1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. کیف پول
  4. بهترین جایگزین های کیف پول سیف پل

بهترین جایگزین های کیف پول سیف پل

بهترین جایگزین های کیف پول سیف پل
لوگو علیرضا محرابی
بهترین جایگزین های کیف پول سیف پل
کیف پول

صرافی بایننس در سال 2017 توسط چانگ پنگ ژائو در کشور چین تاسیس شد. این صرافی به عنوان بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال اقدام به ارائه خدمات به کاربران و علاقه مندان به کریپتوکارنسی می کند و از نظر حجم و ارزش معاملات بالاترین رتبه را بین تمام صرافی های موجود دارد. رمزارز بومی این صرافی با نام بایننس کوین یا BNB، کارکردهای مختلفی در این پلتفرم داشته و در بین ده ارز برتر قرار می گیرد. با وجود همه مزایایی که صرافی بایننس به کاربران خود ارائه می دهد، مدت زمان زیادی است که فرایند احراز هویت را اجباری کرده و به همین دلیل کاربران ایرانی از فعالیت در این صرافی منع شده اند. تا چندی پیش کاربران ایرانی می توانستند با استفاده از کیف پول سیف پل در برنامه غیرمتمرکز ترید بایننس فعالیت کنند. اما از 22 مه این امکان نیز باید با احراز هویت انجام شود که یعنی کاربران ایرانی نمی توانند از آن استفاده کنند. سوالی که مطرح است این است که چه جایگزینی برای این بخش وجود دارد؟ در ادامه مطلب قصد داریم تا بهترین جایگزین های کیف پول سیف پل را به کاربران ایرانی معرفی کنیم تا بتوانند معاملات روزانه خود را انجام دهند.

اجباری شدن فرایند احراز هویت کیف پول سیف پل

معرفی بهترین جایگزین های کیف پول سیف پل

در تابستان گذشته و به منظور انطباق با قوانین نظارتی جهانی، مبارزه با پولشویی و انجام احراز هویت کاربران، صرافی بایننس اعلام کرد که همه کاربران ملزم به احراز هویت هستند. به ظاهر مشکلی در این موضوع وجود ندارد اما همانطور که می دانید ایران در لیست تحریم های آمریکا قرار دارد و کاربران ایرانی با ای پی ایران قادر به احراز هویت نبودند. با وجود این موضوع، تریدرهای ایرانی قادر بودند تا با استفاده از کیف پول سیف پل و DApp ترید بایننس در این کیف پول، بدون اینکه احراز هویت انجام دهند از خدمات این صرافی بهره ببرند. اما چندروز قبل وب سایت سیف پل اعلام کرد که فرایند احراز هویت را به دلیل پیروی از سیاست ‌های بایننس اجباری می کند. بنابراین از این پس کاربرانی که از قابلیت اتصال به بایننس سیف پل و از اپ غیرمتمرکز سیف ‌پل برای ارتباط با بایننس استفاده می کردند، باید حتما از تاریخ 22 مه، KYC را انجام دهند.

سیف پل در توضیحات خود درمورد این اقدام بیان می کند که این کار را باتوجه به سیاست بایننس برای احراز هویت مشتری و مبارزه با پولشویی (AML) انجام می دهد. البته فرایند احراز هویت بدون دخالت سیف پل و از طریق بایننس صورت می گیرد. 

وب سایت سیف پل در اطلاعیه خود به موارد زیر اشاره کرده است:

سیف پل اولین کیف پول غیرمتمرکز ارز دیجیتال است که تجربه تجارت بایننس را در اپلیکیشن موبایل خود پیاده سازی می کند. از طریق Binance Trading DApp، کاربران می توانند به محصولات و خدمات ترید بایننس در برنامه سیف پل دسترسی داشته باشند و از آنها استفاده کنند.

بایننس به عنوان یکی از بزرگترین پلتفرم های تجاری در صنعت، محصولات و خدمات خود را به طور مداوم بررسی می کند تا تغییرات و بهبودها را در پرتو استانداردهای انطباق جهانی در حال تحول تعیین کند. طبق آخرین شرایط خدمات بایننس، برای افزایش حفاظت از کاربر و ارائه یک محیط رمزنگاری امن برای همه، سیف پل تغییرات زیر را در DApp ترید بایننس در برنامه SafePal اعمال می‌کند:

  • از بامداد 12 می (22 اردیبهشت ساعت 4:30 دقیقه به وقت تهران)، کاربران جدید برای دسترسی به بخش ترید بایننس در کیف پول سیف پل و استفاده از قابلیت هایی مانند واریز، برداشت و معاملات، باید فرایند تکمیل احراز هویت سطح متوسط (Intermediate) را انجام دهند.
  • کاربران فعلی که فرایند احراز هویت سطح متوسط خود را تکمیل نکرده باشند، به طور موقت دسترسی را به صورت «Withdraw Only» خواهند داشت. یعنی فقط محدود به برداشت، لغو سفارش ‌ها، بستن پوزیشن های معامله و بازخرید توکن‌ها خواهند بود. درصورتی که احراز هویت سطح متوسط خود را انجام دهند، دسترسی‌شان مجددا به حالت عادی بازخواهد گشت.
  • البته باید خاطر نشان کرد که تغییرات انجام شده فقط درDApp ترید بایننس در کیف پول سیف پل خواهد بود. از این رو تغییری در سایر خدمات غیرمتمرکز این کیف پول ‌وجود نخواهد آمد.

