1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. اصطلاحات بازار ارز دیجیتال
  4. کاربرد NFT در متاورس چیست؟

کاربرد NFT در متاورس چیست؟

کاربرد NFT در متاورس چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
کاربرد NFT در متاورس چیست؟
اصطلاحات بازار ارز دیجیتال

کاربرد NFT در متاورس مفهومی است که این روزها به بخشی مهم در صنعت ارزهای دیجیتال تبدیل شده و فعالیت‌های گوناگونی در زیر مجموعه‌ی آن اتفاق می افتد. توکن‌های غیر قابل تعویض در فضای متاورس، دارایی‌های دیجیتال منحصربه‌فردی هستند که در فضای مشترک مجازی متاورس وجود دارند، مانند املاک مجازی، آیتم‌های درون بازی و کلکسیون‌ها. به عبارتی دیگر، آن‌ها قادر هستند هر چیزی را از هنر و کلکسیون گرفته تا آیتم‌های درون بازی و املاک مجازی را نشان دهند. NFT‌های متاورس به طور ایمن در بلاک چین ذخیره می‌شوند و می‌توانند از طریق بازارهای اختصاصی NFT مانند هر ارز دیجیتال دیگری خرید، فروش یا معامله شوند.

متاورس چیست؟

کاربرد NFT در متاورس چیست؟

متاورس یک دنیای مجازی سه بعدی به حساب می‌آید که در آن مصرف کنندگان خود را در خرید و فروش آنلاین کالا غرق می‌کنند. هدف متاورس انتقال یکپارچه ارتباط بین زندگی فیزیکی و دیجیتالی است و به همین منظور، از کاربرد NFT در متاورس برای رسیدن به این هدف کمک گرفته می‌شود. در واقع ماهیت آن ترکیبی از دنیای مجازی و واقعیت افزوده به شمار می‌رود. جالب است بدانید اصطلاح متاورس برای اولین بار توسط نیل استفنسون در رمانش در سال ۱۹۹۲ ابداع شد. او از این عبارت برای توصیف دنیای مجازی استفاده کرد که انسان‌ها می‌توانستند در آن زندگی کنند. در حالی که واقعیت مجازی در طول قرن بیست و یکم به رشد خود ادامه داده است، اصطلاح متاورس به تازگی به دلیل نفوذ فیس بوک رایج شده است.

رابطه بین متاورس و NFT

مقایسه و ارتباط بین NFT و متاورس و کاربرد NFT در متاورس کاملا بر امکان شکل دادن به جهانی جدید از راه حل‌های غیرمتمرکز وابسته است. باید بدانید که متاورس و NFT، آینده اینترنت را متحول می‌کنند. در واقع، تمایز اصلی بین NFT و متاورس در تعاریف مربوط به آن‌ها نهفته است. می‌توان گفت توکن‌های غیرقابل تعویض نوعی نشانه مجازی هستند؛ در حالی که متاورس، جهان مجازی خودش است.

توکن‌های غیرقابل تعویض جزء حیاتی ارزهای دیجیتال و بلاک چین برای متاورس‌ها هستند. هنر، کارت‌های تجاری ورزشی، کالاهای درون بازی و انواع دیگر اشیاء می‌توانند NFT یا متاورس NFT باشند. در اصل، آن‌ها اشیاء دیجیتالی بی‌نظیری هستند که مالکیت و سایر اطلاعات آن‌ها در توکن موجود است. در متاورس، NFTها به عنوان بازنمایی مالکیت دارایی عمل می‌کنند که این مسئله کاربرد NFT در متاورس به شمار می‌آید. به عنوان مثال، قطعات زمین مجازی در واقع هر کدام یک NFT هستند.

