1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. صرافی
  4. راهنمای استفاده از صرافی Bitget

راهنمای استفاده از صرافی Bitget

راهنمای استفاده از صرافی Bitget
لوگو علیرضا محرابی
راهنمای استفاده از صرافی Bitget
صرافی

صرافی Bitget یکی از صرافی‌های ارزهای دیجیتال است که سریع‌ترین رشد را داشته و در سال 2018 تاسیس شد و در حال حاضر ادعا می کند که بیش از 2 میلیون کاربر ثبت شده در سراسر جهان دارد. همچنین شایان ذکر است که صرافی Bitget در پایان سال گذشته در یک اقدام بازاریابی قابل توجه به عنوان اولین حامی مالی باشگاه فوتبال افسانه ای یوونتوس معرفی شد. هدف این پلتفرم ارائه یک تجربه معاملاتی منصفانه برای مشتریان خود است. این صرافی در بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایالات متحده، استرالیا و کانادا قابل استفاده است. این صرافی قابلیت نصب بر روی دسکتاپ و موبایل را دارد. در این مقاله می خواهیم در مورد نصب و راه اندازی نسخه دسکتاپ صحبت کنیم. برای آشنایی با این صرافی، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

نحوه ایجاد و ثبت نام اکانت در صرافی بیت گت

روش ایجاد حساب در صرافی Bitget، نسبتا ساده بوده و به راحتی با کلیک بر روی دکمه ثبت نام در منوی بالایی و با استفاده از شماره تلفن یا آدرس ایمیل ثبت نام انجام می شود.

ثبت نام در صرافی Bitget

پس از ثبت حساب، بسیار توصیه می شود که مستقیماً به تنظیمات امنیتی خود بروید و تمام مراحل اضافی مانند افزودن یک شماره تلفن برای احراز هویت اضافی، استفاده از Google Authenticator's 2FA، تنظیم یک کد بودجه برای زمانی که واریز می کنید و برداشت را انجام دهید. اگر می‌خواهید محدودیت‌های برداشت خود را به 200 بیت کوین در روز برای افراد و مؤسسات افزایش دهید، تأیید هویت ضروری است.

روش واریز و برداشت در صرافی Bitget

هنگامی که حساب خود را باز کردید و آماده راه اندازی شد، باید آن را شارژ کنید تا بتوانید معامله خود را شروع کنید. واریز و برداشت در این صرافی به راحتی انجام خواهد شد. مطابق با شکل بالا می توانید به راحتی بر روی دارایی های خود نظارت کرده، واریز و برداشت را انجام دهید. برای واریز کافیست دکمه کنار دارایی را زده و در نهایت وجه مورد نیاز را به آدرس مربوطه واریز کنید. عملیات برداشت نیز دقیقا همان فرآیند است اما باید آدرس دریافت کننده را وارد کنید.

در این حالت که سرمایه مورد نیاز برای معامله را فراهم کردید، می توانید معامله خود را شروع کنید. 

واریز و برداشت در صرافی bitget

انجام معامله فیوچر در صرافی Bitget

معاملات فیوچر از جمله معاملاتی هستند که تاریخ انقضا نداشته و کاربر هر زمان که بخواهد می تواند معامله فیوچر خود را ببندد. به همین خاطر است که معاملات فیوچری به رایج ترین ابزار برای معامله گران اهرمی تبدیل شده است. مزیت اصلی این گونه معاملات این است که با داشتن اهرم می توانید معاملاتی را با سرمایه ای بیش از آنچه در کیف پول خود دارید، انجام دهید. در جفت های معاملاتی همچون مانند BTC/USDT می توانید اهرم خود را تا 125 برابر مارجینی که وارد معامله می کنید، افزایش دهید. این بدان معناست که با کوچکترین حرکتی برخلاف موقعیت خود شما، موجب از بین رفتن سرمایه شما خواهد شد. 

بنابراین استفاده از معاملات اهرمی بسیار ریسک پذیر است و به همین خاطر توصیه می شود از اهرم 3 الی 5 برابر استفاده نشود. چرا که در این حالت خطر از دست دادن سرمایه به صورت تصاعدی افزایش می یابد. به همین دلیل، مهم است که بدانید معاملات اهرمی ریسک بالایی دارد. استفاده از چیزی بالاتر از 3-5 برابر توصیه نمی شود و حتی در آن زمان، خطرات از دست دادن سرمایه به طور تصاعدی افزایش می یابد. فقط باید با متخصصان مجرب تمرین شود و هرگز نباید با چیزی بیش از آنچه که از دست دادن توانایی دارید معامله کنید. برای اینکه توانایی انجام معامله به صورت فیوچری را داشته باشید، باید سرمایه خود را وارد حساب فیوچری خود کنید. در شکل زیر می توانید این شرایط را مشاهده کنید.

