مدیریت دارایی چیست؟

مدیریت دارایی چیست؟

اصطلاح "مدیریت دارایی" به خدمات مالی مدیریت دارایی ها توسط ابزارهای مالی با هدف افزایش دارایی های سرمایه گذاری شده گفته می شود، بنابراین ، مدیر دارایی شرکتی است که هدف تجاری آن مدیریت ثروت است. مدیران دارایی، پس اندازهای شخص را دسته بندی می کنند و آنها را تا آنجا که ممکن است با سودآوری در اقتصاد جهانی سرمایه گذاری کنند!

به عبارت دیگر

مدیریت دارایی خدماتی است که معمولاً توسط یک شرکت انجام می شود تا ثروت مشتری یا سبد سرمایه گذاری مشتری را از طرف او هدایت کند.

فرصت های سرمایه گذاری را بخوانید

فرصت های سرمایه گذاری شامل تأمین مالی دولت از طریق اوراق قرضه دولتی، تأمین مالی بخش خصوصی از طریق خرید سهام یا اوراق قرضه و تأمین نیازهای زیرساختی مالی، با هدف ایجاد بازدهی است که بین مدیر دارایی به عنوان پاداش و سرمایه گذار به عنوان بازده آنها تقسیم می شود.

فرصت های سرمایه گذاری را بخوانید

آموزش آنلاین صفر تا صد بورس را در سایت ما مشاهده کنید

مدیریت دارایی، صنعت مدیریت ثروت

برخلاف توصیه های مالی یا سرمایه گذاری، مدیریت دارایی نه تنها پیشنهادات سرمایه گذاری را در قالب خدمات مشاوره ای ارائه می دهد، بلکه مدیر دارایی تصمیمات سرمایه گذاری را به طور مستقل می گیرد و انجام می دهد.

مدیریت دارایی، صنعت مدیریت ثروت

برای این که دارایی خود را به درست ترین نحو مدیریت کنید باید مبانی سرمایه گذاری در بورس را بدانید

کار مدیران دارایی چیست؟

به دلیل اهداف تجاری خود، مدیران دارایی یا به عنوان شرکتهای مستقل فعالیت می کنند و یا به عنوان زیرمجموعه و بخشهای بانکها و شرکتهای بیمه! آنها دارایی های سرمایه گذاران نهادی (مانند صندوق های بازنشستگی، شرکت های بیمه، بانک ها، بنیادها، موسسات خیریه یا دولتی) یا سرمایه گذاران خصوصی را مدیریت می کنند.

کار مدیران دارایی چیست؟

<<جالب است بدانید: مدیران دارایی بیش از 85 تریلیون یورو در سطح جهان مدیریت می کنند>>

یک متخصص مناسب برای دستیابی به اهداف مالی خود استخدام کنید!

دانستن درباره ی مدیریت دارایی و اینکه شرکتهای مدیریت دارایی چه نقشی دارند ، به شما کمک می کند تا یک متخصص مناسب برای دستیابی به اهداف مالی خود استخدام کنید! 

یک متخصص مناسب برای دستیابی به اهداف مالی خود استخدام کنید!

شرکت های مدیریت دارایی و وظایف آن ها

  • شرکت های مدیریت دارایی، سرمایه های سرمایه گذار را می گیرند و آن را در سرمایه گذاری های مختلف از جمله سهام، اوراق قرضه، املاک و مستغلات، و سهام خصوصی به کار می گیرند.
  • این شرکت ها طبق دستورالعمل یا فرآیند سرمایه گذاری تنظیم شده، سرمایه گذاری ها را انجام می دهند، سرمایه گذاران ثروتمند نیز، معمولاً حسابهای خصوصی در شرکتهای مدیریت دارایی دارند.
  • مدیران دارایی با در نظر گرفتن متغیرهای مختلف از جمله شرایط منحصر به فرد مشتری، خطرات و ترجیحات وی، با اوراق بهادار مشتری کار می کنند.
  • مدیران پرتفوی موقعیت های سفارشی شده برای نیازهای مشتری، شرایط مالیاتی و انتظارات نقدینگی را انتخاب می کنند. آنها حتی می توانند بر اساس ارزشهای اخلاقی مشتری و همچنین شخصیت وی تصمیم گیری کنند.

به نکات زیر توجه کنید

  • مدیریت دارایی به مدیریت سرمایه گذاریها از طرف دیگران اشاره دارد.
  • هدف این است که در طول زمان ضمن کاهش خطر، پرتفوی مشتری را رشد دهیم.
  • مدیریت دارایی خدماتی است که توسط موسسات مالی ارائه می شود و به افراد با ارزش خالص بالا، نهادهای دولتی، شرکت ها و واسطه های مالی ارائه می شود.

هزینه های مدیریت دارایی

هزینه های سرمایه گذاری برای مدیریت دارایی می تواند از چند نقطه پایه تا درصد قابل توجهی از سود مشترک در حساب های توافق نامه عملکرد متغیر باشد. این هزینه ها به مشخصات پرتفوی بستگی دارد.

شرکت هایی برای سرمایه گذاران

  • برخی از شرکت های مدیریت دارایی برای افزایش پیشنهادات خود و ارائه خدمات بهتر به سرمایه گذاران کوچکتر، مجدداً به تجارت خود اضافه کرده اند.
  • بسیاری از این شرکت ها ساختارهای مشترکی مانند صندوق های سرمایه گذاری مشترک، صندوق های شاخص، وجوه قابل معامله در بورس را ایجاد می کنند، که می توانند آنها را در یک پرتفوی متمرکز مدیریت کنند.

خرید آنلاین دوره آموزش بورس

مدیریت دارایی در مقابل مدیریت ثروت

همانطور که بحث کردیم، مدیریت دارایی تماماً با تمرکز روی سرمایه گذاری ها ارتباط دارد. این خدماتی است که توسط یک شرکت برای مشتریانی انجام می شود که معمولاً ارزش خالص بالایی دارند.

از طرف دیگر 

مدیریت ثروت نگاه دقیق تری به وضعیت مالی یک فرد (یا خانواده) دارد. با انجام این کار، این افراد می توانند بفهمند که چگونه می توانند ثروت خود را به بهترین وجه مدیریت کنند و در طولانی مدت از آن محافظت کنند.

<<بسته به اینکه چه کسی هستید و به چه میزان از ثروت خود نیاز دارید، ممکن است فقط به یکی از این خدمات نیاز داشته باشید. فهمیدن اینکه کدام یک بیشتر به شما کمک می کند می تواند به شما در رسیدن به اهداف مالی کمک کند.>>

چرا مدیریت دارایی؟

مدیران دارایی به طور کارآمد، سرمایه را از طریق سرمایه گذاری در بودجه هایی که توسط سرمایه گذاران خصوصی و نهادی در سرمایه گذاری های تولیدی تأمین می شود، تخصیص می دهند، این مهم ترین ماهین مدیریت دارایی ست که اهمیت آن را مشخص می کند.

خلاصه کلام

مدیران دارایی از طیف وسیعی از راه حلهای موجودِ در اختیار، برای مدیریت فعالیتهایشان استفاده می کنند و به سرمایه گذاران کمک می کنند تا سرمایه گذاری های خود را شکل دهند و معاملات را انجام دهند و پرتفوی خود را مدیریت کنند.

برای این که بهترین سرمایه گذاری را داشته باشید می بایست آموزش تحلیل تکنیکال و آموزش تحلیل بنیادی را مشاهده نمایید

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram