1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. مقایسه ارزهای دیجیتال
  4. مقایسه تتر با USD COIN، کدام یک بهتر است؟

مقایسه تتر با USD COIN، کدام یک بهتر است؟

مقایسه تتر با USD COIN، کدام یک بهتر است؟
لوگو علیرضا محرابی
مقایسه تتر با USD COIN، کدام یک بهتر است؟
مقایسه ارزهای دیجیتال

استیبل کوین ها با ارائه ثبات از طریق پشتوانه پول فیات، به علاوه توانایی انتقال سریع وجوه در شبکه های بلاک چین، تجربه دنیای سنتی و رمزارز را به سرمایه گذاران می دهند. تتر و USD COIN، هر دو جزو استیبل کوین های موجود در بازار ارز دیجیتال هستند. منظور از استیبل کوین، کوین هایی با ارزش ثابت هر دارایی بوده که ارزش آن همیشه ثابت است و درگیر نوسان های قیمتی نمی شود. هر دو استیبل کوین به صورت 1:1 توسط ارزهای ذخیره مربوطه خود پشتیبانی می شوند که به آنها ثبات ارزش می دهد. برای آشنایی با این دو استیبل کوین، می خواهیم در این مقاله به مقایسه تتر با USD COIN بپردازیم. 

استیبل کوین چیست؟

استیبل کوین چیست؟

استیبل کوین‌ها دارایی‌های ارز دیجیتالی هستند که ارزش آن‌ها با ارزش یک دارایی پایدار مانند پول فیات یا طلا مرتبط است. استیبل کوین های با پشتوانه فیات اغلب با نسبت 1به1 به ارزش دلار ایالات متحده متصل می شوند.

همانطور که گفته شد، استیبل کوین‌ها راحتی تراکنش‌های سریع، ارزان و ایمن را از طریق بلاک چین بدون نیاز به مقابله با محدودیت‌های سیستم‌های مالی سنتی در اختیار کاربران قرار می‌دهند. همانطور که از نام آنها پیداست، استیبل کوین ها نسبت به سایر دارایی های رمزنگاری مانند بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) ثبات و نوسانات بسیار کمتری دارند.

مزایای استیبل کوین چیست؟

در این قسمت می خواهیم برای مقایسه تتر با USD COIN، به بررسی مزایای استیبل کوین بپردازیم. مزایای استیبل کوین ها عبارتند از:

پشتیبانی فیات: فناوری بلاک چین تراکنش ها را ایمن می کند و این واقعیت که آنها توسط ارز فیات پشتیبانی می شوند سطح ایمنی بیشتری را برای سرمایه گذاران می افزاید.

در دسترس بودن: در حالی که بانک‌های معمولی در تعطیلات آخر هفته یا تعطیلات تعطیل هستند، همچنان می‌توانید از صرافی‌های ارز دیجیتال برای دریافت ارز مورد نیاز خود استفاده کنید. این صرافی ها 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته در دسترس هستند و در سراسر جهان قابل یافتن هستند

استفاده بین المللی: استیبل کوین ها راهی برای ارسال و دریافت سریع و آسان پرداخت های برون مرزی ارائه می دهند.

ثبات: استیبل کوین ها ارزهای رمزپایه ای هستند که ارزش آنها مانند سایر دارایی های دیجیتال در نوسان نیست، به این معنی که قیمت به طور کلی با ارزهای فیات سنتی سازگار خواهد بود.

تراکنش های سریع: سپرده ها به ارزهای معمولی ممکن است مدت زیادی طول بکشد تا در حساب بانکی شما نشان داده شود. با این حال، تراکنش های استیبل کوین به طور قابل توجهی سریعتر و معمولاً فوری هستند

کارمزدهای کم تراکنش: با یک تراکنش معمولی، شما در پرداخت کارمزدهای غیرعادی بالا گیر کرده اید، به خصوص اگر این یک انتقال وجه بین المللی باشد. از سوی دیگر، استیبل کوین‌ها فرصتی را برای تراکنش‌های کم‌هزینه فراهم می‌کنند، حتی برخی از آن‌ها معاملات، نقل و انتقالات و تبدیل‌ها را با کارمزد صفر ارائه می‌کنند (مانند Crypto.com و Binance).

