1. صفحه اصلی
 2. مقالات ارز دیجیتال
 3. صرافی
 4. مقایسه صرافی بلاک فای و کوین بیس

مقایسه صرافی بلاک فای و کوین بیس

مقایسه صرافی بلاک فای و کوین بیس
لوگو علیرضا محرابی
مقایسه صرافی بلاک فای و کوین بیس
صرافی

برای سرمایه گذاران جدیدی که بر تجارت کریپتو تمرکز می کنند، Coinbase بهترین انتخاب است. BlockFi و Coinbase شرکت‌های مستقر در ایالات متحده هستند که خدمات تبادل ارز دیجیتال را ارائه می‌کنند. در حالی که BlockFi مالکیت خصوصی است، Coinbase به صورت عمومی تحت نماد"COIN" معامله می شود. اگرچه هر دو به سرمایه گذاران امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال را می دهند، اما BlockFi می تواند به عنوان یک بانک رمزنگاری عمل کند. خدمات وام و حساب های بهره دار را ارائه می دهد. در مقایسه، کوین‌بیس روی صرافی‌های ارز دیجیتال و خدمات کارگزاری تمرکز دارد. در مقایسه صرافی بلاک فای و کوین بیس، متوجه می شوید که این شرکت ها از نظر هزینه سرمایه گذاری، تعداد ارزهای رمزپایه پشتیبانی شده و محصولات ارائه شده به صورت قابل توجهی با یکدیگر متفاوت هستند اما هر دو بر امنیت تاکید دارند و برای کاربران مبتدی مناسب هستند.

برای مقایسه صرافی بلاک فای و کوین بیس می توان به این نتیجه رسید که صرافی بلاک فای به نسبت ارزان تر بوده، اما فقط از 8 رمزارز حمایت و پشتیبانی می کند، در صورتی که در کوین بیس از 141 رمزارز پشتیبانی می کند. برای انتخاب بهترین صرافی، در این مقاله به بررسی و مقایسه صرافی بلاک فای و کوین بیس پرداختیم. برای آشنایی بیشتر با این صرافی ها، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

مقایسه صرافی بلاک فای و کوین بیس

  صرافی بلاک فای  صرافی کوین بیس 
کارمزد تا 1% اسپرد در هر معامله حداکثر 0.50٪ اسپرد در هر معامله، 2٪ برای خرید با کارت اعتباری و 1.49٪ برای خرید کیف پول یا حساب بانکی Coinbase
رمزارزهای پشتیبانی شده 8 رمزارز 141 رمزارز
امنیت احراز هویت دو مرحله‌ای (2FA)، ذخیره‌سازی سرد، بیمه ذخیره‌سازی داغ و برنامه پاداش باگ تأیید دو مرحله‌ای، موجودی USD بیمه‌شده FDIC تا سقف 250,000 دلار، برنامه پاداش اشکال، بیمه پلتفرم در برابر سرقت و ذخیره سازی سرد
کیف پول  رمزگذاری AES-256 و لیست مجاز رمزگذاری AES-256، لیست سفید و کیف پول های چند امضایی
تراکنش های پشتیبانی شده خرید، فروش، مبادله، ارسال، برداشت و دریافت خرید، فروش، مبادله، ارسال، برداشت و دریافت
حداکثر مقدار معامله براساس اندازه حساب کاربر و سابقه فعالیت و بسته به مشتری متفاوت است محدودیت ها براساس روش پرداخت و منطقه شما متفاوت است
اپلیکیشن موبایل اندروید و iOS اندروید و iOS

مقایسه صرافی بلاک فای و کوین بیس از نظر ویژگی ها

در حالی که Coinbase و BlockFi هر دو خدمات مبادله ای ارائه می دهند، رویکرد متفاوتی دارند. در کوین‌بیس، سرمایه‌گذاران می‌توانند از شبکه خانه تسویه خودکار (ACH)، انتقال سیمی، کارت نقدی، اعتباری یا پی پال برای خرید ارزهای دیجیتال استفاده کنند. این معاملات ارزهای فیات را با آلت کوین مبادله می کنند. کاربران BlockFi وجوه را از طریق انتقال سیمی یا ACH ارسال می کنند. BlockFi ارز فیات را به دلار جمینی (GUSD) تبدیل می‌کند و آن را به حساب بهره BlockFi (BIA) واریز می‌کند و تا زمانی که سرمایه‌گذاران از این رمزارز برای خرید ارزهای دیجیتال استفاده کنند، 9.5 درصد سود سالانه (APY) به دست می‌آورد.