کاربرد NFT در متاورس

اشنایی با کاربرد NFT در متاورس

یکی دیگر از ویژگی‌های مشترک بین NFT و متاورس، مفید بودن آن‌ها به شمار می‌رود. یکی از سوال‌هایی که در این رابطه پرسیده می‌شود این است که NFTها و پلتفرم‌های متاورس چقدر در دسترس هستند؟ چندین پلتفرم مانند بازارهای NFT برای به دست آوردن بزرگترین NFTها وجود دارد. OpenSea بزرگترین بازار NFT به حساب می‌آید که به واسطه‌ی آن می‌توانید قبل از خرید، مشخصات هر توکن را بررسی کنید. می‌توان گفت متاورس از طریق پلتفرم‌های زیادی قابل دسترسی است. تنها چیزی که نیاز دارید، مجموعه‌ای از دستگاه‌های VR یا XR برای دسترسی به هر پلتفرم متاورس است. 

NFTها عموما با وب سایت‌ها و تراکنش‌هایی مرتبط هستند که از طریق مرورگرهای وب انجام می‌شوند و از آنجایی که متاورس بیشتر مبتنی بر واقعیت مجازی است، ممکن است در مورد نقطه مشترک آن‌ها و این که آیا در وهله اول وجود دارد یا خیر، سردرگمی ایجاد شود. خوشبختانه، علیرغم تازگی نسبی هر دو مفهوم، چندین شرکت قبلا راه‌های خلاقانه و مفیدی برای استفاده همزمان از هر دو پیدا کرده‌اند. در ادامه، به کاربرد NFT در متاورس در بخش‌های مختلف بلاک چین می‌پردازیم و آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

برای کسب اطلاعات در زمینه دوره دکس تریدینگ، بر روی لینک کلیک کنید.

بازار مجازی

بازار مجازی

با برنامه‌هایی مانند VRChat، فضاهای ارتباطی در دنیای VR ایجاد می‌شود. می‌توان گفت واقعیت مجازی جهش بزرگی به حساب می‌آید و به واسطه‌ی آن، افراد می‌توانند به عنوان یک زمینه تجاری مناسب برای NFTها هم از آن استفاده کنند. در واقع، فروشندگان به راحتی می‌توانند پیوندها و پیش‌نمایش‌هایی را برای دارایی‌های موجود در وب یا دارایی‌ها در چشم‌انداز VR ارائه دهند. بازارهای VR و NFT می‌توانند برای بسیاری از برندها در صنایع مختلف جذاب باشند؛ نایک مثال خوبی در این زمینه است. این شرکت در حال حاضر با "نایک لند" مجازی خود در این زمینه پیشرو بوده و اکنون یک استودیو (RTFKT) را که به ساخت NFT محصولات معروف است، خریداری کرده است.

توکن‌های غیرقابل تعویض برای بازارهای مجازی ایده‌آل هستند زیرا روشی مطمئن و قابل اعتماد برای خرید و فروش دارایی‌های دیجیتال برای کاربران فراهم می‌کنند. آن‌ها می‌توانند برای ایجاد اشیاء منحصر به فرد و با نسخه محدود برای یک محیط مجازی یا بازی خاص مورد استفاده قرار گیرند. این بدان معناست که گروهی از افراد که این توکن‌ها را جمع‌آوری می‌کنند می توانند با کمیاب‌ترین اقلام معامله کنند. توکن‌های غیرقابل تعویض نیز سطح ایمنی بیشتری را به دارایی‌های دیجیتالی می‌دهند؛ زیرا تنها مالک توکن می‌تواند به دارایی دسترسی داشته باشد.

NFT‌ها را می‌توان توسط توسعه دهندگان ایجاد کرد و با سایر ارزها و توکن‌های دیجیتال معامله کرد. از آنجایی که آن‌ها انحصار، مالکیت و کنترلی را ارائه می‌دهند که با هیچ نوع پول نقد یا دارایی دیگری برابری ندارد، این توکن‌ها به دلیل ماهیت منحصر به فرد و محدودشان بسیار ارزشمند هستند.

تجارب اجتماعی

کاربرد NFT در متاورس کدام است؟

در متاورس، توکن‌های غیرقابل تعویض می‌توانند به عنوان هویت‌ های دیجیتالی مورد استفاده قرار گیرند که نشان‌دهنده افراد و برقراری ارتباط آن‌ها هستند. همچنین می‌توانند به عنوان بلیت یا نشان شناسایی برای رویدادهای دیگر مانند کارگاه‌ها یا کنسرت‌ها استفاده شوند. از آنجایی که آن‌ها نماد حضور هر شرکت کننده در رویداد هستند، این مناسبت‌ها می توانند جذاب‌تر شده و کاربرد NFT در متاورس را آشکارتر کنند.

