1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. ارزهای دیجیتال
  4. بهترین ارزهای دیجیتال در زمینه خدمات مالی

بهترین ارزهای دیجیتال در زمینه خدمات مالی

بهترین ارزهای دیجیتال در زمینه خدمات مالی
لوگو علیرضا محرابی
بهترین ارزهای دیجیتال در زمینه خدمات مالی
ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال آمده اند تا دنیای معاملات مالی را دگرگون کنند. در میان تعداد زیادی از این رمزارزها برخی از آن ها در صدر لیست بهترین ارزهای دیجیتال خدمات مالی قرار دارند. هرچند که نوسان قیمت در این بازار بسیار زیاد است و صدرنشین بودن آن ها به عوامل مختلفی بستگی دارد اما تعدادی از آن ها تقریبا همیشه در لیست بهترین ارزهای دیجیتال قرار دارند. در ادامه این مطلب به ده مورد ارز دیجیتال که در لیست بهترین ارزهای دیجیتال خدمات مالی فهرست شده اند اشاره کرده و توضیح مختصری از آن ها ارائه می دهیم.

بهترین ارزهای دیجیتال خدمات مالی

 

معرفی بهترین ارزهای دیجیتال خدمات مالی

 1: بیت کوین

از مهم ترین ارزهای دیجیتال خدمات مالی، می توان بیت کوین را نام برد. بیت کوین (BTC) بر روی بلاک چین اختصاصی خود عمل می کند و از طریق فرآیند استخراج، عرضه می شود. حداکثر عرضه بیت کوین 21 میلیون کوین و عرضه فعلی بیت کوین در گردش 18.85 میلیون کوین است. بیت کوین یک پروتکل اینترنتی نوآورانه است که بدون نیاز به مقامات مرکزی یا بانک برای انجام معاملات، تراکنش های ارز دیجیتال همتا به همتا را انجام می دهد و به معنی عدم تمرکز کامل آن است. بیت کوین از طریق اجماع جمعی گره ها(نودها) شبکه به واقعیت تبدیل شده است. بیت کوین منبع باز است، برای عموم آزاد است و هیچ کس کنترل آن را ندارد.

مشخصات معاملات بیت کوین عبارتند از:

بدون اجازه و بدون مرز: شما می توانید معاملات پرداخت را در BTC برای هر کسی، در هر زمان و هر مبلغ، بدون نیاز به واسطه هایی مانند بانک ها یا دولت ها ارسال کنید. هیچ کس نمی تواند حواله شما را محدود کند، آن را مسدود کند یا به هیچ وجه کنترل کند.

شما نیازی به ارائه هیچگونه احراز هویت(KYC/AML) ندارید که این فناوری مناسب برای خدمات بانکی بدون محدودیت، جوامع دارای محدودیت های شدید یا افرادی در کشورهای توسعه نیافته یا تحریم شده مالی مناسب است.

بیت کوین نمی تواند دستکاری شود زیرا هیچ کس نمی تواند معامله ای به هر میزان را مسدود یا بلوکه کند.

برگشت ناپذیر: هنگامی که یک تراکنش به بلاک چین اضافه می شود، برگشت ناپذیر است.

سریع: معاملات را می توان در عرض مدت کوتاهی پردازش کرده و ظرف یک ساعت کاملاً برگشت ناپذیر می شوند.

در دسترس و آنلاین: 24 ساعت شبانه روز و 365 روز در سال.

نحوه کار بیت کوین

لیست بهترین ارزهای دیجیتال در زمینه خدمات مالی

فناوری های اساسی پشت بیت کوین رمزنگاری کلید عمومی، شبکه همتا به همتا و مکانیسم اجماع اثبات کار برای تأیید پرداخت هستند. یکی از جذاب ترین ویژگی های بیت کوین، روند تأیید آن است که خطر کلاهبرداری را به حداقل می رساند. بیت کوین توسط "ماینرها" غیرمتمرکز و ایمن نگه داشته می شود. (به طور مداوم تراکنش ها را تأیید می کنند و در ازای کار پاداش می گیرند.) پس از تأیید مقدار معاملات، بلوک دیگری به بلاک چین اضافه می شود و روند به طور معمول ادامه می یابد.

هر تراکنش پرداختی به شبکه منتقل می شود و در بلاک چین گنجانده می شود تا از هزینه مضاعف جلوگیری شود. پس از چند دقیقه، هر تراکنش به طور ایمن در حجم بالایی از قدرت پردازشی که به گسترش بلاک چین ادامه می دهد، در بلاک چین ذخیره می شود.

به طور پیش فرض قیمت بیت کوین به دلار ارائه می شود اما به راحتی می توانید نمودار بیت کوین را به یورو، پوند انگلیس، ین ژاپن و روبل روسیه با استفاده از سوئیچ ارز در گوشه سمت راست بالای وب سایت CryptoRank.io تغییر دهید.

2: اتریوم

اتریوم (ETH) از دیگر ارزهای دیجیتال خدمات مالی است که بر اساس بلاک چین خود عمل می کند. ETH از طریق فرآیند استخراج عرضه می شود. اتریوم یک پلتفرم محاسباتی توزیع شده متن باز و مبتنی بر بلاک چین است که دارای قابلیت قرارداد هوشمند است. رمزارز ارائه شده توسط اتریوم با نام اتر شناخته می شود. برخلاف بیت کوین، لایت کوین و سایر انواع ارزهای رمزنگاری شده، اتریوم عمدتا به عنوان یک پلتفرم محاسباتی استفاده می شود و نه به عنوان یک سیستم پرداخت.

شرکت کنندگان قدرت محاسباتی کامپیوتر خود را برای تأمین سوخت سیستم، در فرآیند ماینینگ یا استخراج، به اشتراک می گذارند و در عوض، این سیستم به آنها اتر می دهد. برای استفاده از این پلتفرم، باید اترها را استخراج کرده و با استفاده از آنها هزینه پرداخت کنید یا برخی از آن ها را از دیگران خریداری نمایید.

اتریوم همچنین به عنوان بستری برای راه اندازی ارزهای دیجیتال مختلف استفاده می شود. توکن ERC20 به عنوان یک استاندارد توسط بنیاد اتریوم تعریف شده است. توسعه دهندگان سایر ارزها می توانند از این توکن به عنوان الگو برای کسب درآمد با عرضه اولیه یا ICO استفاده کنند.

3: بایننس کوین

لیست برترین ارزهای دیجیتال خدمات مالی در کریپتورنک

بایننس کوین (BNB) از دیگر ارزهای دیجیتال خدمات مالی بر روی بلاک چین خود است. بایننس کوین (BNB) توکن بومی  Binance Smart Chain (BEP-20) و Binance Chain است. BNB ابتدا در سال 2017 بر روی بلاک چین اتریوم راه اندازی شد، اکنون برای تمام عملیات ها در اکوسیستم Binance استفاده می شود.

بایننس کوین با عرضه اولیه کوین(ICO) در سال 2017 راه اندازی شد، جایی که نیمی از حداکثر 200 میلیون توکن BNB به عموم ارائه شد.

این کوین به عنوان یک ابزار سودمند برای هزینه های معاملاتی با تخفیف ایجاد شد اما از آن زمان کاربردهای زیادی برای آن، چه در داخل و چه خارج از اکوسیستم بایننس، گسترش یافته است.

بایننس کوین که به عنوان توکنی برای هزینه های معاملاتی تخفیف دار ایجاد شده است، اکنون طیف وسیعی از کاربردها را دارد که شامل موارد زیر می شود:

  •  پرداخت هزینه تراکنش درBinance.com ، Binance DEX و Binance Chain
  •  پرداخت کارت اعتباری
  •  سرمایه گذاری، وام و انتقال
  • اهداف سرگرمی و بازی
  • پرداخت سفر

بایننس کوین برای خرید مستقیم در صرافی Binance در دسترس است، جایی که بیشتر گزینه ها را از نظر جفت معاملاتی با BNB ارائه می دهد. این صرافی بهترین نرخ های معاملاتی را برای BNB ارائه می دهد. همچنین می توانید BNB را در CEX ها و DEX های موجود نیز خریداری کنید.

