1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. کیف پول
  4. کیف پول وایرکس (Wirex)

کیف پول وایرکس (Wirex)

کیف پول وایرکس (Wirex)
لوگو علیرضا محرابی
کیف پول وایرکس (Wirex)
کیف پول

کیف پول وایرکس (Wirex Wallet)، روشی برای ذخیره ارزهای دیجیتال محسوب می شود. وایرکس یک کیف پول چند منظوره بوده که بستری امن برای خرید، ذخیره و مدیریت دارایی های دیجیتال و ارز فیات مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از کیف پول وایرکس، می توانید تمامی وجوه خود را در وب سایت و تلفن همراه کنترل کنید. کیف پول وایرکس دارای یک مجوز FCA بوده که یک مجوز جهانی است و برای تبادلات دارایی های دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع کیف پول بستری را فراهم می کند که در آن ترکیبی از خدمات بانکداری سنتی را با فناوری های بلاک چین ارائه می دهد. خدماتی که این نوع بلاک چین ارائه می دهد برای استفاده شخصی و تجاری است. در حال حاضر دفتر مرکزی این شرکت در لندن، انگلستان، اوکراین و ژاپن قرار دارد. در این مقاله قصد داریم به بررسی کیف پول وایرکس و ویژگی های آن بپردازیم.

کیف پول وایرکس (Wirex) چیست؟

وایرکس

دیمیتری لازاریچف (Dmitry Lazarichev) و پاول متویف (Pavel Matveev) در دسامبر 2014 E-coin را تاسیس کردند. این شرکت در سال 2016 به دنیال گسترش خدمات به Wirex تبدیل شد. در واقع از دارایی های سنتی و دیجیتالی برای پشتیبانی از انتقال حساب های چند ارزی و خدمات مبادله استفاده می کنند. در حال حاضر Wirex به بیش از یک میلیون کاربر در 130 کشور جهان خدمات می دهد. این کاربران تاکنون بیش از 2 میلیارد دلار معاملات بین ارزهای دیجیتال را انجام داده اند. 

یکی از مزیت های اصلی کیف پول وایرکس، کارت پرداخت ویزا است که وسیله ای برای انتقال دارایی های دیجیتال آنها، از جمله ارز فیات است. اگر به دنبال وسیله ای برای هزینه یکپارچه دارایی های دیجیتال خود هستید، وایرکس می تواند راه حل مناسبی برای شما باشد. از دیگر قابلیت هایی که به کاربر داده می شود این است که یک مقصد GBP، USD یا ERU را انتخاب کنند. Wirex برای ایجاد موارد استفاده بهینه برای هر دو محیط مالی فیات و دیجیتال اول توسعه یافته است. ما معتقدیم که آینده پول توسط سه عامل هدایت خواهد شد: افزایش تعادل بین سیستم‌های فیات و دیجیتال (به عنوان مثال، تراکنش‌های یکپارچه بین این دو)، اثر مقیاس‌پذیری مشارکت جریان اصلی در DeFi و موسسات مالی جریان اصلی که محصولات و خدمات نوآورانه‌ای را اتخاذ می‌کنند که از بلوغ وب 3 و متاورس ناشی می شود.

کیف پول وایرکس بر ساخت محصولاتی تمرکز خواهد کرد که به طور همزمان هم دیفای و هم بانکداری و پرداخت های سنتی را ادغام می کنند. در مواردی که مقررات یا موانع آن را ایجاب می‌کند، یا جایی که نوآوری به بازار سریع‌تر خواهد بود، Wirex ممکن است خدماتی را ارائه دهد که به صراحت به DeFi یا محصولات مالی سنتی اختصاص داده شده است. مثال‌ها می‌تواند شامل اجرای کیف ‌پول‌های موازی خرده‌فروشی/سردمانی (تنظیم‌شده، مناسب برای اقتصاد ارز فیات) و کیف‌پول‌های غیر نگهبانی (در حال ظهور، آماده وب 3.0، بهینه‌سازی شده برای پروتکل‌ها و خدمات آینده در حین توسعه در بلاک چین) باشد. در حالی که بسیاری از وب 3.0 و متاورس به هزینه موسسات مالی و زیرساخت های متداول و متعارف حمایت می کنند، Wirex دنیایی را می بیند که در آن این دو سیستم به تدریج ادغام شده و متقابلاً با هم ترکیب می شوند. هدف Wirex هدایت این ادغام سیستم‌ها با راه‌حل‌هایی است که برای گسترده‌ترین مخاطبان جهانی ممکن جذاب باشد.

برنامه Wirex

برنامه Wirex یک محصول ذاتا اصلی است که با در نظر گرفتن بازار انبوه ایجاد شده است. این امکان را به گسترده‌ترین مخاطبان ممکن می‌دهد تا دارایی‌های فیات و دیجیتال را خریداری، نگهداری، مبادله و خرج کنند. اپلیکیشن Wirex با رابط کاربری ساده خود، ویژگی های نوآورانه ای را برای کاربرانی که با پلتفرم های بانکداری آنلاین سنتی آشنا هستند، به ارمغان می آورد. به طور معمول، ارزهای دیجیتال پیچیده و غیرقابل دسترس تلقی می شوند. برنامه Wirex به دنبال حذف این پیچیدگی ها است. این برنامه برای ترویج یک تجربه مثبت کاربر، بدون توجه به دانش و تجربه کاربر از دارایی های دیجیتال طراحی شده است.

کیف پول ارزهای دیجیتال و فیات

Wirex با تمرکز بر ساده ‌سازی تراکنش‌های دیجیتال و فیات، از بیش از ۵۰ ارز فیات و ارز دیجیتال درون برنامه‌ای و در بستر وب پشتیبانی می‌کند. گزینه‌های پرداخت برای ارزهای فیات و کریپتو، از جمله کارت اعتباری / نقدی و نقل و انتقالات بانکی، با اتصالات بانکی باز به زودی ایجاد خواهد شد. Wirex تلاش می‌کند در نوآوری‌های بانکی، CeFi یا DeFi پیشرو باشد و به‌طور مرتب اپلیکیشن خود را بروزرسانی می‌کند تا آخرین روش‌های پرداخت و انتقال ارز را منعکس کند. SM2C یا "ارسال پول به مخاطب" به کاربران اجازه می دهد تا به راحتی به سایر وایرکسرها در اکوسیستم خود منتقل شوند.

برنامه Wirex یک برنامه نگهبانی است. حساب های فیات مطابق با الزامات نظارتی تعیین شده توسط تنظیم کننده های محلی (به عنوان مثال FCA در بریتانیا) محافظت می شوند. ارزهای رمزنگاری شده از طریق مشارکت با سازمان‌هایی مانند Fireblocks، رهبر بازار در اوراق بهادار دارایی‌های دیجیتال، ایمن می‌شوند. این ریسک را کاهش می دهد و 4 میلیون مشتری ثبت شده پلتفرم را تشویق می کند که هم هولد داشته باشند و هم سرمایه گذاری های خود را به طور فعال از طریق برنامه مدیریت کنند.

تاریخچه کیف پول وایرکس

کیف پول وایرکس قبل از اینکه DeFi به طور گسترده مورد استفاده قرار گیرد، خود را به عنوان بخشی از دنیای مالی غیرمتمرکز تعریف می کرد. وایرکس از زمان آغاز به کار خود در سال 2015، همواره به کاهش شکاف بین دنیای قانون‌گذاری شده ارزهای فیات و دنیای نوپا و دائماً در حال تغییر ارزهای دیجیتال، افتخار کرده است. در ادامه به معرفی نوآوری های متعدد در طول تاریخ Wirex می پردازیم.

2015 - اولین ارز دیجیتال جهان را با کارت پرداخت فیات ایجاد کرد.

2018 - اولین برنامه جایزه ارز دیجیتال جهان، Cryptoback™ rewards را راه اندازی کرد.

2019 - یک مشارکت با MakerDAO ایجاد کرد.

2019 - توکن Wirex (WXT)، توکن بومی پلتفرم را برای استفاده در برنامه Wirex و صرافی‌های غیرمتمرکز و متمرکز راه‌اندازی کرد.

2021 - راه‌اندازی حساب‌های X، یک محصول اصلی درآمدزا Defi/CeFi که به ارزهای دیجیتال و استیبل کوین‌ ها مرتبط است.

