1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. کاربردهای ارز دیجیتال
  4. مرورگر Brave چیست؟

مرورگر Brave چیست؟

مرورگر Brave چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
مرورگر Brave چیست؟
کاربردهای ارز دیجیتال

مرورگر Brave، این قابلیت را به کاربران ارز دیجیتال می دهد تا در حوزه رمزارزهای موجود از درگیری با انبوه تبلیغات اینترنتی که آنها را بازار هدف خود قرار داده اند، رهایی یابند. مرورگر Brave، یک مرورگر غیرمتمرکز منبع باز است که هدف آن ساماندهی به اوضاع نامنظم آگهی ها و هجوم تبلیغات به سمت کاربران رمزارزها است. اغلب این آگهی ها از کاربران می خواهند که تبلیغات آنها را تماشا کرده و در ازای آن پاداش بگیرند. با استفاده از مرورگر Brave، می توان تبلیغات را بر مبنای علاقه خود محدود کرد، برای آشنایی بیشتر با این مرورگر، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

مرورگر Brave چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

مرورگر Brave و ویژگی های آن

همان طور که گفته شد، مرورگر brave، یک مرورگر غیرمتمرکز منبع باز و رایگان است که برمبنای chromium گسترش یافته است. کاربرانی که از این مرورگر استفاده می کنند می توانند به راحتی به کد آن دسترسی داشته باشند. از دیگر ویژگی های منحصر به فرد این مرورگر می توان به غیرقابل ردیابی بودن آن اشاره کرد. در واقع با بارگیری این مرورگر، دیگر سایت های تبلیغاتی نمی توانند هیچ آگهی را بر روی سایت نمایش دهند. 

این نکته را در نظر داشته باشید که کاربران می توانند با انتخاب خود تبلیغات دیگر سایت ها را نشان دهند. در اصل این مرورگر در حین محترم دانستن حریم خصوصی کاربران، گزینه های دیگری در ارتباط با تبلیغات برای کاربران قرار داده است. کاربران می توانند آنها را انتخاب کرده که تبلیغات به نمایش گذاشته شود یا خیر. البته این قابلیت برای کابران فراهم است که اسکریپت ها و کوکی ها را ببیند و یا اینکه آنها را بلوکه کند. 

بنابراین توانایی انتخاب کاربران، ایده ای است که آن را از دیگر مرورگرها متمایز می کند. در واقع شرکت سازنده Brave از معدود شرکت هایی است که به حفظ حریم خصوصی کاربران احترام می گذارد و در عین حال حق انتخاب نیز به آنها می دهد. از دیگر مزیت هایی که این مرورگر دارد، ایده کسب درآمد از طریق تبلیغ بوده که جزو امکانات این نوع مرورگر است.

از دیگر مزیت های این نوع مرورگر، ایجاد شرایطی برای ارز دیجیتال BAT است که این قابلیت را به کاربران می دهد تا بابت فعالیت هایی که در این مرورگر انجام می دهند، ارز دیجیتال بت دریافت می کنند. کاربران می توانند با دریافت ارز دیجیتال بت، آن را در صرافی های دیگر معامله کرده و حتی به پول نقد تبدیل کنند.

مرورگر Brave بر روی چه پلتفرم هایی نصب می شود؟

تمامی ورژن های موجود در این مرورگر، بر روی سیستم عامل های ویندوز، لینوکس و macOS قابل دسترسی است. ورژن های آزمایشی آن برای سیستم عامل های iOS و اندروید گوشی های تلفن همراه نیز ارائه شده است. علاوه بر این مرورگر در حال حاضر، به انضمام جستجوی گوگل دارای بیست موتور جستجوی دیگر نیز هست که می توانید برای دانلود آنها، به وب سایت Brave.com مراجعه کنید. 

چگونه می توان از مرورگر Brave کسب درآمد کرد؟

چگونه می توان از مرورگر Brave کسب درآمد کرد؟

اغلب مرورگرها برای تداوم فعالیت خود، به درآمد شخصی خود متکی نبوده و به شرکت های بزرگی متکی هستند که هزینه ها توسط شرکت تامین می شود. به عنوان نمونه، مرورگر کروم متعلق به شرکت گوگل، اینترنت اکسپلور مربوط به شرکت مایکروسافت و مرورگر سافاری نیز به شرکت اپل مربوط است. در صورتی که بخواهید بدانید هزینه های مرورگر Brave، از کجا تامین می شود. باید این را گفت که مرورگر مربوط به Brave Software است که در حال حاضر اطلاعات دقیقی از این شرکت در دسترس نیست. 

