1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. بلاکچین
  4. آشنایی با بلاک چین VeChain

آشنایی با بلاک چین VeChain

آشنایی با بلاک چین VeChain
لوگو علیرضا محرابی
آشنایی با بلاک چین VeChain
بلاکچین

هر کسب‌وکاری تلاش می‌کند تا منحصربه‌فرد بودن یا یکپارچگی را در خط تولید خود حفظ کند زیرا به ایجاد ارزش برند کمک می‌کند. تصور کنید صاحب یک تجارت پر رونق هستید که کیف های دستی می فروشد. اگر خرده‌فروشی را ببینید که برخی از کیف‌های دستی شما را در بازار کنار نمایشگاه شما اما با نام تجاری متفاوت و با قیمت ارزان‌تر می‌فروشد، چه می‌شود. چگونه آن خرده فروش محصولات شما را به دست آورده؟ این کار می تواند اصطلاحا یک عمل شستشوی محصول باشد و نشان دهنده نقص در مدیریت زنجیره تامین شما باشد. چگونه می توانید اطمینان حاصل کنید که محصولات شما در معرض هیچ گونه شستشو یا دسترسی خریداران کلاهبردار قرار نمی گیرند؟ اطمینان از این امر برای حفظ ارزش برند و محصولات شما مهم است. برای کمک به کسب‌وکارها به منظور غلبه بر چنین موقعیت‌های تقلبی در محصولات، بلاک چین VeChain نقص‌های سوء مدیریت زنجیره تامین را از بین می‌برد.

VeChain جریان یکنواخت اطلاعات را بدون هیچ مانعی تضمین می کند، که می تواند بسیاری از مشکلات بزرگ اقتصادی جهان را حل کند. برندهای بزرگی مانند BMW و والمارت از بلاک چین VeChain برای ردیابی و احراز هویت عرضه مواد و کالاهایی که در سرتاسر جهان با توقف های مختلف قبل از رسیدن به مشتری عبور می کنند، استفاده می کنند. با افزایش موارد استفاده، VeChain به رشد و گسترش خود ادامه می دهد.

بلاک چین VeChain شرکت‌ها را تشویق می‌کند تا شبکه کسب‌وکار خود را به شبکه توزیع‌ شده برای مشاهده فرآیندهای کسب‌وکار و سیستم عرضه خود منتقل کنند. این به کسب و کارها اجازه می دهد تا با ارائه ابزارها و منابع ضروری، راه حل های بلاک چین را بر روی اکوسیستم VeChain بسازند. اگرچه پروتکل‌های بلاک چین منبع باز به شرکت‌ها اجازه می‌دهند راه‌حل‌های زنجیره تامین مبتنی بر بلاک چین بسازند، ویژگی‌های آن‌ها با ایده تمرکززدایی کامل در تضاد است. مانند اتریوم دارای یک استخر استخراج است که بیشترین سهم از قدرت هش را به خود اختصاص می دهد و همچنین دارای کیف پول هایی است که مقدار قابل توجهی از کل توکن ها را در خود جای می دهند. این مؤلفه ها تا حدودی با مفهوم تمرکز همخوانی دارد.

VeChain این محدودیت ها را با به کارگیری تریبولوژی (مطالعه و روانکاوی) اجماع فنی-اجماع، اجماع تجاری و اجماع حاکمیتی برطرف می کند.

بلاک چین VeChain چیست؟

بلاک چین VeChain چیست؟

بلاک چین VeChain یک بلاک چین سازمانی است که برای بهبود مدیریت زنجیره تامین و خودکارسازی فرآیند درگیر در سیستم طراحی شده است. VeChain که بر روی یک بلاک چین عمومی VechainThor ساخته شده است، قصد دارد مشکلات اقتصادی دنیای واقعی را با استخراج ارزش از مشارکت اعضای مرتبط حل کند.

Sunny Lu پروژه VeChain را در سال 2015 ارائه کرد و این پلتفرم به سرعت تکامل یافت و به یکی از بلاک چین های پیشرو در کمک به مشاغل در سراسر جهان تبدیل شد. این بلاک چین به آنها اجازه می دهد تا عملیات زنجیره تامین خود را تقویت کنند و از ویژگی های VeChain برای ساخت و استفاده از برنامه های غیرمتمرکز استفاده کنند.

بلاک چین VeChain در ابتدا بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شد و بعداً اکوسیستم جداگانه خود، بلاک چین VeChainThor را به کار گرفت. در مقایسه با سایر بلاک چین های دارای قرارداد هوشمند، VeChainThor با استفاده از اجماع مبتنی بر گره اصلی خود کارآمدتر است و انرژی کمتری مصرف می کند.

