کارمزد سبدگردانی

کارمزد سبدگردانی

تعیین میزان کارمزد در انجام فرآیند شرایط سبدگردانی رابطه‌ای مستقیم با میزان بازدهی به دست آمده دارد. همان طوری که می‎دانید سبدگردان تمامی تلاشش را می‌کند تا به یک بازدهی فوق‌العاده که بیشتر از سود بانکی وی می‌باشد، دست یابد. در غیر این صورت او نباید کارمزدی از سرمایه‌گذار دریافت کند. معمولا کارمزد سبدگردان به صورت یک درصد مشخص و توافق شده که برابر مازاد سود نسبت به سود بانکی است، تعیین می‌شود. شرکت‌های سبدگردانی این درصد را با توجه به آورده مشتریانشان  و در طول یک بازه زمانی یک ساله تعیین می‌کنند. اگر حجم سرمایه بالا باشد، به دلیل اینکه کوچکترین سود، رقم قابل توجهی را فراهم می‌سازد، درصد کارمزد تعیین شده کم‌تر می‌شود.

کارمزد سبدگردانی

عوامل تعیین کننده کارمزد

بر مبنای دو فاکتور مهم است که کارمزد شرکت سبدگردانی مشخص می‌گردد. این دو فاکتور همان قوانین به تصویب رسیده توسط سازمان بورس و اوراق بهادار و قراردادی است که بین مشتری و سبدگردان مورد توافق قرار گرفته است. دومین فاکتور مربوط به کارمزد متغیر در سبدگردانی می‌باشد. هدف از این توافق، جلب رضایت سرمایه‌گذار برای کسب منفعت بیشتر است که البته به صورت یک رابطه برد-برد ایجاد می‌شود. به این صورت که سود سبدگردان در گروی سود سرمایه‌گذار قرار می‌گیرد و منفعت سرمایه‌گذار بر منفعت سبدگردان تاثیر می‌گذارد. 

کارمزد ثابت

کارمزد ثابت همان مقدار ناچیزی است که برای ارائه خدمات سبدگردانی و هزینه‌های ناشی از آن از سرمایه‌گذار دریافت می‌شود. این خدمات می‌تواند شامل هزینه‌های نرم‌افزاری، حسابرسی، مدیریت و... باسد كه توسط سبدگردان به صندوق‌های سرمایه‌گذاری پرداخت می‌شود. در صورتی كه بازده سرمایه‌گذاری از مقدار توافق شده در قرارداد، بیشتر نشود، تنها كارمزد پرداختی به سبدگردان، همین مقدار ناچیز بابت كارمزد ثابت است.

كارمزد كلی

كارمزد كلی سبدگردان شامل دو كارمزد متفاوت ثابت و متغیر است. كارمزد متغیر تنها در صورتی تعلق می‌گیرد كه مقدار سود حاصل شده یا بازدهی از درصد سودی كه در قرارداد تعیین می‌شود، بالاتر باشد.

مثالی برای درک ملموس کارمزد متغیر

فرض کنید یک سرمایه‌گذار و یک سبدگردان با همدیگر توافق می‌کنند تا اگر بازده مطلوب به چهل درصد برسد، سبدگردان تنها کارمزدی که دریافت کند، مقدار ناچیز ثابتی باشد که توسط سازمان بورس برای هزینه‎های سبدگردانی مشخص شده است. در صورتی که بازده بالاتر از چهل درصد باشد، علاوه بر کارکزد ثابت، کارمزد متغیر هم که کارمزد عملکرد نام دارد، به وی تعلق بگیرد. مقدار این بازده که بالای چهل درصد است، از تفاوت بین سود به دست آمده و سود متعارف بانکی معین می‌گیرد و درصد مشخصی از آن برای تخصیص به سبدگردان داده می‌شود. 

مثالی برای درک ملموس کارمزد متغیر

عملکرد برد-برد

البته این درصد از قبل در قرارداد، مورد توافق طرفین قرار گرفته است. حالا شاید برایتان ملموس‌تر باشد که چرا سود سبدگردان در گروی سود سرمایه‌گذار قرار می‌گیرد و رابطه به صورت برد-برد خواهد بود. پس عملکرد بهتر سبدگردان موجب این می‌شود تا سود دو طرف زیاد شود. نکته مثبت در افزایش سرمایه‌ای است که برای سرمایه‌گذار حاصل می‌شود. هر چه سبدگردان، حرفه‌ای‌تر، باتجربه‌تر، دانشمندتر و دقیق‌تر باشد، امکان تحقق این امر بیشتر است!

مثالی دیگر برای درک ملموس کارمزد متغیر

بیایید تا قرارداد دیگری را با هم بررسی کنیم. فرض کنید در یک قرارداد، سرمایه‌ای به ارزش دومیلیارد تومان به دست سبدگردان سپرده‌اید و در آن توافق کرده‌اید که برای سرمایه‌های بالاتر از یک میلیارد و پانصد ‌تومان هیچ کازمرد ثابتی دریافت نشود و تنها کارمزدی که دریافت می‌گردد در ازای درصد سود مشخصی است. فرض کنید که این درصد توافق شده در قرارداد، بیست درصد باشد. بنابراین، اگر تنها بیست درصد سود و یا کم‌تر حاصل شد، هیچ کارمزی از شما دریافت نمی‌شود. ولی برای سودهای بالاتر باید اختلاف سود با این بیست درصد محاسبه شود. از این اختلاف، بیست درصد باید به عنوان کارمزد به سبدگردان پرداخت شود. 

نحوه محاسبه کارمزد در مثال مذکور

در مثال زیر، پس از یک سال یعنی در سررسید قرارداد سرمایه اولیه به سه میلیارد تومان می‌رسد که نشان‌دهنده یک سود پنجاه درصدی است. زیرا سودی به اندازه نصف سرمایه اولیه‌تان به دارایی شما اضافه شده است. در این مثال سی درصد سود مازاد حاصل شده است. این سود ناشی از اختلاف بین پنجاه درصد به دست آمده و بیست درصد توافق‌ شده است. بیست درصد از این اختلاف مازاد به دلیل کارمزد متغیر به سبدگردان پرداخت می‌گردد. یعنی شش درصد از سود مازاد به وی داده می‌شود. باید این نکته را خاطرنشان شویم که محاسبه کارمزد و مقدار توافق ‌شده آن در شرکت‌های سبدگردانی متفاوت، مختلف است و هر کدام شرایط مخصوص به خود را دارند.

نتیجه گیری

در این مقاله درباره کارمزد قرارداد سبدگردانی توضیحاتی داده شد. دو مورد به عنوان عوامل مهم تعیین کننده کار مزد گفته شد. سپس در مورد کارمزد ثابت و متغیر و همچنین کارمزد کلی مطالبی بیان شد. برای درک ملموس کارمزد متغیر مثالهایی بیان گشت. برای آشنایی بیشتر شما عزیزان توصیه می‌کنیم تا حتما نسبت به مطالعه مقالات موجود در سایت که در ارتباط با سبدگردانی است، اقدام فرمایید. در صورتی‌که متمایل به سبدگردانی هستید، می‌توانید با مشاوران حرفه‌ای تیم استاد علیرضا محرابی تماس بگیرید. موفق و پر سود باشید.

جهت کسب اطلاعات در مورد سبد گردانی اختصاصی با مجوز رسمی از سازمان بورس با شماره ذیل تماس بگیرید.

021-22023515

 

در این باره بیشتر بخوانید

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram