1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. ارزهای دیجیتال
  4. توکن های هواداری

توکن های هواداری

توکن های هواداری
لوگو علیرضا محرابی
توکن های هواداری
ارزهای دیجیتال

امروزه در دنیای ارزهای دیجیتال توکن هایی مطرح بوجود آمده است که نشان دهنده مالکیت شما در یک حق رای است، توکن های طرفداری بر بلاکچین چیلیز (Chiliz) با توکن بومی CHZ، خود را به عنوان یک پلتفرم بین المللی پیشرو در حوزه فینتک در زمینه کسب و کارهای "سرگرمی – ورزشی" خاطر نشان می کند. توکن های طرفداری این امکان را به شما می دهند که جوایز و تجارب باشگاه خاص مد نظر خود را کسب نمایید.

فن توکن (Fan Token) چیست؟

فن توکن

به طور کلی توکن ها، دارایی هایی هستند که توانایی اثبات مالکیت یا حتی عضویت را داشته باشند. توکن ها در حال حاضر برای اهداف بسیار گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند، بسیاری از بلاک چین های تخصصی با هدف بومی برای پشتیبانی از نشانه ها ساخته شده اند که رایج ترین و محبوب ترین این بلاک چین ها در حال حاضر اتریوم (Ethereum) و رمزارزهای استاندارد آنها یعنی ERC آنها می باشد.

فن توکن ها (Fan Tokens) چگونه کار می کنند؟

Chiliz (CHZ دلار( یک رمز ارزشی ERC20 در بلاکچین Ethereum است که به عنوان یک رمز ارز برای سیستم عاملChiliz  عمل می کند؛ توکن ها که مختص یک تیم یا باشگاه است، یک دارایی محدود دیجیتالی است که دسترسی به یک دفتر رمزگذاری شده برای رای گیری و مالکیت حقوق عضویت را فراهم می کند.

Chiliz.net اولین صرافی ارزهای دیجیتال در دنیای ورزش است که این امکان را برای هواداران رمزارزهای دنیای بازارهای مالی و معامله گران یا تریدرها آماده می سازد تا به خرید و فورش و تبادل توکن های طرفداران بپردازند.

توکن بومی CHZ به عنوان رمز ارز بومی شبکه چیلیز است، این پلتفرم برای ایجاد تجربیات بی نظیر برای طرفداران ورزش ها و کسب درآمد از تعادل طرفداران با استفاده از فناوری بلاکچین ساخته شده است، چندین تیم مطرح فوتبال در زمینه ایجاد توکن های طرفداری، توکن های باشگاه خود را به بازار عرضه کردند؛ از باشگاه های مطرح در این عرصه می توان به نام یوونتوس، آث میلان، بارسلونا، پاری سن ژرمن و مبارزه قهرمانی نهایی اشاره کرد.

آشنایی با بلاک چین چیلیز

توکن های طرفداری باشگاه

تیم چیلیز تشخیص می دهد که طرافداران کدام رشته ورزشی و کدام یک از تیم های باشگاهی چقدر می توانند فداکار و پرشور باشند، در سراسر دنیا علاقه چند نسلی به فوتبال وجود دارد که این رشته ورزشی بسیار در زندگی روزمره مردم پر رنگ است. پلتفرم چیلیز یک بستر پرداخت بر اساس ارز رمزنگاری شده است که برای خدمات و محصولات بلاک چینی استفاده می شود، چیلیز که عمدتا در ورزش علی الخصوص فوتبال استفاده می شود، تجربیات منحصر به فردی به طرفداران فوتبال می دهد.

تاریخچه بلاک چین چیلیز

چندین دوره توسعه از بلاک چین چیلیز از سال ۲۰۱۶ مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. تیم بلاک چین چیلیز از اوایل سال ۲۰۱۸ فعالیت فعالانه خود را برای توسعه محصول و تیم آغاز کرد. از طریق یک دوره سرمایه گذاری خصوصی، توانست ۶۶ میلیون دلار سرمایه جمع کند که به توسعه Socios کمک شایانی کرده است.

در اکتبر ۲۰۱۸، ۸.۸ میلیارد توکن چیلیز (CHZ) ایجاد و بین همکاران اولیه توزیع شد. به دنبال آن، توکن CHZ در چندین صرافی بزرگ از جمله بایننس و بیتمکس لیست شد. پلتفرم Socios.com در اواخر دسامبر سال ۲۰۱۹ راه اندازی شد. در میان بسیاری از باشگاه‌های مطرح برای عضویت در لیست چیلیز، اولین تیم افسانه‌ای فوتبال ایتالیا، یوونتوس بود.

امروزه، چیلیز یک تیم چند ملیتی با بیش از ۸۰ عضو است که دارای دفاتر و فعالیت در سراسر جهان است. تا به امروز، پلتفرم Socios.com، تعداد ۱۹ شریک رسمی جذب کرده و ۱۱ عرضه توکن طرفداری (FTO) برگزار کرده است. فهرست شرکای توکنیزه شده پلتفرم چیلیز به سرعت در حال گسترش به قلمرو جدید است. این پروژه با هدف استفاده از صدها تیم جدید در ورزش‌های مختلف طی چند سال آینده ایجاد شده است.

Socios چیست؟

توکن هواداری چیست؟

توکن چیلیز اولین بستر تعامل طرفداران در نوع خود است که در بلاکچین چیلیز ایجاد و مستقر شد. این پلتفرم توسط طرفداران Socios.com رمز ارز انحصاری مورد استفاده در بستر CHZ برای خرید توکن های طرفداری از تیم و سازمان های ورزشی شناخته شده در سطح بین المللی استفاده می شود. این تیم ها شامل تیم های فوتبال مانند FC بارسلونا، یوونتوس، پاری سن ژرمن، آث میلان و مبارزه MMA هستند، این به معنی حضور سازمان برتر هنرهای رزمی نیز می باشد که در این طرح حضور دارد، این یک گام بزرگ برای حضور UFC در بازار کریپتوکارنسی است. 

 علاوه بر این، بلاکچین چیلیز برای ضبط توکن‌های طرفداری نیز استفاده می شود. توکن‌ های طرفداری با استفاده از زنجیره جانبی Socios.com و الگوریتم Proof of Authority (PoA) منتشر می‌شوند که برای اجرای قراردادهای هوشمند برای نظرسنجی‌های موثر طرفداران استفاده می‌شود.

چرا باید از بلاکچین چیلیز استفاده کرد؟

بلاک چین چیلیز

چلییز به ورزشکاران و تیم‌های ورزشی این امکان را می‌دهد تا با مخاطبان اختصاصی خود به روشی که قبلا هرگز ممکن نبوده درگیر شوند. علاوه بر این، پلتفرم چیلیز با معرفی دنیای کریپتو و بلاکچین که به باشگاه‌ها امکان می‌دهد با استفاده از جریان‌های درآمد جدید، سود خود را بدست آورند، بعد جدیدی به تجربه طرفداران اضافه می‌کند.

همچنین، چیلیز به طرفداران راهی منحصر به فرد برای حمایت از تیم یا باشگاه خود می‌دهد. این پلتفرم با تشویق جامعه، تجربیات و رای طرفداران، تجربه تعاملی بی نظیری را برای طرفداران ورزش فراهم می‌کند. این پلتفرم طرفداران را قادر می‌سازد تا در جهت گیری تیم مورد علاقه خود سهیم باشند. همچنین، طرفداران با رای دادن پاداش می‌گیرند و این یک رویکرد منحصر به فرد برای ایجاد حمایت از یک تیم است.

جمع بندی:

توکن های طرفداری ویژگی جدید برای بازار کریپتوکارنسی است، طرفداران باشگاه های ورزشی و رشته های ورزشی محبوب خود همچون ورزش MMA و فوتبال می توانند از این توکن ها برای بالا بردن ارزش باشگاه و حمایت خود از باشگاه ها استفاده کنند، تیم های فوتبال بزرگی از این طرح استقبال کردند و وارد دنیای کریپتوکارسی شده اند.

 

در این باره بیشتر بخوانید

2 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
1 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
پشتیبانی فروش (خانم طاهر)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_8
داخلی 103
پشتیبانی فروش (آقای فرشاد)
موبایل 09026762179
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
پشتیبانی فروش (خانم جعفری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
پشتیبانی فروش (خانم علیپور)
موبایل 09192353887
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_27
داخلی 105
سبد گردانی (آقای کمالی)
موبایل 09933656387
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_11
داخلی 206
پشتیبانی فروش (خانم فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبانی فروش (خانم منصوری)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
سبد گردانی (آقای اشتری)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
پشتیبانی فروش (آقای میرانی)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 116
پشتیبانی فروش (خانم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 101
شماره تماس دفتر
شماره تماس دفتر