1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. صرافی
  4. آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال از صرافی وان اینچ (1inch)

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال از صرافی وان اینچ (1inch)

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال از صرافی وان اینچ (1inch)
لوگو علیرضا محرابی
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال از صرافی وان اینچ (1inch)
صرافی

صرافی وان اینچ، یک جمع کننده ی صرافی های غیرمتمرکز است. یعنی این صرافی به گونه ای است که تعدادی از صرافی های غیرمتمرکز بزرگ را در یک شبکه با نقدینگی و قمیت قرار می دهد تا اطمینان حاصل کند که مشتریان خود، بهترین قیمت ها را دریافت خواهند کرد. در این مطلب قصد داریم تا نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال از صرافی وان اینچ (1inch) را به شما آموزش دهیم.

به عنوان مثال فرض کنید که می خواهید مقداری بیت کوین با استفاده از ارز دیجیتال اتریوم در یک صرافی غیر متمرکز خریداری کنید و با جست و جو در چند صرافی متوجه می شوید که قیمت ها در صرافی های مختلف مقداری با یکدیگر اختلاف دارند. الگوریتم وان اینچ آسان ترین راه برای انجام معامله با استفاده از همه صرافی های مختلف و پروتکل های نقدینگی را پیدا می کند که می تواند انجام این معامله را آسان کند. ساده ترین ترین راه برای انجام این معامله ممکن است شامل مبادله اتریوم شما بین چندین پروتکل مختلف باشد و این بدان معناست که شما ارز دیجیتال مورد نظر خود را به احتمال زیاد با ارزان ترین قیمت خریداری خواهید کرد.

بعضی از معامله گران، از طریق خریدن یک ارز دیجیتال از یک صرافی با قیمت پایین تر و فروختن آن در صرافی دیگری با قیمت بالاتر، سود می کنند. برای جزئیات بیشتر، می توانید مقاله ی مربوط به آربیتراژ را مطالعه نمایید. در کریسمس 2020، وان اینچ ارز رمزنگاری شده خود یا همان توکن 1inch را راه اندازی کرد. این توکن به اصطلاح یک "توکن حکمرانی" است، به این معنی که می توانید از آن برای رای دادن در نحوه اجرای پلتفرم وان اینچ استفاده کنید. وان اینچ در پایان سال 2020 تعداد زیادی توکن توزیع کرد. شما می توانستید با ارائه پول به پروتکل نقدینگی وان اینچ (که در آن زمان به نام مونی سواپ شناخته می شد) یا اگر تا قبل از 24 دسامبر 2020 از آن استفاده کرده بودید، توکن های 1inch را مطالبه کنید.

کار با صرافی وان اینچ با استفاده از افزونه متامسک

در ابتدا افزونه متامسک را در مرورگر خود باز کنید. سپس به سایت 1inch.exchange مراجعه کرده و در سمت راست بالای صفحه روی connect wallet کلیک کرده و پس از پذیرش شرایط استفاده و انتخاب شبکه مورد نظر، بین لیست کیف پول های موجود، کیف پول متامسک را انتخاب نمایید.

اتصال متا ماسک به صرافی وان اینچ

سپس داخل متامسک نیز روی دکمه اتصال کلیک نمایید. در این بخش در قسمت بالایی ابتدا رمز ارزی را که قصد تبدیل آنرا دارید انتخاب کرده و در قسمت پایینی ارزی را که قصد خرید آنرا دارید نیز انتخاب نمایید. در صورت لزوم، ابتدا باید ارزی را که قصد تبدیل آنرا دارید، از حالت قفل در آورید. همینطور ممکن است قیمت چند صرافی غیرمتمرکز برای شما به نمایش درآید که می توانید انتخاب کنید از کدامیک می خواهید خرید کنید که در اکثر موارد تفاوت چندانی بین صرافی های مختلف وجود ندارد. برای مثال در شکل زیر، انتخاب دوم که در زیر انتخاب اول قرار داشته و انتخاب نشده است، صرافی پنکیک سواپ می باشد. 

نحوه انجام معامله در صرافی وان اینچ

همینطور با انتخاب گزینه تنظیمات، می توانید تلرانس قیمتی خود و تنظیماتی دیگر از جمله هزینه گس را ست کرده تا در صورت نوسان قیمت در مارکت، سفارش شما اجرا شود.

تنظیمات معامله در صرافی وان اینچ

در نهایت روی swap کلید کرده و تراکنش را در متامسک نیز تایید کنید.

کار با صرافی وان اینچ با کیف پول تراست ولت در گوشی های ios

در مرورگر موبایل خود، آدرس https://app.1inch.io را جست و جو کنید. سپس connect wallet را انتخاب کرده و با قبول شرایط استفاده، wallet connect را انتخاب نموده و آیکون تراست ولت را انتخاب نمایید. با این کار شما وارد اپ تراست ولت می شوید که باید در آنجا نیز اتصال کیف پول را تایید کنید. به مرورگر بازگردید و کیف پول شما اکنون به سایت متصل شده است. در مرورگر، معاملات خود را انجام دهید و تراکنش ها را در تراست ولت نیز تایید نمایید. محیط انجام معاملات نیز، تقریبا مشابه با قسمت قبل است.

کار با صرافی وان اینچ با کیف پول تراست ولت در گوشی های اندروید

با باز کردن تراست ولت، از پایین صفحه مرورگر را انتخاب کرده و app.1inch.io را جست و جو نمایید. پس از ورود به سایت connect wallet را انتخاب کرده و پس از قبول شرایط استفاده، روی اولین گزینه اتصال (trust) کلیک نمایید. سپس از همان مرورگر تراست ولت خود، تراکنش ها را انجام دهید.

