1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. بلاکچین
  4. 10 اکوسیستم ارزهای دیجیتال با رشد سریع در سال 2023

10 اکوسیستم ارزهای دیجیتال با رشد سریع در سال 2023

10 اکوسیستم ارزهای دیجیتال با رشد سریع در سال 2023
لوگو علیرضا محرابی
10 اکوسیستم ارزهای دیجیتال با رشد سریع در سال 2023
بلاکچین

در سال 2023 چندین ارز دیجیتال با رشد سریع خود، توجه سرمایه گذاران و معامله گران را به خود جلب می کنند، زیرا به سرعت پتانسیل سودهای بزرگ را به افراد ارائه می دهند. yPredict، Flow، Cardano، SushiSwap، اتریوم، سولانا، RobotEra، پالیگان، پولکادات و آوالانچ، 10 اکوسیستم ارزهای دیجیتال با رشد سریع در سال 2023 می باشند که در این مقاله به بررسی هر کدام از آنها می پردازیم.

10 اکوسیستم ارزهای دیجیتال با رشد سریع در سال 2023

1- yPredict

yPredict

ترید کردن می تواند یک کار چالش برانگیز و دلهره آور باشد. از خواندن الگوهای شمعدان گرفته تا همگام شدن با اخبار بازار، معامله گران اغلب با دردسرهای زیادی مواجه می شوند. در چنین شرایطی yPredict به کمک افراد می آید. در واقع yPredict یک بازی برای سرمایه گذاران و معامله گران است. این پلتفرم دسترسی به مدل‌های ماهرانه و سیگنال‌های معاملاتی بلادرنگ را با استفاده از هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل و تفسیر داده‌های بازار ارائه می‌دهد. از طریق yPredict، حدس و گمان از معامله خارج می‌شود و این امکان را به تریدرها می‌دهد که از رقبای خود یک قدم جلوتر باقی بمانند. 

استفاده از فناوری بلاک چین توسط yPredict توانسته برای کاربران خود امنیت و شفافیت بیشتری را فراهم کند. yPredict می تواند از طریق توسعه و استقرار توکن‌های خود در زنجیره Polygon، مزایای زیادی از جمله مقیاس ‌پذیری، سازگاری ETH و جامعه توسعه ‌دهنده قوی را ارائه دهد. تمرکز yPredict بر ایجاد عرضه محدود 100 میلیون توکن، باعث شده که برای هر توکن ارزش معقولی را تضمین ‌کند. این رویکرد تضمین کننده این است که در بلند مدت ارزش توکن ثابت می‌ماند. بنابراین برای سرمایه‌ گذارانی که به دنبال یک فرصت سرمایه ‌گذاری قابل اعتماد هستند، یک مزیت قابل توجه محسوب می شود.

تمرکز yPredict بر ایجاد انگیزه برای توسعه‌ دهندگان، اطمینان از ثبات توکن‌های خود و همچنین ارائه مدل‌های ماهرانه و سیگنال‌های معاملاتی بلادرنگ، باعث شده که برای معامله‌ گران و سرمایه‌ گذاران به یک فرصت سرمایه ‌گذاری بسیار جذاب تبدیل شود. پلتفرم yPredict طیف گسترده ای از مشوق‌ها مانند پیوستن به برنامه‌های وفاداری، رای دادن در بازار و همچنین ایجاد درآمد غیرفعال از طریق استخرهای اشتراک درآمد را برای کاربران عادی ارائه می‌کند. برخلاف اکثر استخرهای سهام، استخر سهام اشتراک درآمد yPredict نقدینگی ثابتی از عرضه توکن تخصیص یافته ندارد. در عوض، منبع نقدینگی این استخرها 10 درصد از درآمد پلتفرم است که بازده آن را در مسیر رشد ثابت نگه می دارد. yPredict را می توان یکی از 10 اکوسیستم ارزهای دیجیتال با رشد سریع در سال 2023 در نظر گرفت.

