1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. شخصیت های ارز دیجیتال
  4. بزرگترین مخالفان ارزهای دیجیتال

بزرگترین مخالفان ارزهای دیجیتال

بزرگترین مخالفان ارزهای دیجیتال
لوگو علیرضا محرابی
بزرگترین مخالفان ارزهای دیجیتال
شخصیت های ارز دیجیتال

سرمایه گذاری در بازارهای مالی می تواند سرمایه اندوخته شما را به طور بسیار زیادی افزایش دهد، کریپتوکارنسی، بازار مالی پر از سود اما نوپاست، بزرگترین مخالفان ارزهای دیجیتال شاید شما را به شک در مورد این بازار بیندازد چرا که بازار کریپتوکارنسی بعد از سال 2013 توانست، توجه کاربران زیادی را به سمت خود جذب کند. در آن تاریخ پادشاه ارزهای دیجیتال یعنی بیت کوین هر واحد از خود را در جایگاه 1000 دلار دید؛ با مطالعه این مقاله دلیل افراد مشهوری که با این حوزه مخالف هستند را درک خواهید کرد.

معرفی بزرگترین مخالفان ارزهای دیجیتال

آشنایی با ارز دیجیتال

ارز دیجیتال چیست؟ شاید این سوال خیلی کلی به نظر بیاید اما این یک نوع اصطلاح است، ارزهای دیجیتال در اصل نوعی پول دیجیتال است که هدف آن استفاده در اینترنت است. اولین ارز دیجیتال توسط ساتوشی ناکاموتو در سال 2008 طراحی و ساخته شد؛ رمز ارزها در بستری امن به نام بلاکچین فعالیت می کنند که از وجود شخص ثالث در معامله جلوگیری می کند.

ویژگی های ارزهای دیجیتال
قابلیت انتقال
حریم خصوصی
امنیت
در دسترس بودن
شفافیت
برگشت ناپذیر

بزرگترین مخالفان ارزهای دیجیتال چه کسانی هستند؟

بیل گیتس
جوزف استیگلیتز
پیتر شیف
دولت آمریکا و بانک مرکزی اروپا
وارن بافت
دونالد ترامپ

بازار ارزهای دیجیتال (کریپتوکارنسی - cryptocurrency) با وجود سودهای بسیار بزرگ خود همچنان مخالفان بزرگی دارد. بزرگ ترین مخالفان این حوزه دولت آمریکا و دولت های اروپایی به شمار می آید چرا که برای حفظ انحصار جایگاه ارز کشورهای خود در مراودات بین المللی، با گسترش ارزهای دیجیتال مخالفت می کنند. به عبارت دیگر، ارزهای دیجیتال بیشتر برای کشورهایی که از ارزهای قوی برخوردار نیستند، جذابیت و کارایی بیشتری دارد؛ به همین دلیل کشور آسیایی مانند کشور چین به علت اینکه توان رقابتی (یوان، ارز ملی این کشور) را با ارزهای یورو و دلار ندارد، استفاده از ارزهای دیجیتال می تواند گزینه بسیار خوبی برای چین باشد.

بیل گیتس یکی از بزرگترین مخالفان ارزهای دیجیتال

بیل گیتس مخالف ارزهای دیجیتال

یکی از تاثیرگذارترین کارآفرینان و مدیران دنیای فناوری، بیل گیتس است، بيل گيتس در مدرسهٔ لیک ساید شروع به تحصیل کرد. سپس به علاقه خود به نرم‌افزار پی برد و برنامه‌ نویسی را در سن ۱۳ سالگی شروع کرد. در همین حین بود که هستهٔ اولیهٔ مایکروسافت تشکیل شد. در بهار سال ۱۹۶۸ میلادی مدرسه تصمیم گرفت که دانش آموزان را با پدیده‌ ای جدید که به تازگی در دنیا شکل گرفته‌ بود یعنی کامپیوتر آشنا کند، بیل گیتس با انگیزه ای که داشت توانست به ثروتمندترین فرد دنیا تبدیل شود.

طبق گزارش بیت کوین نیوز، بیل گیتس تاسیس کننده مایکروسافت دیگر در پی سود گرفتن از ارز دیجیتال بیت کوین نیست، این به معنی آن است که موضع بیل گیتس خنثی است و سرمایه گذاری روی این کوین ندارد. دلیل این مرد بزرگ این است که جهان بدون رمز ارزهای دیجیتال وضعیت بهتری خواهد داشت چرا که ارزهای دیجیتال فعالیت های مجرمانه را امکان پذیر می کنند.

بیل گیتس عنوان کرده است که اولین کوین بازار ارزهای دیجیتال یعنی بیت کوین، تنها بر اساس دیدگاه های دیگران بالا و پایین می شود و من راهی برای پیش بینی چگونگی پیشرفت آن ندارم. همچنین وی در ادامه افزود، انتقال پول به شکل دیجیتالی و کاهش هزینه های معامله، کاریست که بنیاد بیل گیست در کشورهای درحال توسعه انجام می دهد.

