حمایت حقوقی از سهم به چه معنا است؟

حمایت حقوقی از سهم به چه معنا است؟

حقوقی‌ها اشخاصی هستند که سهام‌های مختلفی را به تعداد بالا خریداری می‌کنند. آنها می‌توانند سبدگردان، شرکت و افراد سرمایه دار باشند. هدف آنها کسب سود بیشتر از بازار سرمایه است. آنها به مرور ممکن است سهام خرد باقی مانده را هم خریداری کنند. بنابراین، به راحتی می‌توانند سهام را تحت کنترل خود در آورند و از آن حمایت کنند.

شما ممکن است در پی دریافت سیگنال برای خرید و فروش سهام باشید. برای این کار راه‌هایی وجود دارد. یکی از این راه‌ها، بررسی رفتار حقوقی‌ها به خصوص در خرید سهام می‌باشد. پیش از هر چیز بهتر است در رابطه با انواع حمایت از سهام، کمی توضیح دهیم و سپس بیان کنیم که چرا یک حقوقی برای حمایت از سهم دست به فعالیت می‌زند. در حقیقت، حقوقی‌ها با خرید و یا فروش سهام در شرایط مختلف و زمان‌های متفاوت، به حمایت از آن می‌پردازند.

خرید حقوقی و حمایت از سهام

در خرید سهام توسط افراد حقوقی، حالت‌های مختلفی وجود دارد که به منظور حمایت از سهم انجام می‌گیرد. 

گاهی حقوقی برای حمایت از سهام، در کف کانال تکنیکالی، اقدام به خرید می‌کند. او می‌خواهد با این کار از کاهش قیمت سهم جلوگیری کند. این سیگنال خوبی به شما می‌دهد و شرایط سهام پس از آن بهتر خواهد شد. این خرید، در کف صورت می‌گیرد، کم است، رنج مثبت ندارد و مقطعی است. مفهوم آن هم این است که سهام قصد شکست حمایت را کرده است و حقوقی دارد به صورت مقطعی آن را حمایت می‌کند.

پس از این که حقوقی کم کم و در صف سهام را خریداری می‌کند و رنج مثبت نمی‌کشد، مفهوم حمایت و کف سازی در آن ناحیه را دارد. این کف زمانی اعتبار خواهد داشت که در روزهای بعدی، جو کلی بازار نیز، مثبت باشد.

خرید حقوقی و حمایت از سهام

حمایت حقوقی از سهام در حالتی که به طور عمده و حجم بالا سهام را خریداری می‌کند.

گاهی حقوقی برای حمایت از سهام، شروع به خرید با حجم بسیار بالا می‌کند و رنج مثبت می‌زند. این کار او سبب می‌شود تا تقاضا زیاد شود و حتی صف تشکیل شود. این حمایت پایدار خواهد بود. پس پیشنهاد می‌کنیم تا زمانی که این حمایت باقی می‌ماند، سهام را نگه‌داری نمایید و آن را به فروش نرسانید. البته، با توجه به شرایط مختلف، ممکن است حقوقی از این کار هدف‌های متفاوتی داشته باشد.

حمایت حقوقی از سهام در حالتی که بدون ایجاد صف خرید، سهامی را خریداری می‌کند.

گاهی حقوقی بدون توجه به جو کلی بازار و تکنیکال، اقدام به خرید سهام می‌کند، در حالی که رنج مثبت نمی‌کشد و صف خرید هم تشکیل نمی‌شود. او برای حمایت از سهم خرید را انجام می‌دهد. گاهی هم برای حمایت خرید رادر روزهای منفی سهم انجام می‌دهند و در روزهای مثبت اقدام به فروش می‌کنند. این هم به نوعی حمایت از سهم به حساب می‌آید.

حمایت حقوقی از سهام در حالتی که از کدهای خاص خرید می‌کند.

گاهی حقوقی برای حمایت از سهام، در مقاومت‌های سهم، از کدهای خاص خرید می‌کند. سهامداران حقیقی با کنترل روند سهم در زمان رشدش، دست به کار می‌شوند. گاهی ممکن است حقوقی درسقف قیمتی خریدهای سنگینی انجام دهد در حالی که نسبت‌های خرید و فروش هم قوی نیست. این سیگنال به شما نشان می‌دهد که باید صبور باشید زیرا ممکن است نشانگر ضعف تابلو بوده و به منظور خالی کردن سهام باشد. در صورتی که سهام روند حرکتی مثبت به منفی داشت و آخرین معامله سهام نیز، منفی بود، کم کم اقدام به انجام استراتژی فروش پله‌ای نمایید.

نتیجه گیری

در این مقاله ضمن بیان حالت‌های مختلفی در ارتباط با حمایت حقوقی از سهم، نکاتی برای راهنمایی عملکرد شما و سیگنال‌های خاصی که تحت تاثیر حمایت‌ها صورت می‌گیرد، داده شد. بنابراین، یاد گرفتیم که حمایت حقوقی از سهم به چه چه معنایی است، چه پیامدهایی در پیش رو دارد و در هر حمایت چه کاری بهتر است، انجام دهیم. مقالاتی درباره حمایت و مقاومت در سایت آمده است. در صورتی که علاقه مندید می‌توانید آنها را نیز، مطالعه نمایید.

مقالات پیشنهادی

چرا سهام زیان ده را نفروشیم؟

قیمت سهام بعد از تقسیم سود نقدی چه تغییری می کند؟

دلیل مخالفت سهامداران با مرحله پیش گشایش

روش تحلیل سبد سهام متنوع و کم ریسک

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram