1. صفحه اصلی
  2. مقالات بورس
  3. اصطلاحات بورس
  4. تفکر سرمایه گذار موفق چیست؟

تفکر سرمایه گذار موفق چیست؟

تفکر سرمایه گذار موفق چیست؟

بورس سهام با فرصت های شگفت انگیز جدید هر روزه برای بسیاری از سرمایه گذاران جذاب است. اما، برای اینکه یک سرمایه گذار موفق در سهام باشید، باید مقداری تلاش کنید. راز موفقیت یک تلاش مداوم است و نه یک شانس محض. به همین ترتیب، در سرمایه گذاری سهام، باید تلاش کنید تا طرز فکر صحیح سرمایه گذار را توسعه دهید.

انجام اقدامات مناسب ، شناسایی سهام مناسب که دارای پتانسیل رشد در طول دوره زمانی است و حفظ میل برای موفقیت بیشتر برای کسب نمره بالا در بازار سهام همراه با صبر و انضباط لازم است، که این عوامل برای توسعه ذهنیت سرمایه گذار مهم است!

تفکر سرمایه گذار موفق

در اینجا چند نکته دیگر وجود دارد که می تواند به شما کمک کند درک کنید چگونه مانند یک سرمایه گذار فکر کنید، با ما همراه باشید:

دانش خود را افزایش دهید

هنگام سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار ، مهم است که زمان ارزشمند خود را صرف ارتقا  دانش خود در این زمینه کنید، دانش همان چیزی است که به شما اطمینان می دهد در سرمایه گذاری خود فکر کنید و مانند یک سرمایه گذار موفق فکر کنید.

وارن بافت می گوید، "بهترین سرمایه گذاری که می توانید انجام دهید، سرمایه گذاری روی خودتان است. هرچه بیشتر یاد بگیرید، درآمد بیشتری خواهید داشت". برای شروع اصول سرمایه گذاری در بورس را بیاموزید!!!

به نکات زیر توجه کنید:

  • هنگام انتخاب هر سهام، به اندازه کافی تحقیق کنید، در مورد اصول شرکت و عوامل موثر بر رشد آن تحقیق کنید.
  • برای شناخت عمیق ، برخی از کتابهای معروف را که درباره بورس نوشته اند بخوانید. (کتاب "سرمایه گذار هوشمند" نوشته بنجامین گراهام یکی از این کتاب هاست که باید در قفسه کتاب خود داشته باشید.)
  • همچنین برای درک بهتر عملکرد بازار می توانید شروع به خواندن صورت های مالی، گزارش های سالانه و خبرنامه ها کنید.
  • صبور و منظم باشید، اگر نقل قول برخی از موفق ترین سرمایه گذاران (بنجامین گراهام و وارن بافت) را بدانید، تمام آنچه که آنها برجسته کرده اند این است که یک روش سرمایه گذاری منظم را دنبال کنید و صبر و حوصله کنید تا درک کنید که چگونه در مورد سرمایه گذاری فکر کنید.
  • با صبر و حوصله، می توانید با کنترل بهتر احساسات در هر شرایط بازار، پول خود را به طور موثر مدیریت کنید تا در نهایت به اهداف خود برسید.

چشم انداز بلند مدت، از روش های سرمایه گذار موفق

پس از سرمایه گذاری، پایبند ماندن به سهام برای بلند مدت ، روش صحیحی برای موفقیت است. با وجود سهام بی شمار در بازار و فرصت های جدید فراوان، ممکن است برای مدت طولانی در همان سهام سرمایه گذاری کنید کمی دشوار شود. اما ،چشم انداز بلند مدت می تواند نتیجه مثمر ثمری برای شما ایجاد کند. از این رو، برای اینکه یک سرمایه گذار موفق سهام با طرز فکر مناسب سرمایه گذار باشید، زمان کافی برای رشد سهام سهام خود بگذارید.

یک برنامه مناسب داشته باشید

در حالی که شما در بورس سرمایه گذاری می کنید، تهیه برنامه ای برای رشد آینده بسته به هدف سرمایه گذاری، انتظار بازده و توانایی ریسک پذیری مهم است، این مهم است که وضعیت مالی فعلی خود را تجزیه و تحلیل کنید و برای رسیدن به اهداف سرمایه گذاری خود، استراتژی های متنوع سازی داشته باشید.