بیل گیتس در سال 2018 میلادی در مورد بیت کوین سخنرانی کرد و عنوان کرد که این کوین بازار مالی بی ارزش است؛ به عنوان یک کلاس دارایی، شما چیزی تولید نمی کنید و بنابراین نباید انتظار داشته باشید که بالاتر برود. این یک نوع سرمایه گذاری خالص نظریه احمقانه بزرگتر است. بیت کوین در آن روز در حدود 9،300 دلار معامله شده بود.

 جوزف استیگلیتز یکی از بزرگترین مخالفان ارزهای دیجیتال

 جوزف استیگلیتز مخالف ارزهای دیجیتال

جوزف استیگلیتز هم جزء بزرگترین مخالفان ارزهای دیجیتال است، آقای استیگلیتز اقتصاددان مشهور و برنده جایزه نوبل نیز طرفدار ارز دیجیتال بیت کوین نیست. او در یکی از مصاحبه های خود اعلام کرد، بیت کوین تلاش می کند، مشکلی را حل کند که هیچ وقت وجود نداشته است، ما یک واسط معاملات خوب به نام دلار داریم. ما می‌توانیم با آن معامله کنیم. چرا مردم بیت کوین می‌خواهند؟ برای حریم خصوصی خودشان می ‌خواهند.

جانت یلن، وزیر خزانه داری نیز از مخالفان سرسخت ارزهای دیجیتال است. جانت یلن از استقبال و استفاده از حوزه ارزهای دیجیتال را یک مشکل اساسی برای رشد جامعه و دولت ها می داند.

پیتر شیف یکی از بزرگترین مخالفان ارزهای دیجیتال

پیتر شیف مخالف ارزهای دیجیتال

پیتر شیف مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و مشاوره مالی Euro Pacific Capital همواره یکی از منتقدان سرسخت حوزه ارزهای دیجیتال بود، این انتقاد تا زمانی ادامه داشت که در رسانه شخصی خود توضیح داد که از پادشاه ارزهای دیجیتال یعنی بیت کوین متنفر نیست. او دلیل این پیام را اینگونه توضیح داد که، "هیچ چیزی برای تنفر وجود ندارد" اما پیتر شیف همچنان بر این موضوع که بیت کوین نمی تواند به عنوان پول عمل کند پافشاری کرد.

در بخشی از توییتر آقای شیف آمده است:

بیت کوین نه تنها الگوی گاوی [الگوی صعودی] خود را از دست داده و در مسیر کاهش ارزش تا مرز ۶ هزار دلار قرار گرفته، بلکه در روزهای پایانی هفته الگوی سر و شانه نیز شکل گرفته و هم اکنون تایید شده است. اگر این الگو به اتمام برسد، سقوط ارزش بسیار بزرگی را تجربه خواهیم کرد، شاید یک سقوط ارزش تا مرز یک هزار دلار!

پیتر شیف در بیانیه های دیگر خود عنوان کرد که، "من خیلی زود به وجود این کوین محبوب (بیت کوین) پی بردم و آن را نادیده گرفتم چرا که دید من به بیت کوین این بود که مانع از معرفی یک ارز دیجیتال دیگر توسط اشخاص دیگر خواهد شد". در واقع دید و نظریه آقای شیف به طور کامل اشتباه بود زیرا در حال حاضر هزارن ارز دیجیتال در دنیای کریپتوکارنسی وجود دارد.

 پیتر شیف پس از این به مقایسه‌ وضعیت و احساسات فعلی بازار ارز دیجیتال بیت کوین و بازار مسکن سال ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ و همچنین سهام های شرکت های مختلف پرداخت. وی در رابطه با این موضوع اظهار داشت که:

«مردم در رابطه با زمانی که در یک حباب گیر افتاده‌اند و اینکه این حباب چگونه بر رفتار و نحوه‌ی تفکر آن‌ها تاثیر می‌گذارد یک نگرش خاص دارند. من تمام این خصوصیات را می‌بینم و شاید وقتی صحبت از افرادی است که با بیت کوین سروکار دارند، این نگرش قوی‌تر می‌شود اما من فکر می‌کنم که این [بیت کوین] فقط یک حباب بزرگ دیگر باشد که یک روز می‌ترکد.»

دولت آمریکا و بانک مرکزی اتحادیه اروپا

بزرگترین مخالفان ارزهای دیجیتال - america-europe

رمز ارزهای دیجیتال احتمال دارد تاثیرهای بزرگی بر نقش فعلی بانک های مرکزی بگذارند، درحال حاضر بانک های مرکزی انحصار انتشار پول و ارز را در اختیار دارند و از سیاست پولی برای اعمال نفوذ اقتصادی، پرداخت اعتبار بانکی و تنظیم تورم، رشد اقتصادی و بیکاری استفاده می شود؛ این کنترل ها زمانی به اتمام می رسد که نهادهای غیردولتی ارزهای خاص خود را منتشر کنند، لذا بانک مرکزی می خواهد ارز دیجیتال خود را به نام CBDC منتشر کند.