2- Flow 

در سال 2017 شرکت دپر لبز (Dapper Labs) یک بلاک چین جدید تحت عنوان Flow ایجاد کرد. Flow با بلاک چین غیرمتمرکز، سریع و مناسب برای توسعه‌ دهندگان، مبنایی عالی برای نسل بعدی برنامه‌ها و بازی‌ها است. همچنین با وجود برندهای برتر سرگرمی، توسعه ‌دهندگان پیشرو بازی و رهبران ارزهای دیجیتال که در حال حاضر بر روی Flow ساخته شده‌اند، هرگز زمان بهتری برای سرمایه‌گذاری در این پلتفرم نوآورانه وجود ندارد. این بلاک چین برای تایید تراکنش ها از روش اجماع اثبات سهام (Proof of Stake) استفاده می کند. تراکنش ها در این بلاک چین با هزینه ای کم و سرعت بالا انجام می شود. این شبکه با هدف رفع مشکل مقیاس پذیری از طریق 4 نود مختلف ایجاد شده است. فلو نیز جز اکوسیستم ارزهای دیجیتال با رشد سریع محسوب می شود.

3- کاردانو (ADA)

کاردانو (ADA)

کاردانو (ADA) یک پلتفرم بلاک چین است که امکان توسعه قراردادهای هوشمند و همچنین Dapps را فراهم می کند. پروژه منبع باز برای کمک به ایجاد جامعه ای شفاف تر و منصفانه و همچنین ایجاد تغییرات مثبت جهانی طراحی شده است. کاردانو از مکانیزم اجماع اثبات سهام که انرژی کمتری نسبت به الگوریتم اثبات کار دارد، استفاده می‌کند. کاردانو اخیراً هارد فورک آلونزو را راه اندازی کرده است تا ضمن آوردن قابلیت قرارداد هوشمند به بلاک چین، امکان توسعه برنامه های غیرمتمرکز بومی را نیز فراهم کند. کاردانو را نیز را می توان یکی از 10 اکوسیستم ارزهای دیجیتال با رشد سریع در سال 2023 در نظر گرفت. از مزایای کاردانو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

افزایش تعداد پردازش تراکنش ها به دنبال افزایش تعداد کاربران ( به دلیل عدم محدودیت مقیاس پذیری در این شبکه)

عدم کنترل و دخالت دولت ها و ارگان ها بر روی شبکه

 قابلیت اجرای قراردادهای هوشمند

سطح بالای میزان امنیت و پایین بودن احتمال هک این سیستم

راه اندازی اولین بلاک چین 2 لایه (لایه تسویه حساب و محاسبه)

سرعت بالای انجام تراکنش ها هزینه کم کارمزدها

سازگار با محیط زیست به دلیل میزان برق مصرفی پایین

 هزینه پرداختی بسیار کم برای حل معما در این شبکه 

4- SushiSwap

SushiSwap

SushiSwap یک صرافی غیرمتمرکز است که برای ایجاد بازار برای جفت توکن از قراردادهای هوشمند استفاده می کند. SushiSwap که به عنوان یک فورک Uniswap در سال 2020 راه اندازی شد، از طریق SUSHI (توکن اصلی خود)، به شرکت کنندگان شبکه جوایز بیشتری را ارائه می دهد. رویکرد منحصر به فرد آن به AMM، همراه با مدل حاکمیتی آن، SushiSwap را برای معامله گران DeFi و نهادهای مرتبط، به یک انتخاب محبوب تبدیل کرده است. با در دست گرفتن مالکیت Sam Bankman-Fried، این صرافی برای رشد و توسعه آینده موقعیت خوبی دارد. افراد برای اینکه بتوانند بخشی از جنبش رو به رشد DeFi باشند، باید بر روی SushiSwap سرمایه گذاری کنند. سوشی سواپ را نیز می توان یکی از 10 اکوسیستم ارزهای دیجیتال با رشد سریع در سال 2023 در نظر گرفت.