انجام معامله فیوچر در صرافی Bitget

استفاده از این روش معاملاتی بسیار راحت است و می توانید به راحتی جفت های معاملاتی را انجام دهید. در وسط نموداری وجود دارد که با استفاده از TradingView طراحی شده است و تمامی سفارشات و تاریخچه معاملات در سمت راست وجود دارد.

مارجین کراس و ایزولیت

در این صرافی می توانید بین Isolated و Cross Margin یکی را انتخاب کنید.

مارجین کراس و ایزولیت در صرافی بیت گت

معامله ایزوله به موقعیتی گفته می شود که به مقدار معینی محدود شده است. زمانی که مارجین تخصص یافته کمتر از PNL تحقق نیافته است، موقعیت از بین می رود اما دیگر وجوه تحت تاثیر قرار نمی گیرد. در مارجین ایزوله انعطاف پذیری بهتری با توانایی تقسیم وجوه کاربر ارائه می دهد. در زمان پامپ و دامپ های بازار به دلیل عدم وجود مارجین زمانی که کاربر یک اهرم بالا را انتخاب می کند، ریسک بالاتری را خواهند داشت. البته این نکته را در نظر داشته باشید که در معاملات ایزوله، کاربر این توانایی را خواهد داشت، مقدار مارجین خود را تنظیم کند و قبل از بین رفتن مارجین، موجودی خود را اضافه و یا کم کند. 

در مارجین کراس از تمام حاشیه کاربر به عنوان موجودی در پلتفرم معاملاتی استفاده می کند. یعنی مارجین بین تمام موقعیت های کاربر به اشتراک گذاشته می شود. با استفاده از مارجین کراس، کاربر وجوه بیشتری در موجودی حساب خود خواهد داشت تا در صورت انتخاب اهرم مناسب، از لیکوئید شدن جلوگیری کند.

سفارشات بازار

این سفارشات بلافاصله براساس بهترین قیمت موجود در بازار اجرا می شوند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که اهرم را تنظیم کنید و براساس موقعیت خود وارد بازار شوید.

سفارش Limit

سفارش Limit در صرافی Bitget، زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که می خواهید با قیمتی متفاوت از قیمت فعلی خرید و فروش کنید. 

سفارش limit

سفارش در دفترچه سفارش ثبت می شود و به محض اینکه قیمت به حد مجاز رسید، اجرا می شود. بنابراین باید یک قیمت محدود و هم چنین اندازه موقعیت خود را وارد کنید. 

سفارش Trigger

سفارش Trigger در صرافی Bitget، به عنوان معاملاتی توقف ضرر یا برداشت سود نیز شناخته می شود و توسط معامله گران حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد. 

سفارش trigger در صرافی Bitget

در این حالت معامله، شما اجازه خواهید داشت که موقعیت خود را با قیمت از پیش تعیین شده مشخص کنید. قیمت راه اندازی، سفارشی را در دفترچه سفارش خواهد داشت، جایی که قیمت اجرا می شود، زمانی است که سفارش اجرا می شود. 

نحوه باز کردن یک موقعیت سفارش صرافی Bitget  

برای اینکه وارد یک معامله شویم، مطابق با شکل زیر عمل می کنیم:

نحوه باز کردن یک موقعیت سفارش صرافی bitget

همان طور که در شکل بالا مشاهده می کنید می خواهیم یک موقعیت خرید از یک اهرم 10 برابری استفاده کنیم و می خواهیم یک موقعیت برای 0.008 بیت کوین باز کنیم. این مقدار معادل 340 دلار است. از آنجایی که از اهرم استفاده می کنیم، برای باز کردن موقعیت خرید، تنها به سرمایه 34.5 USDT نیاز دارید. بعد از تامین سرمایه خود تنها کافیست بر روی دکمه خرید کلیک کنید.

نحوه بستن یک موقعیت سفارش

برای بستن سفارش معامله خود در بازار می توانید از پنل زیر اقدام کنید. 

نحوه بستن موقعیت سفارش در صرافی بیت گت

از این قسمت می توانید معیارهای مختلفی مانند قیمت فعلی، قیمت نقدینگی، سود و یا زیان ایجاد شده در این معامله را پیگیری کنید. برای بستن یک موقعیت، می توانید به سادگی بر روی Flash close در قسمت پایین سمت چپ کلیک کنید. با کلیک بر روی این گزینه، می توانید با بهترین قیمت بازار، موقعیت معاملاتی خود را ببندید. تمام فرآیندی است که در صرافی Bitget باید انجام دهید. حالا بیایید به عنوان ویژگی جالب بعدی معامله کپی را توضیح دهیم.

