1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. سرمایه گذاری
  4. آیا فروش NFT ها سخت است؟

آیا فروش NFT ها سخت است؟

آیا فروش NFT ها سخت است؟
لوگو علیرضا محرابی
آیا فروش NFT ها سخت است؟
سرمایه گذاری

فروش NFT ها مانند سایر اشکال دارایی آسان نیست. ایجاد و سپس فروش آثار دیجیتالی شما هزینه‌های شبکه و بازار اتریوم را به همراه خواهد داشت و تجارت NFT با توجه به نوسانات در این جنبش جوان می‌تواند نامشخص باشد اما دلیل اینکه آیا فروش nft ها سخت است و چطور nft های خوب را پیدا کنیم را در این مطلب بیان می کنیم.

درباره توکن های nft 

درباره توکن های nft

توکن های بی همتا؛ غیر قابل مبادله یا NFT شکل جدیدی از دارایی های دیجیتال هستند که قابل تغییر یا تکرار نیست. یکی از راه‌های فکر کردن به این توکن‌ها، معادل دیجیتالی آثار هنری از یک مجموعه خصوصی است. هر اثر هنری در این مجموعه منحصر به فرد است و ارزش مشخصی دارد. یک NFT، مانند یک اثر هنری، می‌تواند با ارز دیجیتال یا فیات فروخته شود. با این حال، درست مانند بیت کوین، انتقال دارایی توکن در بلاک چین ثبت می شود. این امر مالکیت یک NFT خاص را ایجاد می کند.

هر NFT به دارایی دیجیتال یا در برخی موارد فیزیکی مالک اصلی مرتبط است. از نظر فنی، هر شیء دیجیتالی را می توان به NFT تبدیل کرد. هر کسی می‌تواند توییت‌های معروف، پست‌های فیس‌ بوک، عکس‌های اینستاگرام و موارد دیگر را به NFT تبدیل کند و آنها را بفروشد، زیبایی NFT در این است. این توکن برای ثبت اثبات اصالت و همچنین اثبات مالکیت استفاده می شود. هر توکن منحصر به فرد است زیرا دارای ابرداده منحصر به فرد خود است که هرگز قابل تکرار یا جایگزینی نیست.

بخش NFT به طور مداوم در حال گسترش است اما محبوب ترین روش های استفاده از NFT در حال حاضر عبارتند از:

  • هنر
  • کلکسیونی ها
  • سرزمین مجازی در متاورس
  • موسیقی
  • آیتم های بازی
  • عکس

رایج ترین موارد استفاده برای NFT ها هنر، موسیقی، اقلام بازی و کلکسیون های دیجیتال است. استفاده از NFT به دیدگاه کاربر بستگی دارد. مردم اقلام مرتبط با NFT را می خرند تا آنها را جمع آوری کنند، از آنها درآمد کسب کنند، مزایای خدماتی مانند عضویت در انجمن و تخفیف های آتی دریافت کنند، یا دارایی های بازی را در اختیار داشته باشند که می تواند ارزش آنها را افزایش دهد یا فروخته شود.

نحوه فروش NFT

نحوه فروش NFT

چه خالق nft دیجیتال باشید و چه مجموعه‌دار، باید مراحل مشابهی را برای فروش NFT خود دنبال کنید.

1. بازار NFT را انتخاب کنید

اولین قدم این است که تصمیم بگیرید از کدام بازار NFT برای فروش NFT خود استفاده کنید. اگر در بلاک چین اتریوم می فروشید، ده ها گزینه وجود دارد. اگر روی بلاک چین دیگری می فروشید، انتخاب های شما محدودتر خواهد بود.

بنابراین یک لیست جامع از تمام پلتفرم های برتر NFT در بازارهای مختلف را بررسی کنید. قبل از اینکه تصمیم بگیرید کدام یک برای شما مناسب‌تر است، به آنچه که هر کدام ارائه می‌دهند نگاهی بیندازید.

2. یک حساب رمزنگاری و کیف پول راه اندازی کنید

هنگامی که بهترین بازار NFT را برای فروش NFT خود انتخاب کردید، باید یک حساب رمزنگاری و یک کیف پول کریپتو (مانند MetaMask) ایجاد کنید، البته ممکن است قبلا کیف پول داشته باشید. برای ورود به این بازارها به یک کیف پول نیاز دارید. با نصب کیف پول، یک حساب رمزنگاری در صرافی‌ های ارزهای دیجیتال مانند کوین‌بیس یا کراکن نیاز است، جایی که می‌توانید کریپتو بخرید و سپس آن را برای پرداخت هزینه‌های گس یا خرید NFT به کیف پول خود ارسال کنید. 