شفافیت: بسیاری از استیبل کوین ها شفاف هستند، بنابراین کاربران می توانند ببینند که دارایی های کافی در ذخایر برای بازخرید آنها وجود دارد.

اهمیت استیبل کوین در بازار ارز دیجیتال چیست؟

اهمیت استیبل کوین در بازار ارز دیجیتال

یکی از سیاست هایی که در یک دولت وجود دارد، تغییر ارزش پول همراه با تغییر سیاست های کشور است. به عنوان مثال با تصمیمی که بانک مرکزی تایلند در مورد نرخ بهره داشت، بر میزان قدرت ارز ملی تایلند نیز اثرگذار بود. اولین تاثیر نوسان ارزهای ملی یک کشور، بر روی کسب و کارهای بین المللی خواهد بود. به همین دلیل است که بسیاری از سرمایه گذاران برای در امان بودن از نوسانات ناشی از تغییرات ارزهای بین المللی، بر روی ارزهای خارجی سرمایه گذاری می کنند که ارزش بالاتری دارد اما این نوع سرمایه گذاری نیز با چالش هایی همچون ممنوعیت، تحریم و موانع بانکی همراه است. در این شرایط بسیاری از افراد تمایل دارند بر روی ارزهای دیجیتال با دارایی ثابت سرمایه گذاری کنند. با سرمایه گذاری بر روی این ارزهای دیجیتال، نوسانات کمتری بر روی معاملات وجود دارد که در تمام نقاط جغرافیایی قابل دسترس هستند. 

تتر یا (USDT) چیست؟

تتر یا (USDT) چیست؟

برای مقایسه تتر با USD COIN، در ابتدا به تعریف تتر یا (USDT) می پردازیم. تتر نوعی ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک چین با ارزش یک دلار ایالات متحده است. USDT اولین بار توسط Tether Limited مستقر در هنگ کنگ در سال 2014 به منظور پر کردن شکاف بین کریپتو و فیات منتشر شد. برای اولین بار، تتر به کاربران امکان دسترسی به دلار آمریکا مبتنی بر بلاک چین را داد که بسیاری از مزایای فنی بیت کوین، اتریوم و سایر دارایی های رمزنگاری را با نقدینگی بالا اما هیچ یک از نوسانات آنها در اختیار نداشت.

تتر با بهره‌برداری از بهترین‌ها، روشی بدون مجوز برای ارسال دلارهای رمزنگاری شده به هر کسی با سرعت، شفافیت و هزینه کم ایجاد کرد و زمینه استفاده از ارزهای دیجیتال را برای حواله‌ها، پرداخت‌ها و موارد دیگر باز کرد.

پس از انتشار آن، صدها جفت معامله ارزهای دیجیتال شروع به فهرست‌بندی در برابر USDT کردند که به این سکه مزیت حرکت اول را در بازار استیبل کوین داد. امروزه 74.7 میلیارد توکن USDT در اکثر بلاک چین‌های اصلی از جمله بیت‌کوین، اتریوم، EOS، Algorand، Tron و غیره در گردش هستند. USDT محبوب‌ترین جفت معاملاتی بازار ارز دیجیتال است و می‌توان از آن در صرافی‌ها برای خرید یا مبادله صدها ارز دیجیتال دیگر استفاده کرد.

USDT به هر کسی این امکان را می دهد که ارزان و سریع تراکنش کند و از پروتکل های مالی غیرمتمرکز سود کسب کند. همچنین راهی را به بازرگانان می‌دهد تا پرداخت‌های ارزهای دیجیتال به فیات را بدون نیاز به پذیرش ریسک بازار مرتبط با پذیرش پرداخت‌ها در قالب ارزهای دیجیتال بی‌ثبات‌تر بپذیرند.

حجم USDT

USDT به طور مداوم در بین ۵ ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار و حجم تجارت قرار دارد که اغلب از حجم معاملات روزانه بیت کوین فراتر می رود.

