1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. صرافی ارز دیجیتال
  4. آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال از صرافی وان اینچ (1inch)

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال از صرافی وان اینچ (1inch)

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال از صرافی وان اینچ (1inch)
لوگو علیرضا محرابی
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال از صرافی وان اینچ (1inch)
صرافی ارز دیجیتال

صرافی وان اینچ، یک جمع کننده ی صرافی های غیرمتمرکز است. یعنی این صرافی به گونه ای است که تعدادی از صرافی های غیرمتمرکز بزرگ را در یک شبکه با نقدینگی و قمیت قرار می دهد تا اطمینان حاصل کند که مشتریان خود، بهترین قیمت ها را دریافت خواهند کرد. در این مطلب قصد داریم تا نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال از صرافی وان اینچ (1inch) را به شما آموزش دهیم.

به عنوان مثال فرض کنید که می خواهید مقداری بیت کوین با استفاده از ارز دیجیتال اتریوم در یک صرافی غیر متمرکز خریداری کنید و با جست و جو در چند صرافی متوجه می شوید که قیمت ها در صرافی های مختلف مقداری با یکدیگر اختلاف دارند. الگوریتم وان اینچ آسان ترین راه برای انجام معامله با استفاده از همه صرافی های مختلف و پروتکل های نقدینگی را پیدا می کند که می تواند انجام این معامله را آسان کند. ساده ترین ترین راه برای انجام این معامله ممکن است شامل مبادله اتریوم شما بین چندین پروتکل مختلف باشد و این بدان معناست که شما ارز دیجیتال مورد نظر خود را به احتمال زیاد با ارزان ترین قیمت خریداری خواهید کرد.

بعضی از معامله گران، از طریق خریدن یک ارزدیجیتال از یک صرافی با قیمت پایین تر و فروختن آن در صرافی دیگری با قیمت بالاتر، سود می کنند. برای جزئیات بیشتر، می توانید مقاله ی مربوط به آربیتراژ را مطالعه نمایید.

در کریسمس 2020، وان اینچ ارز رمزنگاری شده خود یا همان توکن 1inch را راه اندازی کرد. این توکن به اصطلاح یک "نشانه حکمرانی" است، به این معنی که می توانید از آن برای رای دادن در نحوه اجرای پلت فرم وان اینچ استفاده کنید.

وان اینچ در پایان سال 2020 تعداد زیادی توکن توزیع کرد. شما می توانستید با ارائه پول به پروتکل نقدینگی وان اینچ (که در آن زمان به نام مونی سواپ شناخته می شد) یا اگر تا قبل از 24 دسامبر 2020 از آن استفاده کرده بودید، توکن های 1inch را مطالبه کنید.

کار با صرافی وان اینچ با استفاده از افزونه متاماسک

در ابتدا افزونه متاماسک را در مرورگر خود باز کنید. سپس به سایت 1inch.exchange مراجعه کرده و در سمت راست بالای صفحه روی connect wallet کلیک کرده و پس از پذیرش شرایط استفاده و انتخاب شبکه مورد نظر، بین لیست کیف پول های موجود، کیف پول متاماسک را انتخاب نمایید.

اتصال متا ماسک به صرافی وان اینچ

سپس داخل متاماسک نیز روی دکمه اتصال کلیک نمایید. در این بخش در قسمت بالایی ابتدا رمز ارزی را که قصد تبدیل آنرا دارید انتخاب کرده و در قسمت پایینی ارزی را که قصد خرید آنرا دارید نیز انتخاب نمایید. در صورت لزوم، ابتدا باید ارزی را که قصد تبدیل آنرا دارید، از حالت قفل در آورید. همینطور ممکن است قیمت چند صرافی غیرمتمرکز برای شما به نمایش درآید که می توانید انتخاب کنید از کدامیک می خواهید خرید کنید که در اکثر موارد تفاوت چندانی بین صرافی های مختلف وجود ندارد. برای مثال در شکل زیر، انتخاب دوم که در زیر انتخاب اول قرار داشته و انتخاب نشده است، صرافی پنکیک سواپ می باشد. 

