فاست چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
فاست چیست؟
ابزارهای ارز دیجیتال

فاست (Faucet) ارز دیجیتال به کاربران پاداش‌های کوچکی را برای انجام کارهای ساده در قالب رمزارز ارائه می‌کند. کاربران برای انجام تراکنش‌ها در بلاک چین‌ های مختلف باید از طریق صرافی ها، اقدام به خرید توکن بومی آن شبکه کنند تا قادر به پرداخت کارمزدهای تراکنش باشند. با این ‌حال، برای توزیع رمزارزها، مکانیسم‌های دیگری نیز ایجاد شده‌اند. Faucet ارز دیجیتال یکی از این مکانیسم‌ها می باشد. فاست ارز دیجیتال، وب ‌سایتی است که ارزهای دیجیتال رایگان را در ازای انجام کارهای ساده‌ای از جمله تماشای ویدیو، حل کردن پازل‌ها، تبلیغ و… به کاربران پاداش می‌دهد. بنابراین در صورتی که این سوال برای افراد پیش آید که آیا «رمزارز رایگان» واقعاً وجود دارد، باید گفت بله. در این مقاله قصد داریم به بررسی فاست به عنوان مکانیسم توزیع رایگان ارز دیجیتال بپردازیم.

فاست چیست؟

فاست در ارز دیجیتال چیست

شبکه‌های بلاک چین مکانیسم‌های مختلفی از جمله ایردراپ، کریپتو فاست و ... را برای توزیع ارز دیجیتال طراحی کرده‌اند. وب سایت فاست کریپتو به‌ عنوان پاداشی برای انجام کارهای آسان، مقادیر کمی از ارزهای دیجیتال را توزیع می‌کند. نام مکانیسم فاست برگرفته شده از کلمه انگلیسی «Faucet» می باشد. این لغت در اصطلاح به معنای «شیر آب» است زیرا پاداش‌های این مکانیسم درست مانند چکه کردن قطرات آب از یک شیر، اندک و کوچک است. البته همین مقادیر اندک به ‌دست‌ آمده، وارد کیف پول کاربران می‌شوند. فاست ارز دیجیتال بدون شک یک روش سریع برای پولدار شدن نیست.

در سال 2010 میلادی، Gavin Andresen، یک سایفرپانک و توسعه ‌دهنده بیت ‌کوین اولین کریپتو فاست را برای افزایش آگاهی درباره بیت ‌کوین راه ‌اندازی کرد. منظور از سایفرپانک، هر فردی است که به‌ عنوان مسیری برای تغییرات سیاسی و اجتماعی، اقدام به حمایت از استفاده گسترده از رمزنگاری قوی و فناوری‌های تقویت‌کننده حریم خصوصی می‌کند. آندرسن در این مکانیسم، ارز دیجیتال بیت‌ کوین را به عنوان پاداش به افرادی می داد که اقدام به کامل کردن یک کپچای (Captcha) ساده می‌کردند. رمزارزهای بیشتری با گذشت زمان ایجاد شدند و استفاده از Faucet میان توسعه ‌دهندگان کریپتو به موضوعی عادی تبدیل شد.

هدف پیدایش Faucet ارز دیجیتال

با وجود این که ارزهای دیجیتال روندی عالی را پشت سر گذاشته اند؛ اما همچنان نتوانسته اند تبدیل به جریان اصلی شوند و یک مفهوم جدید برای بسیاری از مردم در سراسر جهان، محسوب می شوند. افزایش شناخت افراد با رمزارزها و درگیر شدن آن‌ها با این حوزه، هدف پیدایش فاست‌ های کریپتو می باشد.

نحوه عملکرد کریپتو فاست و نحوه استفاده از آن‌ها

انواع فاست ارز دیجیتال

افراد برای فعالیت در فاست‌ ها، به آموزش نیازی ندارند. بلکه فقط برای ذخیره‌ کردن رمزارزهای به ‌دست ‌آمده، به آدرس کیف پول ارز دیجیتال خود نیاز دارند. در مرحله اول افراد باید پس از یافتن یک سایت Faucet خوب، در آن ثبت نام کنند. ثبت نام در سایت Faucet معمولاً شامل ارائه آدرس کیف پول و اطلاعات اولیه می باشد. سپس افراد می توانند اقدام به انجام مأموریت‌های مشخص‌ شده کنند. میزان پاداش های دریافتی بستگی به سختی مأموریت های محول ‌شده دارد، به طوری که اگر مأموریت محول‌ شده آسان باشد، در مقابل پاداش آن ماموریت نیز کمتر است.