علاوه بر این، موارد استفاده از دارایی‌های دیجیتال می‌تواند تجربیات جامعه‌ی بلاک چین و متاورس را متحول کند. می‌توانند افراد را قادر به ساخت دارایی‌های دیجیتالی کنند که این موضوع می‌تواند منعکس کننده علایق و سرگرمی‌های آن‌ها باشد. توکن‌های غیرقابل تعویض شامل مجموعه‌های هنری مجازی و جوایز منحصر به فرد برای دستاوردها و اهداف مختلفی هستند. این جوایز می‌تواند مشارکت و همکاری جامعه را تشویق کند. همچنین این موارد استفاده پتانسیل تغییر تجربیات اجتماعی در متاورس را دارند.

به عبارتی دیگر، می‌توان گفت این ارزها، هویت دیجیتالی را برای کاربران سرویس‌های مبتنی بر بلاک چین مانند اتاق‌های گفتگو و انجمن‌ها؛ تقویت می‌کنند. این یکی از چندین کاربرد NFT در متاورس است که تضمین می‌کند داده‌های کاربر ذخیره‌شده در شبکه‌های دارای بلاک چین قابل تغییر نیستند. افزایش امنیت به کاربران این امکان را می‌دهد تا با حفظ ناشناس بودن خود، با سرعت بیشتری نسبت به قبل اطمینان حاصل کنند و فرآیندها سریع‌تر باشند.

املاک مجازی

مزایا و کاربرد NFT در متاورس

NFT‌ها روشی امن برای خرید، تجارت و ذخیره سازی زمین و سازه‌های مجازی در متاورس ارائه می‌دهند و این یکی از انواع کاربرد NFT در متاورس به حساب می‌آید. آن‌ها را نمی‌توان کپی یا جعل کرد که NFTها را برای انعکاس دارایی مجازی ایده آل می‌کند. توکن‌های غیرقابل تعویض، حقوق مالکیت قابل اجرا را در حوزه دیجیتال فعال می‌کنند. برخلاف فروش سنتی زمین که در آن همه خریداران باید یک فرآیند پیچیده قانونی را تحمل کنند، مالکیت دارایی‌های دیجیتالی فوری است.

گالری هنری

NFT‌ها روش منحصر به فردی را برای هنرمندان فراهم می کنند تا خلاقیت‌های خود را در دنیای مجازی به نمایش بگذارند. آن‌ها به کاربران اجازه می‌دهند هنر دیجیتال نمایش داده شده در گالری‌های مجازی را بخرند، بفروشند و رهن کنند. علاوه بر این، آن‌ها روشی امن و در دسترس را برای هنرمندان فراهم می‌کنند تا بدون دخالت شخص ثالث، پرداخت را مستقیما از طرفداران خود بپذیرند.

با نمایش توکن ها در گالری های مجازی، هنرمندان می توانند آثار خود را به نمایش بگذارند و امکان همکاری با هنرمندان دیگر را بررسی کنند. توکن های دیجیتال تجربه گشت و گذار در یک گالری فیزیکی در قلمرو دیجیتال را تکرار می کنند. در اینجا، بازدیدکنندگان می‌توانند با استفاده از ابزارهای مختلف، از جمله مدل‌سازی سه‌بعدی، موسیقی متن و پوشش‌های متنی، با آثار هنری درگیر شوند. این به افراد اجازه می‌دهد تا با هنر دیجیتال بسیار نزدیکتر از یک نمایشگاه واقعی روبرو شوند.