4: تتر

تتر

تتر یک رمزارز است که بر روی بلاک چین اتریوم ایجاد می شود. یکی از پر‌مصرف ‌ترین ارزهای دیجیتال بازار، تتر می باشد زیرا ضمن فراهم کردن انعطاف‌ پذیری بیشتری برای سرمایه‌ گذاران، در بسیاری از صرافی‌های محبوب به عنوان جایگزین دلار مورد استفاده است. در ادامه به بررسی دلایل اهمیت تتر در دنیای رمزارزها می پردازیم.

استراتژی خروج

یکی از نگرانی های بزرگ در دنیای کریپتو، نوسانات بازار می باشد. هنگامی که خرس‌ها تسخیر بازار را شروع می‌کنند، سرمایه ‌گذاران برای بررسی فقط چند گزینه دارند. آنها می‌توانند با فروش دارایی خود، آنها را دوباره به ارز فیات تبدیل کنند. این فرآیند پر هزینه‌ و وقت ‌گیر است. آنها همچنین می‌توانند با ماندن در بازار خرسی، ضرر و زیان ناشی از آن را تحمل کنند. تتر می تواند گزینه سومی را به معادله اضافه ‌کند. به این صورت که افراد می توانند با تبدیل کردن دارایی‌های خود به تتر، مانع از ضرر شوند.

کم کردن اختلاف

تبدیل از بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال به تتر، به راحتی مبادله بیت کوین با اتریوم می باشد زیرا تتر یکی از دارایی‌های بلاک چین محسوب می شود. با استفاده از ارز دیجیتال تتر می‌توان ضمن در امان ماندن از نوسانات بازار، ارزهای دیجیتال را با کمترین میزان اختلاف به یکدیگر تبدیل کرد.

روش پرداخت

تتر نیز همانند اکثر رمزارزها، دارای قابلیت استفاده در سیستم‌های معاملاتی بین المللی می باشد. تتر بدون نیاز به پرداخت هزینه انتقال اضافی در سراسر جهان و تبدیل وجوه قابل ارسال است. ارسال این رمزارز به آسانی بیت کوین در سطح جهانی می باشد.

حسابداری

حسابداری یکی دیگر از مزیت های مهم استفاده از ارز دیجیتال تتر به عنوان وسیله پرداخت می باشد. از زمان پیدایش بیت کوین، همیشه موارد گیج کننده بسیاری در مورد استفاده از آن به عنوان یک روش پرداخت وجود داشته است. مشاغلی که با ارزهای دیجیتال هزینه کالاها یا خدمات خود را پرداخت می‌کنند، اغلب موظفند در برابر دلار آمریکا ارزش پرداخت خود را تخمین بزنند. تتر باعث برطرف شدن این نگرانی شده است زیرا قیمت تتر همیشه برابر ۱ دلار است.

جابجایی پول

تتر باعث تسهیل انتقال پول نقد واقعی به جای پول نقد دیجیتال می شود. در برخی از مناطق جهان وظیفه اصلی تتر همین کار است. تبدیل ارزهای دیجیتال به ارز فیات در برخی از مکان‌ها کار دشواری است. همچنین این عمل در بعضی از کشورها غیرقانونی است. تتر برای همه این مناطق، یک گزینه هوشمند است. این رمزارز مبتنی بر بلاک چین‌های متفاوتی ست که می‌توان آن را گزینه مناسبی با کارمزد کمتر نسبت به سایر استیبل کوین‌ها تبدیل کند.