حساب های سودآور، دلیل اصلی انتخاب بلاک فای توسط سرمایه گذاران است. دیگر محصولات بلاک فای، شامل وام های مصرف کننده و معاملاتی است. میزان وام به میزان وثیقه ارسال شده و نسبت وام به ارزش یا همان LTV وابسته است. همه وام ها دارای کارمزد مبدا 2% هستند و نرخ های بهره از 4.5% تا 9.75% متغیر است. بلاک فای همچنین کارت اعتباری BlockFi Rewards Visa Signature را ارائه می کند که در هر خرید و بدون کارمزد سالانه، 1.5 درصد به بیت کوین پس می دهد.

از سوی دیگر، کوین‌بیس بر آموزش سرمایه‌گذاران و اجازه دادن به آن‌ها با تماشای ویدیوها و گذراندن دوره‌های آموزشی کوتاه درباره ارزهای مختلف تمرکز می‌کند. مانند BlockFi و Coinbase در حال ارائه یک کارت نقدی Visa Coinbase است. به گفته کوین بیس، هیچ کارمزد سالانه وجود ندارد، کاربران در هر خرید تا 4 درصد پاداش دریافت می‌کنند و «می‌توانند در هر جایی که کارت‌های نقدی ویزا پذیرفته می‌شوند، رمزارز را خرج کنند.» کوین‌بیس همچنین یک توکن بومی، USD Coin (USDC) ارائه می‌کند و کاربران می‌توانند برای نگه‌داشتن آن، پاداش‌های 0.15% APY دریافت کنند.

رمزارزهای پشتیبانی شده 

مقایسه صرافی بلاک فای و کوین بیس از نظر رمزارزهای پشتیبانی شده

در مقایسه صرافی بلاک فای و کوین بیس از نظر رمزارزهای پشتیبانی شده، کوین بیس برتر است. کوین‌بیس از ۷۶ ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند که بیشتر آن‌ها برای خرید توسط سرمایه‌گذاران مستقر در ایالات متحده هستند. کوین ها شامل بسیاری از گزینه های محبوب مانند DOGE، BAND و BCH هستند.

در مقابل، BlockFi فقط از هشت مورد پشتیبانی می کند: BTC، ETH، LTC، PAXG، USDC، USDT GUSD و PAX. از این توکن ها، نمی توانید PAX، PAXG یا GUSD را در Coinbase خریداری کنید. BlockFi همچنین از ارزهای فیات پشتیبانی نمی کند. در عوض، انتقال بانک شما را به استیبل کوین، GUSD تبدیل می کند. Coinbase سپرده های نقدی و بیش از 20 ارز فیات، از جمله USD، EUR و GBP را می پذیرد. با این حال، در هر دو پلتفرم، کاربران می توانند کسری کوین ها را خریداری کنند.

امنیت

این صرافی‌های مستقر در ایالات متحده تحت استانداردهای نظارتی دقیق عمل می‌کنند و دستورالعمل‌های صنعت را برآورده می‌کنند یا از آن فراتر می‌روند. هر دو روش‌های تأیید مشتری (KYC) و حساب را دنبال می‌کنند. آنها برای یافتن نقاط ضعف امنیتی از برنامه های پاداش باگ استفاده می کنند. BlockFi از Gemini به عنوان متولی اصلی استفاده می کند، به این معنی که Gemini وجوه را مدیریت و نظارت می کند. جمینی به عنوان بخشی از مشارکت خود، اکثریت قریب به اتفاق دارایی های رمزنگاری شده را در فضای ذخیره سازی سرد نگه می دارد و کیف پول داغ خود را از طریق آن بیمه می کند.

در مقایسه، Coinbase 98٪ از وجوه حساب را به صورت آفلاین در فضای ذخیره سازی سرد ذخیره می کند و بیمه نامه ای دارد که از وجوه موجود در انبار گرم در برابر سرقت یا کلاهبرداری محافظت می کند. شش شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) موجودی نقدی Coinbase را بیمه می کند.

هر دو پلتفرم ارز دیجیتال یک کیف پول داغ ارائه می دهند. Coinbase و BlockFi از 2FA، رمز عبور و تأیید دستگاه استفاده می کنند. کاربران می توانند برای محافظت بیشتر از وجوه خود، لیست سفید را انتخاب کنند که به عنوان مجاز نامیده می شود اما، سرمایه گذاران کنترلی بر کلیدهای خصوصی خود در هیچ یک از پلتفرم ها ندارند. Coinbase کلیدهای شما را مدیریت می کند، در حالی که مدیریت BlockFi، Gemini، کلیدهای شما را کنترل می کند.

 هزینه ها

 هزینه های صرافی بلاک فای و کوین بیس

تفاوت فاحشی در قیمت گذاری بین پلتفرم ها وجود دارد. Coinbase حدود 0.50٪ به اضافه کارمزد را براساس عواملی مانند مکان یا روش پرداخت شما دریافت می کند اما، آنها همچنین بالاتر از یک کارمزد ثابت "راحتی" یا یک کارمزد متغیر مرتبط با پرداخت را دریافت می کنند. به عنوان مثال، اگر 199 دلار بیت کوین را با استفاده از وجوه سپرده شده خریداری کنید، هزینه ثابتی معادل 2.99 دلار پرداخت می کنید، در حالی که اگر با کارت نقدی پرداخت کنید، کارمزد متغیر 2 درصد را پرداخت خواهید کرد.

کارمزدهای صرافی کوین بیس عبارتند از:

 • 10 دلار یا کمتر: 0.99 دلار
 • بیش از 10 دلار، اما 25 دلار یا کمتر: 1.49 دلار
 • بیش از 25 دلار، اما 50 دلار یا کمتر: 1.99 دلار
 • بیش از 50 دلار، اما 200 دلار یا کمتر: 2.99 دلار

برای تسلط بیشتر بر مطالب آموزش ارز دیجیتال می توانید بر روی لینک کلیک کنید. 

با این حال، پلتفرم Coinbase Pro حدود 0.50٪ و هزینه سازنده از 0٪ تا 0.50٪ (سازنده) و 0.04٪ تا 0.50٪ (گیرنده) را دریافت می کند. در مقابل، BlockFi خود را به عنوان یک پلتفرم «بدون هزینه» معرفی می کند. هیچ کارمزد راحتی به هزینه های معاملاتی اضافه نمی شود. ارسال پول از طریق ACH یا حواله سیمی رایگان است یا سرمایه گذاران می توانند حساب بانکی خود را متصل کنند.

با این حال، BlockFi می‌گوید، قیمت‌ها در زمان معامله «ممکن است به طور متوسط 1% +/- نسبت به قیمت شاخص نقدی دارایی متفاوت باشد.» این بدان معناست که سرمایه گذاران تا 1 درصد بیشتر از قیمت فعلی بازار پرداخت می کنند. در بسیاری از موارد، هنوز هم کمتر از هزینه های Coinbase است اما گران تر از Coinbase Pro است. برخی از کاربران ترجیح می‌دهند ارز دیجیتال را در صرافی دیگری مانند Binance خریداری کنند، سپس وجوه را به BlockFi انتقال دهند تا از مزایای حساب‌های دارای بهره، بهره ببرند.