یاد بگیرید که شکست را بپذیرید

حتی موفق ترین سرمایه گذاران نیز در برخی مواقع این شکست ها را دیده اند. اما آنچه باعث برجسته شدن آنها می شود و می دانند چگونه در مورد سرمایه گذاری فکر کنند این است که، آنها شکست های خود را پذیرفته اند و از آموخته های آن استفاده می کنند. درک و پذیرش اینکه ضرر و زیان بخشی از هر فرآیند سرمایه گذاری است، رمز موفقیت است.

ذهنیت بیشترین اهمیت را دارد

ذهن انسان قدرتمندترین "رایانه" روی زمین است. اگر آن را به درستی برنامه ریزی کنید به شما کمک بزرگی می کند، اما اگر طرز فکر نادرستی داشته باشید برعکس نیز مانع شما خواهد شد! پس مانند یک سرمایه گذار موفق عمل کنید، و برای این کار باید ذهنیت سرمایه گذار موفق را داشته باشید برای این کار می توانید آموزش رایگان مقدماتی و مبتدی بورس را مشاهده کنید.

ویژگی های یک سرمایه گذار موفق چیست؟

آنها اهداف خود را به روشنی مشخص می کنند

درست مثل این که بدون شناخت شهر مقصد برای سفر، به بازدید آن شهر نمی روید، بدون تعیین برخی از اهداف نیز نمی توانید به فعالیت بپردازید.

و از مشخص کردن نترسید. سرمایه گذاران برنده دقیقاً آنچه را که می خواهند بدست آورند و مراحلی را که باید برای انجام آن بردارند مشخص می کنند.

آنها از خطر دور نمی شوند

سرمایه گذاری به طور طبیعی مقدار مشخصی از خطر را در پی دارد. چیزی به نام موفقیت تضمینی وجود ندارد و بنابراین شما باید پی این قضیه را به تن خود بمالید.

سرمایه گذاران موفق برای خواندن وقت می گذارند

یادگیری چگونگی تسلط بر بازار، مهارتی است که سرمایه گذاران برتر سالها برای تکمیل آن صرف می کنند و آنها این کار را با نشستن در سراسر روز و بررسی فیس بوک انجام نمی دهند! بلکه با مطالعه کردن این کار را انجام می دهند...

آنها اجازه نمی دهند ترس بر تصمیماتشان حاکم شود

مطالعات تصویربرداری از مغز نشان داده است که احساسات، به ویژه ترس، عامل اصلی تصمیم گیری های مالی هستند. هرچه ترس بیشتری احساس کنید، احتمال انتخاب اشتباه وجود دارد.

آنها از شکست می آموزند

اگر در ابتدا موفق نشدید، سعی کنید.

"دوباره سعی کنید" شعار بسیاری از سرمایه گذاران موفق است.

آنها صبر و شکیبایی به خرج می دهند.

بر اساس مطالعه محققان دانشگاه شیکاگو و دانشگاه چینی هنگ کنگ، بهترین سرمایه گذاران کسانی هستند که  به جای  عجله کردن، منتظر زمان مناسب می مانند.

اما آنها به موفقیت خود نیز اعتقاد دارند

 یک سرمایه گذار موفق، خود را باور دارند، و به استعداد ها و موفقیت های خود ایمان دارند.

سرمایه گذاران موفق همچنان خوش بین هستند

مقابله با فراز و نشیب های بازار می تواند استرس زا باشد، اما تحقیقات انجمن روانشناسی آمریکا نشان داده است که هرچه چشم انداز شما خوش بینانه باشد، امواج سواری راحت تر است.

نتیجه گیری

به یاد داشته باشید ، همه چیز این نیست که باهوش باشید. همه اینها به عزم، صبر، اعتماد به نفس و تمایل به یادگیری برمی گردد. و البته توانایی ریسک کردن!

موفقیت از آن شماست.... از خودتان دریغ نکنید.

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
پشتیبانی فروش (آقای رستمی)
موبایل 09304890560
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_32
داخلی 113
پشتیبانی فروش (خانم منصوری)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
سبد گردانی (خانم عظیمی)
موبایل 09035948033
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_31
داخلی 205
سبد گردانی (آقای یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
پشتیبانی فروش (آقای میرانی)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 116
پشتیبانی فروش (خانم جعفری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
سبد گردانی (آقای محمدی)
موبایل 09933751765
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_35
داخلی 204
پشتیبانی فروش (خانم طاهر)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_8
داخلی 103
سبد گردانی (آقای اشتری)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 202
سبد گردانی (آقای زارع)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 201
پشتیبانی فروش (آقای فرشاد)
موبایل 09026762179
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
پشتیبانی فروش (خانم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 101
پشتیبانی فروش (خانم فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
شماره تماس دفتر
شماره تماس دفتر