1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. ابزارهای ارز دیجیتال
  4. لانچ پد (Lunchpad) ارز دیجیتال چیست؟

لانچ پد (Lunchpad) ارز دیجیتال چیست؟

لانچ پد (Lunchpad) ارز دیجیتال چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
لانچ پد (Lunchpad) ارز دیجیتال چیست؟
ابزارهای ارز دیجیتال

از آنجایی که پروژه ارزهای دیجیتال در حال رشد و توسعه است، پروژه های جدیدی برای برطرف کردن مشکلات بلاک چین ارائه می شود. از آنجایی که رقابت بین کریپتوها زیاد است، موفقیت در این حوزه بسیار سخت بوده و به عنوان یک راه حلی برای برطرف کردن مشکلات موجود ارز دیجیتال، لانچ پد (Lunchpad) مورد استفاده قرار گرفت. لانچ پد به عنوان یک استارتاپ رمزنگاری شده است که برای کمک به پروژه های آینده برای دستیابی به پتانسیل کامل طراحی شده است. این پلتفرم به پروژه های جدید کمک می کند تا بسیاری از کاربران را به سمت خود جلب کند. هدفی که پروژه لانچ پد دارد این است که ورود کاربران را به صنعت ارزهای دیجیتال آسان کند. برای آشنایی با این پلتفرم و روش استفاده از آن، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

لانچ پد(Lunchpad) چیست؟

لانچ پد(Lunchpad) چیست؟

لانچ پدها برای ارزهای دیجیتال که به عنوان انکوباتورهای کریپتو نیز شناخته می شوند، وب سایت های تخصصی هستند که ایجاد شرکت های مبتنی بر بلاک چین را تسهیل می کنند. این سایت‌ها برای جمع‌آوری سرمایه برای هر ابتکار مرتبط با ارزهای دیجیتال استفاده می‌شوند. آنها به گروهی از سرمایه گذاران بالقوه دسترسی به فروش توکن را در مراحل ابتدایی توسعه می دهند. به دلیل این دسترسی، سرمایه‌گذاران می‌توانند معاملات بهتری را برای خرید تضمین کنند، حتی قبل از اینکه اطلاعات در دسترس عموم قرار گیرد. پلتفرم ها مانند استخرهای تبلیغاتی هستند که به جمع آوری سرمایه های گسترده نیز کمک می کنند. لانچ پد موجب کاهش موانع ورود از جمله هزینه های نظارتی می شود، البته تعداد بسیاری از این لانچ پدها وجود دارد که هریک خدمات عالی و قابل اعتمادی ارائه می کند. این پلتفرم، یک بستر ایمن برای سرمایه گذاران در مقایسه با برخی از مدل های عرضه اولیه توکن ارائه می دهد که در گذشته وجود داشت.

پروژه های Lunchpad، به ایجاد جامعه پیرامون یک پروژه کمک می کند و یک راهی برای بالا بردن سرمایه برای پروژه های جدید ایجاد می کند، در حالی که به سرمایه گذاران امکان دسترسی سریع به فروش ارزهای دیجیتال را می دهد. این روش منجر به خرید توکن با قیمت کاهش یافته قبل از ورود به بازار می شود. اغلب پروژه ها به عنوان فرآیند بررسی پروژه های جدید برای حفاظت از سرمایه گذاران عمل می کند و حتی در بیشتر موارد هزینه های زیاد یک پروژه را کم می کند. 

هنگام راه‌اندازی هر چیزی بر روی لانچ پد NFT نیز، از شما خواسته می‌شود که توکن‌هایی را با کارمزد پایین خریداری کنید. این یک مزیت قابل توجه برای سرمایه گذاران است زیرا نشان می دهد که هزینه های سرمایه گذاری پایین نگه داشته می شود. در نتیجه، بسیاری از پروژه‌ها به لانچ ‌پدهای ارزهای دیجیتال نزدیک می‌شوند تا بودجه لازم را تامین کنند.

وقتی نوبت به تأیید کاربران جدید می رسد، فرآیند KYC (احراز هویت مشتری) معمولاً توسط شخص ثالث انجام می شود. این تضمین می کند که سرمایه گذاران محافظت می شوند و سرمایه بیشتری جذب می شود. کلاهبرداری‌ها و راگ پول در سایر پلتفرم‌هایی که لانچ پد نیستند، گسترده بوده و به سختی قابل تشخیص هستند. لانچ پد ارز دیجیتال برتر می‌تواند این موارد را بررسی کند.

علاوه بر این، پذیرندگان اولیه ارزهای دیجیتال موفق همیشه بیشترین سود را خواهند برد، زیرا آنها کسانی هستند که از ابتدا در پروژه باقی می مانند و در نتیجه می توانند از پاداش تلاش های خود در دراز مدت بهره مند شوند.

Launch Pad Crypto: چگونه کار می کند؟

پلتفرم‌های لانچ‌ پد کریپتو دو کار را انجام می‌دهند: تامین مالی پروژه و ارائه ابتکارات معتبر به جامعه خود قبل از اینکه عمومی شوند. لانچ‌ پدها با ایجاد یک جامعه قوی قبل از جذب پروژه‌های معتبر برای تأمین مالی جمعی در پلتفرم خود، نتایج فوق را هدف قرار می‌دهند.

لانچ پد با ایجاد یک جامعه آغاز می شود. اکثر سیستم‌های لانچ‌ پد BSc دارای توکن هایی هستند که اعضای جامعه باید آن‌ها را بدست آورند و سهامی که ممکن است برای شرکت در تأمین مالی جمعی اختیاری باشد. برای اطمینان از اعتبارسنجی کاربران، چندین لان‌چ پد از کاربران می‌خواهند تا قبل از وارد شدن به هر IDO یا IEO هویت خود را احراز هویت کنند. به این ترتیب، هیچ‌کس نمی‌تواند با خرید به نام‌های مختلف، سیستم را بازی کند. در واقع، لانچ پدها پروژه‌ها را ارزیابی می‌کنند و اطمینان می‌دهند که کاربرانشان می‌توانند به پروژه‌های معتبر و بالقوه دسترسی داشته باشند.

کلاهبرداری‌ها به راحتی در طول فرآیند بررسی کشف می‌شوند و لانچ پد می‌تواند به سرعت درخواست مشارکت در چنین طرح‌هایی را رد کند. در نتیجه، این پلتفرم‌ها با انجام بررسی‌های لازم از طرف سرمایه‌گذاران در زمان صرفه‌جویی می‌کنند. این مزیت صرفه‌جویی در زمان یکی از دلایلی است که لان‌چ پدها در دنیای کریپتو محبوبیت پیدا می‌کنند.

چرا باید از لانچ پدهای کریپتو استفاده کرد؟

انواع لانچ پدهای ارزهای دیجیتال

استفاده از یک لانچ پد برای پروژه های مختلف می تواند مزایای بی شماری همراه داشته باشد. قبل از ارائه هر محصول یا بازاریابی استفاده از لانچ پد می تواند اعتبار را برای کاربران افزایش دهد. تریدرها و سرمایه گذارانی که قبلا با لانچ پد آشنا هستند، ممکن است به نوعی در دسترس بودن توکن را که با استفاده از اتصال لانچ پد راه اندازی شود، احساس کند. تیم پشتیبان یک پروژه این توانایی را دارد تا از منابع مختلف لانچ پد استفاده کند. استارت یک پروژه می تواند یک فرآیند پرهزینه و طولانی باشد و عواملی از جمله دسترسی به خدمات بازاریابی و بودجه می تواند تاثیر فوق العاده ای در روند پروژه داشته باشد. 

در واقع استفاده از Lunchpad معتبر می تواند خطرات سرمایه گذاری را در پروژه های کوچکتر و جدیدتر کاهش دهد. در واقع این پلتفرم از طریق دستیابی فوری به توکن های جدید، درآمد انفعالی با دیفای را برای تعدادی از کاربران ایجاد می کند. معمولا توکن هایی به کاربران داده می شود که حداقل مقدار توکن های بومی مورد نیاز را داشته باشند. علاوه بر این، توکن هایی که با روش لانچ پد راه اندازی می شوند، عملکرد بسیار خوبی در طول تاریخ دارند. 

انواع لانچ پدهای ارزهای دیجیتال

● لانچ پد برای ارائه اولیه NFT

لانچ ‌پد پیشنهادی اولیه توکن های غیر قابل تعویض (INO) یک روش جدید تأمین مالی جمعی ارزهای دیجیتال است که بر اساس همان پایه‌هایی ساخته شده است که مستلزم ارائه مجموعه‌ای از NFTهای محدود برای فروش است.

