1. صفحه اصلی
 2. مقالات ارز دیجیتال
 3. اصطلاحات بازار ارز دیجیتال
 4. سفارش او سی او (OCO) چیست؟

سفارش او سی او (OCO) چیست؟

سفارش او سی او (OCO) چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
سفارش او سی او (OCO) چیست؟
اصطلاحات بازار ارز دیجیتال

برای اینکه بدانیم سفارش او سی او (OCO) چیست و چه زمانی از آن استفاده کنیم، ابتدا بهتر است به این نکته توجه کنیم که هر یک از سفارش های مورد استفاده در بازارهای مالی در معاملات مختلف مانند ابزارهایی بوده که در شرایط خاص قابل استفاده هستند. در بازارهای مالی انواع مختلفی از سفارشات برای خرید و فروش دارایی ها و سهام وجود دارد. بسته به هدف معامله گر، این سفارش ها را می توان به روش های مختلفی اجرا کرد. به عنوان مثال، سفارشات بازار، محدود و توقف سه نوع سفارش مهم در بازارهای مالی هستند. انواع سفارش اضافی را می توان با ترکیب این سه نوع سفارش به دست آورد. سفارش او سی او نیز نوعی سفارش ترکیبی است که برای کاهش ریسک معاملات طراحی شده است.

شناخت مفهوم سفارش OCO

سفارش OCO چیست؟

گاهی اوقات در زندگی، شما فقط می توانید یک چیز را داشته باشید و نمی توانید دو چیز را همزمان داشته باشید. هوا می تواند آفتابی باشد یا ابری همراه با باران؛ نمی تواند هر دو باشد. فرض کنید 20 دلار دارید. شما تصمیم می گیرید اگر باران می آید آن را برای خرید چتر خرج کنید یا اگر آفتابی است برای عینک آفتابی خرج کنید. شما برای هر دو سناریوی ممکن آماده هستید اما تنها یکی به نتیجه می رسد. اگر بیرون آفتابی است، عینک آفتابی می خرید اما چتر نمی خرید و بالعکس.

اگر این قیاس را برای بازارهای مالی اعمال کنیم، می‌توانید ایده پشت سفارش OCO را بهتر درک کنید. با این دستور معاملاتی، اگر ارزش دارایی مورد معامله افزایش یا کاهش یابد، سرمایه‌گذار برنامه‌ای ایجاد می‌کند. به زبان ساده، سفارش OCO دقیقا همان چیزی است که به نظر می رسد. این مفهوم دستورالعملی است که توسط معامله‌گر داده می‌شود تا اگر سفارش دیگری ابتدا به هدف خود رسید، به طور خودکار یک سفارش متوقف شود. در این شرایط معمولا دو نوع سفارش دخیل هستند.

یک سفارش OCO یک جفت سفارش مشروط است؛ اگر یک سفارش به نتیجه برسد، سفارش مربوط به آن به طور خودکار لغو می شود. سفارشات دوگانه (معمولا یک دستور توقف و یک سفارش محدود) در اکثر پلتفرم های معاملاتی مبتنی بر ابر، ارائه می شوند. هنگامی که یک معامله به قیمت توقف یا حد رسید و سفارش اجرا شود، سفارش شریک آن به طور خودکار لغو می شود. معامله گران می توانند از دستورات OCO برای معامله اصلاحات و شکست ها استفاده کنند. اگر معامله‌گری بخواهد یک شکست بالاتر از مقاومت یا پایین‌تر از حمایت معامله کند، می‌تواند یک سفارش OCO انجام دهد که از توقف خرید و فروش برای ورود به بازار استفاده می‌کند.

به عنوان مثال، اگر سهامی در محدوده ای بین ۲۰ تا ۲۲ دلار معامله می شود، معامله گر می تواند سفارش OCO را با توقف خرید کمی بالاتر از ۲۲ دلار و توقف فروش زیر ۲۰ دلار انجام دهد. هنگامی که قیمت از سطح مقاومت یا زیر حمایت شکسته شد، معامله ای انجام می شود و دستور توقف مربوطه لغو می شود. برعکس، اگر معامله‌گری بخواهد از یک استراتژی اصلاحی استفاده کند که در حمایت خرید می‌کند و در مقاومت می‌فروشد، می‌تواند یک سفارش OCO با سفارش محدود خرید ۲۰ دلار و یک سفارش محدود فروش در ۲۲ دلار انجام دهد.

سفارش OCO همچنین به عنوان ابزار مدیریت ریسک استفاده می شود که اغلب چیزی است که نادیده گرفته می شود. برنامه ریزی از قبل و دانستن اینکه چه ابزارهای مدیریت ریسک را باید اجرا کنید، هسته اصلی مدیریت سبد معاملاتی شما است. هنگام استفاده از سفارشات OCO به عنوان ابزار مدیریت ریسک، فرصت های بی پایانی برای سرمایه گذاران وجود دارد.

سفارش او سی او در بازار ارز دیجیتال چیست؟

سفارش او سی او در بازار ارز دیجیتال

سفارش او سی او نوع خاصی از ثبت سفارش در صرافی است که به معامله گر اجازه می دهد تا دو سفارش مستقل را همزمان ثبت کند. دستور OCO مخفف عبارت "یکی دیگری را لغو می کند" است. این نوع ثبت سفارش به معامله گر این امکان را می دهد که بسته به موقعیت های معاملاتی که در نمودار قیمت می بیند، دو نوع مختلف سفارش را همزمان انجام دهد. البته تنها یکی از این دستورات قابل اجرا است و اجرای یکی از این دستورات به صورت خودکار سفارش دیگر را لغو می کند. دستور OCO ترکیبی از یک دستور محدود و یک دستور حد توقف است.

همه ما می دانیم که معاملات کریپتو این روزها به داغ ترین بازار معاملاتی نسبت به معاملات طلا، نفت یا حتی بازار سهام تبدیل شده است. شکی نیست که این یک بازار هیجان انگیز برای معامله گران در سراسر جهان است اما متاسفانه موفقیت آنطور که به نظر می رسد به راحتی اتفاق نمی افتد. قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال هر ساعت که می گذرد بالا و پایین می شود. برای موفقیت در تجارت کریپتو، به یک استراتژی و برنامه موثر برای استفاده نیاز دارید. جدا از داشتن استراتژی مناسب، شما همچنین به بهترین پلتفرم مبادلات رمزارز نیاز دارید تا اطمینان حاصل کنید که می توانید به راحتی دارایی های کریپتو را بخرید و بفروشید.

هزاران ارز دیجیتال، ابزارهای پیشرفته و استراتژی‌های معاملاتی موثر وجود دارد که وعده ثروتمند شدن شما را می‌دهد. همه ما می دانیم که نوسانات جزء اصلی بازار ارزهای دیجیتال هستند. نوسانات شدید روند صعودی و نزولی در بازار می تواند جفت ارزهای دیجیتال را به سرعت به حرکت درآورد که بیشتر مبتدیان را متعجب می کند که چگونه کارشناسان این حرکات وحشتناک را به فرصت تبدیل می کنند. بنابراین، می توان گفت تنظیم سفارشات محدود یا سایر انواع سفارشات پیشرفته راه حلی برای معامله گران برای کسب سود در ترید ارز دیجیتال است. این سفارش ها به شما امکان می دهد به موقع سود کسب کنید و به شما اجازه نمی دهد پول خود را از دست بدهید. در حین انجام چنین سفارشاتی، فقط باید قیمتی را که می‌خواهید رمزارزها را بخرید یا بفروشید، انتخاب کنید و زمانی که قیمت تعیین‌شده شما به آن نقطه رسید، سفارش شما اجرا می‌شود.

فرض کنید یک معامله گر مالک ۱۰۰۰ بیت کوین است که با قیمت ۱۰۰ دلار معامله می شود. سرمایه گذار انتظار دارد که بیت کوین در بازه ای وسیع در کوتاه مدت معامله کند و هدف خود را ۱۳۰ دلار تعیین کند. برای کاهش ریسک، آن ها نمی خواهند بیش از ۲۰ دلار در هر کوین از دست بدهند. در اینجا، معامله گر می تواند یک سفارش OCO که می تواند شامل یک سفارش توقف ضرر برای فروش ۱۰۰۰ کوین BTC به قیمت ۸۰ دلار باشد و به طور همزمان، یک سفارش محدود برای فروش ۱۰۰۰ سکه BTC به قیمت ۱۳۰ دلار باشد. هر کدام که اول اتفاق بیفتد، مورد دوم به طور خودکار لغو می شود.

کارایی سفارش او سی او چیست؟

علت استفاده از سفارش OCO

بسته به اینکه از کدام روش معاملاتی استفاده می کنید و در کدام بازار مالی فعال هستید، تعداد ساعاتی که برای نظارت بر بازار نیاز دارید ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال، افراد فعال در بازار ارز ممکن است بسته به زمان باز شدن بازارهای لندن یا نیویورک، ساعات معاملاتی متفاوتی را در نظر بگیرند. از طرفی بازار ارزهای دیجیتال بدون وقفه است و در هر زمانی قابل استفاده است.

بنابراین، سفارش هایی که به معامله گر اجازه می دهد کنترل بهتری بر نوسانات قیمت داشته باشد، در بازار ارز دیجیتال مفیدتر است. این نوع سفارش، مانند OCO، به معامله‌گر اجازه می‌دهد ساعت‌ها خارج از بازار استراحت کند یا بازارهای دیگر را به صورت موازی زیر نظر داشته باشد و معاملات را در آنجا نیز انجام دهد.

یکی از مزایای انواع سفارش برای معامله گران این است که با توجه به تنظیمات ثبت سفارش، تراکنش ها طبق شرایط تعریف شده به صورت خودکار انجام می شود. به عنوان مثال، معامله گر تحلیل بازار خود را انجام می دهد و پس از تعیین نقاط ورود و خروج، سفارش را ثبت می کند. سفارش او سی او یکی از انواع ثبت سفارش در بازارهای مالی است که به لطف آن معامله گر می تواند کنترل بهتری بر موقعیت ها در شرایط مختلف قیمت داشته باشد. در زیر به برخی از کاربردهای مهم استفاده از سفارشات OCO در معاملات می پردازیم.

چرا یک معامله گر باید از سفارش OCO استفاده کند؟

بسیاری از معامله گران از دستورات OCO برای به حداقل رساندن ریسک هنگام ورود به یک موقعیت استفاده می کنند. با این حال، رایج ترین دلیل برای سفارشات OCO این است که یک استراتژی خروج خوب است. برای مثال، اگر یک موقعیت باز روی دارایی دارید که فکر می‌کنید قیمت آن کاهش می‌یابد، می‌توانید از OCO برای سود در صورت افزایش قیمت استفاده کنید، در حالی که به همان ترتیب، می‌توانید آن را نیز بفروشید. (اگر به قیمت قبلی کاهش یابد) در واقع سطح تعیین شده هر کدام زودتر مشاهده شود، دستور اجرا می شود.