البته براساس ادعایی که این شرکت دارد این است که منبع مالی دیگری دارد که در واقع مالکیت حدود سی درصد از میزان نهایی توکن خود است، در نهایت یک و نیم میلیارد توکن بت تولید خواهد شد. همچنین این شرکت مدعی است که از سپرده توکن خود در راستای طراحی و توسعه بلاک چین استفاده می کند که نظام تبلیغاتی ایمن تر و کارآمدتری ایجاد می کند. 

بخشی از درآمد مرورگر Brave، به واسطه خود کاربران است که می توانند علاوه بر اهدای ارز دیجیتال های بیت، با استفاده از کارت اعتباری و با استفاده از پردازنده Uphold به این مرورگر، پولی را به عنوان کمک مالی پرداخت کنند. 

روش کسب درآمد کاربران از مرورگر Brave

شرکت سازنده این مرورگر، یک کیف پول دیجیتال دارد که کاربران از طریق این مرورگر می توانند به آن دسترسی داشته باشند. برای کاربرانی که به واسطه این مرورگر می توانند این آگهی ها را مشاهده کنند، این قابلیت وجود دارد که به عنوان پاداش ارز دیجیتال بت دریافت کنند. بت های ذخیره شده را می توانند در کیف پول خود ذخیره کرده و از این طریق کسب درآمد کنند. 

برای حمایت مالی از این مرورگر، کاربران می توانند هر سهم از درآمد بت خود را که بخواهند به پلتفرم وب سایت هدیه دهند. از طریق این کیف پول می توان چند کوین از جمله اتریوم، بیت کوین و لایت کوین را ذخیره کنند. از دیگر قابلیت هایی که این مرورگر به کاربران خود می دهد این است که به صورت اتوماتیک، حجم مشخصی از ارز دیجیتال بت را به صورت ماهیانه بین سایت های بازدید کننده تقسیم کند. 

تبلیغات آنلاین در مرورگر Brave چند نوع است؟

تبلیغات آنلاین در مرورگر Brave چند نوع است؟

معمولا تبلیغات آنلاین در دو نوع تبلیغات کاربر و ناشر وجود دارد که بایستی برای کاربران اینترنتی به صورت اختیاری باشد. منظور از تبلیغات کاربر، این است که اگر نمایش آگهی از سایتی مورد پسند کاربر نباشد، این توانایی را داشته باشد که آن تبلیغ را بلاک کرده و به کارهای خود در اینترنت مشغول شود.

برای دریافت این تبلیغ هیچ گونه هزینه ای نباید پرداخت کند. این وجه از آگهی ها، امکان و شرایطی را برای شرکت های آگهی دهنده ایجاد می کند که با مخاطبان اصلی خود ارتباط داشته باشند و تمامی تبلیغات باید به صورت هدفمند نمایش داده شود. در این آگهی های هدفمند، کسب درآمد از طریق شرکت تبلیغ دهنده بین کاربران و مرورگر Brave به نسبت 70 به 30 درصد تقسیم می شود. 

مرورگرهای بلاک چین چیست؟ برای آشنایی با Blockchain Explorers روی لینک مربوط کلیک کنید.

منظور از تبلیغات ناشر، همان تداوم فعالیت های ناشران محتوا بوده که به نمایش آگهی ها وابسته است. البته از آنجایی که این مرورگر، مدعی است که تبلیغات در این مرورگر نشان داده نمی شود، این مرورگر برای حمایت از ناشران آنلاین راه حل جدیدی ارائه داده است. 

این مرورگر، نوعی سیستم پاداش دهنده در نظر گرفته است که خاص این مرورگر بوده و به واسطه بلاک چین تبلیغاتی خود و هدایایی که از طرف کاربران به ناشران داده می شود، از این طریق می تواند حمایت مالی را از تولید کنندگان محتوایی خود داشته باشد. درآمدی که از این مرورگر کسب می شود در حدود 70 درصد از آن، به انتشار دهندگان آگهی داده می شود و میزان باقیمانده به صورت مساوی بین کاربران و مرورگر تقسیم خواهد شد. 

توکن بومی مرورگر Brave چیست؟

هدفی که توکن بومی این مرورگر در نظر دارد، ساماندهی فضای نمایش آگهی های آنلاین است که بیش از 70 درصد از درآمد نمایش تبلیغات اینترنتی درگیر دو پلتفرم گوگل و فیسبوک است. این مرورگر با انتشار رمزارز خود به نام بت، در تلاش است که اوضاع بازار تبلیغات اینترنتی بهبود یابد. این نوع توکن بر بستر استاندارد ERC-20 اتریوم است که قبل از اینکه به عنوان یک رمزارز باشد به عنوان یک ابزار برای مبادله ارزش میان سه گروه از افراد داخلی در اینترنت انتشار یافته است.