رشد اخیر در محبوبیت بسیاری از خوانندگان، هنرمندان، ورزشکاران و INOهای برجسته را می توان به تبلیغات NFT نسبت داد که به نفع سازندگان محتوا و سرمایه گذاران است. در نتیجه، NFT ها در حال حاضر شاهد پذیرش قابل توجهی هستند. INO زمانی است که مجموعه ای از NFT ها برای فروش در لانچ پد NFT یا بازارهای مربوطه برای جذب سرمایه گذاران عمومی قرار می گیرد.

● لانچ پد برای عرضه اولیه صرافی های غیرمتمرکز 

اصطلاح "Initial Dex Offering" که اغلب به عنوان "IDO" شناخته می شود، به یک پلت فرم غیرمتمرکز تامین مالی جمعی اشاره دارد که روشی نسبتاً جدید برای جمع آوری سرمایه در صنعت ارزهای دیجیتال است. در بیشتر موارد، این نوع جذب سرمایه از طریق توکن های معاملاتی انجام می شود که نشان دهنده انواع دارایی های میزبانی شده در یک بازار غیرمتمرکز (DEX) است. هنگامی که یک پروژه یک ارز یا توکن را از طریق یک بازار نقدینگی غیرمتمرکز صادر می کند، IDO معمولاً به عنوان بخشی از فرآیند انجام می شود.

لانچ پد IDOs ابزاری را در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهد که آنها را قادر می‌سازد تا جوامع محلی خود را در اقتصادی مشارکت دهند که نه تنها کیفیت محصولات و خدماتی را که ارائه می‌دهند بهبود می‌بخشد، بلکه آنها را قادر می‌سازد تا تصمیمات تجاری سریعی در مورد دارایی‌های خود بگیرند. اکثر ابتکارات موجود در فهرست برترین لانچ پد IDO نیز دارای توکن های بومی خود هستند که اغلب برای واجد شرایط بودن کاربران برای شرکت در کمپین های تامین مالی جمعی لازم است. علاوه بر این، لانچ ‌پدهای مختلف IDO دارای ویژگی‌ها و رویکردهای متفاوتی هستند تا به نفع جامعه خود باشند.

● لانچ پد برای عرضه اولیه بازی

عرضه های اولیه بازی با وجود نادر بودن هنوز در دسترس هستند. لانچ ‌پد‌های رمزارز میزبان عرضه های اولیه بازی (IGO)، متاورسهای بازی، پروژه‌های P2E، ابزارهای داخل بازی و بازارهایی برای تجارت توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) مربوط به بازی یا متاورس هستند. آن‌ها به توسعه‌دهندگان کمک می‌کنند تا بودجه پروژه‌هایشان را به دست آورند و با ارائه منابع لازم، از محصولات توکن‌شده‌شان درآمدزایی می‌کنند.

لانچ‌ پدهای IGO تخصیص‌های خود را طبق یک سیستم لایه‌بندی اجرا می‌کنند. هر چه تعداد توکن‌هایی که برای مدت طولانی‌تری نگهداری می‌کنید بیشتر باشد، ردیف شما بالاتر می‌رود، که وضعیت اولویت شما و شانس کسب تخصیص تضمینی را افزایش می‌دهد. Game Starter، Enjin Starter و PlayPad نمونه هایی از IGO هستند.

● لانچ پد برای عرضه اولیه سکه (ICO)

عرضه اولیه سکه، همچنین به عنوان ICO شناخته می شود، روشی خلاقانه است که از ارز دیجیتال برای افزایش سرمایه برای یک سرمایه گذاری جدید استفاده می کند. رویکردی مانند این بیشتر توسط ابتکارات ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود که هنوز باید توسعه محصول، خدمات یا پلتفرم مبتنی بر بلاک چین خود را تکمیل کنند. پولی که در طول عرضه اولیه سکه (ICO) جمع آوری می شود، اغلب به شکل بیت کوین (BTC) یا اتر (ETH) پذیرفته می شود. با این حال، پول نقد فیات نیز ممکن است در شرایط خاصی به عنوان پرداخت پذیرفته شود.