 • معامله گرانی که به دنبال محدود کردن قرار گرفتن در معرض خطرات هستند: امکان تنظیم همزمان دستورات توقف ضرر و سود، خطرات احتمالی را بدون کاهش سودآوری معامله در حداقل ممکن نگه می دارد.
 • معامله گرانی که به دنبال مدیریت احساسات خود در هنگام معامله هستند: معامله گران باتجربه می دانند که کنترل احساسات در طول معامله بسیار مهم است. این امر به ویژه در هنگام تصمیم گیری برای بهترین نقطه ورود و خروج از یک بازار بسیار پر نوسان صادق است. خوشبختانه، تکنیک سفارش OCO به معامله گران کمک می کند تا یک هدف از پیش تعریف شده را تعیین کنند و در نتیجه وقوع خطاهای مبتنی بر احساسات را کاهش می دهد.
 • معامله گرانی که به دنبال برخورداری از مزیت عملیاتی هستند: از آنجایی که OCO به معامله گران اجازه می دهد تا اجرا و لغو سفارش ها را خودکار کنند، آن ها نیازی به ردیابی تغییرات قیمت به طور مداوم یا اجرای دستی معاملات ندارند. با توجه به اینکه OCO اجرای استراتژی های بهینه سازی سود و مدیریت ریسک را امکان پذیر می کند، معامله گران وقت خالی برای تجزیه و تحلیل بازارهای دیگر یا انجام فعالیت های دیگر دارند.

چگونه از سفارش OCO استفاده کنیم؟

چگونه از سفارش OCO استفاده کنیم؟

اکنون که اصول اولیه یک دستور توقف و یک سفارش محدود را درک کردید، در زیر نحوه جفت کردن این دو نوع سفارش برای اجرای یک دستور OCO موثر آورده شده است. همانطور که قبلا ذکر شد، یک سفارش OCO به مدیریت ریسک کمک می کند. همچنین یک گزینه ایده آل برای معامله گرانی است که به دنبال تعیین بهترین نقاط ورود و خروج هستند. بسته به اهداف یک معامله گر، سه سناریو وجود دارد که می توان از سفارش OCO استفاده کرد.

مدیریت ریسک در موقعیت‌های باز

معامله گران معمولا سفارش OCO را زمانی که موقعیت باز دارند تنظیم می کنند. در چنین سناریوهایی، معامله گران با در نظر گرفتن اینکه بازار می تواند برخلاف آن ها حرکت کند، به دنبال محدود کردن ریسک هستند. همچنین، دستور OCO تضمین می کند که معامله گران فرصت های کسب سود را زمانی که بازار به نفع آن ها حرکت می کند، از دست نمی دهند. به عنوان مثال، یک معامله گر بیت کوین را به قیمت ۱۹۰۰۰ دلار خریداری می کند با این امید که قیمت ممکن است در هفته های آینده به ۲۳۰۰۰ دلار افزایش یابد. معامله‌گر با دانستن اینکه دارایی‌های کریپتو چقدر می‌تواند نوسان داشته باشد، می‌تواند یک سفارش OCO تنظیم کند که یک سفارش توقف ضرر و یک سفارش محدود فروش را جفت می‌کند. این تنظیم خطرات را کاهش می دهد و در عین حال اطمینان می دهد که امکان کسب سود کاهش نمی یابد.

معامله‌گر در مثال ما می‌تواند در صورتی که یک اصلاح قیمت بیت‌کوین را به زیر ۱۷۰۰۰ دلار برساند، یک دستور توقف ضرر تعیین کند. این نوع سفارش را می توان با یک سفارش محدود فروش جفت کرد که وقتی قیمت بیت کوین به مرز ۲۳۰۰۰ دلار رسید (یا بالاتر رفت) سود می برد. با این کار، معامله گر با موفقیت از یک سفارش OCO برای افزایش بازده و در عین حال کاهش ریسک استفاده کرده است.

برای کسب اطلاعات در زمینه آموزش ارز دیجیتال، بر روی لینک کلیک کنید.

هدف گذاری برفک های قیمت

سفارشات OCO همچنین زمانی موثر هستند که به نظر می رسد قیمت یک دارایی در یک محدوده تعریف شده معامله می شود و برای شکست آماده است. این سناریو پس از یک دوره طولانی ادغام که در آن قیمت یک دارایی تمایل دارد به بالاتر از سطح مقاومت افزایش یابد یا به زیر سطح حمایت سقوط کند، ایده آل است. سفارش OCO مناسب برای این شرایط بازار، یک دستور توقف ضرر فروش زیر سطح حمایت و یک دستور توقف ورود بالاتر از مقاومت را جفت می کند. به عنوان مثال، اگر قیمت بیت کوین بین ۱۸,۵۰۰ تا ۲۰,۰۰۰ دلار در نوسان باشد، یک معامله گر می تواند دستور OCO را برای اجرای یک سفارش محدود فروش زمانی که قیمت بیت کوین به بیش از ۲۰,۰۰۰ دلار برسد، آغاز کند. اگر برعکس باشد (یعنی قیمت BTC کمتر از حد حمایت باشد)، سفارش OCO یک دستور توقف فروش را اجرا می‌کند؛ ترجیحا برای به حداقل رساندن ضرر.