NFT و متاورس

VR شاید بهترین پلتفرم ممکن برای تماشای هنر باشد. در واقع، شما می توانید آن را از نزدیک با جزئیات و از هر زاویه‌ای ببینید. این نوع راه حل با یک بازار متفاوت است زیرا قیمت‌ها از قبل تعیین شده و قابل مذاکره نیستند. به عنوان مثال، بسیاری از موزه‌ها در حال حاضر آثار هنری NFT را در متاورس‌هایی مانند Сryptovoxels قرار می‌دهند که توسط بلاک چین اتریوم پشتیبانی می‌شود. به گزارش The Art Newspaper، Cryptovoxels میزبان «گالری‌ها و موزه‌های هنری، از جمله موزه هنر مدرن سانفرانسیسکو و FC Francisco Carolinum Linz اتریش» است و همین مثال یکی دیگر از چندین کاربرد NFT در متاورس به شمار می‌آید.

برای شناخت شرکت‌های فعال در متاورس روی لینک کلیک کنید.

مرزهای جدید

املاک و مستغلات می‌تواند یک صنعت بسیار پرسود برای کار در دنیای فیزیکی باشد و همین امر می‌تواند در مورد متاورس نیز صدق کند. منظور ما خانه‌های واقعی که به صورت دیجیتالی فروخته می‌شوند نیست، بلکه زمین‌ها و مناطق دیجیتالی هستند که به طور جزئی یا کامل برای توسعه بیشتر کاربران فروخته می‌شوند. این مورد با یک مثال ساده‌تر نشان داده می‌شود؛ Decentraland یک قلمرو مجازی است که در آن قطعات زمین را می توان به عنوان NFT فروخت و همه چیز به صورت سه بعدی نمایش داده می‌شود. این منطقه، ارز دیجیتال خود را دارد و قرار است در اواخر سال 2022 وارد بعدهای جدیدی از انواع کاربرد NFT در متاورس شود.

منشاء NFT و متاورس چیست؟

انواع کاربرد NFT در متاورس

بخش مهمی از NFT‌ها به سال 2017 باز می‌گردند؛ زمانی که کریپتوپانک‌ ها برای اولین بار معرفی شدند. در همان زمان، مجموعه CryptoKitties نیز سرفصل‌هایی را برای ازدحام شبکه اتریوم به دست آورد. همچنین ریشه‌های توکن‌های غیرقابل تعویض، امکان توسعه دارایی‌های جدید مبتنی بر بلاک چین با مالکیت منحصربه‌فرد را آشکار کرد. در نتیجه، معرفی NFTها ممکن است نوآوری‌های جدیدی را تحریک کرده باشد که تمرکززدایی مالکیت دارایی را تسهیل می‌کند. از نظر اهداف، متاور‌س فاقد یک هدف واحد است؛ تمرکززدایی را افزایش می‌دهد و چندین مورد استفاده اضافی را امکان پذیر می‌کند. متاورس را می‌توان به رمان‌های علمی تخیلی شباهت داد زیرا فرار از دنیای واقعی را توصیف می‌کند.

تعریف NFTها و متاورس و همچنین کاربرد NFT در متاورس، مبانی کافی برای مقایسه موثر آن‌ها را فراهم می‌کند. باید به این واقعیت توجه داشته باشید که مقایسه NFT در مقابل متاورس، مبتنی بر استفاده از فناوری بلاک چین است. بلاک چین جز کلیدی NFTها به حساب می‌آید زیرا برای ایجاد قراردادهای هوشمند که بر مالکیت و تراکنش‌ های NFTها حاکم است، ضروری است. متاورس، از سوی دیگر، جهان وسیعی است که با هدف ایجاد یک اینترنت باز، دائمی، مشترک و بسیار مشارکتی ساخته شده است. ویژگی‌های توکن‌های غیر قابل تعویض شامل تغییرناپذیری، غیرقابل تعویض بودن و امنیت است. در مقابل، متاورس ویژگی‌های مختلفی از جمله تمرکززدایی، شناسایی کاربر، اقتصاد خلاق و تجربیات را ارائه می‌کند.

برای آشنایی با تاثیر متاورس بر زندگی کودکان روی لینک کلیک کنید.