ثبات USDT

با طراحی، ارزش دلار USDT به طور معمول به ارزش ثابت 1 دلار می ماند. در حالی که گاهی اوقات ممکن است نوسانات جزئی در قیمت چند سنت وجود داشته باشد، بازار به سرعت خود را اصلاح می کند تا به قیمت ثابت 1 دلاری خود بازگردد.

مزایای استفاده از تتر چیست؟

این استیبل کوین، توسط شرکت تتر ایجاد می شود و شرکت تتر در زمان افزایش تقاضا، تترهای بیشتری ایجاد می کند که توانایی ذخیره دلار در حساب های پس انداز خود را داشته باشند. از آنجایی که همه با دلار آمریکا آشنایی دارند، تتر این امکان را برای سرمایه گذاران خود فراهم می کند که دارایی های دلاری خود را با هر ارز دیجیتال دیگری مبادله کنند. در واقع، با استفاده از تتر، هر کسی می‌تواند با تلاش کمتری نسبت به معاملات ارزهای دیجیتال معمولی، بازار را تحلیل کرده و روند قیمت‌ها را درک کند. همچنین، با نوسانات بازار، داشتن تتر به تثبیت پرتفوی شما کمک می کند. در واقع می توانید بدون نیاز به تبدیل دارایی های دیجیتال خود به ارز فیات، سایر ارزهای دیجیتال را به تتر تبدیل کنید.

منظور از افزایش میزان تتر در گردش چیست؟

زمانی که موسسات بزرگ مانند بانک ها قصد سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال را دارند، اغلب قبل از خرید دارایی دیجیتال مورد نظر، سرمایه خود را از دلار به تتر تبدیل می کنند. بنابراین انتظار می رود با افزایش کوتاه مدت میزان تتر در گردش، تقاضا برای ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

یو اس دی کوین(USD COIN) چیست؟

مقایسه تتر با USD COIN، کدام بهتر است؟

در ادامه مقایسه تتر با USD COIN، به تعریف USD COIN، می پردازیم. USDC یک استیبل کوین است که توسط Coinbase و Circle در سال 2018 ایجاد شد. مانند USDT یا هر توکن دیگری با پشتوانه USD، قیمت آن در 1 دلار ثابت باقی می ماند. این استیبل کوین مبتنی بر استاندارد ERC-20 است که در بلاک چین اتریوم با پشتوانه یک به یک دلار قرار دارد. دراصل، به ازای هر یو اس دی کوین، یک دلار در حساب بانکی ذخیره می شود. 

این سکه توسط کنسرسیوم مرکز اداره می شود که بر استانداردهای فنی و مالی برای استیبل کوین نظارت می کند و از شفافیت حول یک پشتوانه واقعی 1 به 1 اطمینان می دهد. این بدان معناست که برای هر USDC ایجاد شده، 1 دلار USD به صورت دلار آمریکا و سایر معادل‌های نقدی ذخیره می‌شود.

در حال حاضر عرضه در گردش 34.6 میلیارد USDC، با مقدار دلاری برابر در ذخیره وجود دارد. USDC را می توان توسط موسسات مالی تنظیم شده تایید شده صادر کرد که چارچوب عضویت Circle را برآورده می کنند، که امکان رشد اکوسیستم USDC را فراهم می کند.

USDC در اکثر صرافی های اصلی و ارائه دهندگان ارزهای دیجیتال در دسترس است. مانند تتر، USD Coin را می توان توسط هر کیف پول یا صرافی ای که با ERC-20 (اتریوم) سازگار است، همراه با بسیاری از بلاک چین های دیگر مانند Algorand، Stellar، Binance Smart Chain، Hedera، Tron، Solana و غیره ارسال و دریافت کرد.

حجم USDC

USDC اغلب از نظر ارزش بازار و حجم معاملات روزانه، پس از USDT در بین 10 ارز دیجیتال برتر قرار دارد.

ثبات USDC

USDC در حدود 1 دلار ثابت باقی می ماند. همانطور که ممکن است نوسانات جزئی در هر استیبل کوین وجود داشته باشد، این نوسانات به سرعت اصلاح می شوند و آن را به همان قیمت 1 دلار برمی گرداند.