تصمیم به خرید بین دو ارز دیجیتال

شناخت سفارش OCO

سفارش OCO همچنین هنگام تصمیم گیری برای سرمایه گذاری وجوه محدود خود موثر است؛ به خصوص زمانی که بین دو انتخاب گیر افتاده اید. توجه داشته باشید که سفارش OCO یک استراتژی توزیع دارایی نیست. از این رو، شما فقط می توانید سرمایه خود را در یکی از دو دارایی مورد بررسی سرمایه گذاری کنید. همچنین، سفارش OCO به معامله گران کمک می کند تا تصمیم سرمایه گذاری خود را بر اساس شرایط قیمت گذاری مطلوب قرار دهند. به عبارت دیگر، می‌توانید سفارش OCO خود را تنظیم کنید تا زمانی که هر یک از دارایی‌های ترجیحی شما به هدف قیمت دلخواه شما برسد، یک سفارش خرید را آغاز می‌کند.

بیایید مثالی را بررسی کنیم که در آن یک معامله گر علاقه مند به خرید بیت کوین و اتریوم است اما سرمایه کافی برای سرمایه گذاری همزمان روی این دو دارایی را ندارد. در این سناریو، معامله گر می‌تواند دو سفارش خرید مختلف را در یک OCO قرار دهد که با قیمت‌های خاصی آغاز می‌شود. معامله گر که جو نام دارد، می تواند یک سفارش ورود برای بیت کوین ۲۰,۰۰۰ دلار و دیگری برای اتریوم ۱۰۰۰ دلار تعیین کند. این قیمت ها نشان دهنده میزانی است که جو قصد خرید این دارایی ها را دارد. از آنجایی که این یک استراتژی سفارش OCO است، تنها یکی از این دستورات اجرا می شود. اگر بیت کوین اولین موردی باشد که شرط قیمت را برآورده می کند، دستور ورود بیت کوین اجرا می شود در حالی که ورود اتریوم لغو می شود. زمانی که قیمت اتریوم قبل از رسیدن ارزش بیت کوین به مرز ۲۰,۰۰۰ دلار، به ۱۰۰۰ دلار کاهش می یابد، عکس این امر رخ می دهد.

منظور از سفارش او سی او در زمان بریک اوت چیست؟

زمان دیگری که یک معامله گر از سفارش او سی او استفاده می کند زمانی است که قیمت در محدوده خاصی در نوسان است و معامله گر می خواهد از روند بعدی بازار سود ببرد. با این حال، معامله‌گر از عملکرد قیمت آتی بازار مطمئن نیست و نمی‌داند که آیا این شکست محدوده قیمت از بالا یا پایین خواهد بود. بنابراین، سفارش فروش را در زیر ناحیه حمایت و سفارش خرید را بالای ناحیه مقاومت قرار می دهد.

اصول سفارش OCO

معامله گران می توانند از دستورات OCO برای معامله اصلاحات و شکست ها استفاده کنند. اگر معامله‌گری بخواهد یک شکست بالاتر از مقاومت یا پایین‌تر از حمایت معامله کند، می‌تواند یک سفارش OCO که از توقف خرید و فروش برای ورود به بازار استفاده می‌کند، انجام دهد.

