1. صفحه اصلی
  2. مقالات بورس
  3. روانشناسی بازار
  4. ویژگی های سرمایه گذار باهوش

ویژگی های سرمایه گذار باهوش

ویژگی های سرمایه گذار باهوش
لوگو علیرضا محرابی
ویژگی های سرمایه گذار باهوش
روانشناسی بازار

احتمالا در برهه ای از زندگی، شخصی به شما گفته شده است که "شما بسیار باهوش هستید". ممکن است این شخص پدر یا مادر شما باشد، یا معلم یا همکار. حال این باهوش بودن نشات از چه چیزی می گیرد؟ شما دقیقاً در چه زمینه هایی هوش قدرتمندی دارید؟

بعضی در حوزه روانشناسی، بعضی  در کسب و کار سنتی و بعضی در سرمایه گذاری در بازارهای مالی هوش و زکاوت بالایی دارند. در واقع می توان گفت، هر کسی برای یک کاری ساخته شده و در آن هوشِ قدرتمندی را دارا میباشد. ما نیز در این مقاله قصد داریم راجع به ویژگی های سرمایه گذاران باهوش، صحبت کنیم:

طبق مقالاتی که در چند سال گذشته توسط سه نفر از اساتید بین المللی منتشر شده است، ضریب هوشی با سرمایه گذاری موفق ارتباط دارد!

در واقع سرمایه گذار خوب بودن سخت است! طبق نظر مارک داگلاس، فقط 20٪ از افرادی که در بازار های مالی فعالیت می کنند، در این عرصه به موفقیت میرسند.

بنابراین در ادامه لیست مشخصات سرمایه گذاران باهوش را بررسی کنید و ببینید که قبل از ورود به بازار چه چیزهایی را باید در خود تقویت کنید:

سرمایه گذاران باهوش، صبور هستند.

صبر

برای موفقیت در سرمایه گذاری باید صبور باشید. به طور کلی ، بسیاری از بازارها به آرامی صعود می کند و شما باید مایل باشید نگاه طولانی ای به سرمایه گذاری های خود داشته باشید تا رشد آنها را ببینید. اگر به سرمایه گذاری اعتقاد دارید و تحقیقات خود را در این باره به اندازه کافی انجام داده اید، پس باید منتظر بمانید تا بازدهی مناسب سرمایه گذاری خود را ببینید.

سرمایه گذار باهوش، برنامه ریزی می کند.

سرمایه گذاران باهوش قبل از اینکه سرمایه گذاری کنند، برنامه ای دارند. آنها می دانند که اهداف نهاییشان چیست و از اینکه چگونه می خواهند به آنجا برسند، از قبل ایده دارند. آنها از مزایا و معایب انواع مختلف سرمایه گذاری ها اطلاع دارند و می دانند که چگونه از بین آنها یکی را انتخاب کنند. آنها تا حدی برنامه های جایگزینی نیز دارند. آنها می دانند که در صورت نیاز به پول چگونه به آن دسترسی پیدا کنند.

نکته:

اگر در تهیه برنامه خود اعتماد به نفس ندارید، بهتر است که با یک مشاور سرمایه گذاری که به آن اعتماد دارید، مشورت کنید. گرچه این امر هزینه بر است، اما به شما این فرصت را می دهد که از شخصی که بیشتر از شما دانش و تجربه دارد، نظر بگیرید. اگر از گرفتن نظر مغرضانه نیز می ترسید، قبل از اینکه تصمیم بگیرید با چه کسی کار کنید، می توانید با چندین متخصص مصاحبه کنید. اطمینان حاصل کنید که قبل از مشاوره مالی با هر شخصی، می توانید به او اعتماد کنید.

سرمایه گذاران باهوش منظم هستند.

سرمایه گذاران باهوش می دانند که برنامه آنها بهتر از ایده های آن ها تکان دهنده است! این سرمایه گذاران هر زمان که به پول خود فکر می کنند، اهداف بلند مدت خود را در معرض دید قرار می دهند و کاری نمی کنند که آنها را از دستیابی به این اهداف باز دارد.

