1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. سرمایه گذاری
  4. معرفی بهترین پروژه های لایه دوم اتریوم

معرفی بهترین پروژه های لایه دوم اتریوم

معرفی بهترین پروژه های لایه دوم اتریوم
لوگو علیرضا محرابی
معرفی بهترین پروژه های لایه دوم اتریوم
سرمایه گذاری

یکی از رمزارزهای برتر صنعت ارز دیجیتال، اتریوم بوده که مورد استقبال بسیاری از کاربران در این حوزه قرار گرفته است. بیش از هزار پروژه از بستر این ارز دیجیتال استفاده می کنند تا نرم افزارهای غیرمتمرکز خود را توسعه دهند. با توجه به پتانسیل اتریوم برای پروژه دیفای و افزایش احتمالی تعداد کاربران این پلتفرم، در این مقاله می خواهیم به معرفی بهترین پروژه های لایه دوم اتریوم بپردازیم، برای آشنایی بیشتر با این پروژه ها این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

لایه اول اتریوم چیست؟

لایه اول اتریوم چیست؟

منظور از لایه اول اتریوم، تغییر در خود بلاک چین یا همان درون زنجیره است و لایه دوم به ادغام عامل سومی اشاره دارد که می تواند منجر به بهبود مزایای لایه اول شود. در لایه اول اتریوم که شالوده خود پروتکل بلاک چین است که برای افزایش سطح مقیاس پذیری تقویت می شود و قوانین پروتکل به صورت مستقیم تغییر می کند تا از این طریق سرعت و ظرفیت تراکنش افزایش می یابد. البته برای انجام این کار روش های مختلفی وجود دارد که شامل: 

بهبود پروتکل اجماع: اتریوم 2.0 از این روش برای افزایش سرعت مقیاس پذیری و کاهش مصرف انرژی استفاده می کند و به همین دلیل است که از الگوریتم اثبات کار به اثبات سهام تغییر کرده است.

شاردینگ(Sharding): یکی از روش های مقیاس بندی در لایه اول اتریوم است که کل بلاک چین را به اجزای کوچکی به نام شارد تقسیم می کند تا به صورت همزمان و موازی، تراکنش های شبکه را انجام داده و از این طریق منجر به افزایش سرعت تراکنش ها می شود.

لایه دوم اتریوم است؟

قبل از اینکه به معرفی بهترین پروژه های لایه دوم اتریوم بپردازیم، به تعریف لایه دوم اتریوم می پردازیم. لایه دوم اتریوم برای افزایش مقیاس پذیری خود، از روش های off-chain استفاده می کند. منظور از لایه دوم اتریوم، همان برنامه های غیرمتمرکزی است که بر روی لایه دوم اجرا می شود. این لایه در واقع همان شبکه ایست که بر روی لایه اول یا همان لایه اصلی اتریوم قرار دارد. این لایه کمک می کند تا تراکنش ها به خارج از شبکه هدایت شده و در نهایت به صورت off-chain پردازش می شود.

راهکارهای لایه دوم اتریوم چیست؟

معرفی بهترین پروژه های لایه دوم اتریوم

یکی از چالش هایی که در مورد رمزارزهای اصلی بازار ارز دیجیتال همچون بیت کوین و اتریوم وجود دارد، مشکل مقیاس پذیری است. با توجه به اینکه تعداد کاربران این نوع پلتفرم در حال افزایش است، پلتفرم این ارز دیجیتال با محدودیت هایی درگیر است. انجام تراکنش هایی که بر روی این شبکه وجود دارد نیاز به زمان دارد، پس با افزایش تعداد کاربران شبکه، تعداد تراکنش هایی که نیاز به تایید دارند، نیز افزایش می یابد و در نهایت کارمزد شبکه نیز افزایش می یابد. تمامی این مشکلات با استفاده از راهکارهای لایه دوم اتریوم حل شد.

از آنجایی که شبکه اتریوم به تنهایی نمی تواند نیاز کاربران را با سرعت و کارمزد بالا انجام دهد، راه حلی به نام لایه دوم اتریوم معرفی شد. منظور از لایه دوم، لایه ای است که در بالای شبکه اصلی اتریوم قرار دارد و از طریق قراردادهای هوشمند کار می کند. لایه دوم با لایه اول به صورت کامل در ارتباط است، با این تفاوت که به اصول و زیرساخت های این لایه متکی نیستند.

بهترین پروژه های لایه دوم اتریوم چیست؟

از زمان راه اندازی لایه دوم اتریوم، پروژه های لایه دوم اتریوم نیز افزایش یافت. به همین خاطر در ادامه می خواهیم به معرفی بهترین پروژه های لایه دوم اتریوم بپردازیم. برای آشنایی بیشتر با این پروژه تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. 

پروژه پالی گان(Polygon)

پروژه پالی گان، یک پلتفرم در حال رشد است که با هدف توسعه و اتصال شبکه های بلاک چین مبتنی بر اتریوم ایجاد شده است. استفاده از این پلتفرم موجب افزایش انعطاف پذیری و امنیت شبکه اتریوم می شود.

پروژه آربیتروم(Arbitrum)

یکی از بهترین پروژه های لایه دوم اتریوم، آربیتروم است که در راستای همکاری با شبکه اتریوم راه اندازی شده است. از دیگر قابلیت هایی که این نوع پروژه دارد این است که توسعه دهندگان می توانند که قراردادهای هوشمند را به صورت متقابل پردازش کنند. این پروژه دارای سه مولفه اصلی پردازش دهنده، اعتبار دهنده و EthBridge است.

از دیگر نکاتی که می توان برای این پروژه بیان کرد این است که توکن بومی و مخصوص به خود نداشته و اینطور به نظر می رسد که قصدی برای راه اندازی این توکن نداشته باشد. از دیگر مزیت هایی که می توان برای این پروژه بیان کرد، این است که از تجمیع زنجیره جانبی تراکنش ها یا فناوری رول آپ حمایت می کند. 

پروژه Optimism

پروژه Optimism یکی از بهترین پروژه های لایه دوم اتریوم

پروژه Optimism، از بهترین پروژه های لایه دوم اتریوم بوده که با هدف کاهش هزینه و افزایش سرعت انجام تراکنش ها ایجاد شده است. توسعه دهندگان از طریق این پروژه می توانند قراردادهای هوشمند سالیدیتی را با برخی از محدودیت ها راه اندازی کنند. از دیگر مزیت هایی که این پروژه دارد، همکاری مستقیم با سینتتیکس است. این نوع پروژه از طریق استفاده از توکن بومی SNX برای کاربران ایجاد کرده است.

پروژه X-Dai

X-Dai پروژه ای است که امکان پردازش تراکنش ها با کارمزدهای کم با سرعت بالاتر را برای کاربران ایجاد کرده است. در واقع این پروژه، یک زنجیره مبتنی بر اتریوم است که از مکانیسم اجماع اثبات سهام استفاده می کند تا این قابلیت را به کاربران بدهد تا توکن های Xdai را به عنوان سهام در شبکه ها قرار دهند. جذاب ترین بخش پروژه، استیبل کوین بودن آن است، البته این نوع پروژه به دلیل ادغام و شراکت با دیگر پلتفرم ها در حال رشد و توسعه است.

کلام آخر

راه حل های لایه دوم اتریوم، در تلاش است که با ارائه روش هایی برای بهینه کردن روند انجام تراکنش ها، هم زمان با افزایش ترافیک شبانه، تراکنش های بیشتری را تائید کنند. یکی از چالش هایی که این ارز دیجیتال دارد، مقیاس پذیری است که در حال حاضر روش های متعددی برای حل این مشکل پیشنهاد شده است. در این مقاله تعدادی از بهترین پروژه های لایه دوم اتریوم را معرفی کردیم که این پروژه ها برای بهبود مقیاس پذیری و کم کردن هزینه های گس ایجاد شده اند و در حال رشد و توسعه هستند. 

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

3 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(مریم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_17
داخلی 101
پشتیبان فروش(الهام فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبان فروش(سعید کاویانی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_43
داخلی 116
پشتیبان فروش(فرشاد یحیی زاده)
موبایل 09303960494
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
پشتیبان فروش(شهرزاد جعفری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
پشتیبان فروش(پیام گل محمدی)
موبایل 09304890560
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_32
داخلی 113
پشتیبان فروش(حسین عبدی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(محمد راسخ)
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_20
داخلی 117
پشتیبانی سایت(مرضیه منصوری)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
سبد گردانی(علی زارع)
موبایل 09035948033
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_31
داخلی 204
سبد گردانی(احمد یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com