کار با صرافی وان اینچ با مرورگر کامپیوتر و کیف پول تراست ولت در تلفن همراه

شما می توانید همچنین از طریق کیف پول تراست خود در تلفن همراه به صرافی وان اینچ از طریق مرورگر کامپیوتر خود متصل شوید. بدین منظور، https://app.1inch.io را در مرورگر خود جست و جو کرده و در قسمت connect wallet، پس از قبول شرایط استفاده، روی اولین گزینه، 1inch wallet connect، کلیک نمایید. سپس یک صفحه ی QR code در مرورگر شما به نمایش در می آید. تراست ولت را در تلفن همراه باز کرده و در آیکون تنظیمات، در پایین صفحه، connect wallet را انتخاب کنید و دوربین تلفن خود را سمت صفحه ی کامپیوتر بگیرید. پس از اتصال، کارهای خود را در محیط مرورگر کامپیوتر انجام داده و آنها را در کیف پول خود نیز تایید نمایید.

بررسی کارمزد در صرافی وان اینچ(1inch)

بررسی کارمزد در صرافی وان اینچ

صرافی وان اینچ هیچ هزینه ای برای برداشت دریافت نمی کند. از آنجایی که صرافی وجوه را واریز نمی کند، هیچ برداشت یا پرداخت دیگری انجام نخواهد شد. One Inch Exchange همچنین هیچ هزینه ای برای خرید دریافت نمی کند، اگرچه هزینه های گس برای کاربران اعمال می شود. هر تراکنش در شبکه اتریوم انجام می شود، تمام تراکنش ها شامل پرداخت گس است. توکن CHI Gas نیز توسط صرافی One Inch برای پرداخت هزینه تراکنش معرفی شد. اگر مصرف کنندگان توکن های CHI را انتخاب کنند، 42 درصد مقرون به صرفه تر خواهد بود. در زیر در مورد توکن CHI و One Inch توضیح خواهیم داد.

توکن وان اینچ(1inch) چیست؟

در سال 2020، 1inch ارز دیجیتال خود را با نام توکن 1inch راه اندازی کرد. توکن 1inch ارز اصلی صرافی One Inch است. این توکن دارای اهداف زیر است:

  • برای فعال کردن دارندگان 1 اینچ برای مشارکت در توسعه و حاکمیت ارز
  • به دست آوردن سرمایه برای توسعه بیشتر در آینده
  • از این توکن برای مقاصد استیکینگ نیز استفاده می شود

علاوه بر موارد ذکر شده، این توکن یکی از توکن های مبتنی بر استاندارد ERC-20 است و در صرافی 1 اینچ حرف اول را می زند. کاربران با این نماد می توانند در مورد مسائل مختلف بازار سهام از جمله کارمزد معاملات و سایر موارد تصمیم گیری کنند.

توکن گس CHI چیست؟

آیا اطلاعاتی در مورد Ethereum GAS می دانید؟ گس اتریوم به هزینه هایی گفته می شود که توسط پلتفرم های مبتنی بر اتریوم دریافت می شود. به عبارت دیگر، Ethereum GAS را می توان همان کارمزد تراکنش‌های پلتفرم های مبتنی بر بلاک چین اتریوم در نظر گرفت. توکن گس CHI که CHI نیز نامیده می شود، یکی از توکن های مبتنی بر استاندارد ERC-20 است که یکی از وظایف آن کاهش هزینه تراکنش در صرافی یک اینچ است. شبکه اتریوم قیمت گس را تعیین می کند که ارزش توکن CHI به آن بستگی دارد.

توکن گس CHI صرافی وان اینچ

بنابراین این بدان معناست که وقتی گس اتریوم بالا می‌رود، قیمت توکن CHI بالا می‌رود و وقتی قیمت آن توکن کاهش می‌یابد، مستقیماً با آن مرتبط است. خرید توکن های CHI با استفاده از صرافی One Inch امکان پذیر است. هنگامی که این توکن را در کیف پول خود دارید، می توانید آن را فعال کنید و هرج و مرج تراکنش ها را کاهش دهید. زمانی که توکن CHI را برای پرداخت هزینه شبکه می سوزانید، زمانی که قیمت آن در زمان خرید دو برابر قیمت است، می توانید از این توکن استفاده کنید.

صرافی وان اینچ از چه کیف پول هایی پشتیبانی می کند؟

این صرافی از تمام کیف پول هایی که با استاندارد ERC-20 مطابق است، حمایت می کند. این کیف پول ها شامل موارد زیر است:

جمع بندی

در این مطلب صرافی وان اینچ و نحوه کار با آن را به شما عزیزان آموزش دادیم. همانطور که دیدید، راه های گوناگونی برای استفاده از این صرافی وجود دارد که متناسب با نیاز خود می توانید از هر یک استفاده کنید. محیط صرافی و نحوه معامله در آن نیز بسیار شبیه به سایر صرافی های غیر متمرکز مانند سوشی سواپ یا پنکیک سواپ می باشد. امیدواریم که این آموزش مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
عیــدیــت رو از علیرضــا محـــرابی بگـیـر ! (کلیک کنید)
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(مریم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_17
داخلی 101
پشتیبان فروش(الهام فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبان فروش(سعید کاویانی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_44
داخلی 116
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(پریسا مولودی)
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_20
داخلی 117
پشتیبان فروش(داوود فخری)
موبایل 09192353887
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_27
داخلی 109
پشتیبان فروش(علی صفری)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 103
سبد گردانی(احمد یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com