1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. ارزهای دیجیتال
  4. استیبل کوین AUSD چیست؟

استیبل کوین AUSD چیست؟

استیبل کوین AUSD چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
استیبل کوین AUSD چیست؟
ارزهای دیجیتال

پروتکل Acala USD یا به اختصار استیبل کوین AUSD یک ارز پایدار غیرمتمرکز و زنجیره ای را فعال می کند که به عنوان استیبل کوین بومی اکوسیستم پولکادات و کوساما عمل می کند. aUSD از انواع دارایی های ذخیره استخراج می شود. این کار به دارندگان دارایی‌ های ذخیره اجازه می‌دهد تا بدون نوسان قیمت، کسب درآمد کرده، خرج کنند، تجارت کنند و به خدمات دیگر دسترسی داشته باشند و در عین حال مالکیت دارایی‌ های ذخیره خود را حفظ کنند.

درباره استیبل کوین AUSD

استیبل کوین AUSD چیست؟

از زمان راه‌اندازی ارزهای دیجیتال در بیش از یک دهه پیش، این صنعت تکامل یافته و به بخشی جدایی ناپذیر از فضای مالی تبدیل شده است. بخش نوپا نوید ارائه یک آینده منبع باز را می دهد که دارای تمرکززدایی، توزیع یکنواخت قدرت، شفافیت بیشتر و اعتماد کمتر است. با این حال، این بخش با مشکلات متعددی مواجه است که در حال حاضر مانع از عمل به وعده خود می شود.

یکی از مهمترین مشکلات در صنعت کریپتو، نوسانات شدید است که باعث نوسانات شدید قیمت در قیمت دارایی های دیجیتال می شود. این نقص؛ استفاده از ارزهای دیجیتال را به عنوان وسیله مبادله تقریبا غیرممکن می کند. به امید رفع این مشکل، توسعه دهندگان استیبل کوین هایی ایجاد کردند که به یک ارز فیات در نسبت 1:1 متصل می شوند.

استیبل کوین‌ها با عمل به عنوان یک پوشش نوسان، به سرعت در فضای کریپتو مورد پذیرش قرار گرفتند. با این وجود، بیشتر استیبل کوین ها روی یک شبکه بلاک چین اجرا می شوند. در نتیجه، پذیرش آنها محدود می شود زیرا دارایی هایی که به عنوان وثیقه استیبل کوین عمل می کنند محدود است.

آکالا پس از اینکه متوجه شد که ارتباطات زنجیره‌ای متقابل در فناوری بلاک‌چین همان نقش اینترنت را در راه‌اندازی اینترانت ایفا می‌کند، با ارائه یک پروتکل استیبل کوین که به عنوان بلوک ساختمان مالی غیرمتمرکز (DeFi) در پولکادات عمل می‌کند، به این مشکل وثیقه رسیدگی کرد.

آکالا تصمیم گرفت پروتکل استیبل کوین خود را روی پولکادات بسازد، زیرا این پروتکل بلاک چین های عمومی، کنسرسیوم و خصوصی را تامین می کند. این ویژگی قابلیت تعامل واقعی و همچنین مقیاس پذیری اقتصادی و معاملاتی را امکان پذیر می کند.

در واقع پس از اینکه چهار بنیانگذار Acala Ethereum، ETH2، Cosmos و Polkadot را ارزیابی کردند و در نهایت تصمیم گرفتند بر روی Polkadot بسازند، تصمیم بعدی درباره نحوه ساخت اکوسیستم Acala DeFi گرفته شد. در آن زمان تیم‌های بسیار کمی در اکوسیستم ایجاد می‌شدند، دانش بسیار کمی در مورد پولکادات یا Substrate وجود داشت، اما تیم یک نیاز مشترک را در بین تمام پاراچین‌ها و DAppهای آینده در اکوسیستم پولکادات و کوساما دید: یک استیبل کوین غیرمتمرکز. 

آنها پیش‌بینی کردند که یک استیبل کوین غیرمتمرکز و مقاوم در برابر سانسور برای قدرت تراکنش‌ها، فراهم کردن وسیله مبادله و ارائه یک دارایی مسیریابی پیش‌فرض برای اقتصاد پولکادات ضروری است. پروتکل استیبل کوین (aUSD) در هسته اکوسیستم آکالا به عنوان استیبل کوین غیرمتمرکز پیش‌فرض برای اکوسیستم پولکادات و کوساما عمل می‌کند و اجازه می‌دهد ارز پایدار با استفاده از سبدی از دارایی‌ های ذخیره وثیقه مانند روشی که سیستم‌های ذخیره سنتی از دارایی‌ های ارزشمند مانند طلا، (پشتوانه ارزهای ملی)، استفاده می‌کنند، ضرب شود. 

نحوه کار استیبل کوین AUSD

استیبل کوین AUSD هسته اکوسیستم دیفای Acala است و به عنوان استیبل کوین نیروبخش اکوسیستم پولکادات و کوساما عمل خواهد کرد.

AUSD به دلار آمریکا متصل است. استیبل کوین AUSD می‌تواند توسط هر بلاک چین متصل به پولکادات یا کوساما و همچنین برنامه‌های کاربردی مستقر در آن زنجیره‌ها یکپارچه شود. aUSD همچنین می تواند زنجیره متقابل را در هر شبکه بلاک چین متصل دیگری یکپارچه کند.

هر کسی می‌تواند با استفاده از دارایی‌ های ذخیره پذیرفته‌شده، دلار آمریکا را ضرب کند و هر دلار آمریکا توسط ارزش اضافی دارایی‌ های ذخیره (دارایی‌ های وثیقه) پشتیبانی می‌شود. دارایی‌ های ذخیره نیز دارای ماهیت زنجیره‌ای متقابل هستند که می‌تواند شامل دارایی‌ های بومی پولکادات (مشتقات DOT)، مشتقات KSM مانند LKSM، توکن بومی Acala ACA، و توکن بومی Karura KAR باشد. در آینده، این پروتکل همچنین می‌تواند دارایی‌ های پاراچین و دارایی‌ های زنجیره‌ای متقابل مانند بیت‌کوین (BTC) و اتر (ETH) را به‌عنوان دارایی‌ های وثیقه بپذیرد. (در صورتی که الزامات ریسک را برآورده کنند و از طریق حاکمیت Acala پذیرفته شوند.)

اکوسیستم آکالا با شبکه ای از پروتکل ها، برنامه ها و پاراچین های غیرمتمرکز به گسترش خود ادامه می دهد. توسعه‌دهندگان، تیم‌ها یا سازمان‌هایی که به دنبال یکپارچه‌سازی استیبل‌ کوین aUSD هستند، می‌توانند برای برنامه‌ریزی زمانی برای بحث در مورد یکپارچه‌سازی با تیم Acala تماس بگیرند.

پس از توسعه مکانیسم استیبل کوین AUSD، آکالا شروع به ساخت یک بلاک چین خاص برای پشتیبانی و رشد aUSD کرد و یک اکوسیستم DeFi شکوفا را با مرکزیت aUSD برای همه چیز فعال کرد. این اکوسیستم شامل DAppهایی است که برای پشتیبانی و راه‌اندازی استیبل کوین ساخته شده‌اند، از جمله صرافی غیرمتمرکز آکالاسواپ و پروتکل «هما» برای لیکویید استیکینگ DOT. علاوه بر موارد استفاده سنتی از DEX، آکالاسواپ انحلال‌هایی را تقویت می‌کند که به حمایت از سلامت و عملکرد aUSD کمک می‌کند.

پروتکل Homa، برایDOT، همچنین یک برنامه DA است که با باز کردن قفل میلیون‌ها نقدینگی روی DOT سهام، از aUSD پشتیبانی می‌کند و یک مشتق DOT کاملاً جدید را ایجاد می‌کند تا به عنوان وثیقه برای برش aUSD استفاده شود. این محصول همچنین به کاربران این امکان را می دهد که در حین کسب بازده سهام، میزان قرار گرفتن در معرض DOT را چند برابر کنند. در نهایت، آخرین مؤلفه اصلی تیم Acala در بلاک چین، ساخت Acala EVM+ برای ارائه یک لایه پروتکل باز برای هر DApp سازگار با اتریوم برای ساخت و استفاده از aUSD و نقدینگی اقتصاد Acala DeFi بود.

سوختی که برای راه اندازی ماشین آکالا استفاده می شود، کارمزد، راهبری و توکن ابزاری Acala، (ACA) است. ACA ابزاری برای انجام معاملات در شبکه، سهام مالکیت در خزانه داری زنجیره ای شبکه، نفوذ در تمام تصمیمات حاکمیتی و دارایی وثیقه ای برای استخراج دلار آمریکا فراهم می کند.