5- اتریوم

اتریوم به عنوان دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار پس از بیت کوین، یک پلتفرم محاسباتی غیرمتمرکز است که میزبان اکوسیستم گسترده ای از برنامه ها، از ابزارها و بازی های مالی گرفته تا پایگاه های داده است. توانایی اتریوم در اجرای قراردادهای هوشمند که طیف گسترده ای از برنامه های مالی غیرمتمرکز و سایر برنامه ها را امکان پذیر می کند، وجه تمایز آن با بیت کوین است. همچنین استیک اتریوم در Coinbase به عنوان یک راه امن و آسان برای کسب پاداش شناخته شده است. اترویم را نیز می توان یکی از 10 اکوسیستم ارزهای دیجیتال با رشد سریع در سال 2023 در نظر گرفت.

6- سولانا

ارز دیجیتال Solana مستقر در سانفرانسیسکو نیز باعث غافلگیری بسیاری از افراد داخلی در حوزه ارزهای دیجیتال شده است، زیرا صدها توسعه‌دهنده و پشتیبانی صوتی را از میلیاردر رمزارز Sam Bankman-Fried جذب کرد. برنامه های کاربردی که بر روی Solana ساخته شده اند مانند وام دادن محصولات، مبادلات معاملات ارزها و برنامه های موسیقی، در بین کاربران بسیار محبوب شده اند. این ارز دیجیتال یک بلاک چین رمز ارزی برای پشتیبانی از قراردادهای هوشمند و همچنین برنامه های غیرمتمرکز می باشد. این ارز دیجیتال نیز از جمله اکوسیستم ارزهای دیجیتال با رشد سریع در سال 2023 می باشد.

Solana یک پلتفرم رمزنگاری سریع با سرعت تراکنش تا 50000 در ثانیه و تراکم و کارمزد کم است. نوآوری اصلی که سولانا را با سایر ارزهای دیجیتال مانند اتریوم متمایز کرده است، اثبات منحصر به فرد فناوری تاریخچه (Proof of History) می باشد. از ارز رمزنگاری بومی سولانا یا همان SOL، برای هزینه‌های سهام و تراکنش استفاده می‌شود و به دارندگان آن حق رای برای ارتقاء آینده را می دهد. این اکوسیستم از برنامه های غیرمتمرکز مختلف مانند DeFi، بازی ها، بازارهای NFT و قرعه کشی ها پشتیبانی می کند.

7- RobotEra (TARO)

RobotEra یک پروژه جدید هیجان انگیز است که ارائه یک تجربه بازی همه جانبه و منحصر به فرد را نوید می دهد. با توانایی مالکیت زمین مجازی، کسب توکن از طریق وظایف مختلف و ایجاد بازی بدون کد نویسی، توجه زیاد سرمایه گذاران به آن خیلی دور از ذهن نیست. اگر چه انتشار این بازی در سال 2023 رخ می دهد، اما پیش فروش توکن های TARO از قبل آغاز شد. RobotEra را نیز می توان یکی از 10 اکوسیستم ارزهای دیجیتال با رشد سریع در سال 2023 در نظر گرفت.

8- پالیگان (MATIC)

Polygon

شبکه پالیگان در سال 2017، توسط جاینتی کانانی (Jaynti Kanani)، سندیپ نیلوال (Sandeep Nailwal) و آنوراگ آرجون (Anurag Arjun) و با هدف رفع مشکل مقیاس پذیری اتریوم ایجاد شده است. پالیگان برای کسانی که به دنبال یک ارز دیجیتال با تمرکز بر پایداری هستند، ارزش بررسی را دارد. هدف پالیگان به عنوان یک راه حل لایه ۲ مبتنی بر اتریوم، بهبود سرعت و عملکرد تراکنش است. MATIC علاوه بر کمک به امنیت شبکه، جوایزی را به دارندگان ارائه می دهد. همچنین تعداد فزاینده‌ای از برنامه‌های مالی غیرمتمرکز از پالیگان پشتیبانی می‌کنند و آن را تبدیل به گزینه‌ای در دسترس برای سرمایه‌ گذارانی کرده که می خواهند پرتفوی خود را تنوع دهند. 

