1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. ترید ارز دیجیتال
  4. استراتژی ترید با استفاده از ChatGPT

استراتژی ترید با استفاده از ChatGPT

استراتژی ترید با استفاده از ChatGPT
لوگو علیرضا محرابی
استراتژی ترید با استفاده از ChatGPT
ترید ارز دیجیتال

دنیای امروزه شاهد خلاقیت های جدیدی در اطراف هوش مصنوعی بوده که کاربران را شگفت زده کرده است. آخرین مورد از این شگفتی ها ChatGPT است که توسط OpenAI رونمایی شده است. این هوش مصنوعی می تواند تقریباً به هر سؤالی پاسخ دهد و مشکلات پیچیده را حتی در سطح دانشگاه حل کند. پس از مدتی از راه اندازی این چت بات، معامله گران خیلی سریع شروع به استفاده از آن برای تصمیم گیری بهتر در معاملات خود کردند. آیا واقعاً می توان از ChatGPT برای معاملات استفاده کرد؟ در صورت امکان، ترید با استفاده از ChatGPT چگونه است؟ در این مقاله به این سوالات و نحوه استفاده از ChatGPT برای تراکنش ها خواهیم پرداخت.

Chat GPT چیست؟

راهنمای ترید با استفاده از ChatGPT

ChatGPT یک ربات چت مبتنی بر هوش مصنوعی است که وقتی از آن استفاده می کنید، انگار در مقابل یک انسان هستید. این ربات به سوالات و درخواست های شما پاسخ می دهد. کاربرد ChatGPT برای کاربران گسترده است، از تحقیقات دانشگاهی و برنامه نویسی گرفته تا ارسال ایمیل و ایجاد آثار هنری.

ChatGPT در 30 نوامبر 2022 توسط OpenAI که یکی از شرکت های پیشرو در زمینه هوش مصنوعی می باشد معرفی شد و در مدت زمان کوتاهی تعداد زیادی از کاربران را به خود جذب کرد. در حال حاضر، ChatGPT را می توان با حساب های رایگان و پولی استفاده کرد. برخی از کاربران این هوش مصنوعی معتقدند که این ربات با حساب های پولی، خدمات با کیفیت بهتری را ارائه می کند.

ظهور و رونمایی ChatGPT باعث تعجب فعالان و کاربران این فناوری شد و بسیاری بر این باورند که این ربات و مواردی از این دست می تواند جایگزین بسیاری از مشاغل در سال های آینده و حتی ناپدید شدن آنها شود. طبق آمار UBS، چت جی بی تی، سریع‌ترین رشد اپلیکیشن منتشر شده تاکنون است. بر اساس این آمار، کاربران فعال این ربات تنها در دو ماه از مرز ۱۰۰ میلیون نفر عبور کرده اند.

محدودیت های ترید با استفاده از ChatGPT

اگرچه ربات ChatGPT بسیار هوشمند و قدرتمند است اما حتی این هوش مصنوعی نیز محدودیت هایی دارد که گاهی برای کاربران آزاردهنده می شود. دانستن این محدودیت ها به شما کمک می کند تا از این ربات برای معاملات بهتر استفاده کنید، بنابراین در زیر آنها را توضیح خواهیم داد:

این ربات به اندازه کافی پیچیدگی زبان انسان را درک نمی کند

ChatGPT برای ارائه کلمات بر اساس ورودی داده شده طراحی شده است، بنابراین گاهی اوقات پاسخ ها نامفهوم به نظر می رسند و معنی ندارند. این مشکل باعث می شود که محتوای ارائه شده توسط این ربات نیاز به ویرایش محتوا داشته باشد تا متن از حالت ماشین خارج شود.

برای آشنایی با صرافی های متمرکز کافیست بر روی لینک کلیک کنید.

مطالب را بدون توضیح منابع خلاصه می کند

یکی دیگر از ایرادات ChatGPT این است که از منابع و آمارهای مختلفی استفاده می کند اما نحوه ارتباط آنها با موضوع محتوا را توضیح نمی دهد. در واقع این ابزار هیچ گونه تجزیه و تحلیل داده و آماری ارائه نمی دهد.

گاهی اوقات روی یک بخش فرعی از سؤال تمرکز می کند

ChatGPT گاهی اوقات بر بخش هایی از سؤال تمرکز می کند که در واقع مدنظر کاربر نیست و بنابراین به بخش اصلی پاسخ نمی دهد. در واقع، این ابزار نمی تواند به چندین سوال به طور همزمان پاسخ دهد. به عنوان مثال، اگر بپرسید "آیا اسب برای حیوان خانگی مناسب است؟" ممکن است این ربات بیشتر بر روی اندازه حیوان تمرکز کند تا حیوان خانگی بودن اسب و بدتر از آن، گاهی اوقات نمی توان این توجه را به قسمت اصلی سوال منتقل کرد.

کاربرد چت جی پی تی(ChatGPT) در معامله چیست؟

کاربرد چت جی پی تی(ChatGPT) در معامله

استراتژی های معاملاتی ChatGPT استراتژی هایی هستند که با استفاده از این هوش مصنوعی ایجاد می شوند. این ابزار می تواند به شما در طراحی شاخص ها، الگوریتم های معاملاتی، تحلیل احساسات و پیش بینی های مبتنی بر مدل کمک کند تا در نهایت بتوانید بهترین تصمیم را هنگام معامله بگیرید.

ChatGPT یک ابزار چند منظوره است و به طور خاص برای ایجاد استراتژی های معاملاتی طراحی نشده است، بنابراین باید بفهمیم که از این ربات به دنبال چه چیزی هستیم تا به نتیجه مناسب برسیم. در اینجا چند راه برای استفاده از این ابزار وجود دارد:

برای آشنایی با پروتکل بلا، کافیست بر روی لینک کلیک کنید.

تحلیل بنیادی

می‌توانید از چت جی پی تی برای ایجاد اخبار بازار مالی، پست‌های رسانه‌های اجتماعی و سایر داده‌های اطلاعاتی استفاده کنید. شما می توانید این اطلاعات را با استفاده از این ابزار مجددا تحلیل کنید و در نهایت آن را با سایر استراتژی های معاملاتی ترکیب کرده و از آن برای معاملات استفاده کنید.

تحلیل احساسات

از این ابزار می توان برای تحلیل اخبار و پست های رسانه های اجتماعی از نظر احساسات استفاده کرد. به عبارت دیگر، می توانید احساسات مثبت و منفی کاربران را در مورد روند بازار یا یک ارز خاص بررسی کنید. استفاده از این روش در کنار تحلیل فاندامنتال و تکنیکال در نهایت منجر به یک تصمیم سرمایه گذاری مناسب می شود.

تحلیل تکنیکال

ChatGPT قادر است اندیکاتورهای مناسب برای پلتفرم های مختلف را رمزگذاری کند. با این حال، کسانی که حداقل با زبان های برنامه نویسی و نحوه کار آنها آشنایی دارند، می توانند از برنامه ChatGPT برای اعمال تغییرات مورد نیاز در کدها استفاده کنند. نحوه بیان سوال خود در ChatGPT نقش مهمی در گرفتن نتیجه درست از این ربات دارد.

مزایای ترید با استفاده از ChatGPT چیست؟

مزایای ترید با استفاده از ChatGPT

اولین مزیت و ویژگی مثبت هوش مصنوعی مانند ChatGPT این است که می تواند میلیون ها اطلاعات را در مدت زمان بسیار کوتاهی تایید کند. این مساله خارج از کنترل انسان است و می تواند کیفیت معاملات را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. سرعت بالای هوش مصنوعی در تجزیه و تحلیل و ارائه داده ها همچنین می تواند در زمان معامله گران برای مطالعه فرصت های معاملاتی بیشتر در زمان کمتر صرفه جویی کند.

برای آشنایی با بلاک چین سبز، کافیست بر روی لینک کلیک کنید.

یکی دیگر از مزایای ChatGPT این است که می توان از آن برای توضیح موضوعات اساسی معاملات و سرمایه گذاری استفاده کرد. ChatGPT قادر است به هر سوالی که بپرسید پاسخ دهد. بنابراین با استفاده از این ابزار می توانید به اطلاعات زیادی در مورد معاملات و سرمایه گذاری دسترسی داشته باشید.

معایب ترید با استفاده از ChatGPT چیست؟

اگرچه ChatGPT ابزاری موثر برای استخراج داده های اطلاعاتی است اما این ابزار دارای معایبی نیز می باشد و اگر قصد استفاده از آن را دارید، باید نکات زیر را در نظر داشته باشید:

امکان خطا در کدها

کدهای ارائه شده توسط ChatGPT برای اندیکاتورهای تکنیکال، ممکن است حاوی اشکالاتی باشد که از اجرای آنها جلوگیری می کند. حتی می توانند بعد از اجرا خطا داشته باشند و سیگنال های اشتباهی به کاربر بدهند. کسانی که زبان های برنامه نویسی را می دانند و قادر به تغییر کدها هستند می توانند از این قابلیت ChatGPT به خوبی استفاده کنند.

در نهایت، مزیت استفاده از ChatGPT، مانند ربات های معامله گر، از بین بردن احساسات معامله گر در تصمیم گیری است. ChatGPT رباتی است که صرفاً بر اساس داده ها پیش بینی می کند و هیچ احساس انسانی در آن دخیل نیست.

اتکای بیش از حد به پیش بینی های مبتنی بر مدل

پیش‌بینی‌های ChatGPT مبتنی بر مدل هستند و مدل‌ها ممکن است به دلیل داده‌های نادرست مستعد خطا باشند. برای جلوگیری از استفاده از این پیش بینی های غلط، همیشه باید آنها را با منابع و استراتژی های دیگر مقایسه کنید. علاوه بر این نباید از مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک غافل شد.

غیر قابل تفسیر بودن

نمی توان تعیین کرد که ChatGPT بر چه اساسی تحلیل های خود را ارائه می دهد. به خصوص در زمینه احساسات کاربر، ربات ممکن است بر اساس دلایل اشتباه به نتیجه برسد اما کاربر قادر به درک این موضوع نخواهد بود.

برای آشنایی با هانی پات، کافیست بر روی لینک کلیک کنید. 

عدم درک بازار

معایب ترید با استفاده از ChatGPT چیست؟

ChatGPT قادر به درک پویایی بازار و پیچیدگی تعاملات بین عوامل مختلف تأثیرگذار بر بازار نیست. بنابراین کسانی که از این ابزار برای پیش بینی بازار استفاده می کنند باید درک خوبی از این عوامل داشته باشند تا نظرات ChatGPT برای آنها مفید باشد.

مفیدترین استراتژی ترید با استفاده از ChatGPT چیست؟

تنها راه برای یافتن بهترین استراتژی معاملاتی ChatGPT، آزمایش استراتژی های مختلف ارائه شده توسط این ربات است. جنبه مثبت ابزار ChatGPT این است که می توان از آن برای اصلاح ایده های معاملاتی با استراتژی های مختلف استفاده کرد. با آزمایش مجدد استراتژی های مختلف، بهترین استراتژی را پیدا خواهید کرد که با روحیه شما مطابقت دارد.

نکته دیگر این است که باید پیش‌بینی‌های ChatGPT را با سایر منابع اطلاعاتی و استراتژی‌ها بسنجید تا بیشترین بهره را ببرید. به عنوان مثال، می توانید احساسات کاربر نسبت به یک ارز خاص را بر اساس داده های اطلاعاتی ارائه شده توسط ChatGPT بررسی کنید، سپس آن را با استراتژی های معاملاتی خود ترکیب کنید تا فرصت های خرید و فروش را پیدا کنید.

روش ترید با استفاده از ChatGPT چگونه است؟

یکی از مواردی که کاربران را برای استفاده از این ابزار جذب می کند، سهولت دسترسی و سهولت استفاده از آن است. در حال حاضر، ChatGPT با استفاده از رایانه و تلفن همراه قابل دسترسی است. ایجاد یک حساب کاربری و استفاده از ChatGPT پیچیده نیست. در ادامه مراحل استفاده از این ابزار برای ساخت الگوریتم معاملاتی را توضیح خواهیم داد:

برای آشنایی با هاردفورک مترو پلیس اتریوم، کافیست بر روی لینک کلیک کنید. 

• مرحله اول

پس از ثبت نام و ورود به ربات ChatGPT، از آن بخواهید که یک استراتژی معاملاتی خاص، به عنوان مثال Mean Reversion، برای ارز مورد نظر شما ارائه دهد. در پاسخ، ChatGPT به تفصیل استراتژی Mean Reversion و نحوه محاسبه داده های آن را توضیح خواهد داد.

• مرحله دوم

اکنون می توانید از ChatGPT بخواهید کدهای مورد نیاز برای استراتژی فوق را آماده کند. به عنوان مثال، بنویسید: "کد پایتون را برای استراتژی میانگین بازگشت برای معامله APPLE به من بدهید."

• مرحله سوم

اکنون داده‌ها و کد مورد نیاز برای اجرای استراتژی بازگشت متوسط به‌طور خاص برای سهام اپل در کمترین زمان را دارید. اکنون فقط باید کدها را کپی کرده و در پلتفرم های مورد نظر مانند متاتریدر استفاده کنید. توجه داشته باشید که هرگز فراموش نکنید که این استراتژی را بک تست کنید زیرا ارائه آن توسط ChatGPT لزوماً به معنای بی عیب و نقص بودن آن نیست.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

2 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com