از طریق قراردادهای هوشمند، انتشار دهندگان تبلیغات، توکن هایی را ارسال می کنند. در این حالت، کاربران بعد از مشاهده آن ها، امکان دریافت سهمی از این نوع توکن ها را خواهند داشت. در این حالت مرورگر، بخشی از توکن ها را به عنوان حق العمل خود بر می دارد. در نهایت توکن هایی که باقی می ماند به عنوان یک کارمزد میزبانی به نشر دهنده تبلیغات اختصاص داده می شود.

روش استفاده از توکن های بت چگونه است؟

روش استفاده از توکن های بت

کاربران به دو روش می توانند از توکن های بت استفاده کنند:

  • پرداخت پاداش به تولید کنندگان محتوا
  • دسترسی به مقالات و کتاب های موجود و عکس های با کیفیت در اینترنت

مرورگر Brave برای سه گروه، مزایای زیر را به همراه دارد:

1. کاربرانی که در آگهی های تبلیغاتی، با سرچ کردن می توانند توکن بت به عنوان پاداش دریافت کنند. 

2. هر چه تبلیغات در اینترنت افزایش یابد، درآمد با توکن های اهدایی کاربران افزایش می یابد. 

3. به ناشران آگهی، از طرف کاربران داده هایی ارسال می کند که آنها می توانند از طریق این اطلاعات کاربران بازار هدف خود را بهتر بشناسند. 

چگونه می توان در کیف پول مرورگر Brave خود، پس انداز کرد؟

  • با انتخاب ویژگی Brave Ads، کاربران می توانند با رعایت حفظ حریم شخصی، برای دیدن تبلیغات مورد تایید Brave، مقداری توکن بت کسب کنند.
  • کاربران می توانند رمزارزهایی همچون اتریوم، لایت کوین، بیت کوین و یا بت را به کیف پول خود اضافه کنند. البته این نکته را در نظر داشته باشید که هر ارزی به غیر از بت، در این کیف پول به صورت خودکار به بت تبدیل می شود.
  • آن دسته از کاربرانی که می خواهند ارز دیجیتال بت را تبدیل به فیات کنند، بایستی با ثبت نام در Uphold و یا دیگر صرافی ها این کار را انجام دهند. این مرورگر در تلاش است که کاربران در آینده بتوانند به صورت مستقیم کیف پول خود را با کارت اعتباری تامین کنند.

جمع بندی

مرورگر Brave در زمینه حفظ حریم خصوصی و نوآوری هم در فناوری ارزهای دیجیتال و هم در فناوری بلاک چین با توجه به حقوق حریم خصوصی افراد، پیشرو است. برخلاف بسیاری دیگر از هزاران پروژه آلت کوین که برای به دست آوردن کشش قانونی از نظر پذیرش و استفاده عملی تلاش می کنند، Brave در صدر است.

برای لحظه ای در نظر بگیرید که در سپتامبر 2019، دانلودهای مرورگر Brave برای سیستم عامل اندروید در صدر موزیلا فایرفاکس و برترین AdBlocker در ژاپن قرار گرفتند. این موضوع یک نشانه عالی برای Brave و جامعه ای است که از مرورگر پشتیبانی می کند. نه تنها به این دلیل که در آن ماه در بین 10 دانلود برتر اندروید قرار گرفت، بلکه به این دلیل که یکی از بنیانگذاران Brave نیز مسئول تأسیس فایرفاکس است.

با توجه به اینکه افراد زیادی از مرورگر Brave پشتیبانی می کنند، این واقعاً نشانه ای از زمان است. مردم به حقوق حریم خصوصی داده‌های افراد اهمیت می‌دهند و این یکی از مهم‌ترین جنبش‌های اجتماعی در حال حاضر و آینده است.

مرورگر Brave منحصر به فرد است زیرا یک مرورگر وب متمرکز بر حریم خصوصی است. مرورگر حریم خصوصی به این معنی است که هر حرکت کاربر با کوکی ها را ردیابی نمی کند. هنگامی که از یک مرورگر حریم خصوصی استفاده می کنید، لازم نیست قبل از استفاده از یک وب سایت خاص، شرایط و ضوابط را قبول کنید. همچنین به این معنی است که تبلیغ‌کنندگان نمی‌توانند از تبلیغات هدف‌گیری مجدد برای دنبال کردن کاربران و جلب توجه آنها استفاده کنند و مهم‌تر از همه، تبلیغ‌کنندگان نمی‌توانند محصولات و خدمات را بفروشند. Brave تلاش می کند تا بهترین مرورگر حفظ حریم خصوصی باشد و ثابت شده است که جایگزین بهتری برای مسدودکننده‌های تبلیغاتی و همچنین راهی برای پاداش دادن به سازندگان است.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

5 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com