معمولاً سایت Faucet ارز دیجیتال، اقدام به تعیین حداقل آستانه برداشت می‌کند؛ یعنی افراد فقط زمانی می توانند پاداش های کسب شده را برداشت کنند که مجموع پاداش‌ها به مبلغی مشخصی رسیده باشد. با وجود این آستانه‌، ممکن است افراد در صورت استفاده از بهترین سایت‌های Faucet ارز دیجیتال، بتوانند پاداش های خود را پس از یک روز انجام دادن کارهای مشخص‌شده، دریافت کنند، البته برای بیشتر سایت‌ها، افراد باید بیش از یک هفته زمان را قبل از دریافت پاداش خود صرف کنند.

انواع Faucet ارز دیجیتال

دسته بندی فاست‌ های کریپتو را می توان بر اساس توکن‌ هایی انجام داد که به‌ عنوان پاداش پرداخت می‌کنند. از این رو با Faucet بیت ‌کوین، Faucet لایت کوین، Faucet اتریوم و فاست های بسیار دیگری مواجه خواهیم شد. در ادامه به بررسی و معرفی برخی از مهم‌ترین فاست‌ ها می پردازیم.

بهترین Faucet بیت‌کوین (Bitcoin)

Faucet بیت کوین که در سال 2010، توسط توسعه‌ دهنده ارشد بیت‌کوین، Gavin Andresen معرفی شد، تا 5 بیت‌کوین را برای انجام کارهای ساده پاداش می‌داد. در وهله اول، عدم وجود صرافی‌ های ارز دیجیتال که باعث غیر ممکن شدن خرید بیت‌ کوین می شد، یکی از دلایل راه‌ اندازی Faucet بیت ‌کوین بود. یک روش عالی تشویق افراد برای علاقه‌ مند کردن آنها به بیت ‌کوین و پذیرش آن بدون نیاز به ریسک مالی، پاداش دادن بیت‌ کوین رایگان به مردم بوده است. جوایز Faucet بیت ‌کوین در حال حاضر، در واحد ساتوشی ارائه می‌شوند. Freebitcoin، Coinpayu و Cointiply برخی از بهترین فاست‌ های بیت‌کوین می باشند. افراد می توانند ارز دیجیتال بیت کوین را از طریق حل کپچا و پازل در این سایت‌ها، دریافت کنند. در این سایت‌ها آستانه برداشت از 0.0002 BTC تا 0.002 BTC متفاوت است.

بهترین Faucet اتریوم (Ethereum)

بهترین فاست ها

عملکرد Faucet اتریوم مانند بیت‌ کوین می باشد، با این تفاوت که به جای ساتوشی، به کاربران خود اتر پاداش می‌دهد. Faucet اتریوم برای کسب رایگان توکن‌های اتریوم از طریق مشارکت در تبلیغات، یک روش عالی محسوب می شود. Ethereum Faucet و Trustdice از معروف ترین فاست‌ های اتریوم محسوب می شوند.

Ethereum Faucet: در این سایت می توان با کامل کردن کپچا، اتر کسب کرد. طبق اعلام این سایت، بیش از 450 هزار کاربر در این سایت فعالیت می کنند.

Trustdice: از این سایت Faucet به عنوان کازینوی کریپتو یاد می شود، به طوری که می‌توان در آن هر 6 ساعت یک‌ بار، رمزارز دریافت کرد.

بهترین Faucet لایت کوین (Lite Coin)

در سایت‌های Faucet لایت کوین، کاربران در قالب توکن LTC پاداش خود را دریافت می کنند که تحت عنوان لیتوشی شناخته می‌شود. در ادامه، به معرفی دو Faucet لایت کوین می پردازیم.

Free Litecoin: این سایت Faucet دارای بیش از سه میلیون کاربر می باشد و ارائه کننده خدماتی مانند حساب پس‌انداز با بهره می باشد.

Free LTC: این سایت نیز دارای بیش از 220 هزار کاربر می باشد و تمرکز اصلی آن بر روی شرط ‌بندی و تبلیغات است.

بهترین Faucet مونرو (Monero)

با استفاده از Faucet ارز دیجیتال مونرو، می توان توکن‌های XMR کسب کرد. از بهترین فاست‌ های مونرو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

Monerofaucet: با استفاده از سایت فاست Monerofaucet، می توانند افراد در هر پاداش بین 0/000005 تا 0/025 توکن مونرو کسب کنند. هر 60 دقیقه یک ‌بار، پاداش‌ها را می توان دریافت‌ کرد.

Express Faucet: در این سایت هر 4 ساعت یکبار تا 0/00042754 توکن XMR می توان دریافت کرد. همچنین در این Faucet قرعه‌ کشی نیز برگزار می شود و چنانچه فردی برنده شود، می‌تواند توکن های رایگان بیشتری را دریافت کند.

بهترین Faucet ترون (Tron)

مزایا و ریسک‌های faucet ارز دیجیتال

Faucet ترون به‌ عنوان یک سیستم پاداش برای افرادی عمل می کند که به دنبال کسب توکن‌های رایگان Tron هستند. در این Faucet توکن TRX در ازای انجام بازی‌ ها، تکمیل نظرسنجی‌ها، معرفی دوستان و… به کاربران پاداش داده می شود. در ادامه، به معرفی چند Faucet برای کسب توکن رایگان TRX می پردازیم.

Xcolander: یکی از بهترین فاست‌ های ترون وب ‌سایت Xcolander می باشد. این سایت برای پاداش TRX از یک گردونه شانس به‌عنوان مکانیسم استفاده می‌کند.

Free-Tron: در این Faucet می توان توکن ترون را تنها با ایجاد حساب کاربری جایزه گرفت. حداقل آستانه برداشت در این Faucet معادل 10 TRX می باشد و بدون پرداخت هزینه قابل برداشت است.

بهترین Faucet زی کش (Zcash)

عملکرد این فاست‌ ها مشابه بقیه فاست ها می باشد، با این تفاوت که ZEC پاداش داده می شود.

Pipeflare: این فاست ضمن پشتیبانی از کوین ZEC، با ایجاد حساب کاربری و حل یک کپچا در هر روز، به صورت رایگان پاداش آن را به کاربران خود می دهد. این Faucet فاقد آستانه محدودیت برداشت می باشد و میانگین پاداش آن 0/0000500 ZEC است.

Globalhive: این Faucet نیز ضمن ارائه Zcash رایگان، پاداش ها را هر بیست ساعت به کاربران می دهد. میانگین پاداشGlobalhive 0/00003100 ZEC است که بلافاصله به کیف پول کاربران به صورت مستقیم واریز می‌شود.

بهترین Faucet چند ارزی

برخلاف فاست‌ هایی که در این مقاله به آنها اشاره شد، برخی از آن‌ها به یک ارز دیجیتال خاص پاداش خود را محدود نمی‌کنند. در صورتی که افراد تمایل داشته باشند که چندین توکن مختلف را با استفاده از یک Faucet کسب کنند، این بخش مخصوص آنهاست.

FireFaucet: این سایت یک Faucet خودکار است، یعنی با انجام برخی کارهای ساده و هنگام ثبت نام، امکان دریافت ACP (امتیازهای خودکار) وجود دارد. Faucet خودکار سایت با این امتیازها کار می‌کند و ارز دیجیتال انتخابی‌ کاربران را برای آنها تولید می‌کند. امکان دریافت توکن‌های متعددی از جمله بیت کوین، اتریوم، BEP20، TRC20 و… برای کاربران از طریق این سایت فراهم می باشد.

Faucet Crypto: این سایت برای دریافت پاداش ها، تا 20 آلت کوین مختلف را پیشنهاد می‌دهد و دارای بیش از دو میلیون کاربر می باشد. تمرکز اصلی این پلتفرم بر روی نظرسنجی و تبلیغات است.

نحوه یافتن Faucet 

نحوه یافتن Faucet

امروزه از وب‌ سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی، به‌عنوان پلتفرم معاملاتی مستقل استفاده می‌شوند. رمزارزها نیز از این روند جا نمانده‌اند و نهنگ‌ های بسیاری برای اعلام و تبلیغ پروژه‌های آینده از آن‌ها استفاده می‌کنند. با استفاده از این شبکه‌ها، مخصوصا توئیتر، می‌توان اطلاعات بیشتری در رابطه با محصولات جدید و فرصت‌های سرمایه‌ گذاری کسب کرد. وب‌سایت‌های متعددی نیز وجود دارند که به معرفی Faucet ارز دیجیتال می پردازند، مانند bestfaucetsites.com که فاست‌ ها را بر اساس توکن‌های ارائه ‌شده در آن‌ها معرفی می‌کنند.