مقایسه تتر با USD COIN

زمانی که از مقایسه تتر با USD COIN، صحبت می شود، باید گفت که هر دو استیبل کوین با پشتوانه دلار آمریکا است، اما از آنجایی که شرکت های مختلفی صاحب این دو نوع توکن هستند، در برخی از ویژگی ها با یکدیگر متفاوت هستند. 

خالق ارز دیجیتال: در مقایسه تتر با USD COIN، می توان در مورد فردی که این دو رمزارز را راه اندازی کرد، صحبت کرد. خالق ارز دیجیتال تتر، شرکت Tether Limited بوده و خالق ارز دیجیتال یو اس دی کوین، شرکت کوین بیس(coinbase) و سیرکل(circle) است.

حسابرسی حساب های ذخیره ای دلار: برای مقایسه تتر با USD COIN، می توان از دیدگاه حسابرسی، مورد بررسی قرار داد. حسابرس ارز دیجیتال تتر، توسط شرکت حقوقی فری اسپورکین و سالیوان مورد بررسی قرار می گیرد. در مقابل، حساب‌های یو اس دی کوین، توسط گرانت تورنتون، یکی از پنج شرکت حسابداری برتر، بررسی می‌شود. این حساب ها هر ماه بررسی می شوند و آمار دقیق آن ها در سایت رسمی سیرکل منتشر می شود.

بلاک چین پشتوانه تتر و USD COIN: بلاک چین های مختلف گزینه های مختلفی از سرعت تراکنش گرفته تا عملکرد را در اختیار کاربران قرار می دهند.

مقایسه تتر با USD COIN و ویژگی های آنها

بلاک چین های تتر از از لایه های زیر استفاده می کنند:

  • USDT بیت کوین
  • اتریوم (ERC-20)
  • ایاس
  • ترون (TRC-20)
  • الگوراند
  • SLP
  • OMG

بلاک چین های مورد استفاده یو اس دی کوین، شامل موارد زیر است:

در حال حاضر میزان عرضه در گردش تتر و یو اس دی کوین، به ترتیب 61.9 میلیارد و 26.6 میلیارد واحد است.

جفت های معاملاتی

هر دو USDT و USDC گزینه های محبوبی هستند که به عنوان جفت معاملاتی در پروتکل های DeFi (مالی غیرمتمرکز) مورد استفاده قرار می گیرند. با شروع 4 ساله USDT، آنها برای مدت طولانی پرمصرف ترین استیبل کوین با بیشترین حجم معاملات ثابت بوده اند. USDC از آن زمان تا حدودی این شکاف را کاهش داده است و اکنون در بسیاری از بلاک چین‌های مشابه تتر در دسترس است.

ایمنی و شفافیت

USDT به دلیل تردید تتر در انتشار به‌روزرسانی‌های کامل و مکرر در مورد نحوه پشتیبان‌گیری سکه، کمی مورد بررسی قرار گرفته است. از سوی دیگر،Centre Consortium، شرکت مادر USDC، به طور پیوسته از مقررات پیروی کرده و نسبت به مقررات خود را به خوبی نشان می‌دهد و گزارش‌های ممیزی منظمی را در مورد ذخایر خود منتشر می‌کند.

اگرچه آنها در نهایت در مارس 2021 تجزیه و تحلیل ذخایر خود را منتشر کردند، تتر برای جلوگیری از عمومی شدن ترکیب ذخیره خود مبارزه کرد، حتی تا آنجا پیش رفت که از دادگاه عالی نیویورک خواست تا دادستان کل ایالت انتشار اسناد به CoinDesk مسدود کند و درخواست قانون آزادی اطلاعات (FOIL) را ارائه کرد.

از آن زمان، تتر با انتشار محتویات ذخایر خود و ارائه به‌روزرسانی‌های روزانه، اقداماتی را برای شفاف‌تر شدن انجام داده است. در حالی که این یک شروع خوب است، هنوز هم برخی هستند، (مانند کمیسیون معاملات آتی کالا)، که از Tether می خواهند تا یک حسابرسی کامل انجام دهد.