عرضه اولیه سکه (ICO) معمولاً توسط سرمایه‌گذاران با این امید و انتظار که توکن دیجیتال (یا سکه) و شرکتی که با آن مرتبط است موفق باشد، شرکت می‌کنند و به طور بالقوه منجر به بازگشت سرمایه (ROI) خوبی برای آن‌ها می‌شود که به عنوان حامیان اولیه این سرمایه گذاری در نظر گرفته می شوند.

معرفی انواع لانچ پد معروف در صنعت ارز دیجیتال

معرفی انواع لانچ پد معروف در صنعت ارز دیجیتال

بایننس:

اولین Lunchpad معروف در حوزه ارز دیجیتال، بایننس است که توانست پروژه های جدیدی را در این حوزه شروع کند. این نوع پلتفرم با داشتن مجموعه ی راه اندازی های موفق پروژه از جمله پروتکل اینجکتیو و پنکیک سواپ در توسعه پذیرش ارزهای دیجیتال تاثیر بسیار مهمی داشته است. این پلتفرم خدماتی از جمله مشاوره، بازاریابی و راه اندازی رویدادهای صدور توکن است. البته استفاده از این پلتفرم مزایا و معایبی به همراه دارد که شامل:

مزایا: 

1.حفظ امنیت سرمایه گذاران

2.دسترسی پروژه جدید به یک جامعه گسترده 

معایب:

1.کاربر برای دادن اطلاعات دیگر باید فرآیندهای بسیاری را انجام دهد.

2.کاربر باید فرم های بسیاری را پر کرده و بسیاری از مقررات را رعایت کند و به همین خاطر زمان زیادی برای انجام پروژه صرف می شود. 

میکر:

پلتفرم دیگری که برای راه اندازی کریپتو استفاده می شود، میکر است. این پروژه برای اولین بار در سال 2017 فعالیت خود را شروع کرد و توانست خدمات عالی برای پروژه رمزنگاری فراهم کند. این نوع پلتفرم در طی سال ها از طریق ارائه خدماتی همچون Dynamic Coin ،Strong Holder و عرضه اولیه، توکن ارائه می دهد. با راه اندازی این پروژه، تیم توسعه دهنده دائو در تلاش است به پروژه هایی همچون پروتکل Orion و شبکه الروند کمک کند. همچون بایننس، میکردائو، پروژه ای است متمرکز که برای حضور در لیست نیاز به یک سری ملزومات دارد. بنابراین یک کاربر اولین کاری که باید بکند این است که در این پلتفرم ثبت نام کرده و برای موفقیت باید فاکتورهای زیادی را در نظر بگیرد. این پلتفرم نیز دارای مزایا و معایبی است که شامل:

مزایا:

1.از آنجایی که بیش از دو سال است مورد استفاده قرار می گیرد، جامعه استقبال آن بسیار زیاد است.

2.این پلتفرم دارای نرم افزار خدمات است که به پروژه های جدید کمک می کند. 

3.گزینه Dynamic Coin در صورت عدم رضایت از پروژه ها فرصت منحصر به فردی برای بازپرداخت ها ایجاد می کند. 

معایب: 

1.باید لیستی از الزامات دنبال شود. 

2.متمرکز سازی مانع ورود کاربران است. 

•یونی کریپت:

یونی کریپت

نوعی پلتفرم غیرمتمرکز است که بتواند پیش فروش توکن خود را عملی کنند. نیاز به انتظار برای بررسی نیست. در عوض کاربر پیش فروش را در لانچ پد اجرا می کند. برای غیرمتمرکز بودن حتی بیشتر، این پروژه از صرافی یونی سواپ باید استفاده کند، جایی که هر کسی می تواند رمزارزهای خود را لیست کند. این نوع پلتفرم به پروژه های دیفای اجازه می دهد تا عرضه اولیه کوین خود را بدون رعایت لیستی از الزامات نظارتی ارسال کنند. البته استفاده از این پلتفرم دارای مزایا و معایبی است که شامل:

مزایا:

1.لانچ پد یونی کریپت غیرمتمرکز و خودکار است.

2.این پلتفرم لیست بالایی از مقررات را ندارد.

3.حسابرسی دقیق برای امنیت پول سرمایه گذاران دارد.

 معایب: 

1.این سیستم عامل تازه بوده، بنابراین چندان مورد استقبال قرار نگرفته است.

2.نمی تواند به صورت کامل از کاربران در مقابل کلاهبرداری حفاظت کند. 

