1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. بازی
  4. معرفی بازی کریپتوکیتیز (CryptoKitties)

معرفی بازی کریپتوکیتیز (CryptoKitties)

معرفی بازی کریپتوکیتیز (CryptoKitties)
لوگو علیرضا محرابی
معرفی بازی کریپتوکیتیز (CryptoKitties)
بازی

بازی کریپتوکیتیز (CryptoKitties)، به نوعی از بازی های بلاک چینی گفته می شود که این قابلیت را به کاربران می دهد تا گربه های بامزه کارتونی را جمع آوری کرده و در نهایت آن را در پلتفرم مخصوصی خرید و فروش کنند. استقبال از این بازی چنان در میان جامعه کاربران افزایش یافت که در زمان انتشار آن، شبکه اتریوم بسیار کند عمل کرد. انتشار این بازی چنان افزایش یافت که بیش از یک میلیون دلار تبادلات مالی به همراه داشت. برای آشنایی بیشتر با این بازی، مقاله را تا انتها مطالعه کنید. 

معرفی بازی کریپتوکیتیز(CryptoKitties)

معرفی بازی کریپتوکیتیز(CryptoKitties)

همان طور که گفته شد، بازی کریپتوکیتیز یا همان کریپتوکیتی ها یک بازی مجازی بر بستر بلاک چین بوده که این قابلیت را به کاربران می دهد تا گربه های مجازی محیط بازی را نگهداری و پرورش دهند. این بازی توسط یک شرکت بلاک چینی به نام Axiom Zen طراحی شد که به عنوان یک DAPP بود که با هدف سرگرمی ایجاد شد. بازی با شخصیت های بامزه ای که دارد بسیار جذاب است اما هدفی که این بازی پیگیری می کند اثبات تاثیرات و کاربردهای بالقوه بلاک چین در افزایش سطح امنیت و معامله آسان تر دارایی های دیجیتال است. تمرکز اصلی این بازی بر روی پرداخت ها است، به همین دلیل توسعه دهندگان این بازی بر این باور هستند که با گسترش دید خود، به درک بهتری از کارهایی که بلاک چین از پس آنها برمی آید، برسند.

ماهیت کریپتوکیتیز چیست؟

بیشتر پروژه های مبتنی بر بلاک چین با یک ارز دیجیتال منتشر می شود که این رمزارزها، توکن های معاملاتی هستند که دارای ارزش کاربردی بوده و می توان به سهم هایی از شرکت مربوطه، مبادله می شوند. عرضه توکن ها به یکی از موفق ترین ابزارها برای تامین بودجه استارت آپ ها بدل شده، تا جایی که در بسیاری از موارد، بودجه این پروژه از میلیون ها دلار نیز فراتر رفته است. 

از طرف دیگر نمی توان کریپتوکیتی ها را ارزهای دیجیتالی دانست، بلکه دارایی های بلاک چینی هستند که از نظر ساختاری شباهت های بی شماری با توکن های دیگر دارند. هر کریپتوکیتی دارای ویژگی های خاصی است که به هیچ وجه مشابه با کریپتوکیتی دیگری نیست. همین مورد یکی از مهم ترین اصول در بحث ارزهای دیجیتالی بوده که بدان معناست که هر دلار جدای از اینکه در چه جایی دریافت، چاپ و یا بدست آمده، تنها یک دلار است. 

ارزش توکن های منحصر به فرد، از کمیاب بودنشان منشا می گیرد. هر کریپتوکیتی نوعی از توکن های استاندارد ERC-721 بوده که دارای ویژگی های منحصر به فرد است که بر روی کدهای آن، ویژگی های مخصوصی دارد. تمام این ویژگی های خاص بر روی کدهای آن نوشته می شود که تعیین کننده فنوتایپ یا ژنوتایپ بودن آن است. منظور از ژنوتایپ بودن، همان ژنتیک کریپتوکیتی ها است که ویژگی های هر یک از این کدها را مشخص می کند. با ترکیب فنوتایپ و ژنوتایپ، تا چهار میلیون حالت ممکن است برای کریپتوکیتی ها تعریف شود که هر کدام ویژگی های منحصر به فردی دارند.

پلتفرم مبتنی بر شبکه اتریوم

کسب درآمد از بازی کریپتوکیتیز (cryptokitties)

پلتفرم بازی کریپتوکیتیز مبتنی بر شبکه اتریوم بوده تا از این طریق قراردادهای هوشمند، تمامی کارهایی که مبتنی بر ساخت و تبادل کریپتوکیتی ها می شود را مدیریت می کند. در نتیجه هیچ نیرویی به صورت مستقیم نظارت مرکزی و کنترل دارایی های شما را بر عهده دارد. هر فردی که صاحب توکن باشد، کیتی ها نیز برای او هستند که می تواند آن را نگه داشته و یا اینکه تبادل کند. 

به دلیل اینکه کریپتوکیتی ها از شبکه اتریوم استفاده می کنند، تمامی پرداخت ها از طریق اتر انجام می شود. به همین خاطر امکان خرید کریپتوکیتی ها با استفاده از پول های سنتی امکان پذیر نیست اما تیم توسعه دهنده این پروژه در نظر دارد که این قابلیت را برای کاربران خود فراهم کند. 

برای ذخیره و نگهداری از این نوع توکن ها، نیاز به کیف پول اتریوم است که قابلیت اجرایی شدن بر روی مرورگرهای وب را داشته باشد. در حال حاضر راحت ترین روش برای ذخیره این نوع توکن ها، استفاده از کیف پول متامسک است.

منشا پیدایش کریپتوکیتی ها

اولین کیتی در سال 2017 ایجاد شد که از آن تاریخ به بعد، هر 15 دقیقه یک بار یک گربه ایجاد شد. این روند تولید گربه ها تا نوامبر سال 2018 ادامه داشت تا جایی که این روند موجب شد که هیچ گربه ای از نسل صفر باقی نماند. براساس گزارش هایی که از بازی کریپتوکیتیز وجود دارد، در حال حاضر 50 هزار گربه از نوع نسل صفر وجود خواهند داشت. 

بعد از اینکه تعداد گربه های نسل صفر به این تعداد رسید، می توانند زاد و ولد کنند. به همین خاطر است که هر گربه می تواند نقش پدر و مادر داشته باشد. صاحب گربه مادر نیز حاصل این زاد و ولد را دریافت می کند. این گربه متولد شده، به غیر از خصوصیاتی که مشابه با والدین خود دارد، می تواند خصوصیات ویژه ای نیز داشته باشد. در برخی از جهش های خاص که ممکن است به ندرت اتفاق می افتاد، یک گربه تجملی نیز ایجاد می شود که دارای ارزش بالایی است. 

از نظر تئوری، تعداد گربه ها محدودیتی نداشته و تا زمانی که بتوانید کارمزد تراکنش ها را پرداخت کنید، می توانید گربه های جدیدی نیز ایجاد کنید. حتی در این میان بازاری برای ایجاد گربه های دیگران نیز وجود دارد که می توانید با تنها پرداخت مبلغی به صاحب گربه مادر، زاد و ولد را ایجاد کنید. 

آموزش بازی کریپتوکیتیز

برای خرید گربه و شروع بازی کریپتوکیتیز باید مراحل زیر طی شود:

1- ورود به سایت کریپتوکیتیز و ایجاد حساب کاربری

کاربران پس از شارژ کیف پول متامسک با اتریوم، باید یک حساب کاربری در سایت CryptoKitties.co ایجاد کنند. سپس در صفحه اصلی سایت بر روی گزینه “ satrt” کلیک نمایند.

2- تکمیل فرم ثبت نام

تکمیل فرم ثبت نام

در این مرحله پس از وارد کردن آدرس، کاربران باید برای خود یک نام مستعار انتخاب کنند. در صورت استفاده از نسخه افزونه مرورگر متامسک، به صورت خودکار آدرس کیف پول متامسک درج می شود. در غیر این صورت از کاربر خواسته می شود که در نسخه مرورگر خود متامسک را راه اندازی کند. پس از تکمیل اطلاعات درخواستی نیز باید بر روی دکمه “save account info” کلیک کنند.

3- اتصال کیف پول به سایت

در این مرحله اخطاری از طرف کیف پول متامسک به کاربر ارسال می شود. همچنین می توان کیف پول را با انتخاب گزینه “ Sign In” به سایت “CryptoKitties” متصل کرد. با انتخاب این گزینه ضمن ورود به سایت CryptoKitties، می توان برای خرید گربه دلخواه اقدام کرد.

4- ورود به بازار خرید گربه های CryptoKitties

کلیک بر روی Marketplace برای خرید گربه ها

5- انتخاب گربه مورد نظر

بیش از ۱۴۰,۰۰۰ نوع CryptoKitties وجود دارد که کاربران می توانند گربه مورد نظر خود را از میان آنها انتخاب کنند و آن را پرورش دهند. در این بخش می توان جستجوی گربه ها را با انتخاب گزینه Filter محدودتر کرد.

6- خرید گربه ها

پس از انتخاب گربه مورد نظر و کلیک بر روی آن، امکان خرید گربه با انتخاب گزینه “ Buy Now” فراهم می شود.

7- تکمیل خرید

برای پذیرش اطلاعات پرداخت و هزینه آن کاربران با کلیک بر روی گزینه “OK, buy this Kitty” این مرحله را پشت سر می گذارند.

8- تایید اطلاعات پرداخت در کیف پول متامسک 

در این مرحله جزییات معامله و هزینه کارمزد یا گس در یک کادر برای کاربر نمایش داده می شود. در صورت تایید مبلغ تراکنش، گزینه Confirm را برای تکمیل معامله انتخاب نمایید.

- گربه های نسل صفر به دلیل محدود بودن تعدادشان، ارزش زیادی دارند. بنابراین در صورت تهیه گربه نر و ماده از نسل صفر و پرورش آن، یک CryptoKitty نسل 1 تولید می شود. در یک مثال دیگر نیز در صورت پرورش Generation-2 Dame با یک Generation-4 Sire، یک CryptoKitty نسل ۶ تولید خواهد شد. هرچه Generation (نسل) پایین تر باشد، هزینه Siring بیشتر خواهد بود.

یافتن Siring رایگان در بازی کریپتوکیتیز

کاربران می توانند گاهی برای پرورش از گربه هایی که به صورت رایگان در سایت وجود دارند و دارای ظاهر مناسبی هستند، استفاده کنند. مراحل زیر را برای تهیه آنها باید طی کرد:

انتخاب گربه مورد نظر: در زیر کادر جستجو، Sire دلخواه خود را می توان با انتخاب گزینه “Siring” انتخاب کرد. 

خرید کریپتو کیتیز: با انتخاب گزینه Breed Now، می توان گربه مدنظر جهت جفت گیری با گربه ای که در مالکیت کاربر است، انتخاب کرد.

تکمیل فرآیند خرید: در این مرحله باید یکی از Dame’s را انتخاب کرد. سپس گزینه “Select a Kitty” را برای تکمیل مراحل انتخاب کند. هنگام تایید تراکنش، CryptoKitty جدید به کیف پول کاربر ارسال می شود.

چگونه می توان کریپتوکیتی خرید؟

چگونه می توان کریپتوکیتی خرید؟

آسان ترین روشی که می توان برای خرید کریپتوکیتی پیشنهاد کرد، استفاده از فروشگاه Marketplace است. از آنجایی که هر کریپتوکیتی خاص است، پس قیمت منحصر به فردی نیز دارد. قیمتی که این گربه ها دارند مابین 0.003 تا 100,000 اتریوم است. پس برای خرید این گربه ها نیاز به اتریوم است. این اتریوم را می توانید از صرافی های خارجی از جمله بیت فاینکس، کوین بیس و یا صرافی های داخلی تهیه کنید. بعد از اینکه اتریوم را به کیف پول متامسک منتقل کردید، تنها کاری که باید انجام دهید این است از طریق وب سایت مربوطه، ثبت نام کرده و کریپتوکیتی خود را خریداری کنید.

کجا می توانید کریپتوکیتی خود را ذخیره کنید؟

برای ذخیره کریپتوکیتی خود، می توانید از کیف پول رسمی اتریوم بر روی مرورگر خود، یعنی متامسک استفاده کنید. متامسک این قابلیت را به شما می دهد که دارایی های خود را ذخیره کرده و از این طریق معامله کنید. در صورتی که بخواهید از کیف پول های سخت افزاری برای ذخیره کریپتوکیتی های خود استفاده کنید، کیف پول لجر نانو اس می تواند گزینه خوبی برای ذخیره این دارایی های دیجیتال باشد. کیف پول لجر از توکن های ERC-721 پشتیبانی می کند.

تیم توسعه دهنده بازی کریپتوکیتیز(CryptoKitties)

تیم توسعه دهنده بازی کریپتوکیتیز (CryptoKitties)، آکسیوم ژن است که تاکنون توانسته است پروژه های مختلفی را راه اندازی کند. از جمله این پروژه ها می توان به عینک های واقعیت مجازی تا فناوری های مرتبط با بلاک چین اشاره کرد. درآمدی که از طریق این بازی می توان کسب کرد، بسیار منحصر به فرد است. این شرکت با فروش گربه های نسل صفر سود خوبی را بدست آورده است. با هر تراکنشی که در بازی انجام می شود مبلغی در حدود 3.75 درصد از کل تراکنش را دریافت می کند. 

با پایان یافتن سال جاری میلادی و اتمام گربه های نسل صفر، تنها منبع درآمد توسعه دهنده از محل همین تراکنش ها است. البته این نکته بدان معنا نیست که تنها منبعی که می توان گربه های بازی را خرید، بازار رسمی آن نیست و می توانید از دیگر بازارها نیز گربه های خود را بخرید. قراردادهای هوشمند بخش حراجی بازی را نمی توان آن چنان مفید و قابل اعتماد برای انجام تراکنش ها دانست.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

5 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(نازنین اسدی)
موبایل 09927779050
موبایل 09927779050
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com