1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. بلاکچین
  4. بهترین پروژ‌ه‌های کازماس

بهترین پروژ‌ه‌های کازماس

بهترین پروژ‌ه‌های کازماس
لوگو علیرضا محرابی
بهترین پروژ‌ه‌های کازماس
بلاکچین

شبکه‌ی کازماس (Cosmos) یک شبکه غیرمتمرکز از بلاک چین‌ های موازی مختلف است. بلاک چین اصلی، Cosmos Hub نام دارد که به عنوان مرکز شبکه عمل کرده و تمام فعالیت‌ها را روی آن ثبت می‌کند. چندین بلاک چین دیگر نیز بخشی از Cosmos هستند که به آنها منطقه می‌گویند و همه آنها به هاب اصلی بلاک چین متصل هستند. در بستر این شبکه، پرو‌ژه‌های مختلف و قدرتمندی توسعه یافته که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند و خدماتی را ارائه می‌کنند. در این مطلب قصد داریم به معرفی بهترین پروژ‌ه‌ های کازماس بپردازیم و شما را با آنها آشنا کنیم.

شبکه‌ی کازماس

شبکه‌ی کازماس چیست

به طور خاص، کازماس یک شبکه از شبکه‌های بلاک چین به شمار می‌آید و توسعه دهندگان این مفهوم را اینترنت بلاک چین می‌نامند. هدف این پروژه، اجازه دادن به بلاک چین‌های مجزا برای ارتباط با یکدیگر است. با اجازه دادن به هر بلاک چین برای برقراری ارتباط، به اشتراک گذاری داده‌ها و تراکنش، کازماس قادر است اصطکاک در بازار را به یک نیروی محرکه مثبت برای توسعه تبدیل کند.

به طور دقیق، کازماس چیزی بیش از یک پل بین بلاک چین است. این پلتفرم همچنین دارای مجموعه کاملی از محصولات و ویژگی‌هایی است که آن را به گزینه‌ای چشمگیر در بازار تبدیل می‌کند. در واقع، بهترین پروژ‌ه‌ های کازماس فناوری نسل بعدی را معرفی می‌کنند که توسعه دهندگان به ابزارهای قدرتمندی که کارایی ایجاد بلاک چین را افزایش می‌دهد، دسترسی پیدا کنند.

جالب است بدانید ATOM ارز دیجیتال بومی شبکه Cosmos است. می‌توان گفت این ارز یکی از بهترین پروژ‌ه های کازماس شمرده می‌شود و کاربردهای زیادی دارد. ATOM برای چندین عملکرد بسیار مهم در بلاک چین Cosmos استفاده می‌شود که مهمترین آنها اجرای قراردادهای هوشمند و تکمیل تراکنش‌ها است؛ اما به غیر از توکن بومی شبکه، پروژه‌های بسیار مهمی هم در این اکوسیستم حضور فعال دارند. در ادامه، به معرفی بهترین پروژ‌ه‌ های کازماس می‌پردازیم و در مورد مهم‌ترین آنها توضیح می‌دهیم.

بهترین پروژ‌ه‌ های کازماس

معرفی بهترین پروژ‌ه‌ های کازماس

Cosmos با رسیدگی به مشکل سیلوهای بلاک چین و ایجاد یک شبکه به هم پیوسته از بلاک چین، فضای اکوسیستم را متحول می‌کند. این موضوع امکان ارتباط یکپارچه و انتقال دارایی بین پلتفرم‌های مختلف بلاک چین را فراهم می‌کند. Secret Network ،Stargaze ،Akash Network ،Sentinel و Persistence تنها برخی از معدود پروژه‌هایی به شمار می‌روند که تحت Cosmos باید به آنها توجه کرد و می‌توان گفت بهترین پروژ‌ه‌ های کازماس به حساب می‌آیند. آنها قدرت Cosmos را در تقویت همکاری و پیشبرد اکوسیستم غیرمتمرکز به نمایش می‌گذارند. با پیشروی این اکوسیستم و بهترین پروژ‌ه‌ های کازماس، آینده بلاک چین روشن‌تر از همیشه است و نوید یک فضای غیرمتمرکز را می‌دهد که به افراد قدرت داده و صنایع را متحول می‌کند.

Secret Network

بهترین پروژ‌ه‌های کازماس Secret Network

Secret Network یک شبکه بلاک چین مستقل است که با استفاده از Cosmos SDK ساخته شده و یکی از بهترین پروژ‌ه‌ های کازماس به حساب می‌آید. در حالی که بر حفظ حریم خصوصی داده‌ها به عنوان یک ویژگی اساسی تاکید می‌کند، پایه‌ای هم برای توسعه قراردادهای هوشمند فراهم می‌کند. این رویکرد حفظ حریم خصوصی به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا برنامه‌های غیرمتمرکزی ایجاد کنند که از داده‌های کاربر محافظت کرده تا محرمانه بودن حفظ شود.

چیزی که معمولا افراد در مورد Secret Network دوست دارند، حریم خصوصی قابل تنظیم پیشگامانه آن به شمار می‌آید. به عنوان اولین بلاک چینی که این ویژگی را ارائه می‌کند، شبکه مخفی به کاربران کنترل کامل بر روی اطلاعاتی که افشا می‌کنند و با چه کسانی به اشتراک گذاشته می‌شود، می‌دهد. این نه تنها حفاظت از حریم خصوصی کاربران را تضمین می کند، بلکه توسعه دهندگان را قادر می سازد تا اکوسیستم Web3 پیشرفته‌تری ایجاد کنند.

Stargaze

Stargaze از بهترین پروژ‌ه‌های کازماس

در لیست بهترین پروژ‌ه‌ های کازماس، Stargaze را داریم. Stargaze یک بازار غیرمتمرکز NFT است که در اکوسیستم Cosmos فعالیت می‌کند. این منطقه‌ای در شبکه Cosmos است که سطوح بالایی از امنیت، تمرکززدایی، شفافیت و انعطاف پذیری را نشان می‌دهد.

Stargaze به عنوان یک منطقه Proof-of-Stake طراحی شده و تضمین می‌کند که دارای انعطاف پذیری، سازگاری و مقیاس پذیری طراحی پروتکل است. Stargaze با استفاده از رویکرد توسعه مبتنی بر حاکمیت زنجیره‌های Cosmos، ایجاد شده و تکرار سریع را امکان‌پذیر می‌کند؛ به ویژه برای پروتکل‌های اجتماعی مصرف‌کننده مناسب است. علاوه بر این، Stargaze می‌تواند به‌طور یکپارچه با دیگر بلاک‌ چین‌ها از جمله Terra ،Cosmos و احتمالا در آینده با شبکه‌های Ethereum و Ethereum L2 ارتباط برقرار کند که توسط IBC و احتمالا Gravity Bridge تسهیل می‌شود.

Akash

Akash از بهترین پروژ‌ه‌های کازماس

Akash یک شبکه باز و هدفمند است که خرید و فروش امن و کارآمد منابع محاسباتی را امکان پذیر می‌کند. این موضوع به کاربران اجازه می‌دهد تا زیرساخت‌های ابری خود را داشته باشند. همچنین به آنها اجازه می‌دهد منابع ابری را برای اجرای برنامه‌ها مستقر کنند، بفروشند و بخرند. Akash به عنوان یک شبکه Supercloud باز و یکی از بهترین پروژ‌ه‌ های کازماس عمل کرده و مقیاس پذیری آسان و دسترسی جهانی به خدمات را تسهیل می‌کند.

یکی از جنبه‌های منحصر به فرد Akash، سیستم حراج معکوس آن است که در آن مشتریان قیمت مورد نظر خود را تعیین می‌کنند و ارائه دهندگان برای کسب و کار خود به رقابت می‌پردازند. این فرآیند رقابتی اغلب به قیمت‌های بسیار پایین‌تری منجر می‌شود که در مقایسه با سایر سیستم‌های ابری تا ۸۵ درصد کمتر است. چیزی که آکاش را متمایز می‌کند، رویکرد جامعه محور آن است. همچنین این شبکه تحت مالکیت و مدیریت جامعه خود است و خدمات عمومی رایگان ارائه می‌دهد. به همین ترتیب، کد منبع پشت Akash باز بوده و در دسترس همه است. از سوی دیگر، جامعه که بر اساس فناوری‌های قابل اعتمادی مانند Kubernetes و Cosmos ساخته شده است، فعالانه در تصمیم‌گیری‌هایی از جمله اجرای ویژگی‌های جدید، شرکت می‌کند.

