید بود. باز هم تاکید می کنیم قبل از اقدام برای مبادله ارزهای رمزنگاری شده، باید آگاه باشید که خطر از دست دادن پول خود را در بازار دارید؛ درست مانند بازار سهام.

اگر واقعا به آینده ارزهای رمزنگاری شده اعتقاد دارید و ریسک پذیر هستید، وارد این بازار شوید. شما برای اینکه بتوانید در بازار ارزهای دیجیتال به بازده بسیار بالاتری نسبت به بازار سنتی دست پیدا کنید باید بتوانید ارزهای دیجیتال را به خوبی تحلیل کنید و بهترین روش های ترید ارز دیجیتال را بیاموزید. در ادامه به معرفی انواع تحلیل های مطرح در حوزه ارزهای دیجیتال می پردازیم که برای معامله و خرید و فروش ارزهای دیجیتال استفاده می شود. با شناخت انواع تحلیل ها دید بهتری نسبت به ترید و معامله در این بازار به دست می آورید.

انواع تحلیل ها در بازار ارزهای دیجیتال

تریدرها، فاکتورهای زیادی را برای تحلیل بازار به کار می برند. به طوری که برخی از آنان ممکن است روندهای نموداری را دنبال کنند اما تعدادی دیگر به دنبال بررسی میزان تقاضای آن ارز دیجیتال باشند. مهم ترین تحلیل هایی که برای ارزیابی بازار ارزهای دیجیتال به کار می رود را می توان شامل تحلیل بنیادی، تحلیل تکنیکال و درون شبکه ای دانست که به عنوان بهترین روش های ترید ارز دیجیتال نیز شناخته می شوند. هرکدام از این تحلیل ها به معامله گران اجازه می دهد تا با جمع آوری دیتا و تجزیه و تحلیل آن ها، به دورنمایی از وضعیت فعلی و آتی یک دارایی برسند و بهترین تصمیم را اتخاذ کنند.

تحلیل بنیادی برای تحلیل ارزهای دیجیتال

تحلیل بنیادی، یکی از روش های ترید ارز دیجیتال

یکی از مهم ترین شاخه ها در بازارهای مالی از جمله بازار ارزهای دیجیتال و یکی از بهترین روش های ترید ارز دیجیتال تحلیل فاندامنتال یا تحلیل بنیادی (Fundamental Analysis) است اما تحلیل بنیادی به چه معناست؟ در معنای تحلیل بنیادی آمده است: گرایشی از تحلیل که در آن ارزش یک شرکت مورد محاسبه قرار می گیرد. این جمله به زبان ساده یعنی با بررسی وضعیت فعلی یک شرکت بتوانید تصویر آینده ای از آن را به دست آورید. 

کاری که تحلیلگر فاندامنتال می کند این است که با استفاده از ابزارها و روش های گوناگون، ارزشمندی شرکت را تعیین می کند. سپس نتیجه به دست آمده در مورد ارزشمندی یک شرکت را با قیمت کنونی شرکت مقایسه می کند. اگر ارزشی که با استفاده از ابزارها به دست آمده، بیشتر از قیمت فعلی سهم بود، تحلیل فاندامنتال شما به شما پیشنهاد خرید می دهد و برعکس، اگر ارزش محاسبه شده، کمتر از قیمت فعلی شرکت بود، پیشنهاد فروش به شما نشان داده می شود. این تحلیل ریشه در علم اقتصاد دارد. چراکه از نقش مهم و تاثیرگذار اقتصاد جهت تعیین حرکت نرخ های مبادله در بازارهای مالی سود می برد.

