1. صفحه اصلی
  2. ارزهای دیجیتال
  3. ارزهای دیجیتال زیرساخت
  4. ارز دیجیتال پرپچوال پروتکل

ارز دیجیتال پرپچوال پروتکل

Perpetual Protocol (PERP)
آخرین بروزرسانی

قیمت‌لحظه‌ای
به‌دلار Dollar
1.1586
تغییر در یک ساعت -0.04
تغییر در یک روز -2.94
تغییر در یک هفته 16.71
تغییر در یک ماه 8.72
تغییر در دو ماه -21.37
تغییر در سه ماه -20.45
رتبه در بازار 543
وب سایت https://perp.fi/
معاملات روزانه 12,463,704
حجم بازار 76,472,829
سکه در گردش 66,002,157 PERP
عرضه کل 0
صفحات رسمی
صفحه پروژه در Github
عنوان توضیحات
نام ارزدیجیتالPerpetual Protocol
نماد ارزدیجیتالPERP
دسته ارز دیجیتالزیر ساخت
هدف به وجود آمدنکمک به پلفترم های اهرم دار
نوع بلاکچین
  • ERC 20

ارز پرپچوال پروتکل (perpetual protocol) یک ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک چین اتریوم می باشد که با نماد PERP نشان داده می شود. همچنین یک پروتکل غیرمتمرکز می باشد که با هدف استفاده در معاملات قراردادهای دائمی راه اندازی شده است. پرپچوال پروتکل بر روی همه دارایی ها امکان معامله شدن را دارد و یک بازار معاملاتی برای اجرای سفارش ها از طریق بازار ساز خودکار مجازی vAMM می باشد. در این مقاله به بررسی ارز دیجیتال پرپچوال پروتکل، ویژگی ها و اهداف آن می پردازیم.

ارز پرپچوال پروتکل (perpetual protocol)

ارز پرپچوال پروتکل (perpetual protocol)

در سال 2019 پروتکل Strike Protocol راه اندازی شد. این ارز دیجیتال که بعدا با نام perpetual protocol و توکن PERP معرفی شد، توکن های چند منظوره ای می باشد که باعث ساده شدن فرآیندهای خرید و فروش دارایی ها مانند رمز ارزها، نفت و ارزهای فیات می شود.

ارز PERP، یک رمز ارز کاربردی و حاکمیتی مبتنی بر ERC-20 می باشد که عرضه آن توسط Perpetual DAO صورت گرفته است. با توجه به حاکمیتی بودن این رمز ارز، دارندگان آن می توانند از حق رای و تصمیم گیری متناسب با میزان توکنی که دارند، بهره مند شوند. همچنین دارندگان ارز PERP می توانند با استیک کردن، سپرده گذاری و قفل کردن آن، سود دریافت کنند. اگر بودجه صندوق بیمه تمام شود، توکن PERP می تواند از صرافی پشتیبانی می کند. 

بنیانگذار پروژه پرپچوال پروتکل PERP

پروژه پرپچوال پروتکل در سال 2018 توسط ینوئن فنگ (Yenwen Feng) و کانگ شائو (kang shao) در کشور تایوان راه اندازی شد. ینوئن فنگ بنیانگذار ۶ شرکت دیگر و فارغ التحصیل رشته مهندسی برق و کنترل می باشد. کانگ شائو نیز ۴ شرکت استارت آپی را راه اندازی کرده و فارغ التحصیل رشته مدیریت اطلاعات و مهندسی نرم افزار می باشد.

یورن جو (Yuren Ju) و نیکلاس تانگ نیز از دیگر همکاران این دو نفر هستند. یورن جو مهندس ارشد نرم افزار پروژه پرپچوال پروتکل می باشد و نیکلاس تانگ نیز با سمت سرپرست استراتژی در این پروژه همکاری دارد.

هدف ارز دیجیتال PERP

هدف ارز PERP

ارز PERP یک پروژه مالی غیرمتمرکز می باشد که مجموعه ای از قراردادهای هوشمند مبتنی بر بلاک چین اتریوم را اجرا می کند. این پروژه برای تکرار خدمات ارائه شده و برقراری ارتباط در بازارهای فرعی، ایجاد شده است. بنابراین کاربران این پروتکل نیازی به اعتماد به موسسه ها و افراد برای انجام معاملات ندارند، بلکه کافیست مطمئن شوند که کدها همانطور که نوشته شده اند، امضا می شوند.

پرپچوال پروتکل الهام گرفته از پلتفرم دارایی Synthetix می باشد و از مبادلات غیرمتمرکز Uniswap محسوب می شود که برای مبادلات لحظه ای کاربرد ندارد بلکه از آن برای معاملات اهرمی و کوتاه استفاده می شود. ارز دیجیتال پرپچوال پروتکل از فرآیندی که شامل خزانه وثیقه و بازار ساز خودکار مجازی (vAMM) می باشد برای دستیابی به این هدف استفاده می کند. طراحی این ساختارها با هدف دسترسی افراد به ابزارهای مالی پیچیده مانند قراردادهای دائمی و برای تسویه معاملات، صورت گرفته است. کاربران می توانند قراردادهای دائمی را با لوریج 10 برابر با استفاده از ارز پرپچوال پروتکل معامله کنند. در واقع پروتکل perpetual protocol مشکل عدم امکان اجرای معاملات لوریج یا با اهرم در صرافی های غیرمتمرکزی که با بازار ساز خودکار، کار می کنند را حل کند.

ویژگی های ارز پرپچوال پروتکل

1- این ارز دیجیتال موقعیت خرید یا فروش درون زنجیره ای را فراهم می کند، به طوری که حداکثر 20 برابر قرارداد لانگ یا شورت می باشد.

2- در این پروژه هزینه ها شفاف می باشند و نقدینگی به صورت ۲۴ ساعته و در همه روزهای هفته، وجود دارد.

3- پشتیبانی همزمان از رمز ارزهایی مانند بیت کوین، اتریوم، ریپل، لایت کوین، زی کش، ایاس، مونرو و همچنین ارزهای فیات

4- بازار ساز خودکار مجازی، اقدام به ارائه نقدینگی تضمینی کرده است.

5- در این پروژه نگرانی ها بابت ضررهای ناشی از نوسانات قیمتی از بین رفته است.

استخر استیکینگ ارز پرپچوال پروتکل

دارندگان ارز دیجیتال پرپچوال پروتکل می توانند از طریق استیک کردن یا سپرده گذاری توکن های خود، سودهایی در قالب توکن PERP دریافت کنند. همچنین می توانند 50 درصد از کارمزد تراکنش ها را به شکل استیبل کوین USDC کسب نمایند.

نحوه کار ارز دیجیتال پرپچوال پروتکل

نحوه کار ارز پرپچوال پروتکل

perpetual protocol با نسخه جدیدی از بازار ساز خودکار، خرید و فروش قراردادهای دائمی را تسهیل می کند. در واقع از تکنیکی برای تعیین قیمت دارایی ها و تسهیل مبادلات دارایی ها استفاده می کند که یک تابع ریاضی می باشد.

AMM های مجازی دارای وثیقه هستند، همچنین در بازار به صورت خنثی نمی باشند. AMM های مجازی اقدام به ارائه نقدینگی زنجیره ای تضمینی را با قیمت های قابل پیش بینی می کنند. همچنین AMM های مجازی برای معاملات با اهرم، تنها با یک دارایی تحت عنوان وثیقه کار می کنند، در حالی که سایر AMMها برای انجام مبادلات، از مجموعه جفت دارایی ها استفاده می کنند. به این ترتیب هیچ توکنی در AMM های مجازی مبادله نمی شود.

در این پروتکل به دلیل استفاده از بازارساز خودکار، می توان از راه حل های مقیاس پذیر شبکه xDai استفاده کرد، در نتیجه منجر به کاهش کارمزدها و افزایش سرعت انجام تراکنش ها می شود.

مراحل کار بازار ساز مجازی

۱- بازارساز خودکار مجازی با استفاده از اهرم، پوزیشن های شورت و لانگ را برای کاربران باز می کند.