5: کاردانو

کاردانو

یکی دیگر از ارزهای دیجیتال خدمات مالی که بر روی بلاک چین خود عمل می کند کاردانو (ADA) است. کاردانو که در سپتامبر 2017 راه اندازی شد، توانست به سرعت به رقم چند میلیارد دلاری بازار کریپتو برسد. هدف کاردانو نیز با الهام از اتریوم، استفاده از فناوری بلاک چین برای اهدافی فراتر از پرداخت ها است. کاردانو توسعه دهندگان را قادر می سازد تا برنامه های بلاک چین خود را با استفاده از این پلتفرم ایجاد کنند. ساختار دو لایه کاردانو، هر لایه را به طور جداگانه اجرا می کند، برخلاف اتریوم که هر دو لایه در هم آمیخته اند.

مزایای کاردانو

1- در این شبکه به دلیل عدم وجود محدودیت مقیاس پذیری، تعداد پردازش تراکنش ها با افزایش تعداد کاربران افزایش می یابد.

2- کاردانو به عنوان یک سیستم پرداخت جهانی توسط هیچ دولت یا ارگانی کنترل نمی شود.

3- امکان اجرای قراردادهای هوشمند در این شبکه وجود دارد.

4- سطح امنیتی این شبکه بسیار بالا است، از این رو احتمال هک شدن آن تقریبا غیرممکن است و همه اطلاعاتی که در آن ثبت شده اند به صورت محرمانه حفظ می شوند.

5- اولین بلاک چین 2 لایه (لایه تسویه حساب و محاسبه) در این شبکه تشکیل و راه اندازی شده است.

6- در این شبکه هزینه کارمزدها پایین و سرعت انجام تراکنش ها بسیار بالا می باشد.

7- سیستم کاردانو سازگار با محیط زیست می باشد زیرا میزان برق مصرفی آن به شدت پایین است. در این شبکه هزینه پرداختی برای حل معما بسیار پایین می باشد.

6: ریپل

ریپل (XRP) بر روی بلاک چین خاص خود عمل می کند. شبکه ریپل یک تجربه واحد و بدون هیچ اصطکاکی برای پرداخت های جهانی ارائه می دهد. به جای مجموعه ای از فناوری های متفاوت، ارتباطات غیر استاندارد و شبکه های متمرکز، شبکه ریپل یک شبکه جهانی از بانک ها است که از طریق فناوری مالی توزیع شده ریپ، پرداخت ها را ارسال و دریافت می کند. (و پیام رسانی در زمان واقعی، نقل و انتقال و تسویه معاملات را ارائه می دهد.) XRP با هدف ارائه راه حل برای موسسات مالی، در حال حاضر توسط بسیاری از برندهای معروف مانند بانک آمریکا و UBS استفاده می شود.

7: سولانا

سولانا

سولانا (SOL) بر روی بلاک چین خود عمل می کند. سولانا یک بلاک چین مقیاس پذیر، غیرمتمرکز و قابل برنامه ریزی است. این شبکه تراکنش کوین SOL و دارایی های دیجیتالی مانند توکن های غیر قابل تعویض (NFT) و همچنین توکن های SPL را تسهیل می کند. سولانا در سال 2017 ایجاد شد تا مقیاس پذیری یک بلاک چین رمزارز را بدون از دست دادن تمرکززدایی یا امنیت افزایش دهد. سولانا مبتنی بر روی هشت نوآوری می باشد که عبارتند از: پایپ لاینینگ (Pipelining)، اثبات تاریخ (Proof of History)، آرشیوکننده‌ها (Archivers)، تحمل خطای بیزانس تاور (Byzantium Failure Tolerance Tower)، گالف استریم (Gulf Stream)، توربین (Turbine)، سی‌لول (Sealevel) و کلاد بریک (Cloudbreak).