اجباری شدن احراز هویت در سیف پل بایننس

ذکر این نکته نیز ضروری است که حتی با وجود اجباری شدن احراز هویت، خطری متوجه دارایی کاربران ایرانی کیف پول سیف پل نبوده و در حال حاضر تمامی سرویس‌ های دیگر این کیف پول نیازی به احراز هویت ندارند. تنها بخش DApp بایننس در این کیف پول نیاز به انجام احراز هویت دارد.

اما اگر شما دارای پاسپورت با تابعیت کشورهای غیرتحریمی از جانب بایننس باشید، می توانید به راحتی فرآیند احراز هویت برنامه بایننس در سیف پل را انجام دهید.

خب باتوجه به تاکید سیف پل به کاربران خود برای انجام فرایند احراز هویت، در این صورت تکلیف کاربران ایرانی چه می شود؟ راه حلی که به عنوان بهترین جایگزین های کیف پول سیف پل برای اتصال به بایننس برای شما وجود دارد استفاده از صرافی های متمرکز مانند کوکوین و بای بیت است که در ادامه به آن می پردازیم.

صرافی متمرکز کوکوین

صرافی کوکوین

صرافی کوکوین (Kucoin) یک پلتفرم معاملات نقطه ای با امکانات کامل برای بسیاری از دارایی های دیجیتال و ارزهای دیجیتال، از جمله: SafePal، KCS، ETH، BTC، XRP و بسیاری دیگر است. کوکوین در فهرست 10 صرافی برتر جهان قرار دارد که بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص داده و بیش از 200 ارز دیجیتال در 400 بازار مختلف دارد. نکته مهم دیگر اینکه برای انجام معامله در صرافی کوکوین نیازی به انجام احراز هویت دو عاملی نیست، اما در صورتی که این احراز هویت انجام شود امکانات بیشتری برای کاربران فراهم می شود. معامله گران می توانند در صرافی کوکوین، انواع معاملات فیوچرز، مارجین و اسپات را داشته باشند.

نحوه خرید سیف پل در کوکوین

به حساب کوکوین وارد شوید و روی تب "Spot" کلیک کنید.

اگر می خواهید از بیت کوین برای خرید سیف پل استفاده کنید، لطفاً بازار BTC را انتخاب کنید و از کادر جستجو برای یافتن سیف پل استفاده کنید. روی آن کلیک کنید تا وارد رابط جفت تجاری SafePal/BTC شوید.

قبل از معامله، برای امنیت لازم است رمز عبور معاملاتی خود را وارد کنید.

سفارش محدود (Limit Order): "سفارش محدود" سفارشی است که برای خرید یا فروش مقدار مشخصی از دارایی ها با قیمت محدود مشخص یا بهتر انجام می شود. 

سفارش بازار (Market Order): «سفارش بازار» سفارشی است که برای خرید یا فروش مقدار مشخصی از دارایی ها با بهترین قیمت موجود در بازار فعلی انجام می شود.

سفارش محدودیت توقف (Stop Limit Order): «سفارش توقف-محدودیت» سفارشی است که برای خرید یا فروش مقداری از دارایی از پیش تعیین شده با قیمت محدود از پیش تعیین شده زمانی که آخرین قیمت به قیمت راه‌اندازی از پیش تعیین شده برسد، انجام می‌شود.

صرافی متمرکز بای بیت

صرافی بای بیت جایگزین کیف پول سیف پل

صرافی بای بیت (Bybit) یکی از بسترهای معاملاتی برای بازار مشتقات، معاملات اهرمی (لوریج) و فیوچری است. این صرافی می تواند به عنوان یکی از بهترین جایگزین های کیف پول سیف پل به شمار آید. صرافی بای بیت توسط Ben Zhou در سال 2018 و در کشور سنگاپور تاسیس شد. از مهم ترین ویژگی های این صرافی عدم نیاز به احراز هویت است. بنابراین با وجود موضوعی که برای سیف پل و اتصال بخش DApp بایننس برای کاربران ایرانی به وجود آمده می توانید از بای بیت به عنوان جایگزینی در این مورد استفاده کنید. البته باید در نظر داشته باشید که در صورت عدم حراز هویت در این صرافی میزان برداشت روزانه کاربر، بدون تایید احراز هویت، به روزی 2 بیت کوین محدود خواهد شد.

صرافی بای بیت یک اپلیکیشن موبایلی را برای کاربران خود طراحی و عرضه کرده، همچنین قادر به ارائه لوریج 100% در معاملات مارجین به کاربران خود است. 

از دیگر صرافی هایی که می توانید برای جایگزینی با سیف پل استفاده کنید می توان به صرافی متمرکز بیت فینکس و صرافی هیوبی اشاره کرد.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
ارسال رایگان به سراسر کشور
خرید کتاب عصر رمز ارزبرای ثبت سفارش کلیک کنید
×بستن صفحه
پشتیبانی سایت(مرضیه منصوری)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
سبد گردانی(احمد یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
پشتیبان فروش(سعید کاویانی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_43
داخلی 116
پشتیبان فروش(پیام گل محمدی)
موبایل 09304890560
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_32
داخلی 113
سبد گردانی(علی زارع)
موبایل 09035948033
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_31
داخلی 204
پشتیبان فروش(الهام فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبان فروش(شهرزاد جعفری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
پشتیبان فروش(حسین عبدی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(محمد راسخ)
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_20
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(مریم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_17
داخلی 101
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
پشتیبان فروش(فرشاد یحیی زاده)
موبایل 09303960494
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com