نحوه کپی معامله در صرافی Bitget

معامله کپی در بین افرادی که تجربه کافی ندارند اما می‌خواهند وارد معامله ارزهای دیجیتال انجام دهند، تبدیل به یک مفهوم محبوب شده است. اساساً، آنچه به شما امکان می دهد انجام دهید این است که به طور خودکار معاملات سایر کاربران را تکرار کنید. شما می توانید عملکرد معاملاتی و سود کلی آنها را در یک دوره زمانی مشخص پیگیری کنید تا مشخص کنید کدام یک را می خواهید کپی کنید. داشبورد معامله کپی به این صورت است:

نحوه کپی معامله در صرافی Bitget

از اینجا، می‌توانید به تمام کاربرانی که مجاز به کپی هستند نگاهی بیندازید و براساس طیف وسیعی از متغیرها مانند نمایه ریسک، دنبال‌کنندگان، دارایی‌های تحت مدیریت، نرخ برد، بازگشت سرمایه و آن‌هایی را انتخاب کنید که بیشترین ریسک پذیری را به همین ترتیب دارید:

باید فردی را پیدا کنید که برچسب "کامل" را در بالا نداشته باشد که نشان می دهد فالوورهای بیشتری می توانند وارد شوند. به محض انجام این کار، فقط روی نمایه او کلیک کنید و دکمه دنبال کردن را در بالا سمت راست فشار دهید. سپس، می‌توانید جزئیات دقیق حالت را براساس ترجیحات شخصی خود اصلاح کنید:

نحوه کپی معامله در صرافی Bitget با اصلاح جزئیات

امنیت صرافی Bitget و پشتیبانی مشتری

Bitget به سرعت توانسته است به یکی از بزرگترین مبادلات مشتقه براساس حجم معاملات 24 ساعته تبدیل شود. با توجه به داده های بزرگترین منبع نظارت بر داده ها، کوین مارکت کپ در زمان نگارش این مقاله، Bitget درست بعد از Binance و Okex در رتبه سوم قرار دارد. هیچ اطلاعاتی در مورد صرافی وجود ندارد که تا به حال هک شده باشد که همیشه نشانه خوبی است. از نظر امنیت، به نظر می رسد این پلتفرم از بهترین شیوه ها استفاده می کند. همانطور که در بالا اشاره شد، کاربران می توانند چندین روش احراز هویت را فعال کنند.

علاوه بر این، Bitget 12 رتبه A+ را از آزمایشگاه SSL دریافت کرده است و توسط شرکت های امنیتی مانند Suntwin Technology، Armors، HEAP و دیگران پشتیبانی می شود. در مورد پشتیبانی مشتری، ما چت زنده آنها را از یک حساب ناشناس آزمایش کردیم و آنها در عرض یک دقیقه پاسخ دادند. این نیز نشانه خوبی است.

کارمزد معاملات صرافی Bitget

کارمزدهای Bitget بسته به اینکه آیا در بورس معامله می‌کنید یا در بورس آتی متفاوت است اما در هر صورت، می‌توانید تفکیک دقیقی را در اینجا پیدا کنید.

اما برای ساده کردن آن، کارمزدهای معاملات فیوچر عبارتند از:

کارمزد Maker: 0.02٪

کارمزد Taker: 0.06٪

کارمزد معاملات اسپات مشابه موارد زیر است:

Taker(BGB payment fee) Maker(BGB payment fee) Taker Maker Trading Pair
0.08% 0.08% 0.10% 0.10% BGB/USDT
0.08% 0.08% 0.10% 0.10% BTC/USDT
0.08% 0.08% 0.10% 0.10% ETH/USDT
0.08% 0.08% 0.10% 0.10% LTC/USDT
0.08% 0.08% 0.10% 0.10% EOS/USDT
0.08% 0.08% 0.10% 0.10% XRP/USDT

لانچ پد

لانچ پد  صرافی بیت گت، تنها با این هدف طراحی شده است که این قابلیت را به کاربران می دهد تا دسترسی سریع تری به درخشان ترین پروژه ها برای مشارکت و پاداش را بدهد.

نتیجه گیری

در مجموع، Bitget به نظر یک پلتفرم عالی با ویژگی های فراوانی است که کاربران می توانند با آن کار کنند. این واقعیت که این شرکت اسپانسر رسمی یوونتوس است همچنین در مورد حفاظت از مشتری، شهرت، مقررات و آگاهی از برند، یک لایه امنیتی ایجاد می کند.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

8 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
2 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(نازنین اسدی)
موبایل 09927779050
موبایل 09927779050
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com