1. صفحه اصلی
 2. مقالات ارز دیجیتال
 3. استخراج
 4. آینده ماینرهای اتریوم چه خواهد شد؟

آینده ماینرهای اتریوم چه خواهد شد؟

آینده ماینرهای اتریوم چه خواهد شد؟
لوگو علیرضا محرابی
آینده ماینرهای اتریوم چه خواهد شد؟
استخراج

یکی از اهدافی که پروژه اتریوم در نظر دارد انجام دهد، انتقال اتریوم از اثبات کار به اثبات سهام است که برای اجرایی کردن این روند، چیزی نمانده است. البته این مدت زمان برای ماینرها بسیار سخت می گذرد، چرا که قادر به استخراج اتریوم نیستند. در این مقاله می خواهیم به بررسی این سوال بپردازیم که آینده ماینرهای اتریوم چگونه خواهد شد؟ این سوال ذهن افراد بسیاری را درگیر کرده است، چه افرادی که یک ریگ با چند کارت گرافیک دارند و چه آن هایی که فارم های بزرگی را ایجاد کرده اند.

اجرای بروزرسانی مرج، پایان کار ماینرهای اتریوم

بررسی آینده ماینرهای اتریوم

بیت کوین مفهوم ارز دیجیتال و تمرکززدایی را به تصویر می کشد که اتریوم تاییدی بر روند کار بیت کوین است. اتریوم، بزرگترین آلت کوین موجود در بازار، یک شبکه بلاک چین قابل برنامه ریزی ایجاد کرده است که کاربردهایی فراتر از پول نقد الکترونیکی دارد. این شبکه که در سال 2015 راه اندازی شد، طی سالیان متمادی با استقبال گسترده ای مواجه شده و این امر مشکلاتی از جمله مقیاس پذیری پایین، هزینه تراکنش بالا و مصرف بالای انرژی را به همراه داشته است. البته، اتریوم از همان ابتدا به دنبال به‌روزرسانی‌هایی برای رفع مشکلات بود.

مانند بیت کوین، اتریوم با مکانیزم اجماع اثبات کار فعالیت خود را آغاز کرد. به این معنی که تایید تراکنش ها، قرار دادن آنها در بلاک ها و ایجاد یک ارز دیجیتال جدید از اتریوم توسط ماینرها انجام می شود. برای شرکت در این فعالیت، ماینرها باید دستگاه ها را آماده کرده و برای ایجاد بلاک های جدید با یکدیگر رقابت کنند. این مکانیسم انرژی زیادی مصرف می کند و در نتیجه به محیط زیست آسیب می رساند و هزینه بالایی را برای شبکه ایجاد می کند که بر کارمزد تراکنش ها تأثیر می گذارد و مقیاس پذیری شبکه را کاهش می دهد.

اتریوم سالهاست که مکانیسم اجماع خود را به سمت اثبات سهام منتقل کرده است. در طول سال‌ها، هارد فورک‌ و سافت فورک‌های زیادی برای دستیابی به این هدف ساخته شده‌اند و اکنون تنها به‌روزرسانی مرج باقی مانده تا به سمت POS بروید. زمانی که برای مرج در نظر گرفته شده است، 15 سپتامبر(24 شهریور 1401) است. در این حالت، اعتبارسنجی ها جایگزین ماینرها در شبکه می شوند و وظیفه تایید تراکنش ها و افزودن آن ها به بلاک چین را بر عهده می گیرند. برای شرکت در شبکه به عنوان یک گره اعتبارسنجی، کاربران باید حداقل 32 اتر را به اشتراک بگذارند.

نکته دیگری که در مورد آینده ماینرهای اتریوم می تواند اثرگذار باشد، انتقاد از اتریوم به دلیل عرضه نامحدود ارز دیجیتال اتر است. قبل از انتقال به اثبات سهام، راه حلی برای این موضوع ارائه شده است. در سال 2021، استاندارد EIP1559 در هارد فورک لندن اجرا شد که بخشی از هزینه ها را کاهش داد و اترهای در گردش را کاهش داد.

مرج یک رویداد مهم برای اتریوم و کل فضای ارزهای دیجیتال است که می تواند در بین 5 رویداد بزرگ در تاریخ ارزهای دیجیتال قرار گیرد. پس از این رویداد، دیگر ماینینگ در شبکه اتریوم وجود نخواهد داشت و اعتبارسنجی ها جوایزی دریافت خواهند کرد. آخرین خبر در ماه سپتامبر با رشد 100 درصدی قیمت اتریوم منتشر شد.

تاثیر مرج بر روی آینده ماینرهای اتریوم

تاثیر مرج بر روی آینده ماینرهای اتریوم

شرایطی وجود دارد که استخراج اتریوم پس از مرج ادامه خواهد داشت که اتفاقاً احتمال وقوع آن بسیار زیاد است. این زمانی اتفاق می افتد که شاهد شکل گیری یک فورک اتریوم با مکانیزم اجماع اثبات کار باشیم. توجه داشته باشید که در صورت تشکیل این فورک، زنجیره و ارز دیجیتال جدیدی تولید می شود که با اتریوم قدیمی متفاوت است. مانند اتفاقی که در زمان گذشته برای اتریوم کلاسیک افتاد و در یک فورک از اتریوم جدا شد.

آیا استخراج اتریوم فورک شده ارزشمند است؟

آیا منطقی است که یک ماینر تجهیزات خود را حفظ کند و اتریوم فورک شده جدید را استخراج کند؟ برای پاسخ دادن به این سوال، باید جوانب بسیاری را در نظر گرفت. در مرحله اول باید ببینیم که آیا ارز دیجیتال اتریوم در جایی فهرست شده و تقاضا برای آن وجود دارد یا خیر. اگر این رمزارز جدید در بسیاری از صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز درج شود که احتمال وقوع آن وجود دارد، ممکن است با انجام بازی با چند سلبریتی نیز تقاضا برای آن ایجاد شود و شاهد نوسان قیمت آن باشیم.

در این مورد، مواردی مانند هدف استفاده از شبکه جدید و اینکه آیا پروژه یا توسعه دهنده مایل به کار بر روی آن است یا خیر، چندان مهم نیست. جو ایجاد شده تقاضای موقتی برای ETHW ایجاد می کند و احتمالاً استخراج آن نیز درآمدی را برای ماینرها به همراه خواهد داشت. اما در دراز مدت، برای اینکه شبکه جدید زنده و پایدار باشد، الزامات اساسی زیر وجود دارد:

 •  برای اطمینان از امنیت آن باید هش ریت بالایی داشته باشد.
 •  می‌تواند با شبکه‌های دیگری که امکان تعریف قرارداد هوشمند را فراهم می‌کنند، رقابت کند، به طوری که پروژه‌ها به استفاده از آن تشویق شوند، توسعه‌دهندگان روی آن کار کنند و یک جامعه و اکوسیستم خوب بسازند.

پروژه ها به دنبال شرایط ایده الی برای فعالیت خود هستند، بنابراین به سراغ شبکه ای خواهند رفت که شرایط، امکانات و اکوسیستم بهتری داشته باشد و بتواند کاربران بیشتری را جذب کند. با توجه به اینکه ویتالیک بوترین و تیم توسعه فعلی اتریوم روی شبکه اثبات سهام کار خواهند کرد و گره‌های پشتیبان برای این شبکه در حال حاضر وجود دارد، به احتمال زیاد همه پروژه‌ها به شبکه اثبات سهام منتقل می شوند. در عین حال، اکثر تیم ها و پروژه های بزرگ نیز حمایت خود را از مرج و اثبات سهام اتریوم اعلام کرده اند.

با تمام این شرایط بعید به نظر می رسد که شبکه فورک شده اتریوم در طولانی مدت ماندگار باشد اما هنوز دلیل قانع کننده ای برای این مساله وجود ندارد، این احتمال وجود دارد که با حضور اتفاقاتی در آینده، این شبکه بادوام باشد. این مساله تاثیر مهمی بر روی آینده ماینرهای اتریوم خواهد داشت که همچنان تصمیم به استخراج این ارز دیجیتال داشته باشند یا خیر؟

اختلاف در اثربخشی استخرهای ماینینگ و ماینرهای مستقل

اختلاف در اثربخشی استخرهای ماینینگ و ماینرهای مستقل

با نزدیک شدن به یک مرج، شکافی در جامعه استخراج اتریوم بین استخرهای استخراج و ماینرهای مستقل به وجود می آید. همانطور که گفته شد، اعتبارسنجی ها پس از ادغام، جایگزین ماینرها در شبکه اتریوم خواهند شد. برای استخرهای استخراج، این تغییر ممکن است دگرگون کننده نباشد. بیشتر قدرت محاسباتی آنها توسط دیگران تامین می شود و استخر فقط آنها را مدیریت و هماهنگ می کند.

این بدان معناست که بخشی از سرمایه آن صرف تهیه سخت افزارهای ماینینگ شده و احتمالاً بیشتر آن صرف منابع انسانی و زیرساخت های مورد نیاز برای جمع آوری منابع محاسباتی، جذب مشتریان جدید و جلب رضایت هزاران مشتری فعلی شده است. بنابراین، آنها می توانند به راحتی از یک استخر استخراج به یک استخر سهام تغییر کنند و اتر کاربر را مدیریت و جمع آوری کنند تا در امنیت شرکت کنند، تراکنش ها را اعتبارسنجی کنند و برای شرط بندی پاداش دریافت کنند. این نشان می‌دهد که دو استخر اصلی استخراج اتریوم، F2pool و EtherMine، چقدر برای انتقال به استیکینگ آماده هستند. لازم به ذکر است که این دو استخر حدود 40 درصد از هش ریت شبکه اتریوم را دارند.