از سوی دیگر، USDC با پیروی از آن به صورت ایمن بازی می کند تا بتواند خود را برای مقررات بالقوه دولتی آینده آماده قرار دهد و دایره حسابرسی های ماهانه در ذخایر خود را توسط شرکت حسابداری Grant Thornton LLP منتشر می کند. آنها همچنین متعهد شدند که فقط دلار آمریکا و اسناد خزانه کوتاه مدت داشته باشند و حتی ممکن است برای راه اندازی بانک دیجیتال خود برای منشور ملی درخواست دهند.

مقررات بالقوه؟

مقایسه تتر با USD COIN

دولت بایدن اخیراً گزارشی را منتشر کرده است که خواستار مقررات بیشتر در مورد استیبل کوین ها شده است، و وزارت خزانه داری کنگره را تحت فشار قرار داده است تا قانونی را تصویب کند که ناشران استیبل کوین را ملزم به تبدیل شدن به موسسات سپرده گذاری بیمه شده (مشابه بانک) می کند.

با توجه به تهدید مقررات استیبل کوین، بسیار مهم است که صادرکنندگان اقدامات پیشگیرانه لازم را انجام دهند تا با تصویب چنین قوانینی غافل نشوند. انتشار گزارش‌های ذخایر حسابرسی شده به‌طور مداوم محل خوبی برای شروع است.

از USDT استفاده کنیم یا USDC؟

در موضوع مقایسه تتر با USD COIN اگر علاقه مند به شرکت در یک بلاک چین یا پروتکل DeFi هستید، باید مطمئن شوید که استیبل کوینی که انتخاب می کنید در آن شبکه پشتیبانی می شود. USDC و USDT می‌توانند هر دو برای وام دادن، سرمایه‌گذاری و تامین نقدینگی برای جفت‌های معاملاتی مورد استفاده قرار گیرند، اگرچه بازده و عملکرد هر یک ممکن است متفاوت باشد.

در اینجا چند نکته دیگر وجود دارد که هنگام تصمیم گیری برای خرید استیبل کوین باید در نظر بگیرید:

در USDC و USDT سود کسب کنید!

DeFi خدمات مشابهی را ارائه می دهد که می توانید با یک حساب بانکی دریافت کنید. یکی از این گزینه ها این است که با قرض دادن توکن های خود در پلتفرم های مختلف، سود کسب کنید. با گنجاندن استیبل کوین ها در سبد سرمایه گذاری خود، می توانید از APY بالاتر در دارایی های دیجیتالی کم خطر بهره مند شوید.

در حالی که نرخ‌های بهره به طور منظم تغییر می‌کنند، در بیشتر موارد شما همچنان با وام دادن به استیبل کوین‌های خود درآمد بیشتری نسبت به نگهداری دلارهای خود در یک حساب پس‌انداز سنتی کسب خواهید کرد. علاوه بر این، هنگام انتخاب محل سرمایه گذاری پول خود در مقایسه با انجام این کار با یک بانک استاندارد، کنترل کاملی خواهید داشت.

DeFi Rate ابزاری است که در آن می توانید APY فعلی را روی سکه های مختلف مشاهده کنید. ده وام‌دهنده برتر در اینجا، نرخ‌های بهره بین 2 تا 9 درصد را برای وام دادن کوین USD، با میانگین 4.4 درصد APY ماهانه ارائه می‌کنند. 

نتیجه گیری

با توجه به مطالبی که در این مقاله عنوان شد در مقایسه تتر با USD COIN، هر دو از پشتوانه دلار ایالات متحده برخوردار هستند. هر دو نسبت یک به یک با دلار داشته و به همین خاطر از نوسان کمتری برخوردار هستند. البته این نکته را در نظر داشته باشید این دو استیبل کوین از جهات بسیاری با یکدیگر، مشابه هم هستند اما به خاطر اینکه توسط شرکت های مختلفی راه اندازی شده اند، در برخی از جزئیات، با یکدیگر تفاوت هایی دارند. اینکه کدام یک از این دو ارز دیجیتال بهتر است، می توان به کاربردی که هر یک از این ارزهای دیجیتال با یکدیگر دارند، اشاره کرد اما به لحاظ اعتبار و پشتوانه ای، usd coin، از اعتبار بالاتری برخوردار است. 

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

4 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com