کیف پول وایرکس از چه ارزهایی پشتیبانی می کند؟

پشتیبانی کیف پول وایرکس از ارزهای دیجیتال

کیف پول وایرکس از دارایی های دیجیتال و فیات پشتیبانی می کند. با استفاده از این کیف پول می توانید ارزهای دیجیتالی همچون ETH، XRP، LTC، BTC و همچنین WAVES را در کیف پول خود ذخیره کنید. ارزهای پشتیبانی شده فیات شامل USD، EUR و GBP است. از دیگر موارد می توان به AUD، CAD، JPY، HKD، MXN، CZK، CHF و SGD اشاره کرد. البته پشتیبانی از ارزهای دیجیتال برحسب کشورهای مختلف می تواند متفاوت باشد. برای اینکه از لیست ارزهای پشتیبانی شده توسط Wirex Wallet اطلاعات کافی بدست آورید، کافیست به لیست مبادله ارزهای دیجیتال رفته و در آنجا جستجو کنید. 

کارمزدهای Wirex Wallet چقدر است؟

کیف پول وایرکس کارمزدهای بسیار پایینی برای کلیه تراکنش ها و خدمات خود ارائه می دهد. از دیگر خدمات Wirex Wallet می توان به تبادلات فوری ارز دیجیتال بیت کوین اشاره کرد. نکاتی را در زمان تبادل ارز دیجیتال بیت کوین باید در نظر گرفت: هنگام استفاده از کارت نقدی BTC، به شخص دیگری کنترل دارایی های خود را می دهید. ثانیا، این سرویس دارای قیمت است. هر پرداختی که انجام می دهید، هم هزینه پردازش و هم هزینه تبدیل را به همراه دارد. این نکته را در نظر داشته باشید که هزینه پرداخت به ارز خارجی دریافت می شود. جدول زیر مروری بر هزینه های استفاده از این کارت نقدی است: 

کارت کارمزد  کارمزد
رسید خدمات رایگان (متغیر با روش ارائه خدمات)
کارت جایگزین  3 دلار
مدیریت حساب 1.5 دلار در ماه
تراکنش های آنلاین 0.28 دلار
تراکنش های کاهش دهنده 0.07 دلار
انتقال بین اکانت های وایرکس رایگان
برداشت ATM (کشورهای اروپایی) 2.5 دلار 
برداشت ATM ( دیگر کشورهای اروپایی) 3.5 دلار 

آیا استفاده از کیف پول وایرکس هزینه بر است؟

استفاده از برنامه کیف پول Wirex کاملا رایگان است. برای استفاده از این نوع کیف پول می توانید نسخه اندروید آن را از وب سایت Google Play Store دانلود کرده و برای نصب نسخه iOS آن به App Store مراجعه کنید. برای دسترسی به پلتفرم تحت وب، می توانید به وب سایت رسمی Wirex مراجعه نمایید. 

راحتی استفاده از کیف پول وایرکس (Wirex Wallet) 

این مدل کیف پول دارای رابط کاربری ساده ای است که استفاده از آن نیز بسیار راحت است. در صورتی که کاربر مبتدی هستید، می توانید از تمامی خدمات کیف پول به راحتی استفاده کنید. برای استفاده از خدمات کیف پول باید این چهار مرحله را انجام دهید:

  1. در ابتدا برنامه را بارگیری کرده و در وب سایت آن ثبت نام کنید. 
  2. یک حساب کاربری ایجاد کرده و بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.
  3. آدرس ایمیل خود را تایید کنید. 
  4. بعد از ورود به وب سایت، یک پسورد ایجاد کنید. 

البته ناشناس بودن کاربر در سطح متوسطی است و جهت ثبت نام در wirex نام و آدرس ایمیل معتبر مورد نیاز است. علاوه بر این باید شماره تلفن همراه خود را نیز برای احراز هویت دو عاملی یا همان 2FA وارد کنید. 