هر دو شرکت هنگام تبدیل ارز رمزنگاری شده به دلار، هزینه برداشت را دریافت می کنند. کاربران کوین بیس 1.49 درصد برای ارسال پول به حساب بانکی یا کیف پول کوین بیس USD پرداخت می کنند. BlockFi یک استیبل کوین رایگان و یک برداشت رایگان ارز دیجیتال در هر ماه تقویمی ارائه می دهد. پس از آن، هزینه ها براساس واحد پولی است:

 • BTC: 0.00075 BTC
 • ETH: 0.015 ETH
 • LINK: 2 LINK
 • LTC: 0.001 LTC
 • استیبل کوین: 10.00 دلار آمریکا
 • PAXG: 0.035 PAXG

سهولت استفاده

مقایسه سهولت استفاده در صرافی کوین بیس و بلاک فای

در مقایسه صرافی بلاک فای و کوین بیس از نظر سهولت استفاده، Coinbase برای کاربران مبتدی بسیار راحت تر بوده و این کاملا وابسته به پایگاه دانش آن مربوط است. برنامه های تلفن همراه از نظر قابلیت استفاده امتیاز بالایی دریافت می کنند. اکثر مردم این پلتفرم را بصری و آسان برای استفاده می دانند. BlockFi همچنین یک پلتفرم برای مبتدیان است. برای سرمایه گذارانی که برای اولین بار اقدام می کنند برنامه های موبایل و وب سایت را آسان می یابند. BlockFi به جای ارائه منابعی برای یادگیری رمزنگاری، توصیه هایی در مورد خرید خودرو، پرداخت مالیات کریپتو یا درک شرایط وام ارائه می دهد.

با این حال، اگر به دنبال پشتیبانی مشتری هستید، BlockFi گزینه بهتری است. چت آنلاین، ایمیل و پشتیبانی مشتری تلفنی را ارائه می دهد و بسیاری از ایمیل ها در عرض 24 ساعت پاسخ داده می شوند. در مقابل، پشتیبانی مشتری کوین‌بیس بسیار کند است و خدمات تلفنی آن تقریباً غیرقابل استفاده است. 

اپلیکیشن موبایل

در مقایسه صرافی بلاک فای و کوین بیس، هر دو صرافی برنامه های تلفن همراه را برای دستگاه های iOS و Android ارائه می دهند. اپلیکیشن‌های موبایل به کاربران اجازه می‌دهند به حساب‌هایشان دسترسی داشته باشند و ارزهای رمزنگاری شده را معامله کنند. از آنجایی که شرکت ها بر مبتدیان متمرکز هستند، نمودارهای پیشرفته یا اطلاعات سود و زیان را پیدا نخواهید کرد. در عوض، برنامه ها ساده هستند و به کاربران اجازه می دهند از تلفن های همراه خود خرید یا فروش کنند. علاوه بر این، کاربران BlockFi می توانند حساب BIA خود را مشاهده کنند یا با استفاده از برنامه تلفن همراه برای وام درخواست دهند.

دسترسی

کوین بیس از سرمایه گذاران در 49 ایالت به استثنای هاوایی پشتیبانی می کند. همچنین قابل استفاده در کانادا، بریتانیا، سنگاپور و 39 کشور اروپایی است. بلاک فای در تمام 50 ایالت و مکان های بین المللی در دسترس کاربران است، به جز کشورهایی که توسط ایالات متحده تحریم شده اند. اما معامله ارزهای رمزپایه محبوب تنها در 45 ایالت در دسترس است. با این وجود حساب های بلاک فای برای ساکنان نیویورک در دسترس نیست و USDT تنها برای ساکنان غیر ایالات متحده به عنوان یک جفت معاملاتی استیبل کوین در دسترس است. 

کلام آخر 

مقایسه صرافی بلاک فای و کوین بیس از نظر ویژگی ها

BlockFi و Coinbase صرافی های شناخته شده و قابل اعتماد ارزهای دیجیتال هستند. هر پلتفرم برای مبتدیان مناسب بوده و هر دو به زودی یک کارت اعتباری یا نقدی با جوایز کریپتو ارائه خواهند کرد. با این حال، کوین‌بیس از ارزهای دیجیتال بیشتری پشتیبانی می‌کند، روش‌های پرداخت مختلفی را امکان‌پذیر می‌کند و یک پلتفرم حرفه‌ای برای کاربران پیشرفته ارائه می‌دهد. برای سرمایه گذارانی که می خواهند به طور منظم معامله کنند و آلت کوین های خود را متنوع کنند، در مقایسه صرافی بلاک فای و کوین بیس، کوین بیس صرافی بهتری است.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

2 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(نازنین اسدی)
موبایل 09927779050
موبایل 09927779050
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com