نحوه انجام معامله در صرافی وان اینچ

همینطور با انتخاب گزینه تنظیمات، می توانید تلرانس قیمتی خود و تنظیماتی دیگر از جمله هزینه گاز را ست کرده تا در صورت نوسان قیمت در مارکت، سفارش شما اجرا شود.

تنظیمات معامله در صرافی وان اینچ

در نهایت روی swap کلید کرده و تراکنش را در متاماسک نیز تایید کنید.

کار با صرافی وان اینچ با کیف پول تراست ولت در گوشی های ios

در مرورگر موبایل خود، آدرس https://app.1inch.io را جست و جو کنید. سپس connect wallet را انتخاب کرده و با قبول شرایط استفاده، wallet connect را انتخاب نموده و آیکون تراست ولت را انتخاب نمایید. با این کار شما وارد اپ تراست ولت می شوید که باید در آنجا نیز اتصال کیف پول را تایید کنید. به مرورگر بازگردید و کیف پول شما اکنون به سایت متصل شده است. در مرورگر، معاملات خود را انجام دهید و تراکنش ها را در تراست ولت نیز تایید نمایید. محیط انجام معاملات نیز، تقریبا مشابه با قسمت قبل است.

کار با صرافی وان اینچ با کیف پول تراست ولت در گوشی های اندروید

با باز کردن تراست وات، از پایین صفحه مرورگر را انتخاب کرده و app.1inch.io را جست و جو نمایید. پس از ورود به سایت connect wallet را انتخاب کرده و پس از قبول شرایط استفاده، روی اولین گزینه اتصال (trust) کلیک نمایید. سپس از همان مرورگر تراست ولت خود تراکنش های خود را انجام دهید.

کار با صرافی وان اینچ با مرورگر کامپیوتر و کیف پول تراست ولت در تلفن همراه

شما می توانید همچنین از طریق کیف پول تراست خود در تلفن همراه به صرافی وان اینچ از طریق مرورگر کامپیوتر خود متصل شوید. بدین منظور، https://app.1inch.io را در مرورگر خود جست و جو کرده و در قسمت connect wallet، پس از قبول شرایط استفاده، روی اولین گزینه، 1inch wallet connect، کلیک نمایید. سپس یک صفحه ی QR code در مرورگر شما به نمایش در می آید. تراست ولت را در تلفن همراه باز کرده و در آیکون تنظیمات، در پایین صفحه، connect wallet را انتخاب کنید و دوربین تلفن خود را سمت صفحه ی کامپیوتر بگیرید. پس از اتصال، کارهای خود را در محیط مرورگر کامپیوتر انجام داده و آنها را در کیف پول خود نیز تایید نمایید.

جمع بندی

در این مطلب صرافی وان اینچ و نحوه کار با آن را به شما عزیزان آموزش دادیم. همانطور که دیدید، راه های گوناگونی برای استفاده از این صرافی وجود دارد که متناسب با نیاز خود می توانید از هر یک استفاده کنید. محیط صرافی و نحوه معامله در آن نیز بسیار شبیه به سایر صرافی های غیر متمرکز مانند سوشی سواپ یا پنکیک سواپ می باشد. امیدواریم که این آموزش مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

در این باره بیشتر بخوانید

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
پشتیبانی فروش (آقای رستمی)
موبایل 09304890560
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_32
داخلی 113
پشتیبانی فروش (آقای میرانی)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 116
پشتیبانی فروش (خانم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 101
سبد گردانی (آقای زارع)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 203
سبد گردانی (آقای اشتری)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
پشتیبانی فروش (خانم منصوری)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
سبد گردانی (آقای محمدی)
موبایل 09933751765
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_35
داخلی 204
پشتیبانی فروش (آقای فرشاد)
موبایل 09026762179
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
پشتیبانی فروش (خانم جعفری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
پشتیبانی فروش (خانم طاهر)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_8
داخلی 103
سبد گردانی (خانم عظیمی)
موبایل 09035948033
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_31
داخلی 205
پشتیبانی فروش (خانم فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
شماره تماس دفتر
شماره تماس دفتر