اگرچه بلاک چین VeChain هزینه انرژی را کاهش می دهد و به طور همزمان کارایی راه حل های مبتنی بر بلاک چین را افزایش می دهد، VeChain هرگز امنیت را به خطر نمی اندازد و یک شبکه بدون ریسک را به همه ارائه می دهد.

نحوه خرید VeChain

از طریق صرافی‌ های ارزهای دیجیتال مانند Bitpanda می توان VeChain را با استفاده از ارزهای فیات خریداری کرد، برای مثال یورو یا دلار آمریکا ایده خوبی است که ابتدا با تاریخچه قیمت VET و نرخ ارز فعلی آشنا شوید. پس از خرید، می توان سرمایه گذاری VeChain را در یک کیف پول دیجیتال مشابه یک برنامه بانکی مشاهده کرد و به آن دسترسی داشت. سپس این امکان برای افراد فراهم است که VET خود را نگهداری کنند و یا دوباره آن را از طریق صرافی به فروش برسانند.

بلاک چین VeChain چه مشکلاتی را حل می کند؟

بلاک چین VeChain چه مشکلاتی را حل می کند؟

VeChain به چالش های غالب بلاک چین های درجه یک سازمانی می پردازد. این پلتفرم از تکرارهای مختلف تکامل یافته است تا یک اکوسیستم تجاری بدون اعتماد و توزیع شده را با قابلیت هایی مانند جریان شفاف اطلاعات و انتقال ارزش با سرعت بالا به کاربران ارائه دهد.

VeChain از فناوری اینترنت اشیا (IoT) و بلاک چین برای پشتیبانی از توسعه راه حل های صنعت لجستیک استفاده می کند. دستگاه ها (برای تبادل اطلاعات) هنوز به روش های قدیمی مانند RFID متصل هستند و این دستگاه ها داده های جمع آوری شده را به بلاک چین VeChain ارسال می کنند تا آنها را از طریق گره ها ایمن و اعتبارسنجی کنند.

VeChain تعادلی بین تمرکز و تمرکززدایی ایجاد می کند تا موارد استفاده در دنیای واقعی از بلاک چین در زنجیره تامین، لجستیک و صنایع Saas را تامین کند.

از نقطه نظر توسعه، بلاک چین VeChain ویژگی‌های متا تراکنش، منابع توسعه‌دهنده، پشتیبانی فنی و ابزارهای مبتکرانه مختلفی را ارائه می‌کند که توسعه را، برای شرکت‌ها و استارت‌آپ‌ها آسان و مقرون‌به‌صرفه می‌کند.

جهت کسب اطلاعاتی در زمینه آموزش ارز دیجیتال روی لینک مربوط کلیک کنید.

اکوسیستم VeChain شفافیت را در تبادل اطلاعات به ارمغان می آورد که ارزش واقعی را آشکار می کند و بنابراین هزینه اعتماد بالقوه را کاهش می دهد تا عملیات تجاری کارآمدتر و کم هزینه تر شود.

چرا VeChain منحصر به فرد است؟

چرا VeChain منحصر به فرد است؟

بلاک چین VeChain راه حل های جامعی را برای شرکت هایی ارائه می دهد که به دنبال بهبود عملیات تجاری خود و توسعه روش های نوآورانه مدیریت زنجیره تامین هستند.

در حالی که تقریباً هر بلاک چین از توسعه راه‌حل‌های زنجیره تامین پشتیبانی می‌کند، ممکن است سوالاتی مانند اینکه چه چیزی VeChain را منحصربه‌فرد می‌کند یا تفاوت بلاک چین VeChain با سایر بلاک‌ چین‌ ها مطرح می‌شود. بیایید ویژگی های منحصر به فردی که VeChain را جذاب می کند را بررسی کنیم:

اقتصاد دوتوکنی

اکوسیستم VeChain یک اقتصاد توکنی دوگانه متشکل از VeChain Token (VET) و VeChainThor (VTHO) را اتخاذ می کند. هر دوی این توکن ها با هم زیرساخت های اقتصادی VeChain را تقویت می کنند.

این شبکه از VET به عنوان وسیله مبادله استفاده می کند، درست مانند سایر بلاک چین ها که از ارز اصلی خود استفاده می کنند. در عین حال، از VTHO به عنوان سوخت برای تسهیل تراکنش یا پرداخت هزینه تراکنش ها استفاده می کند. VHTO اساساً برای از بین بردن نوسانات شدید در VET عمل می کند زیرا فقط VET برای اهداف مبادله استفاده می شود.