برنامه درآمدی شفاف برای استخرها؛ آنها برای ارائه خدمات از کاربران هزینه دریافت می کنند. بنابراین، انتقال اثبات حقوق صاحبان سهام تأثیری بر سیستم درآمدزایی ندارد. از سوی دیگر، برای ماینرهایی که بخشی از استخرها بودند یا کسانی که فارم های بزرگ ماینینگ دارند، وضعیت کاملا متفاوت است. آنها اکنون دارای سخت افزار استخراج بسیار گران قیمت هستند و در اتریوم مبتنی بر اثبات سهام هیچ استفاده ای ندارند. علاوه بر این، منابع انسانی و زیرساخت لازم برای تبدیل شدن به استخر استیکینگ را ندارند. برای اینکه بتوانند در سطح درآمد فعلی درآمد ایجاد کنند، فارم های بزرگی ماینینگ داشتند، شرایط به صورت کلی متفاوت خواهد بود.

آینده ماینرهای اتریوم چگونه خواهد بود؟

آینده ماینرهای اتریوم چگونه خواهد بود؟

تاکنون اطلاعاتی در مورد توقف استخراج کننده اتریوم و به روزرسانی مرج به شما داده ایم. در این قسمت می خواهیم راه حل هایی را که استخراج کنندگان اتریوم پس از این حادثه با آن مواجه هستند، بررسی کنیم. طبیعتا افراد زیادی هستند که روی استخراج اتریوم سرمایه گذاری کرده اند و اکنون به دنبال گرفتن بهترین تصمیم هستند. البته ممکن است برای برخی اتفاق دردناکی بیفتد و حتی سرمایه اولیه آنها برنگردد.

به طور کلی، سه راه برای استخراج کنندگان اتریوم وجود دارد:

 •  اگر یک فورک اثبات کار اتریوم تشکیل شد، استخراج امکان پذیر است.
 •  تمام تجهیزات خود را بفروشید. تقاضا برای کارت گرافیک های زیادی در بازار وجود دارد، به خصوص از طرف گیمرها (در سال های اخیر قیمت کارت های گرافیک به دلیل استفاده از آنها در ماینینگ افزایش یافته است) اما بعید است که چنین تقاضایی برای دستگاه های آی سیک وجود داشته باشد. در صورت تمایل می توانند سرمایه حاصل از فروش تجهیزات را به استیکینگ اتریوم اختصاص دهند و از پاداش این شبکه استفاده کنند.
 •  از سخت افزار خود برای استخراج ارزهای دیجیتال دیگر استفاده کنید.
 • تنظیمات مورد نیاز برای انتقال استخراج‌کنندگان اتریوم به سایر استخراج‌ ارزهای دیجیتال

در این بخش تنظیمات و وظایف مورد نیاز برای مهاجرت از اتریوم به شبکه سایر ارزهای دیجیتال مانند اتریوم کلاسیک را بررسی خواهیم کرد. در حال حاضر مهمترین استخرهای ماینینگ مورد استفاده کاربران برای استخراج اتریوم عبارتند از Ethermine، F2Pool، Nanopool و Poolin. همچنین محبوب ترین برنامه ها برای اتصال تجهیزات ماینینگ به این استخرها عبارتند از:

 •  WinETH
 •  Hive OS
 • EasyMiner

زمانی که قصد انتقال از استخراج در شبکه اتریوم به شبکه دیگری مانند اتریوم کلاسیک را دارید، باید تغییراتی را در تنظیمات این برنامه ها اعمال کنید تا به استخر مربوطه شبکه جدید متصل شوید. به عنوان مثال، ما این کار را برای استخراج اتریوم کلاسیک در استخر Ethermine، Hive OS و WinETH انجام می دهیم. برای دسترسی به آدرس استخر مورد نظر، ابتدا محل آن استخر را وارد کرده و روی ارز رمزنگاری شده مورد نظر کلیک کنید. این آدرس معمولاً در استخر URL جمع‌آوری اطلاعات به شما نشان داده می‌شود.

آینده ماینرهای اتریوم بعد از مرج اتریوم

کلام آخر

این روزها نگرانی بسیاری از کسانی که روی استخراج اتریوم سرمایه گذاری کرده اند این است که استخراج اتریوم تا چه زمانی ادامه خواهد داشت. آنها اغلب گم می شوند و نمی دانند با تجهیزات خود چه کنند. در این مقاله ضمن ارائه توضیحاتی در مورد به روزرسانی پلتفرم اتریوم به بررسی آینده ماینرهای اتریوم پرداختیم. همچنین امکان فورک اتریوم و ادامه ماینینگ نیز بررسی شد. امیدواریم با مطالعه مطالب این مقاله، اطلاعات لازم را در این خصوص بدست آورده باشید.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

5 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
2 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com