3. NFT خود را ضرب کنید

وقتی کیف پول خود را آماده کردید، وقت آن است که NFT خود را در بازار "ضرب" کنید. ضرب کردن یا مینت به فرآیند آپلود و تأیید اعتبار دیجیتال شما (یا سند، بلیط و غیره) اشاره دارد. فرآیند ضرب بسیار ساده است. شما فقط باید روی چند فرمان که چیزی مانند "Mint Your NFT" می گویند کلیک و تراکنش را تایید کنید. معمولاً کارمزدی برای معامله وجود دارد که به عنوان «کارمزد گس» شناخته می‌شود. خود پلتفرم NFT هزینه گس دریافت نمی کند. آنها کارمزد تراکنش بلاک چین هستند.

هزینه های گس اغلب در شبکه اتریوم بسیار بالا است، بنابراین بسیاری از هنرمندان برای اجتناب از هزینه های بالای گس، آزمایش با بلاک چین های جایگزین را آغاز کرده اند.

4. NFT خود را برای فروش فهرست کنید

هنگامی که NFT خود را ضرب کردید، آماده هستید که آن را فهرست کرده و بفروشید! باز هم، مراحل معمولاً ساده هستند اما در هر بازار کمی متفاوت هستند. اگر گیج هستید، حتما راهنمای روی پلتفرم را بخوانید. اگر قبلاً NFT داشتید، بیشتر این مراحل را می‌دانید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را برای فروش با قیمت دلخواه خود درج کنید.

آیا فروش NFT دشوار است؟

آیا فروش NFT دشوار است؟

اگر شما نیز از این نوع دارایی ها در اختیار دارید شاید تصور شما نیز این باشد که که فروش آن ها آسان نیست. داستان از چه قرار است؟ چرا فروش NFT ها سخت به نظر می رسد؟ همانطور که در بالا اشاره شد فرایند فروش با چالش هایی روبرو است و به همین دلیل این تصور را ایجاد می‌کند که فروش NFT ها سخت است. اما واقعا آیا فروش NFT دشوار است یا بهتر است بگوییم، فروش NFT چقدر آسان است؟ اکثر افرادی که علاقه مند به ایجاد و فروش NFT ها هستند، خلاقان دیجیتال هستند.

بنابراین به طور خلاصه: بله، فروش NFT ها سخت است مگر اینکه از قبل مخاطب داشته باشید. مانند هر چیز دیگری، شما باید خریداران خود را پیدا کنید.

شاید بسیاری این تصور را داشته باشند که فروش یک NFT آسان است زیرا رسانه ها به طور مداوم بیشترین فروش را گزارش می کنند. با این حال، واقعیت این است که در NFT های هنری و کلکسیون های NFT، بازار بیش از حد شلوغ است. قطعا در حال حاضر تعداد هنرمندان خالق NFT بیشتر از کلکسیونرهای NFT است. بنابراین اگر هنرمند هستید یا به فکر راه‌اندازی یک پروژه کلکسیونی هستید، باید با جامعه NFT در توییتر و پلتفرم های شبکه های اجتماعی آشنا شوید و کارهای خود را در مکان‌هایی مانند NFT Plazas، رسانه‌های اجتماعی و حتی در مناسبت های واقعی مرتبط با nft تبلیغ کنید.

پند داستان: شما به مخاطب نیاز دارید.

مشکلات فروش NFT

به طور دقیق، فروش هنرهای دیجیتال بهترین راه برای کسب درآمد از NFT نیست. به هیچ وجه تبلیغات موجود، آنطور که به نظر می رسد سودآور نیست. داده‌های به‌دست‌آمده از OpenSea، (بزرگترین بازار NFT تاکنون)، محاسبه شد و بازده‌های آماری برخی از کاستی‌های جدی فروش NFT را نشان داد. این کاستی ها به نابرابری فاحش و هزینه های بیش از حد مربوط می شود.

نابرابری

مشخص شد که 33.6٪ از فروشندگان NFT، NFT های خود را به قیمت 100 دلار یا کمتر می فروشند و آنها بزرگترین صدک جامعه هستند و کسانی که بیشترین درآمد را در بازار NFT دارند، صدک ناچیزی از کل شرکت کنندگان است.