در تحلیل بنیادی باید هرعاملی که منجر به تغییر در عرضه و تقاضا و در نتیجه تغییر در قیمت سهم یا دارایی شود مورد بررسی قرار گیرد و تحلیلگر الگویی را طراحی کند که به واسطه آن ارزش جاری و آینده آن دارایی در بازار مشخص شود. در دنیای کریپتوکارنسی ها نیز تحلیل بنیادی به معنای تحلیل، بررسی و نتیجه ‌گیری از عوامل بنیادی رمزارزهاست. در واقع هدف تحلیل بنیادی ارزهای دیجیتال، به دست آوردن قیمت یک دارایی به صورت کلی است. برای این کار و تجزیه و تحلیل دارایی مزبور، باید اخبار مربوط به آن را دنبال کرده، از برنامه های توسعه برای آن دارایی آگاه شد و قوانین کشورهای مختلف در حوزه رمزارزها را مطالعه کرد. به طور کلی شما باید تمام اخبار و موضوعاتی که می تواند روی قیمت دارایی مربوط اثرگذار باشد را دنبال کنید و به تجزیه و تحلیل آن ها بپردازید.

بنابراین آنچه که در تحلیل بنیادی مورد بررسی قرار می گیرد عوامل خارجی است که می تواند روی ارز دیجیتال مورد تحلیل، اثرگذار باشد. مثلا اگر آمریکا معامله با رمزارزها را ممنوع اعلام کند، تحلیل بنیادی احتمال سقوط قیمت بیت کوین را می دهد. در تجزیه و تحلیل بنیادی ارزهای دیجیتال به عوامل تاثیرگذار بر آن ارز پرداخته می شود تا در نهایت به کمک آن تغییرات اقتصادی را پیش بینی کرد.

مهم ترین عوامل موثر و حائز اهمیت در تحلیل بنیادی ارزهای دیجیتال عبارتند از: حامیان و تیم پشتیبانی پروژه، حجم سرمایه جاری ‌شده در بازار، نظر ثروتمندان و منتقدین درباره ارزهای دیجیتال، برنامه‌ های یک پروژه و تعداد افرادی که از آن استفاده می‌ کنند. در تحلیل بنیادی ارزهای دیجیتال شما فقط به قیمت و تاریخچه قیمت روی نمودار چشم دوخته اید و دنبال الگوهایی می گردید که ممکن است مجددا تکرار شوند.

تکنیک هایی که برای تحلیل بنیادی به کار برده می شود معمولا به دو دسته از بالا به پایین و از پایین به بالا تقسیم می شود. در دسته بندی بالا به پایین نگاه به اقتصاد گسترده تر است ولی در تحلیل بنیادی پایین به بالا تحلیل با یک نوع رمزارز شروع شده و سپس تمامی عواملی که بر قیمت آن تأثیر می‌گذارد، بررسی شده و تحلیل ادامه می یابد. بنابراین تحلیل بنیادی یکی از بهترین روش های ترید ارز دیجیتال به شمار می رود.

تحلیل تکنیکال در ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال یکی از روش های ترید ارز دیجیتال

تحلیل دیگری که برای بازارهای مالی بخصوص ارزهای دیجیتال استفاده می شود و از بهترین روش های ترید ارز دیجیتال محسوب می شود، ، تحلیل تکنیکال است.

آنچه که در تحلیل تکنیکال باید به عنوان نکته کلیدی بیان کنیم این است که برخلاف تحلیل فاندامنتال، در تحلیل تکنیکال شما با بررسی تغییرات، نوسان قیمت ‌های دارایی، حجم معاملات و عرضه و تقاضا آن دارایی می ‌توانید وضعیت قیمت ‌ها در آینده را تخمین بزنید.

در تحلیل تکنیکال دیگر با خود کالا یا دارایی (در اینجا ارزهای دیجیتال) یا شرکت و وضعیت آن خیلی سر وکار ندارید بلکه مهم ترین فاکتور برای شما قیمت است چرا که در تحلیل تکنیکال اعتقاد بر این است که همه چیز در قیمت لحاظ می شود و آنچه را که شما بررسی می کنید صورت های مالی است تا با تحلیل آن بتوانید ارزش سهام و دارایی را مشخص کرده و تعیین کنید که آیا آن دارایی در بازه های زمانی میان و بلندمدت ارزش خرید دارد یا خیر.

شباهت تحلیل بنیادی در دنیای کریپتوکارنسی با بازار معاملات فارکس، سهام و کالاها در این است که معامله گر های بازار ارزهای دیجیتال نیز از همان اندیکاتورهایی استفاده می‌ کنند که در بازارهای سهام و فارکس وجود دارد. اندیکاتور رفتار بازار را صرف نظر از دارایی مورد معامله پیش بینی می کنند.