Sentinel

Sentinel

Sentinel یک چارچوب بلاک چین پیشرفته است که به طور خاص برای توسعه برنامه‌های VPN غیرمتمرکز (dVPN) ساخته شده است. با Sentinel، می‌توانید از تجربه اینترنتی خصوصی‌تر، مقاوم‌تر در برابر سانسور و در دسترس‌تر لذت ببرید.

سوال دیگری که ایجاد می‌شود آن است که Sentinel به عنوان یکی از بهترین پروژ‌ه‌ های کازماس، چگونه کار می‌کند؟ این بلاک چین مبتنی بر کازماس، Sentinel را از طریق استفاده از اجماع غیرمتمرکز، ادغام شبکه منبع باز و شبکه مبتنی بر جامعه به منظور ایجاد راه حل‌های شبکه‌ای مقرون به صرفه، مقیاس پذیر، توزیع شده و غیرمتمرکز به کار می‌گیرد.

Persistence

Persistence

Persistence یک زنجیره برنامه با قابلیت IBC است که به Liquid Staking اختصاص داده شده است و اکوسیستم DeFi را تقویت کرده و همچنین نقدینگی دارایی‌های سهام را باز می‌کند. Persistence به عنوان یکی از بهترین پروژ‌ه‌ های کازماس با چشم انداز این که یک پلتفرم جامع باشد، تجربه یکپارچه در Staking و DeFi را به کاربران ارائه می‌دهد. این در حالی است که توسعه دهندگان را قادر می‌سازد تا برنامه‌های نوآورانه‌ای در اطراف Liquid Staked Tokens (LSTs) ایجاد کنند. مجموعه برنامه‌های DeFi میزبانی شده در زنجیره Core-1 Persistence شامل موارد زیر است:

  • pSTAKE: یک پروتکل استیکینگ مایع چند زنجیره‌ای که صدور LST‌ها را امکان پذیر می‌کند. کاربران می‌توانند دارایی‌های خود را در حین شرکت در DeFi به اشتراک بگذارند.
  • Dexter: یک DEX بین زنجیره‌ای که برای دارایی‌های بازدهی مانند LST‌ها طراحی شده است.
  • بامبو: در حال حاضر در حال توسعه است. بامبو یک پروتکل وام/قرض و محصول خزانه به حساب می‌آید که به طور خاص برای LST ها طراحی شده است.

Juno

جونو یکی دیگر از پلتفرم‌هایی است که در شبکه Cosmos فعالیت می‌کند و یکی از بهترین پروژ‌ه‌ های کازماس شمرده می‌شود. این پروژه، یک پلتفرم منبع باز برای قراردادهای هوشمند قابل همکاری به شمار می‌رود. جونو به طور خودکار رویه‌ها و اقداماتی را که در شرایط چنین قراردادهایی نوشته شده، کنترل و مستند می‌کند. به عبارت دیگر، جونو شبکه‌ای از قراردادهای هوشمند به حساب می‌آید. هدف اصلی پلتفرم این است که ازدحام از هاب خارج شده و به نوعی بی‌طرفی هاب حفظ شود.

همانطور که می‌توانید تصور کنید، هدف اصلی Juno به عنوان بهترین پروژ‌ه‌ های کازماس، تبدیل شدن به یک پلتفرم قراردادهای هوشمند بین زنجیره‌ای است. این بدان معنی است که هر عملکرد قراردادهای هوشمند ساخته شده در جای دیگر می‌تواند به راحتی در اکوسیستم Cosmos تکرار شود و بهبود یابد تا از یک زنجیره به آن استفاده شود.

درباره‌ی اصلی‌ترین هدف کازماس

آشنایی با بهترین پروژ‌های کازماس

اگر مدتی است که در فضای رمزنگاری و بلاک چین بوده‌اید، ممکن است متوجه شده باشید که شبکه‌های بلاک چین در دنیای خودشان چگونه هستند و ظاهرا از سایر بلاک چین‌ها جدا شده‌اند. در حالی که از بیرون نگاه می‌کنید، ممکن است گاهی اوقات به احتمال وجود راهی برای اتصال آنها فکر کنید تا مجبور نباشید هر بار که از یک شبکه به شبکه دیگر منتقل می‌شوید، از یک پل استفاده کنید. این مشکل اغلب به عنوان سیلوهای بلاک چین شناخته می‌شود. سیلوهای بلاک چین با انزوا و عدم ارتباط بین شبکه‌های مختلف بلاک چین مشخص می‌شوند. این موضوع مانند داشتن جزایر جداگانه است که در آن هر بلاک چین به تنهایی کار می‌کند؛ بدون این که بتواند به راحتی با سایر بلاک چین‌ها تعامل داشته باشد یا اطلاعات را به اشتراک بگذارد.