دلیل مخالف دولت آمریکا با بازار ارزهای دیجیتال نیز به این علت است که ارز دلار، به عنوان تبادلات تجاری استفاده می شود، در صورت تائید این رمز ارزها تبادلات تجاری می تواند به روش دیگری مبادله شود.

وارن بافت یکی از بزرگترین مخالفان ارزهای دیجیتال

وارن بافت از بزرگترین مخالفان ارزهای دیجیتال

تریدرها و سرمایه گذاران بازار مالی ارزهای دیجیتال به احتمال زیاد وارن بافت را می شناسند، وارن بافت بیشتر از استراتژی معاملاتی هولد یا هودل استفاده می کند. هودل در لغت به معنی نگه داشتن است لذا این لغت در بازارهای مالی به معنای نگه داشتن کوین و توکن و یا سهام های شرکت هاست. این ذخیره از دارایی تا زمانی ادامه پیدا می کند که سرمایه شما به شکل قابله توجهی سود کند؛ وارن بافت می گوید: اگر نمی توانید یک سهام را برای 10 سال نگه دارید، فکر نگهداری آن را برای 10 دقیقه هم نکنید.

بافت از مخالفان بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال است، وی بارها تذکر داده است که از ورود به دنیای کریپتوکارنسی خودداری کنید چرا که آقای وارن بافت معتقد است بیت کوین و اتریوم و ریپل و... بی ارزش هستند و نباید بر روی آنها سرمایه گذاری کرد.

قبل از سال ۲۰۱۸ بود که بافت بیت کوین را مرگ موش خطاب کرد. او از منتقدان سرسخت بیت کوین است و این ارز دیجیتال را سراب نامیده است. او معتقد است که بیت کوین حبابی مانند حباب گل‌های لاله است که در گذشته اتفاق افتاده است. او معتقد است که بزرگترین ارز دیجیتال جهان را تنها می‌توان به افراد دیگر فروخت و این ارز کاربرد دیگری ندارد.

همچنین وارن بافت در مورد آینده ارزهای دیجیتال پیش بینی کرده است که عاقبت بدی دارد. بافت معتقد است بیت کوین برای انتقال غیرقانونی پول ایجاد شده است و او به طعنه ابراز کرده که این ارز دیجیتال نیاز به چمدان را در آینده کم خواهد کرد؛ منظور این مرد بزرگ دنیای سرمایه گذاری این است که، این رمز ارز دیگر لزوم استفاده از چمدان را برای سارقین حذف کرده است چرا که این ارزی دیجیتال بوده و حضور فیزیکی ندارد.

دونالد ترامپ یکی از بزرگترین مخالفان ارزهای دیجیتال

دونالد ترامپ یکی از بزرگترین مخالفان ارزهای دیجیتال

دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق ایالت متحده امریکا نیز یکی از مخالفان این حوزه است. او گفته است که ارزهای دیجیتال ممکن است یک دروغ بزرگ برای مردم باشد، چرا که مطمئنا مردم این رمز ارزها را درست و زیاد نمی شناسند. دونالد ترامپ که یک تاجر بزرگ است عقیده دارد دلار آمریکا باید در اولویت باشد و می توان از فناوری بلاکچین برای حفظ حاکمیت دلار استفاده کرد.

با وجود اینکه ترامپ و بسیاری از افراد مشهور، رمزارزها را دروغ و جعلی می‌دانند اما قیمت بیت‌کوین از اظهار نظرات آن‌ها تاثیر منفی گرفت؛ برخلاف ترامپ، جو بایدن موضع واقع بینانه‌تری در رابطه با رمزارزها دارد و چند باری به کنگره در رابطه با رمزارز سیگنال داده است.
ترامپ رمزارزها را فاجعه‌ای در انتظار وقوع دانست و عقیده دارد این بازار، سلطه آمریکا را در بازارها و اقتصاد جهانی از بین می‌برد.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

2 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
1 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(مریم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_17
داخلی 101
پشتیبان فروش(الهام فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبان فروش(سعید کاویانی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_43
داخلی 116
پشتیبان فروش(فرشاد یحیی زاده)
موبایل 09303960494
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
پشتیبان فروش(شهرزاد جعفری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
پشتیبان فروش(پیام گل محمدی)
موبایل 09304890560
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_32
داخلی 113
پشتیبان فروش(حسین عبدی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(محمد راسخ)
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_20
داخلی 117
پشتیبانی سایت(مرضیه منصوری)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
سبد گردانی(علی زارع)
موبایل 09035948033
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_31
داخلی 204
سبد گردانی(احمد یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com