محل تامین درآمد سایت‌های فاست

وب‌سایت‌های Faucet دارای ترافیک بالا می باشند. برای سایتی که پول رایگان می‌دهد، به دست آوردن تعداد زیادی بازدید، کار چندان دشواری نیست. برای وب‌سایتی که به دنبال تبلیغ محتوا یا خدمات خود در حوزه رمزارزها می باشد، استفاده از Faucet ارز دیجیتال می تواند یک انتخاب هوشمندانه باشد. امروزه، تعداد این فاست‌ ها بسیار زیاد شده است، از این رو برای پوشش هزینه توکن‌های پرداخت شده، کسب درآمد کافی از تبلیغات تقریباً غیرممکن است و بازاری بسیار رقابتی می باشد. تنها راه برای کسب درآمد از یک سایت Faucet، ایجاد محتوای جذاب و یا افزودن خدمات دیگر می باشد. همچنین برخی از فاست‌ ها آلت کوین را برای کسب درآمد، با استفاده از CPU کاربر استخراج می‌کنند.

مزایا و ریسک‌های Faucet ارز دیجیتال

در قسمت های قبلی در رابطه با ماهیت Faucet، هدف، تاریخچه، انواع و نحوه استفاده از آن مطالبی را ارائه کردیم. به کاربران توصیه می شود که پیش از این که به سراغ این وب‌ سایت‌ها بروند و فعالیت خود را در آن‌ها آغاز کنند، با مزایا و معایب این وب سایت ها آشنا شوند.

مزایای فاست کریپتو

1. رمزارز رایگان

کریپتو فاست به صورت رایگان توکن‌هایی را توزیع می‌کند. برخلاف سرمایه‌ گذاری و تجارت که افراد را ملزم به انجام ریسک‌های مالی می‌کند، در Faucet فقط به زمان افراد نیاز است. به صورتی که با اختصاص دادن زمان بیشتر به آن، پاداش بیشتری می توان دریافت کرد. 

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه آموزش ارز دیجیتال، بر روی لینک کلیک کنید.

2. پاداش نامحدود از یک Faucet 

معمولاً محدودیتی برای تعداد دفعاتی که از یک Faucet می توان پاداش دریافت کرد، وجود ندارد. با انجام کارهای مشخص‌شده (به هر میزان)، می توان رمزارز دریافت کرد.

3. روشی بدون ریسک برای یادگیری کریپتو

در درجه اول فاست‌ ها با هدف افزایش آگاهی مردم از ارزهای دیجیتال ایجاد شدند. استفاده از Faucet برای شروع کار با کریپتو یک روش آسان است. همچنین می‌توان از طریق رمزارزهای کسب شده، تجربه‌های جدیدی را در دنیای وسیع ارزهای دیجیتال به دست آورد.

معایب فاست کریپتو

معایب faucet

1. Faucet تقلبی

ممکن است در مسیر کسب ارز دیجیتال رایگان، کاربران با فاست‌ های تقلبی روبه‌رو شوند. به طوری که بعد از انجام کارهای مدنظر، پاداش ها برای کاربران پرداخت نمی شوند. برخی از Faucet ها احتمالا پس از رسیدن به آستانه پرداخت، اقدام به مسدود کردن دسترسی کاربران می کنند. همچنین ممکن است وب‌سایت‌های تقلبی که خود را به‌عنوان Faucet معرفی می‌کنند، اقدام به آلوده کردن رایانه کاربران با بدافزارها کنند. کاربران باید همیشه قبل از کار با هر Faucet، تحقیقات لازم در رابطه با سالم بودن آن انجام دهند. همچنین اقدام به بررسی انجمن‌های آنلاین کنند و در صورتی که نظرات مثبت زیادی برای Faucet مدنظر وجود داشته باشد، ارزش وقت گذاشتن را دارد. البته این احتمال وجود دارد که حتی اطلاعات کسب شده در بررسی‌ ها، دستکاری شده باشند. بنابراین همیشه باید در سایت‌ها و صفحات افراد معتبر بررسی‌ها انجام شوند.

2. اتلاف وقت

پاداش‌های دریافتی از Faucet ارز دیجیتال، معمولا با زمان و انرژی صرف‌ شده و میزان کار انجام‌ شده، برابری نمی‌کند، بنابراین افراد باید به دنبال راه دیگری برای پول درآوردن باشند.

3. مأموریت‌های تکراری و خسته‌ کننده

برای جمع‌ آوری رمزارز در سایت‌های Faucet، مأموریت‌های محدودی تعریف شده‌اند. قطعاً برای رسیدن به آستانه برداشت، افراد باید بارها و بارها مأموریت‌های مشخص‌ شده را تکرار کنند، بنابراین در صورتی که فردی تحمل انجام کارهای تکراری را نداشته باشد، باید برای کسب درآمد به فکر راه دیگری باشد.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

2 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(نازنین اسدی)
موبایل 09927779050
موبایل 09927779050
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com