این شبکه دارای یک توکن بومی تحت عنوان متیک (MATIC) می باشد که کاربرد اصلی آن، پرداخت تراکنش ها در شبکه می باشد. کاربرد بعدی این توکن سهام گذاری توسط مشارکت کنندگان شبکه می باشد تا آنها بتوانند پاداش هایی را تحت عنوان اعتبارسنج دریافت کنند. پالیگان دارای معماری 4 لایه شامل لایه های «اتریوم»، «امنیت»، «شبکه‌های پالیگان» و «اجرا» می باشد. همچنین این شبکه کاربردهای مختلفی از جمله استفاده در بازی‌های بلاک چینی، صرافی‌های غیرمتمرکز، پرداخت سریع (از طریق ادغام رابط برنامه‌نویسی کاربردی (API) تخصصی با کیت توسعه نرم‌افزار (SDK) خود دارد. این شبکه همچنین توسط کوین بیس و صرافی بایننس پشتیبانی می شود. به طور کلی می توان گفت پالیگان یک اکوسیستم ارزهای دیجیتال با رشد سریع می باشد.

9- پولکادات

Polkadot یک پروتکل غیرمتمرکز است که این امکان را به زنجیره‌های بلوکی می‌دهد که با یکدیگر به صورت ایمن ارتباط برقرار کنند. پولکادات جریان آزاد داده‌ها و ارزش بین آنها را از طریق استفاده از بلاک‌ چین‌های موازی یا «زنجیره‌های پارا» که بار پردازشی را از زنجیره بلوکی اصلی خارج می‌کنند، ممکن می سازد. از DOT (توکن بومی Polkadot) برای سهام‌ داری و حاکمیت استفاده می‌شود و این امکان را به دارندگان می‌دهد که در رای‌گیری در مورد ارتقای نرم‌افزار و ایمن‌ سازی شبکه شرکت کنند. سرمایه گذاران می توانند با استیکینگ DOT، علاوه بر دریافت پاداش، در حاکمیت شبکه نیز شرکت کنند. پولکادات را نیز می توان یکی از 10 اکوسیستم ارزهای دیجیتال با رشد سریع در سال 2023 در نظر گرفت.

10- آوالانچ

آوالانچ به عنوان یک پلتفرم برای Dapps و شبکه های بلاک چین سفارشی عمل می کند. پس از راه اندازی شبکه اصلی، بر روی توسعه اکوسیستم خود از دیفای و برنامه های غیر متمرکز کار کرده است. با یک معماری منحصر به فرد متشکل از سه بلاک چین مجزا، هدف آن حل مشکل سه‌گانه بلاک چین است. آوالانچ خروجی تراکنش بالاتری تا 6500 تراکنش در ثانیه را نیز ارائه می‌کند و در عین حال تمرکز زدایی را به خطر نمی‌اندازد. همچنین این پلتفرم مبتنی بر دیفای در سال 2018 میلادی عرضه شده است. آولانچ یک توکن بومی با نماد AVAX دارد که به عنوان توکن پرداختی این شبکه مورد استفاده قرار می گیرد و تضمین کننده پایه امنیتی شبکه می باشد. 720 میلیون واحد از AVAX در این شبکه دارد که نیمی از آنها در Mainnet یا همان شبکه اصلی توزیع خواهد شد. این توکن مبتنی بر ERC-20 می باشد و تاریخ عرضه اولیه آن در سال 2020 است. آوالانچ نیز از جمله اکوسیستم ارزهای دیجیتال با رشد سریع به حساب می آید.

سخن پایانی

این ارزهای دیجیتال با رشد سریع، گروه متنوعی از کوین های دیجیتال هستند که برای سودهای بزرگ پتانسیل هیجان‌انگیزی را ارائه می‌دهند. در حالی که هر یک از این کوین ها دارای مزایا و ویژگی های منحصر به فرد خود هستند، yPredict.ai به دلیل رویکرد نوآورانه خود در تجارت و سرمایه گذاری در کریپتو متمایز است. با این حال، اتریوم، Flow و سایر مواردی که به این لیست راه یافتند نیز گزینه‌های عالی دیگری در این لیست هستند که ارزش توجه را دارند و بازار ارزهای دیجیتال را به فضایی هیجان‌انگیز و پویا برای سرمایه‌گذاران و معامله‌گران تبدیل می‌کنند.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

4 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com