با این تفاسیر برخی از کاربران برای دسترسی به برخی از خدمات، اطلاعات شخصی خاصی را نیز ارائه می دهند. از جمله این اطلاعات می توان به شناسنامه معتبر و اثبات آدرس اشاره کرد. صرف نظر از همه این موارد، اطلاعات شخصی کاربر ایمن نگه داشته می شوند.

امنیت کیف پول وایرکس

امنیت کیف پول وایرکس

وایرکس مساله امنیت را بسیار جدی می گیرد، به گونه ای که این نوع کیف پول دارای مجوز PCI DSS Level 1 است. منظور از این مجوز این است که هیچ دسترسی مستقیمی برای وجوه و دارایی کاربر وجود ندارد. کیف پول Wirex علاوه بر اقدامات امنیتی خود، دارای مجوز انتشار پول الکترونیکی با FCA در انگلستان است. این بدان معناست که وایرکس برای انتقال دارایی های دیجیتال، باید قوانین سخت گیرانه ای را در مورد حفاظت از کاربران رعایت کند. البته این اطمینان را به کاربر می دهد که در صورت ورشکستگی Wirex، وجوه کاربر تحت تاثیر قرار نمی گیرد.

برای حفظ دارایی های دیجیتال در داخل برنامه، Wirex متکی به برنامه BitGo است که از جمله امن ترین ارائه دهندگان راه حل هایی است که برای نگهداری ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین سایر ویژگی های امنیتی مانند 2FA احراز هویت دو عاملی استفاده می شود و در زمان ورود به سیستم از یک مکان یا مرورگر جدید، ایمیل تایید کننده ارسال می شود. Wirex هم دارای نسخه موبایل و هم دارای نسخه وب است که البته نسخه وب سایت آن دارای ویژگی های بیشتری است که برای معاملات روزمره کاربردی تر است. از دیگر اقدامات امنیتی که می توان برای Wirex Wallet بیان کرد شامل: 

  • روش های چند امضایی
  • ذخیره سازی آفلاین برای دارایی های مشتری
  • کارت ویزای Wirex 3D

چگونه می توان از کارت Wirex حداکثر استفاده را برد؟

در زمان استفاده از حساب Wirex چندین اشکال وجود دارد. اولا اینکه این کارت در زمان برداشت از دستگاه های خودپرداز کاربردی نیست چرا که در زمان هر برداشت از دستگاه های خودپرداز 2.25 یورو هزینه می گیرد و چنانچه خارج از کشور باشید، باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید. ثانیا زمانی که پول خود را با ارز دیگری مبادله می کنید، wirex3 درصد هزینه خرید را دریافت می کند. بنابراین تنها با اضافه کردن ارز دوم، کارت برای سفر امکانپذیر می شود. در صورت باز کردن قفل ارز دوم، می توانید ارز دیجیتال را با دلار در داخل برنامه تعویض کنید و سپس آن را با کارت نقدی مربوطه خرج کنید. به این نکته دقت کنید که برای هر ارز دیجیتالی کارت اعتباری متفاوتی خواهید داشت که تا حدی عجیب به نظر می رسد. 

در اروپا، به دلیل هزینه نگهداری ماهانه کارت wirex تنها در صورتی که از آن استفاده منظم شود، معنا پیدا می کنند. این حساب به علت پشتیبانی از چند نوع ارز برای افرادی که اغلب مسافرت می کنند، بسیار مناسب است. علاوه بر این یکی از ساده ترین روش ها برای تبادلات ارزهای دیجیتال ارائه می دهند. در کشورهای آسیایی این نوع از حساب دارای ارزهای بیشتری است که به صورت رایگان ارائه می شود. 

نتیجه گیری:

کیف پول وایرکس یک پلتفرم پرداخت دیجیتالی است که ماموریت آن این است که ارزهای رمزنگاری شده و سنتی را در دسترس همه کاربران قرار می دهد. قابلیتی که این نوع کیف پول ها به کاربر می دهد این است که معاملات خود را با هزینه های بسیار پایین تری انجام دهند. به صورت خلاصه، کیف پول Wirex یک کیف پول موبایل و وب سایت امنی است که این قابلیت را به شما می دهد تا بیت کوین و سایر دارایی های دیجیتال را ذخیره کرده و در معاملات ارزهای دیجیتال شرکت کنید. 

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

2 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com