نحوه پیاده سازی متاورس از طریق NFT

نحوه پیاده سازی متاورس از طریق NFT

همانطور که ممکن است متوجه شده باشید، متاورس هنوز یک مفهوم کاملا جدید است و تنها تعداد انگشت شماری از شرکت ها قبلا راه حل های واقعی در این زمینه ایجاد کرده‌اند که به واسطه‌ی آن‌ها، NFTها را پیاده سازی می‌کنند. از آنجایی که اکثر شرکت‌ها هیچ توسعه‌دهنده واقعیت مجازی را در لیست حقوق و دستمزد خود به طور تمام وقت استخدام نمی‌کنند، ممکن است توصیه کنیم با شرکتی کار کنید که سال‌ها تجربه در ساخت برنامه‌های همه جانبه را دارد.

جهت اطلاع از نحوه تبدیل تصاویر به NFT بر روی لینک کلیک کنید.

برخی شرکت‌ها ممکن است با وجود داشتن چند توسعه‌دهنده محلی، این مسیر را دنبال کنند؛ زیرا ممکن است دانش پلتفرمی خاص از نرم‌افزار VR مانند ساخت با Unity و Unreal یا پیاده‌سازی ردیابی حرکت را نداشته باشند. دانش بلاک چین و استخراج NFT نیز مفید خواهد بود مگر این که بخواهید خودتان این جنبه‌های فنی را انجام دهید. می‌توان گفت بهبود بازی‌های NFT مبتنی بر Metaverse، با ارائه نوآوری‌های پیشرفته و بازی‌های مجازی و مشتریان، در خیره‌کننده‌ترین و پیش‌بینی‌نشده‌ترین برخوردهای مرتبط با NFT شرکت می‌کنند. نوآوری در ساخت این بازی های جدید آن‌ها را به طور جدی جذاب می‌کند و یک تجربه ابری برتر را به علاقه‌مندان ارائه می‌دهد.

NFT و صنعت گیمینگ در دنیای متاورس

NFT و صنعت گیمینگ در دنیای متاورس

جامعه بازی در مورد توسعه بازی‌های NFT به‌طور خاص برای متاورس، گزینه‌های پایانی ندارد. این به این دلیل است که NFT‌ها کپی دیجیتالی از آیتم‌های مجازی در دنیای واقعی یا درون بازی هستند که می‌توانند خرید و فروش شوند و بازار جدیدی را برای توسعه دهندگان و بازیکنان بازی ایجاد کنند. علاوه بر این، ظرفیت دسترسی و اجرای بازی‌های منتخب بلاک چین در متاورس با استفاده از NFT یک مزیت اضافی است؛ زیرا به بازیکنان اجازه می‌دهد تا پاداش‌های درون بازی خود را در متاورس ادغام کنند.

NFTها در صنعت بازی به دلیل توانایی خود در اثبات مالکیت دارایی‌های دیجیتال و توسعه بازاری برای تجارت آن‌ها، محبوبیت پیدا کرده‌اند. با گنجاندن این نشانه‌ها در تنظیمات بازی، توسعه‌دهندگان می‌توانند روش‌های جدیدی را برای بازیکنان در تعامل با بازی خود و کسب مشوق‌ها ارائه کنند. نحوه ادغام NFT‌ها در تکامل متاورس یکی از جالب ترین پتانسیل ها برای نشان دادن کاربرد NFT در متاورس است. بازی‌های مجازی نقشی حیاتی در تکامل متاورس ایفا خواهند کرد، به این معنی که این توکن‌های دیجیتال منحصربه‌فرد عملکرد مهمی در جهان مجازی دارند.

برای کسب اطلاعات در زمینه آموزش ارز دیجیتال، بر روی لینک کلیک کنید.

کاربرد NFT در متاورس در آینده

کاربرد NFT در متاورس در آینده

متاورس مفهوم گسترده‌ای است و NFT‌ها می‌توانند نقش مهمی در اکوسیستم کلی آن ایفا کنند تا کاربرد NFT در متاورس افزایش داشته باشد. امکان به‌کارگیری NFTها به عنوان سند مالکیت مجازی توسط پروژه‌های متاورس NFT هدایت می‌شود. NFTها می‌توانند به دسترسی انحصاری به یک منطقه متاورس کمک کنند و در عین حال به دیگران نیز دسترسی بدهند. با کمال تعجب، قابلیت‌های قرارداد هوشمند NFT می‌تواند برای فروش املاک و مستغلات در متاورس مفید باشد. در مراحل اولیه توسعه متاورس، موارد استفاده NFT در متاورس اساسا بر دسترسی کنترل شده با NFT متمرکز است. دسترسی کنترل‌ شده با NFT، مانند اولین نمونه واقعی استفاده از NFT در متاورس، ممکن است به اطمینان از دسترسی VIP به رویدادهای واقعی و متاورس کمک کند.