VET به عنوان پول هوشمند در نظر گرفته می شود زیرا قابل برنامه ریزی در VeChain THorcahin است و می تواند در قرارداد هوشمند برای ادامه انتقال ارزش و سایر فعالیت های مرتبط با تجارت در شبکه ادغام شود.

پروتکل تفویض هزینه

بلاک چین VeChain شرکت های زیادی را با پروتکل منحصر به فرد خود برای تفویض هزینه جذب می کند. VeChain از قراردادهای هوشمند و حساب های گس کاربران برای مدیریت مصرف گس مورد نیاز برای مدیریت شبکه استفاده می کند.

این بدان معنی است که یک شرکت می تواند از خدمات و ابزارهای موجود در پلتفرم VeChain استفاده کند و می تواند برای داده هایی که استفاده می کند پرداخت کند. این ویژگی مزایای بلاک چین عمومی را برای کاربران باز می کند حتی اگر دیگر نیازی به مدیریت هزینه های خود نداشته باشند.

نرم افزار کلید در دست

VeChain مجموعه کاملی از نرم افزارها و راه حل های سخت افزاری را ارائه می دهد تا به شرکت ها کمک کند پروژه خود را با حداقل هزینه راه اندازی کنند. با تیمی از توسعه دهندگان حرفه ای بلاک چین، متخصصان امنیتی و توسعه دهندگان قراردادهای هوشمند، آنها می توانند راه حل های بلاک چین را توسعه و استقرار دهند و پروژه های خود را با حداقل هزینه راه اندازی کنند.

جهت کسب اطلاعاتی در مورد امنیت پل های بلاک چین، بر روی لینک کلیک کنید.

VeChain چگونه کار می کند؟

VeChain چگونه کار می کند؟

VeChain از مدل اجماع PoA (اثبات اقتدار) برای فعال کردن تراکنش‌ های پرسرعت و ایمن استفاده می‌کند. این پلتفرم از شبکه ای متشکل از 101 اپراتور معتبر Masternode بهره می برد.

اپراتورهای مسترنود باید هویت خود را با انجام مراحل KYC تأیید کنند. آنها برای اجرای عملیات قراردادهای هوشمند، اعتبارسنجی داده ها و حفظ خط مشی حاکمیت VeChain پاسخگو هستند. اپراتورهای اصلی گره مرجع از سیاست حاکمیت منحصر به فرد اکوسیستم VeChain تبعیت می کنند و به دنبال راه هایی برای رشد اکوسیستم هستند. با PoA، پلتفرم در حال حاضر مشکلات رایج بلاک چین مانند ارتقاء ناکارآمد و هدر رفتن انرژی را حل می کند.

اکوسیستم VeChain برای دستیابی به یکپارچگی و امنیت شبکه به قدرت محاسباتی کم نیاز دارد.

فعالیت‌های شبکه از طریق قراردادهای هوشمند داخلی کنترل می‌شوند. اگر گره اصلی اتوریتی نتواند ارتقا یابد، باید از هاردفورک اجتناب شود.

سخن پایانی

بلاک چین VeChain از زمان ظهور خود در سال 2015 به اهداف مختلفی دست یافته است، از جمله راه اندازی شبکه اصلی خود، معرفی توکن های VET، پلتفرم VeVote و راه اندازی راه حل هایی برای صنایعی مانند غذا و ایمنی، زنجیره تامین، خودرو، خرده فروشی، NFT ها، و کشاورزی به عنوان ارتقای عمده بعدی، این پلتفرم دومین تکرار اجماع PoA (اثبات اقتدار) و استقرار پلتفرم رای گیری غیرمتمرکز، VeVote را اجرا کرده است.

با این ارتقاء مداوم، بلاک چین VeChain اکنون خود را به عنوان یک بلاک چین پیشرو معرفی می کند که می تواند مشکلات اکثر بلاک چین های درجه یک سازمانی را حل کند. این شبکه یک نقشه راه فنی کاملاً تعریف شده برای توسعه و پیشرفت آتی اکوسیستم بلاک چین VeChainThor دارد.

از زمان شروع در سال 2015، شبکه VeChain به یک اکوسیستم مدیریت زنجیره تامین و اینترنت اشیاء با چند توکنی متمرکز بر سازمان تبدیل شده است و با مشتریان قابل توجهی، توجه جهانی را با موفقیت به خود جلب کرده است. در حال حاضر، بیش از 30 شرکت در Fortune 500 راه حل های زنده را روی VeChain اجرا می کنند، از جمله BMW، Deloitte، PwC، Walmart، LVMH و Renault.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com