برخی از این اندیکاتورها عبارتند از:

  • مکدی (MACD)
  • باندهای بولینگر (Bollinger Bands) 
  • شاخص قدرت نسبی (RSI) 

تفاوت این ابزارها در رمزارزها با ابزارهای بازارهای سنتی در این است که شما معیار آزمایش‌ شده‌‌ و مشخصی در دسترس ندارید تا بتوانید برای ارزیابی ارزهای دیجیتال به کار ببرید. بلکه باید بدانید سرچشمه ارزش یک ارز دیجیتال از کجاست و چرا سرمایه گذاران حاضرند روی آن سرمایه گذاری کرده و باعث شوند قیمتش افزایش یابد.

سبک های تحلیل تکنیکال

انواع روش های تحلیل تکنیکال

در تحلیل تکنیکال سه تکنیک به کار برده می شود که با دانستن آن ها می توانید بهترین روش های ترید ارز دیجیتال را نیز یاد بگیرید. این سه تکنیک عبارتند از تحلیل تکنیکال کلاسیک، پرایس اکشن و الیوت.

سبک کلاسیک در تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال

در تحلیل کلاسیک تکنیکال، تریدرها الگوهایی را به کار می برند تا به واسطه آن ها احتمال ادامه روند فعلی یا تغییر جهت آن را نشان دهند. در واقع تحلیل تکنیکال کلاسیک به منظور بررسی نمودارهای قیمت معرفی شده تا معامله گران با استفاده از الگوهای کلاسیک، روند بازار و قیمت های آینده را پیش بینی کنند.

الگوهای تحلیل تکنیکال کلاسیک عبارتند از:

الگوهای بازگشتی: این الگوها همانطور که از نامشان مشخص است الگوهایی هستند که باعث برگشت روند قیمت می‌ شوند. این الگوها شامل کف یا سقف دو قلو و سر و شانه می شود.

 الگوهای ادامه دهنده: Continuation Pattern الگوهایی هستند که ادامه حرکت قیمت یک دارایی را در جهت روند غالب نشان می دهد. این الگوها شامل شامل مثلث‌ ها (Triangles)، پرچم‌ ها (Flags)، پرچم سه‌ گوش (Pennant) و مستطیل (Rectangle) هستند.

سبک پرایس اکشن در تحلیل تکنیکال

پرایس اکشن یعنی معامله کردن با استفاده از اطلاعات واقعی و تنها بر اساس نمودار قیمت. در این روش از تحلیل تکنیکال، از هیچ اندیکاتوری استفاده نمی شود و در واقع آنچه که انجام می شود استفاده از یک نمودار قیمتی ساده برای انجام تحلیل هاست. معامله‌گر ارز دیجیتال با پرایس اکشن حرکات زنده قیمت روی نمودار را دیده و به اندیکاتورها توجهی نمی کند. مبنای مهم در پرایس اکشن داده های خام قیمتی است که می توان در قالب انواع نمودارها مانند شمع ژاپنی (کندل استیک)، سه سرباز سفید، انگالفینگ و الگوهای شمعی هارامی به کار برد.

برای آشنایی بیشتر با این نوع تحلیل، می توانید دوره پرایس اکشن را مشاهده فرمائید.

امواج الیوت

یکی از مهم ترین قسمت ها در تحلیل تکنیکال به امواج الیوت مربوط است. امواج الیوت برای اولین بار در قرن بیستم توسط رالف نلسون الیوت معرفی شد. براساس نظریه الیوت تغییرات قیمتی را می توان با امواج تکرار شونده‌ توصیف کرد. آنچه که به عنوان منطق امواج الیوت مطرح است مرتبط با تفکر جمعی بوده و به این صورت بیان می شود که تفکر جمعی توده مردم در ابعاد گسترده پیرو الگوهای تکرارشونده است. بازار مالی چه بازار سهام و بورس و چه بازار ارزهای دیجیتال هم شاهد تفکرات افراد زیادی است و بنابراین امکان پیداشدن الگوهای تکرارشونده در آن وجود دارد. براساس نظریه الیوت در مورد الگوهای تکرارشونده، امواج به دو دسته انگیزشی (Impulsive) و اصلاحی (Corrective) تقسیم می شوند و در این الگو امواج از ۵ موج انگیزشی و ۳ موج اصلاحی تشکیل می شوند.