مشکل این است که پتانسیل و سودمندی فناوری بلاک چین تا حدی محدودیت دارد. افرادی که از یک بلاک چین استفاده می‌کنند، نمی‌توانند به راحتی به دارایی‌ها یا داده‌های بلاک چین دیگری دسترسی داشته باشند یا آنها را انتقال دهند؛ گویی در دنیای کوچک خود گیر کرده‌اند و مزایا و فرصت‌های همکاری با سایر بلاک چین‌ها را از دست می‌دهند. اینجاست که Cosmos اینترنت بلاک چین، این مشکل را حل می‌کند.

برای کسب اطلاعات در زمینه آموزش ارز دیجیتال، بر روی لینک کلیک کنید.

هدف کازماس ایجاد شبکه‌ای است که همه این بلاک چین‌های جدا شده را به هم متصل می‌کند و به آنها اجازه می‌دهد با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و اطلاعات را به اشتراک بگذارند. این مسئله مانند ایجاد پل‌های بین جزایر بلاک چین است که امکان تعامل و انتقال یکپارچه دارایی‌ها و داده‌ها را فراهم می‌کند. با اتصال بلاک چین‌های مختلف، کازماس موانع سیلوهای بلاک چین را از بین می‌برد. این شبکه، یک چارچوب استاندارد به نام پروتکل ارتباطات بین بلاک چین (IBC) ارائه داده که به بلاک چین‌ها اجازه می‌دهد تا دارایی‌ها و پیام‌ها را به طور ایمن و کارآمد در سراسر شبکه منتقل کنند.

کازماس هاب چیست؟

کازماس هاب چیست؟

مانند هر بلاک چین دیگری، برنامه‌های DeFi را می‌توان در Cosmos Hub ساخته و مستقر کرد. علاوه بر این، Cosmos Hub با هر بلاک چین دیگری که از پروتکل استفاده مشترک می‌کند، قابل استفاده بوده که آن را در مقایسه با سایر بلاک چین‌ها، بسیار منحصر به فرد و متفاوت می‌کند. هدف اصلی کازماس، حل مشکلات اصلی بلاک چین‌های محبوب‌تر و قوی‌تری مانند شبکه اتریوم بوده و بر پذیرش پذیری تمرکز دارد. مشکل اصلی بلاک چین اتریوم این است که هزینه‌های گس بسیار بالا بوده و تعداد تراکنش‌های آن نسبتا کم است.

برای کسب اطلاعات در زمینه دوره دکس تریدینگ، بر روی لینک کلیک کنید.

محصول اصلی شبکه‌ی کازماس، Cosmos SDK که یک جعبه ابزار توسعه بلاک چین سفارشی است، به توسعه دهندگان این امکان را می‌دهد تا از ماژول‌های موجود برای توسعه بلاک چین برای نیازهای مختلف با درجه آزادی بالا استفاده کنند. در واقع، Cosmos Hub اولین بلاک چین راه اندازی شده در اکوسیستم کازماس به حساب می‌آید که می‌تواند به عنوان مرکز کل شبکه کازماس دیده شود. به عبارتی دیگر، ما می‌توانیم آن را به عنوان پردازنده مرکزی شبکه کازماس در نظر بگیریم. کازماس هاب مسئول مدیریت و ردیابی فعالیت در هر یک از زنجیره‌های فرعی برای اطمینان از همگام سازی اطلاعات است. مانند هر بلاک چین دیگری، برنامه‌های DeFi را می توان در Cosmos Hub ساخته و مستقر کرد. علاوه بر این، Cosmos Hub با هر بلاک چین دیگری که از پروتکل مشترک استفاده می‌کند، قابل تعامل است که آن را در مقایسه با سایر بلاک چین‌ها بسیار منحصر به فرد و متفاوت می‌کند.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com