به عنوان مثال، اگر سهامی در محدوده ای بین 20 تا 22 دلار معامله می شود، معامله گر می تواند سفارش OCO را با توقف خرید کمی بالاتر از 22 دلار و توقف فروش زیر 20 دلار انجام دهد. زمانی که قیمت از سطح مقاومت یا زیر سطح حمایت شکسته شود، معامله ای انجام می شود و دستور توقف مربوطه لغو می شود. برعکس، اگر معامله‌گری بخواهد از یک استراتژی اصلاحی استفاده کند که در حمایت خرید می‌کند و در مقاومت می‌فروشد، می‌تواند یک سفارش OCO با سفارش محدود خرید 20 دلار و یک سفارش محدود فروش در 22 دلار انجام دهد. اگر از دستورات OCO برای ورود به بازار استفاده می شود، معامله گر باید به صورت دستی دستور توقف ضرر را هنگام انجام معامله انجام دهد. زمان لازم برای دستورات OCO باید یکسان باشد، به این معنی که بازه زمانی مشخص شده برای اجرای هر دو دستور توقف و محدودیت باید یکسان باشد.

برای آشنایی با خالق بلاک چین بر روی لینک کلیک کنید.

برداشت سود در مقابل توقف ضرر

برداشت سود در مقابل توقف ضرر

 اگر دارایی مورد معامله شما در بازار نزولی نباشد، بسیاری از معامله گران از سفارشات OCO برای همین منظور استفاده می کنند. این به این دلیل است که شما می توانید دو نتیجه متفاوت را از قبل تعیین کنید. اگر ارزش دارایی افزایش یابد، می توان از سود بهره مند شد. این به عنوان دستور "انتخاب سود" شناخته می شود. در عین حال، در صورت کاهش سطح قیمت، می توان از سفارش برای کاهش ریسک استفاده کرد. این بیشتر به عنوان دستور توقف ضرر شناخته می شود.

برای کسب اطلاعات در زمینه دوره دکس تریدینگ، بر روی لینک کلیک کنید.

سناریوی دیگری که در آن یک معامله گر ممکن است از سفارش OCO استفاده کند این است که اگر یک دارایی در آینده به سطح قیمتی از پیش تعیین شده رسید، خرید کند و اگر همان دارایی در آینده به سطح قیمت از پیش تعیین شده برسد، بفروشد. هر یک از دو نتیجه بالقوه را می توان با یک کلیک با یک سفارش OCO تنظیم کرد. این استراتژی اغلب در سهام‌های بی‌ثبات‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد که سطوح قیمت‌ها تمایل به نوسانات شدیدتری دارند.

چگونه یک سفارش OCO را اجرا کنیم؟

با درک موارد استفاده از دستورات OCO، زمان آن فرا رسیده است که نحوه اجرای آن را بیاموزیم. توجه داشته باشید که هیچ رویه استانداردی برای اجرای OCO وجود ندارد، زیرا این فرآیند به پلتفرم مبادله ای که استفاده می کنید بستگی دارد. برخی از صرافی‌ ها یک رابط کاربری یکپارچه ارائه می‌کنند که راه‌های قابل فهمی را برای راه‌اندازی OCO ارائه می‌دهد. چنین پلتفرم هایی به کاربران این امکان را می دهند که تعداد انواع سفارشی را که می خواهند به طور همزمان اجرا کنند، انتخاب کنند. برعکس، سایر صرافی‌ها کاربران را مجبور می‌کنند تا سفارش‌ها را به صورت دستی جفت کنند. صرافی هایی که در این دسته قرار می گیرند ممکن است از معامله گران بخواهند که به طور مستقل سفارش ها را ایجاد کنند و آن ها را با هم ترکیب کنند تا یک OCO ایجاد کنند. با در نظر گرفتن این موضوع، برای معامله گران ضروری است که یک پلتفرم مبادله ای را انتخاب کنند که به کاربران با سطح فعلی تجربه معاملاتی آن ها پاسخ دهد.

مزایا و معایب سفارش OCO

مزایا و معایب سفارش OCO

سفارش‌ OCO می‌تواند برای مدیریت ریسک و اجرای استراتژی‌های معاملاتی مفید باشد اما آنها همچنین دارای اشکالاتی هستند. در اینجا برخی از مزایا و معایب سفارشات OCO آورده شده است:

مزیت ها

 • مدیریت ریسک: سفارشات OCO می تواند به معامله گران کمک کند تا ریسک خود را با تنظیم سطوح توقف ضرر و سود به طور همزمان مدیریت کنند.
 • اجرای خودکار: سفارشات OCO به صورت خودکار در صورت رعایت شرایط خاص اجرا می شوند که می تواند در وقت معامله گران صرفه جویی کند و خطر خطای انسانی را کاهش دهد.
 • انعطاف‌پذیری: سفارش‌ OCO را می‌توان برای مطابقت با نیازهای خاص معامله‌گر، مانند تعیین سطوح مختلف توقف ضرر و سود برای معاملات مختلف، سفارشی کرد.
 • کاهش تصمیم گیری احساسی: از آن جایی که سفارشات OCO به صورت خودکار اجرا می شوند، می توانند به معامله گران کمک کنند تا از تصمیم گیری های بر اساس احساسات بر اساس نوسانات بازار اجتناب کنند.

معایب

 • پر کردن جزئی: سفارشات OCO ممکن است منجر به پر کردن جزئی شود، به این معنی که فقط بخشی از سفارش اجرا می شود در حالی که قسمت دیگر لغو می شود. این می تواند در صورتی اتفاق بیفتد که شرایط بازار به سرعت تغییر کند و اجرای یکباره کل سفارش را دشوار کند.
 • پیچیدگی: سفارشات OCO می تواند پیچیده تر از سفارشات سنتی باشد، که ممکن است برای استفاده موثر به دانش و تخصص بیشتری نیاز داشته باشد.
 • کنترل محدود: سفارشات OCO به معامله گران کنترل کمتری بر معاملات خود نسبت به اجرای دستی معاملات در زمان واقعی می دهد که ممکن است برای همه معامله گران مناسب نباشد.

برای شناخت شرکت‌های فعال در متاورس روی لینک کلیک کنید.

سفارش او سی او چگونه کار می کند؟

مدیریت ریسک در پوزیشن های باز

همانطور که در مقدمه این مقاله اشاره شد، انواع مختلف سفارش ها هر کدام ابزاری هستند که در شرایط خاص می توان از آنها استفاده کرد. بنابراین هر سفارش می تواند فرصتی را برای معامله گر ایجاد کند تا سفارش خرید یا فروش را ثبت کند. برخی از این سفارش ها را می توان برای انجام معاملات با توجه به شرایط تعیین شده سفارشی کرد.

سفارش او سی او که ترکیبی از دو سفارش “Limit” و “Stop Limit” است، گزینه‌های بیشتری را برای تنظیمات دقیق‌تر در فرآیند ثبت سفارش به ما می‌دهد. این به ما امکان می دهد تا برای موقعیت های بعدی که ممکن است برای قیمت در بازار ایجاد شود آمادگی داشته باشیم.

سخن آخر

سفارشات OCO ابزاری است که می تواند به معامله گران کمک کند تا سودآوری خود را بهینه کنند. این امر به ویژه در مورد معامله گرانی که به دنبال تجارت با کلاس های دارایی بسیار نوسان مانند ارزهای دیجیتال هستند، صادق است. این استراتژی به نفع یک رویکرد خودکار برای مدیریت ریسک و بهینه سازی سودآوری است. مزیت اصلی استفاده از سفارشات OCO از امکان جفت شدن سفارش های مخالف ناشی می شود، به طوری که در صورت حرکت بازار بر خلاف معامله، شانس کمی برای زیان سنگین وجود دارد. علاوه بر این، سفارش OCO تمایل دارد معاملات را آسان‌تر کند زیرا به معامله‌گران اجازه می‌دهد به استراتژی‌های معاملاتی از پیش طراحی شده پایبند باشند.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

2 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com