اهداف استفاده از امواج الیوت

آنچه که به عنوان کاربرد و هدف امواج الیوت نام برده می شود عبارتند از: پیشگویی مسیر بازار، تعیین استراتژی برای ورود و خروج از معاملات و تعیین نقاط بازگشت.

تفاوت تحلیل بنیادی و تکنیکال 

براساس آنچه که گفتیم تفاوت تحلیل فاندامنتال با تحلیل تکنیکال در این است که تحلیل تکنیکی مبتنی بر قیمت و حجم مبادلات است و در آن عوامل خارجی موثر رویی قیمتها نادیده گرفته می شود اما در تحلیل بنیادی عوامل خارجی که می تواند روی ارز دیجیتال مورد تحلیل، اثرگذار باشد مورد بررسی قرار می گیرد.

تحلیل درون شبکه ای

تحلیل درون زنجیره ای از روش های ترید ارز دیجیتال

نوع دیگری از تحلیل بازار ارزهای دیجیتال تحلیل درون شبکه ای یا درون زنجیره ای است که نوع جدیدی از تحلیل بازارهای رمزارزها به شمار رفته و یکی دیگر از بهترین روش های ترید ارز دیجیتال محسوب می شود. چرا که این تحلیل به نوعی آنالیز بلاک چین بوده و به بررسی عوامل اساسی رمز ارزهای پایه می پردازد تا از نتایج آن بتواند در تصمیمات سرمایه گذاری و معاملات استفاده نماید.

تحلیل درون شبکه ای یعنی مقایسه ارزش شبکه با حجم تراکنش‌ های ثبت شده در بلاک چین که نشان می دهد چه زمانی یک ارز دیجیتال بیش از حد ارزش‌ گذاری شده‌ است.

باید گفت با استفاده از داده های درون شبکه ای، اطلاعات مفیدی برای کاربران استخراج می شود که می توانند احساسات و رفتار سرمایه گذاران را اندازه گیری کرده و از آن به عنوان سیگنالی برای شناخت توکن ها و کوین هایی که پتانسیل رشد دارند، استفاده نمایند. در تحلیل درون شبکه ای از نسبت هایی مانند نسبت ارزش به تراکنش یا NVT استفاده می شود.

نتیجه گیری

در این مطلب بهترین روش های ترید ارز دیجیتال را معرفی کردیم. روش های ترید در بازار کریپتوکارنسی شامل تحلیل بنیادی یا فاندامنتال، تحلیل تکنیکال و تحلیل درون شبکه ایست. تحلیل بنیادی یعنی مطالعه وضعیت فعلی ارزش یک دارایی در راستای تعیین ارزش منصفانه آن اما تحلیل تکنیکال به دنبال مطالعه روندهای آماری برگرفته از داده‌ های مربوط به قیمت و حجم معاملات دارایی است. تحلیل درون شبکه ای نیز میخواهد با استفاده از نسبت هایی مانند NVT به مقایسه ارزش شبکه با حجم تراکنش‌ های ثبت شده در بلاک چین بپردازد و از این طریق تشخیص داد شود که آیا یک ارز دیجیتال به درستی ارزش گذاری شده است یا خیر. در هر صورت برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال و کسب سود در آن باید بتوانید انواع روش های ترید را بیاموزید و از آن ها استفاده نمایید تا بتوانید به سود برسید.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

6 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
1 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 009304891085
موبایل 009304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @09304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(نازنین اسدی)
موبایل 009927779050
موبایل 009927779050
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 009304891628
موبایل 009304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 009304890686
موبایل 009304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 009927779030
موبایل 009927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 009304891297
موبایل 009304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com