مشهورترین پروژه های سولانا

بزرگترین پروژه روی اکوسیستم سولانا، پروژه سروم (Serum) به حساب آورد. Serum یک صرافی غیرمتمرکز است که امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال را برای معامله‌ گران فراهم کرده است. انجام همه تعاملات در این صرافی بر بستر قراردادهای هوشمند صورت می گیرد. در واقع می‌توان این صرافی را شبیه به سوشی سواپ در بایننس اسمارت چین و یونی سواپ در شبکه اتریوم دانست. این صرافی با پشتیبانی از معاملات بین زنجیره‌ای، این امکان را به معامله ‌گران می دهد که اقدام به معامله توکن‌های اتریومی و توکن‌ های ایجاد شده بر روی بلاک چین پولکادات کنند.

ریدیوم (Raydium) یک تأمین‌ کننده نقدینگی و یک بازارساز خودکار (AMM) است که روی بلاک چین سولانا کار می‌کند. ریدیوم به کاربران خود قابلیت های متعددی از جمله امکاناتی هم برای راه‌اندازی پروژه‌ها روی این شبکه، ارائه کشت سود، قابلیت معاملات ارزها و ایجاد استخرهای نقدینگی برای توکن‌های SPL ارائه می‌دهد.

سولاریوم ( Solarium) یک پیام ‌رسان رمزنگاری‌ مبتنی بر بلاک چین سولانا است که به دلیل استفاده از الگوریتم رمزنگاری سیستماتیک ChaCha20-Poly1305، دارای سطح بالایی از امنیت می باشد.

منگو مارکتس (Mango Markets) به کاربران این امکان را می دهد که از اهرم‌ هایی تا ۵ برابر استفاده کنند. این پلتفرم معاملاتی دارای کارمزدهای نزدیک به صفر و سرعت بالا می باشد. منگو مارکتس به دلیل استفاده از استخرهای نقدینگی سولانا و سروم، نگرانی‌ها از بابت نقدینگی را به حداقل رسانده است.

8: پولکادات

یکی دیگر از ارزهای دیجیتال خدمات مالی پولکادات (DOT) است که بر روی بلاک چین خود کار می کند. پروژه پولکادات در سال 2017 توسطGavin Wood  مدیر ارشد سابق اتریوم ایجاد شد. این ایده ناشی از تمایل به ایجاد نسخه ای از اتریوم بود که می تواند مزایای بیشتری را برای توسعه دهندگان، بهبود قابلیت همکاری و مقیاس پذیری ایجاد کند. معاملات DOT در آگوست 2020 آغاز شد. تمرکز اصلی این پلتفرم بر قابلیت همکاری بین بلاک چین های هدفمند تحت یک شبکه واحد و در شبکه های مختلف بلاک چین است. هر بلاک چین می تواند به بلاک چین های دیگر در شبکه پولکادات بپیوندد و ارتباط برقرار کند. پل ها این پیوندهای ارتباطی را ارائه می دهند.

9: USDC

USDC

 USDCارز دیجیتالی است که بر روی بلاک چین اتریوم تولید می شود. کاربران به روش‌های مختلفی از ارز دیجیتال USDC به عنوان یک استیبل کوین استفاده می‌کنند که عبارتند از:

محافظت در برابر نوسانات: سرمایه ‌گذارانی که بر روی سایر رمزارزها سرمایه‌ گذاری کرده‌اند، می‌توانند نوسانات پرتفوی خود را از طریق اختصاص دادن بخشی از سرمایه خود به یک استیبل کوین مانند USDC، کاهش دهند. داشتن USDC به کاربران در زمان نوسانات شدید بازار کمک می کند که بتوانند ارزش پرتفوی خود را ثابت نگه دارند.

قیمت گذاری بر حسب پول فیات: با استفاده از یک استیبل کوین مانند USDC می توان دارایی‌های دیجیتال لیست شده در صرافی‌های ارز دیجیتال را به پول فیات قیمت گذاری کرد.

ثبات قیمت: ثبات قیمت این رمزارز به کاربران کمک می‌کند که بتوانند برای تأمین مالی پروژه‌ها و یا نشان دادن مالکیت سهام و نشان دادن بدهی‌های شرکت‌ها از آن استفاده کنند.