از این زاویه، به نظر می‌رسد فروش NFT ها به وعده‌های تمرکززدایی، به‌ویژه دادن فرصت‌های برابر به هنرمندان برای برنده شدن در کارهای بزرگ، پایبند نیست. بزرگ‌ترین پول NFT در دست عده‌ای ناچیز است، درست مانند تقسیم ثروت در جامعه که 10 درصد از جمعیت جهان، 85 درصد از ثروت جهان را کنترل می‌کنند، یا گوگل 92 درصد از جستجوهای اینترنتی را انجام می‌دهد.

انتخاب پروژه خوب

در میان پروژه های زیادی که در زمینه nft وجود دارد تعداد پروژه های خوب و با کیفیت نیز زیاد است. بنابراین می توانید به دنبال پروژه‌های قوی و بدون ریسک موجود باشید.

پروژه های اسکم و راگ پول

کلاهبرداری‌ها و نقض‌ کپی رایت در مورد کلکسیون‌های معروف و گران قیمت NFT مانند Bored Ape Yacht Club نیز وجود دارد. یکی از نمونه ها، باشگاه قایق های بادبانی میمون های Phunky (یا PAYC) است که به سادگی میمون های Bored Ape را دوباره فروخت و در این فرآیند حدود 1.8 میلیون دلار به دست آورد.

PAYC از آن زمان در بازارهای متمرکز مانند OpenSea، Raible و Mintable ممنوع شد که دوباره قدرت این بازارهای متمرکز را با ایجاد یک تجربه معاملاتی یکپارچه برای توده‌های اجتماع نشان می‌دهد.

در واقع، اکثر NFT های فروخته شده در سال 2021 با هیچ کپی رایت یا IP همراه نبودند، به این معنی که شما نمی توانید از NFT که یک جزء حیاتی برای یک اقتصاد پر جنب و جوش است، کسب درآمد کنید. 

بنابراین فقدان مقررات و تدابیر امنیتی در این زمینه کلاهبرداران را به سوءاستفاده ترغیب می کند و تعداد پروژه‌های اسکم، راگ پول (Rug Pull) و پروژه‌هایی که مشکل قانونی دارند نیز کم نیست. بنابراین همین موضوع باعث بدبینی نسبت به پروژه های NFT شده و نقدینگی را از دست فعالان بازار خارج می کند.

چطور nft های خوب را پیدا کنیم؟

چطور nft های خوب را پیدا کنیم

فروش NFT ها می تواند به شما کمک کند درآمد بیشتری کسب کنید. شما می توانید تقریباً هر چیزی دیجیتالی را به عنوان NFT توسعه داده و بفروشید. نمونه‌های صوتی اصلی، فیلم‌ها، میم‌ها، موسیقی، هنر دیجیتال و بسیاری موارد دیگر در گذشته با مبلغ هنگفتی فروخته شده‌اند.

بازار NFT ظاهراً پر از مونالیزاهای دیجیتال است اما سوال اینجاست: علاوه بر توییت ها و تصاویر، چه نوع دیگری از NFT در طبیعت وجود دارد؟ چطور nftهای خوب را پیدا کنیم؟ برای پاسخ به این سوال باید با انواع nftها آشنا شوید و درک درستی نسبت به این نوع دارایی های دیجیتال داشته باشید. باید به یاد داشته باشید که افراد بسیاری هستند که حتی هنوز درک درستی از فناوری بلاک چین ندارند، بنابراین جای تعجب نیست که نسبت به توکن های NFT نیز شناختی نداشته باشند.

قدم اول در پیداکردن NFTهای خوب درک و شناخت نسبت به این فناوری است. 

قدم دوم در این زمینه پرهیز از ذهنیت گروهی و در واقع کپی برداری است. فضای NFT نیاز به خلاقیت دارد اما آنچه که مشاهده می شود یک سری پروژه هایی است که در قیمت های ضرب کردن، استراتژی پروژه، اندازه کالکشن ها و دیگر خصوصیات مشابه هستند. بنابراین نمی توان انتظار داشت که نتایج خوبی از این پروژه های کپی شده به دست آید. بنابراین باید در این فضا خلاق بود و از ذهنیت گروهی فاصله گرفت.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

4 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
1 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com