لانچ پول(LaunchPool) چیست؟

لانچ پول، پلتفرمی است که برای راه اندازی پروژه های کریپتویی مورد استفاده قرار می گیرد. پلتفرم لانچ پول این قابلیت را به کاربران می دهد تا از توکن های خود برای فارمینگ استفاده کند، یا اینکه توکن های جدید به دست بیاورد. از جمله این نوع توکن های جدید می توان به کوین های جدید بایننس اشاره کرد. این کار موجب افزایش قیمت کوین های بایننس می شود. حتی استفاده از این کار باعث ایجاد برتری کوین های بایننس نسبت به دیگر رمزارزها می شود. اولین پروژه ای که توکن های بایننس میزبانی آن را پذیرفت، پروتکل Bella است. کاربران آن می توانند با استفاده از استیکینگ BUSD، BNB در سه استخر توکن های Bell را فارم کنند. 

بعد از اینکه فارم قابل توجهی از توکن های Bell انجام شد، بایننس این نوع توکن را برای ایجاد جفت ارز دیجیتال با دیگر کوین های دیگر لیست کرد. این مزیت به کاربران کمک می کند تا پروتکل دیفای جدید را ایجاد کرده، تا از این طریق توکن های جدید بدست بیاورند. در حال حاضر دیفای بیشترین تقاضا را دارد و توکن های دیفای در تلاش هستند کل بازار ارزهای دیجیتال را به سمت غیرمتمرکز بودن ببرد. لانچ پول در واقع پلتفرمی است که برای استیکینگ ارزهای دیجیتال و دریافت پاداتش در پروتکل دیفای استفاده می شود. 

تفاوت لانچ پد(Launchpad) و لانچ پول(Lanchpool) چیست؟

تفاوت لانچ پد(Launchpad) و لانچ پول(Lanchpool) چیست؟

هر دو سیستم از نظر اکوسیستم رمزنگاری با ارائه دسترسی به توکن های رمزنگاری شده امیدوار کننده برای تمامی کاربران بایننس است. این نوع از سیستم عامل ها از نظر راه اندازی توکن های رمزنگاری با هدف افزایش آگاهی از پروژه های خود، پشتیبانی می کند. در واقع این دو نوع پلتفرم به پروژه های با کیفیت کمک می کند. بنابراین این نوع از پروژه ها به جمع آوری سرمایه کمک کرده و این قابلیت را به سرمایه گذاران می دهد تا بازدهی بالایی داشته باشند.

 اما اینکه چه اختلافی با یکدیگر دارند این است که Launchpad، همان عرضه اولیه کوین است و صرافی بایننس عرضه اولیه های خود را اعلام کرده و از این طریق به کاربران خود فرصت مشارکت در عرضه اولیه را می دهد. اما برای استفاده از این بخش نیاز به احراز هویت وجود دارد و مردم ایران دسترسی به این بخش را ندارند. اما صرافی بایننس برای کاربران خود بخشی را ایجاد کرده است که از طریق آن می توانند با استیکینگ ارزهای مختلف مانند BNB درفرآیند فارمینگ رمزارزها مشارکت داشته باشند. 

خدمات ارائه دهنده لانچ پد بایننس  خدمات ارائه دهنده لانچ پول بایننس
راه اندازی توکن در یک بستر قابل اعتماد مکانیزم ساده برای به دست آوردن توکن رایگان
حمایت از کاربران و پروژه ها انعطاف پذیری برای کسب رمزارزهای جدید 
رشد سریع برای پروژه های رمزنگاری شده پشتیبانی بایننس از پروژه های آینده دار
توزیع عادلانه توکن های عرضه اولیه  رشد پروژه ها به صورت یکسان

کلام آخر 

در حال حاضر پلتفرم های لانچ پد ارز دیجیتال بسیاری وجود دارد که تنها سه پلتفرمی که در این مقاله نام برده شد، بهترین عملکرد را دارد. بایننس و میکردائو اگر چه عملکرد بالایی دارند، اما هنوز با مشکل عدم تمرکز کنار نیامده اند. از آنجایی که این نوع پلتفرم ها کمی روند کارها را برای کاربران مشکل، مانع رشد پروژه های دیفای شده است. امیدواریم مطالعه این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

9 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
1 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(نازنین اسدی)
موبایل 09927779050
موبایل 09927779050
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com