تسویه حواله‌ها: برای ارسال وجه به سراسر دنیا می توان از USDC استفاده کرد. گیرندگان می‌توانند USDC را بدون استفاده از حساب بانکی یا نگرانی در مورد نوسانات قیمت در یک کیف پول دیجیتال ذخیره کنند.

سرمایه‌ گذاری در دلار آمریکا: سرمایه ‌گذاران غیر آمریکایی می‌توانند این رمزارز در صورت تمایل به سبد سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال خود اضافه کنند.

پوشش در برابر تورم: سرمایه‌گذاران می‌توانند با تبدیل پول خود به یک استیبل کوین مانند USDC از ارزش پول خود محافظت کنند، به این ترتیب سرمایه گذاران غیر آمریکایی نیز در رابطه با کاهش ارزش پول محلی خود نگرانی ندارند.

تأمین مالی جمعی جهانی: سازمان‌های غیرانتفاعی و شرکت‌های نوپا می‌توانند منابع مالی مورد نیاز خود را از طریق USDC از سرمایه‌گذاران و کمک کنندگان در سراسر جهان جمع‌آوری کنند. جمع‌آوری پول از این طریق به آن‌ها این اطمینان را می‌دهد که در آینده ارزش پول جمع‌آوری شده دچار نوسان نخواهد شد.

ارتباط متقابل میان بلاک چین‌ها: استفاده از این استیبل کوین می‌تواند به یکپارچه سازی سیستم‌های پرداخت و برنامه‌های کاربردی در میان بلاک چین‌ها کمک کند زیرا USDC با چند بلاک چین مستقل سازگار است. 

10: دوج کوین

دوج کوین(DOGE) از دیگر ارزهای دیجیتال خدمات مالی است که بر روی بلاک چین اختصاصی خود عمل می کند. DOGE در فرآیند استخراج است. دوج کوین مانند بیت کوین از یک مدل اثبات کار برای دستیابی به اجماع استفاده می کند. با این حال، الگوریتم دوج کوین کمی متفاوت است. به طور خاص، از الگوریتم اثبات کار کمکی استفاده می کند، که به ماینرها اجازه می دهد تا دوج را همزمان با سایر ارزهای رمزنگاری شده استخراج کنند و در آخر اینکه سه روش اصلی برای استخراج دوج کوین وجود دارد: استخرهای استخراج، استخراج فردی و استخراج ابری.

جمع بندی

رتبه

نام ارز دیجیتال

نماد

ماکزیمم میزان عرضه

1

بیت کوین

BTC

21 میلیون کوین

2

اتریوم

ETH

118 میلیون کوین

3

بایننس کوین

BNB

168.14 میلیون کوین

4

تتر

USDT

69.85 میلیارد توکن

5

کاردانو

ADA

4500 میلیارد کوین

6

ریپل

XRP

100 میلیارد کوین

7

سولانا

SOL

488.63 میلیون کوین

8

پولکادات

DOT

1.12 میلیارد کوین

9

USDC

USDC

32.26 میلیارد توکن

10

دوج کوین

DOGE

131.77 میلیارد کوین

ارزهای دیجیتال به عنوان پول های دیجیتال غیرمتمرکز بیشتر از یک دهه است که ایجاد شده اند تا نحوه محاسبات و معاملات مالی را در سراسر دنیا تغییر دهند و امکان آزادی مالی افراد را به شیوه غیرمتمرکز بدون کنترل نهاد دولتی و بانک مرکزی فراهم نمایند. در این مطلب ده ارز دیجیتالی که به عنوان بهترین ارزهای دیجیتال خدمات مالی شناخته می شوند معرفی کردیم. البته این لیست به دلیل ماهیت نوسانی و غیرقابل پیش بینی بودن ارزهای دیجیتال تغییر می کند اما در هر صورت بیت کوین همچنان پادشاه ارزهای دیجیتال است.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

2 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com