از انواع کاربرد NFT در متاورس می‌توان به ایردراپ کردن اقلام مارک دار یا اعطای امتیازات دسترسی منحصر به فرد به دنبال کنندگان اشاره کرد. NFTها قادر هستند قابلیت همکاری خارج از متاورس را با زیرساخت‌هایی که از ویژگی‌هایی مانند تعامل مبتنی بر مکان و واقعیت افزوده پشتیبانی می‌کنند، علاوه بر افزایش کارایی تعامل‌ها، فراهم کنند. در نتیجه، متاورس و NFTها قرار است با هم باشند و کاربرد NFT در متاورس افزایش پیدا کند.

مالکیت در متاورس از طریق NFT

مالکیت در متاورس از طریق NFT

یکی از کاربرد NFT در متاورس مفهوم مالکیت است. برای درک این مفهوم، رفتن به اجرای موسیقی در متاورس را در نظر بگیرید. برای ورود به رویداد، دقیقا مانند یک کنسرت در دنیای واقعی به یک بلیط نیاز دارید. در متاورس اما ممکن است یک کارت دیجیتال به شما ارائه شود و با این وجود سازمان دهندگان متاورس چگونه می‌دانند که شما چه کسی هستید و آیا واقعا این مجوز را دارید؟

جالب است بدانید هم دارندگان بلیط و هم سازمان دهندگان می‌توانند با استفاده از NFTها در متاورس مالکیت خود را ثابت کنند. اصالت مجوز ممکن است توسط همه طرف‌های درگیر تایید شود. علاوه بر این، اگر فروش مجدد بلیط‌ها ممنوع باشد، NFT‌ها غیرقابل انتقال تلقی می‌شوند. در سال ۲۰۱۹، دسترسی کنترل شده NFT در یک رویداد رمزنگاری در نیویورک مجاز شد و به شرکت کنندگان اجازه می‌داد با استفاده از یک بلیط مبتنی بر NFT، از یک شام VIP و امکان نمایش یک پیام سفارشی در بیلبورد میدان تایمز، لذت ببرند.

NFTها یک مفهوم مهم در اکوسیستم متاورس هستند که به مصرف کنندگان اجازه می‌دهند محصولات مجازی مانند املاک، اتومبیل، قایق‌های تفریحی و حتی لوازم جانبی و نقاشی را در اختیار داشته باشند. به عنوان مثال، اگر شما صاحب یک زمین مجازی در متاورس هستید (که این روزها بسیار محتمل است)، یک NFT به عنوان سند ملک مجازی دریافت خواهید کرد. این نشان می‌دهد که شما مالک قانونی هستید و به مکان متاورس دسترسی انحصاری داشته و همچنین توانایی اجازه دسترسی به دیگران را دارید.

علاوه بر موارد ذکر شده در رابطه با کاربرد NFT در متاورس NFTها مسئول ایجاد هویت‌های دیجیتال در متاورس هستند. آواتارهای دیجیتال با قابلیت NFT به شما یک هویت فراجهانی می‌دهند. این آواتار مبتنی بر بلاک چین را می‌توان از یک متاورژن به دیگری منتقل کرد. از آنجایی که NFTها غیر قابل تغییر هستند، هیچ کس دیگری نمی‌تواند آواتار سفارشی مبتنی بر NFT شما را کپی کند یا تغییر دهد؛ زیرا شما تنها مالک آن هستید. در نتیجه، بدیهی است که متاورس و NFTها قرار است با هم باشند و در آینده هم کاربرد NFT در متاورس گسترش پیدا کند.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com