1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. ارزهای دیجیتال
  4. معرفی ارزهای دیجیتال برتر در حوزه دیفای

معرفی ارزهای دیجیتال برتر در حوزه دیفای

معرفی ارزهای دیجیتال برتر در حوزه دیفای
لوگو علیرضا محرابی
معرفی ارزهای دیجیتال برتر در حوزه دیفای
ارزهای دیجیتال

با راه اندازی سیستم مالی غیرمتمرکز فرصت های زیادی برای سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال فراهم شده است. اما سوال اینجاست که کدام یک از ارزها، جزو ارزهای دیجیتال برتر در دیفای محسوب می شوند؟اگرچه هدف ارزهای دیجیتال دسترسی همه به پرداخت های جهانی است اما دیفای یا سیستم مالی غیرمتمرکز، با استفاده از ترکیب امور مالی و ارز دیجیتال در این زمینه، در حال رشد است.

به گونه ای که حوزه دیفای در 18 ماه گذشته جان تازه ای به صنعت ارز دیجیتال داده است. حتی با وجود بیت کوین به عنوان رهبر بازار، منابع مالی غیرمتمرکز انتظار روزهای درخشانی را دارند. بلاکچین های جذاب مانند Chainlink سودآوری اتریوم را به طور پیوسته افزایش داده و شبکه قراردادهای هوشمند را وارد حوزه جدیدی کرده است. 

با توجه به اینکه در حوزه ارز دیجیتال، 50 ارز وجود دارد که در بین کاربران محبوب است. به همین خاطر در این مقاله می خواهیم 10 ارز دیجیتال برتر در حوزه دیفای را معرفی کنیم، برای آشنایی بیشتر با ما همراه باشید. 

آشنایی با ارزهای دیجیتال برتر در دیفای

معرفی بهترین ارزهای دیجیتال در دیفای

ارز دیجیتال چین لینک (ChainLink)

ارز دیجیتال چین لینک، یک اکوسیستم مالی غیرمتمرکز است که بیشتر به دلیل فعال سازی اوراکل های بلاک چین اتریوم شناخته شده است. پروتکل Chainlink، به قراردادهای هوشمند اتریوم اجازه می دهد تا با امنیت کامل به منابع داده خارجی متصل شوند. 

ChainLink و توکن های آن، می توانند بدون نیاز به مدیریت مرکزی فعالیت کنند. به عنوان مثال، با استفاده از این پروتکل، می توانید پیش بینی ورزشی خود را ایجاد کنید که از یک اوراکل خارجی برای تعیین نتیجه مسابقات استفاده می کند. 

توکن LINK در سال 2020 عملکرد فوق العاده ای داشت و در حال حاضر رتبه 8 از نظر ارزش بازار در بازار ارزهای دیجیتال دارد.

ارز دیجیتال چین لینک، در سال 2020 با قیمت 2 دلار آغاز شد و در آگوست 2020 به 10 دلار رسید. بنابراین می توان امیدوار بود که این ارز دیجیتال آینده خوبی خواهد داشت. بنابراین خرید China Link و سرمایه گذاری روی این ارز دیجیتال می تواند فرصت های سرمایه گذاری خوبی را برای علاقمندان به این حوزه ایجاد کند. 

ارز دیجیتال یرن فایننس (Yearn Finance)

Yearn Finance و توکن آن به نام YFI در ژوئیه 2020 (تیرماه 99) به بازار عرضه شد. توکن YFI یک ارز دیجیتالی است که 30 هزار واحد آن در بستر اتریوم قرار دارد. ارز دیجیتال یرن فایننس یک اکوسیستم مالی غیرمتمرکز است که به شما امکان می دهد کسب درآمد داشته، تراکنش های مالی داشته باشید و استیک توکن YFI را ایجاد می کند. 

اگرچه پروژه DeFi هنوز در مراحل اولیه خود است، اما تنها دو ماه پس از راه اندازی از نظر ارزش تنها در بین 30 ارز دیجیتالی برتر بازار قرار دارد که گواهی بر موفقیت آن است. 

بنابراین، می توان ادعا کرد که خرید یرن فایننس نیز یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری و کسب درآمد بر روی ارزهای دیجیتال در زمینه دیفای است.

ارز دیجیتال رپد بیت کوین (WBTC)

بهترین ارزهای دیجیتال دیفای

Bitcoin Rapid یکی از ارزهای دیجیتال منحصر به فرد غیرمتمرکز است که معنای واقعی "بیت کوین در بلاک چین اتریوم" را توضیح می دهد. 

قیمت توکن WBTC وابسته به قیمت بیت کوین است و تعداد توکن در گردش، عرضه کل و قیمتی دقیقاً برابر با ارز دیجیتال بیت کوین دارد. 

ممکن است این سوال پیش بیاید که دلیل ایجاد WBTC چه بود؟ توکن WBTC به همراه انعطاف پذیری توکن ERC-20، قدرت بیت کوین را در اختیار کاربران قرار می دهد.

WBTC اولین توکن ERC-20 وابسته به بیت کوین است. توکن WBTC به دلیل شفافیت، اعتبار صد درصدی و مشوق های جامعه به رشد خود ادامه می دهد، به ویژه اینکه یک توکن ERC-20 در میان پرکاربردترین ارزهای دیجیتال در حوزه دیفای است.

ارز دیجیتال آوه (Aave)

Aave یکی از بهترین ارزهای دیجیتال در زمینه امور مالی غیرمتمرکز است. این پروتکل منبع باز بوده که به کاربران این امکان را می دهد بازارهای پولی بسازند و سپس با سپرده گذاری و استقراض دارایی ها از طریق توکن پلت فرم LEND کسب سود کنند. در واقع ارز دیجیتال آوه در زمینه وام دهی فعالیت داشته و ترکیبی از وام دهندگان، وام گیرندگان و تامین کنندگان موجودی است. 

نقدینگی این ارز دیجیتال، از طریق تامین کنندگان سرمایه و سپرده گذاران فراهم می شود. سیستم این ارز دیجیتال با توجه به وثیقه گذاری به وام گیرندگان اجازه دریافت وام می دهد. 

از دیگر خدماتی که ارز دیجیتال آوه به کاربران خود می دهد ایجاد محصولات مشابه برای حمایت و پشتیبانی از این پلتفرم است که در حال حاضر پلتفرم اتریوم شرایط این ارز دیجیتال را فراهم می کند. 

به علاوه این ارز دیجیتال با فراهم کردن استخرهای نقدینگی، به کاربران این امکان را می دهد تا ارزهای دیجیتال خود را واریز کرده و از این طریق سود بدست بیاورند. 

ارز دیجیتال دای (Dai)

این ارز دیجیتال دارای توکنی است که معمولاً به دلیل پتانسیل سرمایه گذاری آن خریداری نمی شود اما همچنان پنجمین ارز دیجیتال با ارزش بازار در میان ارزهای دیجیتال پیشرو در حوزه DeFi است.

 توکن DAI به عنوان بهترین استیبل کوین در بازار در نظر گرفته می شود. این ارز مجازی که بر اساس پروتکل میکرMaker ساخته شده است از سیستم هوشمند مشوق ها و وثیقه ها برای تثبیت ارزش خود در برابر دلار آمریکا استفاده می کند. اگرچه سایر سکه های بازار پایدار از روش قدیمی (مانند ذخیره دلار آمریکا در حساب بانکی) برای تثبیت ارزش پول استفاده می کنند، توکن دای از یک سیستم انعطاف پذیر و مقیاس پذیرتر استفاده می کند. اگر می خواهید علاوه بر سرمایه گذاری در دیفای، ریسک دارایی های خود را نیز پوشش دهید، ارز دیجیتال Dai می تواند یکی از گزینه های انتخابی شما باشد.

ارز دیجیتال یونی سواپ (Uniswap)

ارزهای دیجیتال دیفای

هایدن آدام پروتکل یونی سواپ را در نوامبر 2018 تأسیس کرد. Uniswap یک صرافی غیرمتمرکز بوده که منحصراً بر اساس یک قرارداد هوشمند کار می کند. Uni Swap به کاربران امکان می دهد تا توکن های محبوب را مستقیماً از کیف پول معامله کنند. این پروتکل از مکانیزمی به نام بازار ساز خودکار (AMM) استفاده می کند تا معامله گران را به نزدیک ترین قیمت بازار برساند.

این مبادله غیرمتمرکز به شما امکان می دهد تا مستقیماً و به راحتی هرگونه توکن مبتنی بر اتریوم را معامله کنید. این پروتکل همچنین خدمات جمع آوری نقدینگی را ارائه می دهد تا هر کاربری بتواند با ارائه کد ارز در قرارداد یونی سواپ به راحتی ارائه دهنده نقدینگی شود. این صرافی چند روز پیش توکن خود را با نام UNI راه اندازی کرد که تنها چند ساعت پس از راه اندازی به صرافی بایننس معرفی شد. از آنجا که یونی سواپ دارای برنامه های کاربردی دیفای زیادی است، ارز دیجیتال UNI نیز پتانسیل رشد بالایی خواهد داشت. بنابراین، خرید یونی سواپ می تواند به عنوان سرمایه گذاری خوبی در DeFi باشد.

ارز دیجیتال پنکیک سواپ (PancakeSwap)

پنکیک سواپ یک پلتفرم صرافی غیرمتمرکز در شبکه بایننس اسمارت چین بوده که از نظر عملکرد، مشابه پلتفرم یونی سواپ است که بر روی شبکه اتریوم فعالیت می کند. این پلتفرم برای اولین بار در 20 سپتامبر 2020 راه اندازی شد و تاکنون رشد خوبی در بازار ارز دیجیتال داشته است. از جمله مشخصاتی که می توان برای صرافی پنکیک سواپ بیان کرد این است که معاملات آن به صورت همتا به همتا انجام نمی شود. به علاوه برای مدیریت معاملات، از استخرهای نقدینگی و مکانیم خودکار بازار استفاده می کند. 

ارز دیجیتال سوشی سواپ (SushiSwap)

 سوشی سواپ یکی از جنجال برانگیزترین ارزهای دیجیتال در حوزه دیفای است که توسط یک آشپز نومی راه اندازی شد. از آنجایی که این ارز دیجیتال تمامی توکن های آن به یکباره عرضه شدند، نمی توان آن را استخراج کرد. 

ارز دیجیتال سوشی سواپ یک مبادله غیرمتمرکز مجهز به قراردادهای هوشمند سازنده بازار خودکار اختصاصی AMM است که بر روی بلاک چین اتریوم قابلیت اجرایی شدن دارد. 

ارز دیجیتال سوشی سواپ، یک مبادله غیرمتمرکز را برای انجام معاملات نظیر به نظیر ارزهای دیجیتال به صورت ایمن و بدون نیاز به واسطه ارائه می دهد. استفاده ارز دیجیتال سوشی سواپ از AMM بدین معناست که که به جای استفاده از Order Book، از یک الگوریتم قیمت گذاری، برای قیمت گذاری دارایی های دیجیتال خود استفاده می کند. 

پروژه سوشی سواپ یک پروژه دیفای بوده که توسط جامعه اداره می شود و هدف از ایجاد آن هماهنگی بهتر برای مشارکت کنندگان در شبکه از طریق تقسیم درآمد و اثرات شبکه در جامعه است. 

ارز دیجیتال کامپوند (Compound)

ارز دیجیتال کامپوند به اندازه رقبای خود شناخته شده نبوده اما یکی از ارزهای دیجیتال شناخته شده در حوزه دیفای است. اکوسیستم این ارز دیجیتال از پروتکل های وام دهی و وام گیری غیرمتمرکز استفاده می کند و برای تصمیمات مهم پروتکل، رای گیری و تفویض اختیار از توکن Compound می کند. قیمت ارز دیجیتال کامپوند یک توکن ERC-20 است. پس با افزایش کارایی پلتفرم سیستم مالی غیرمتمرکز Compound ارزش توکن کامپوند نیز افزایش خواهد یافت. 

ارز دیجیتال بلنسر (Blancer)

معرفی ارزهای دیجیتال برتر در حوزه دیفای

ارز دیجیتال بلنسر به عنوان جایگزینی غیرمتمرکز برای سازندگان بازار است، آن دسته از افرادی که نقدینگی دارایی های معامله شده را تامین می کند. سازندگان بازار اطمینان حاصل می کنند که هر دو طرف در بازار وجود داشته و از قابلیت های تجارت یک دارایی استفاده می کند. از جمله قابلیت هایی که این ارز دیجیتال دارد این است که به کاربران خود اجازه دسترسی به نقدینگی قابل برنامه نویسی را می دهد. در اصل ارز دیجیتال بلنسر سیستم معاملاتی را ایجاد می کند تا کاربران به نقدینگی جهانی دسترسی داشته و توانایی تریدری در استخرهای مختلفی داشته باشند. البته ناگفته نماند که پتانسیل این پروژه به صورت دقیق مشخص نبوده، اما سرمایه گذاران معتقد هستند که در آینده سودآوری خوبی خواهد داشت. 

ارز دیجیتال سینتتیکس نتورک (SNX)

ارز دیجیتال سینتتیکس نتورک، از جمله ارزهای دیجیتال برتر در حوزه دیفای بوده و زمینه مناسبی برای تغییر حوزه سیستم مالی غیرمتمرکز محسوب می شود. در اصل ارز دیجیتال سینتتیکس نتورک، که با نماد SNX نشان داده می شود، یک پروتکل نقدینگی مشتقات ارزی بوده که بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است و این قابلیت را به کاربران را می دهد تا دارایی های مصنوعی خود را معامله کنند. بلاک چین این ارز دیجیتال میزبان دارایی هایی همچون توکن Susd بوده که معادل دلار آمریکا است.

نتیجه گیری:

بیشتر ارزهای دیفای تاکنون توانسته اند روند پرسودی داشته باشند و آن دسته از کاربرانی که اقدام به سرمایه گذاری در این حوزه کرده اند، نیز سود قابل توجهی خواهند داشت. البته در این میان پروژه هایی نیز وجود داشتند که در حوزه دیفای با شکست مواجه شدند، اما این دلیلی بر عدم رشد این صنعت نبوده و در آینده رشد قابل توجهی خواهند داشت. 

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

8 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
1 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(مریم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_17
داخلی 101
پشتیبان فروش(الهام فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبان فروش(سعید کاویانی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_44
داخلی 116
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 118
پشتیبان فروش(سعید کاویانی)
موبایل 09303960494
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
پشتیبان فروش(پوریا خضری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 113
پشتیبان فروش(مجید نوری)
موبایل 09304890560
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_32
داخلی 114
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(پریسا مولودی)
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_20
داخلی 117
پشتیبان فروش(داوود فخری)
موبایل 09192353887
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_27
داخلی 109
پشتیبان فروش(علی صفری)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 103
سبد گردانی(احمد یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com