استیبل کوین AUSD چگونه کار می کند؟

معرفی استیبل کوین AUSD

پروتکل استیبل کوین آکالا از مکانیزم پشتیبانی چند جانبه برای ایجاد یک استیبل کوین متصل به دلار آمریکا استفاده می کند. پروتکل استیبل کوین Acala یک ارز باثبات را از سبدی از دارایی های ذخیره استخراج می کند. این افراد را قادر می‌سازد تا با استفاده از aUSD بدون نوسان قیمت و در صورت تمایل، با حفظ مالکیت دارایی‌ های ذخیره خود مانند ACA، DOT، مشتقات DOT، دارایی‌ های پاراچین و دارایی‌ های پل شده از سایر شبکه‌های اجماع مانند ETH و BTC، تراکنش، معامله و تسهیل خدمات را انجام دهند.

استیبل کوین AUSD با استفاده از سیستمی به نام موقعیت های بدهی تضمین شده (CDPs) ضرب می شود. همراه با مجموعه‌ای از مشوق‌ها، تعادل عرضه و تقاضا و مکانیسم‌های مدیریت ریسک در پروتکل استیبل‌ کوین aUSD در آکالا، ارزش یک توکن aUSD به ارزش یک دلار آمریکا متصل می‌شود. aUSD همچنین یک انحلال‌ دهنده زنجیره‌ای ارائه می‌کند، ریسک متمرکز شخص ثالث و کیفیت خدمات اوراکل را حذف می‌کند و تضمین می‌کند که فیدهای قیمت اوراکل به هر بلوک وارد می‌شود. این به پروتکل aUSD اجازه می دهد تا ریسک را به شیوه ای مستقل و کارآمدتر مدیریت کند.

هر CDP دارایی های وثیقه سپرده شده توسط کاربری که CDP را که توکن های aUSD را ایجاد کرده است، همراه با موقعیت بدهی aUSD مربوط به آن را باز کرده است. دارایی های وثیقه سپرده شده در داخل CDP قفل شده است و تا زمانی که بدهی USD مربوطه بازپرداخت نشود توسط کاربر قابل برداشت نیست. CDPها همیشه بیش از حد وثیقه فعال می شوند و ارزش وثیقه از ارزش بدهی بیشتر است. باز کردن یک CDP همچنین مستلزم یک کارمزد پایدار یا سود است که به پروتکل و همچنین ارائه دهندگان نقدینگی (LP) جفت‌های استیبل کوین AUSD در آکالاسواپ می‌رود.

CDP یا دلار استقراضی را می توان با وثیقه گذاری بیش از حد دارایی های ذخیره به دست آورد. این بدان معناست که برای مثال، می‌توانید 100 دلار را در ACA وثیقه کنید (قفل کنید) و 50 دلار را به صورت دلار دریافت کنید. این نسبت دو برابری وثیقه به ارزش و نحوه محافظت پروتکل در برابر نوسانات قیمت است. این نسبت‌ها را می‌توان در طول زمان تنظیم کرد و هدف آن این است که تا حد امکان پایین باشد و به کاربران امکان می‌دهد بیشترین ارزش دلار را از وثیقه خود تولید کنند.

داده های AUSD

در واقع راه اندازی کنونی، آغاز مراحل اولیه بوت استرپ aUSD است. ابتدا، نقدینگی aUSD روی بلاک چین آکالا ساخته می‌شود، سپس استیبل کوین می‌تواند شروع به ادغام در تمام پاراچین‌ ها و DApp های زنده در اکوسیستم پولکادات و کوساما کند. هدف aUSD این است که مفیدترین شکل ارز پایدار غیرمتمرکز در اکوسیستم پولکادات باشد که به عنوان جفت پیش‌فرض، دارایی مسیریابی و وسیله مبادله در بین همه کاربران و توسعه‌دهندگان عمل می‌کند. دستیابی به این هدف منجر به شکوفایی اکوسیستم در میان پاراچین‌های پولکادات و همچنین ایجاد ارزش قوی برای زنجیره Acala می‌شود. 

داده های زنده قیمت استیبل کوین AUSD

قیمت آکالا امروز 0.836095 دلار آمریکا با حجم معاملات 24 ساعته 35،969،585 دلار است. AUSD در 24 ساعت گذشته 4.23 درصد افزایش یافته است. رتبه‌بندی فعلی این سکه در وب سایت کوین مارکت کپ، 2702 است.

اگر می‌خواهید بدانید که آکالا (Acala) را با نرخ فعلی از کجا بخرید، بهترین صرافی‌ های ارز دیجیتال برای معامله Acala در حال حاضر کوکوین و آکالاسواپ هستند.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

2 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com