با اشخاصی که روحیه ی سرمایه گذاری دارند، دوست شوید!

اگر با نظم و انضباط مبارزه می کنید یا مطمئن نیستید که می توانید به برنامه خود پایبند باشید، یک دوست سرمایه گذار پیدا کنید. آن شخص باید کسی باشد که کنارش احساس امنیت می کنید و می توانید وضعیت مالی خود را با او در میان بگذارید. سپس، شما متعهد می شوید که قبل از ایجاد تغییر در سرمایه گذاری یا استراتژی خود، در مورد هر چیزی با آن شخص صحبت کنید.

آن شخص می تواند به شما کمک کند به اندازه کافی فکر کنید و درک کنید که ممکن است ایده ای که دارید، ایده خوبی نباشد و به شما فرصتی می دهد تا در انتخاب های نادرست خود تجدید نظر کنید.

سرمایه گذاران هوشمند بلند پرواز هستند.

بلند پروازی

جاه طلبی به شما کمک می کند تا در بسیاری از بخش های زندگی موفقیت کسب کنید. سرمایه گذاران جاه طلب مایلند به اندازه توانایی خود ریسک کنند، بنابراین وقتی سرمایه گذاری هایشان به نتیجه می رسد، می توانند حداکثر سود را ببرند. این امر همچنین سرمایه گذاران باهوش را به سمت ماندن در بازی سوق می دهد و درک آنها را از آنچه که موثر است و آن چه که مفید نیست، افزایش می دهد. بنابراین آنها می توانند آنچه را که در نظر دارند، انجام دهند.

<<اگر با جاه طلبی مبارزه می کنید، شروع به کاری کنید که در شما احساس مثبت ایجاد می کند!>>

افرادی که نسبت به خود احساس خوبی دارند، بیشتر جاه طلب هستند. وقتی از آنچه هستید احساس خوبی دارید، در مورد آنچه می توانید انجام دهید، چه در حال حاضر و چه در آینده، احساس خوبی خواهید داشت. اگر در مورد آنچه که هستید احساس خوبی نداشته باشید، بلند پرواز نخواهید بود زیرا احساس خواهید کرد که به هیچ وجه نمی توانید به این اهداف برسید.

سرمایه گذاران باهوش سازگار هستند.

یک سرمایه گذار باهوش باید بتواند خود را با تغییر شرایط بازار، روند های جدید و روش های مختلف تجارت وفق دهد. آنها باید بتوانند این موارد را با توجه به برنامه بلند مدت خود ارزیابی کنند و تصمیم بگیرند که چه زمانی، چگونه و تا چه اندازه باید موارد جدید را در استراتژی کلی سرمایه گذاری خود بگنجانند.

سرمایه گذاران هوشمند به شهود خود اعتماد می کنند.

شهود می تواند امری آزمایشی باشد، اما سرمایه گذاری هوشمندانه به معنای اعتماد به روشی است که برخی اوقات جدا از درک منطقی باشد!

ایده های و روش های استراتژی مناسب را دست کم نگیرید!

به ایده هایی که دارید، چیزهایی که به نظر می رسد برجسته هستند یا تصمیمات مالی که به نظر می رسد ایده خوبی باشد، حتی اگر با روش معمول کار شما متفاوت باشند، توجه داشته باشید. سپس نحوه عملکرد آن تصمیمات را پیگیری کنید.

در زیر شش ویژگی مورد نیاز هر سرمایه گذار خوب آورده شده است:

یادگیری

یادگیری

شما برای داشتن یک سرمایه گذاری هوشمند، به همه ی دانش موجود در زمینه سرمایه گذاری نیاز ندارید، اما باید درباره یادگیری بیشتر کنجکاو باشید و مشتاق پیشرفت بیشتر خود باشید.

این به این معنی است که قبل از سرمایه گذاری آماده انجام تحقیقات فراوان باشید و اطمینان حاصل کنید که امور مالی شخصی شما قبل از شروع کار خوب است.

تجربه در سرمایه گذاری

در هیچ بیزنس یا شغلی شما نمیتوانید بدون کسب تجربه به موفقیت برسید. آشپزی را در نظر بگیرید که بدون کسب تجربه کافی و فقط با آموزش دیدن بخواهد به یک آشپز ماهر تبدیل شود. قطعاً بدون تجربه هیچ مهارتی را نمیتوان کسب کردو شما با آموزش دیدن نهایت 30 درصد از مسیر را طی نموده اید و برای باقی راه موفقیت به سال ها تجربه و شناخت جوانب شهودی بازار نیازمندید.  

تحلیل و بررسی

مهم است که هنگام انتخاب سرمایه گذاری، به هیچ یک از عوامل به صورت جداگانه نگاه نکنید. همیشه تصویر گسترده تری را در نظر داشته باشید و تا آنجا که می توانید در مورد یک شرکت یا ...، قبل از سرمایه گذاری اطلاعات کسب کنید.

مسیر مناسب

مسیر درست

سرمایه گذاران باهوش نه تنها بر اساس اهداف و رویكردشان، بلکه بر روی ریسك سرمایه گذاری که می خواهند انجام دهند، تمركز می كنند. هم چنین به طور مرتب بر روی آنها نظارت می كنند تا مطمئن شوند كه در مسیر مناسبی قرار دارند.

وسوسه را فراموش کنید!

به یاد داشته باشید که گرچه ممکن است سرمایه گذاری در صندوق یا شرکتی که قبلاً عملکرد خوبی داشته است وسوسه انگیز باشد، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که همان شرکت یا صندوق عملکرد خوب خود را برای همیشه حفظ کند.

ریسک را درک کنید.

ریسک در واقع احتمال از دست دادن یک بخش یا حتی کل پولی است که سرمایه گذاری کرده اید. شما برای بدست آوردن بازدهی پول خود را سرمایه گذاری می کنید ولی توجه کنید که ریسک و بازدهی به هم مرتبط هستند.

<<به طور کلی، سرمایه گذاری های با ریسک بالاتر، بازده بالقوه بالاتری را ارائه می دهند و سرمایه گذاری های کم ریسک بازده کمتری را ارائه می دهند.>>

نتیجه گیری

اگر اصول موثر و هوشمند سرمایه گذاری را اعمال کنید، می توانید سود کسب کنید و آینده مالی خود را تأمین کنید. برای انجام این کار، باید دانش کافی در مورد دارایی هایی که خریداری می کنید داشته باشید. علاوه بر این، شما باید ویژگی های شخصیتی مناسب لازم برای تحقق این امر را داشته باشید. ویژگی های خاصی وجود دارد که شما را در سرمایه گذاری موفق می کند. سرمایه گذاران برتر مانند وارن بافت و جورج سوروس، این صفات را دارند. با یادگیری و توسعه مسیر سرمایه گذاری آنها، می توانید شانس خود را برای ایجاد ثروت افزایش دهید.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
ارسال رایگان به سراسر کشور
خرید کتاب عصر رمز ارزبرای ثبت سفارش کلیک کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شهرزاد جعفری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
سبد گردانی(علی زارع)
موبایل 09035948033
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_31
داخلی 204
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(حسین عبدی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
سبد گردانی(احمد یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
پشتیبان فروش(فرشاد یحیی زاده)
موبایل 09303960494
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
پشتیبان فروش(پیام گل محمدی)
موبایل 09304890560
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_32
داخلی 113
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
پشتیبانی سایت(مرضیه منصوری)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
پشتیبان فروش(مریم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_17
داخلی 101
پشتیبان فروش(الهام فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
پشتیبان فروش(سعید کاویانی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_43
داخلی 116
پشتیبان فروش(محمد راسخ)
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_20
داخلی 117
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com