۲- نقدینگی کافی برای این پروژه فراهم می کند و اسلیپیچ یا همان لغزش قیمت ها را پایین می آورد.

۳- برای کاهش میزان هزینه ها و افزایش سرعت پردازش تراکنش ها از راه حل های مقیاس پذیری شبکه xDai استفاده می کند.

در پرپچوال پروتکل نیاز است که از USDC به عنوان وثیقه برای انجام معاملات استفاده شود. برای انجام این کار، کاربران باید ابتدا کیف پول خود را به رابط کاربری صرافی وصل کنند و مبلغ مورد نظر USDC را در آن سپرده گذاری کنند.

هدف پروژه ارز دیجیتال پرپچوال پروتکل

هدف پروژه PERP، دموکراتیزه و کاهش موانع و افزایش میزان دسترسی ها به ابزارهای تجاری پیشرفته می باشد. این پروژه می تواند برای کاربران ایمن ترین، در دسترس ترین و بهترین پلتفرم معاملاتی فرعی را ایجاد کند.

کاربران در این پروتکل از طریق رابط WEB3 یا برنامه نویسی، می توانند به معامله طیف وسیعی از دارایی ها با حداکثر 10 برابر اهرم بپردازند. همچنین می توانند با توزیع توکن یا ارائه نقدینگی، هزینه دریافت کنند. این پروتکل قصد دارد که در هر زمان به فراهم کردن ضمانت تامین نقدینگی و شفافیت عملکرد بپردازد.

مزایای ارز پرپچوال پروتکل

مزایای ارز PERP

1- پشتیبانی توسط صرافی بایننس

2- قابلیت جا به جایی بلاک چین در سایر رمز ارزها

3- این پروتکل یک تجربه تجاری با عملکرد بسیار بالا در سطح جهانی می باشد و برای همه ی افراد به دلیل وجود بلاک چین عمومی و راه حل مقیاس بندی سطح 2، باز می باشد.

4- با استفاده از فناوری vAMM، معاملات بدون نیاز به ثبت نام و واسطه ها، در سریع ترین زمان ممکن صورت می گیرند.

5- قابلیت معامله طلا، ارزهای فیات، BTC، بیت کوین، توکن های ERC-20 و ریپل در این پلتفرم

پروژه perpetual protocol با سایر پروتکل های دیفای که از بازارسازهای خودکار استفاده می کنند، تفاوت دارد. این پروژه پس از ذخیره کردن سپرده های افراد در قراردادهای هوشمند، از آنها برای تامین نقدینگی استفاده نمی کند. بنابراین ضرر و زیان های احتمالی ایجاد نمی شود و نوسانات قیمتی باعث ضرر ناپایدار نمی شود.

ایجاد صندوق بیمه

پروژه perpetual protocol یک صندوق بیمه (Insurance Fund) با هدف جلوگیری از ضررهایی مانند لیکوئید شدن، ایجاد کرده است. 50 درصد از نرخ تراکنش ها در Insurance Fund ذخیره می شود و به صورت خودکار و به واسطه قراردادهای هوشمند سیستم، در (صورتی که بودجه صندوق تمام شود) PERP اضافه، تولید می کند. بنابراین باعث ایجاد اطمینان پذیری سیستم پرداخت می شود.

صرافی غیرمتمرکز پرپچوال

صرافی غیرمتمرکز پرپچوال

صرافی غیرمتمرکز پرپچوال پروتکل، با هدف انجام خرید و فروش قراردادهای دائمی مشابه با صرافی های متمرکز و سنتی، راه اندازی شده است.

کیف پول های ارز PERP

ارز پرپچوال پروتکل را می توان هم در کیف پول داخلی صرافی ها و هم داخل کیف پول های نرم افزاری نگهداری کرد. کیف پول های صرافی ها شامل صرافی بایننس، OKEx ،HitBTC و Bilaxy می باشد. کاربران می توانند ارز دیجیتال perpetual protocol خود را پس از ساخت حساب کاربری، در این صرافی ها ذخیره کنند. کاربران همچنین می توانند ارزهای دیجیتال PERP خود را در کیف پول های نرم افزاری تراست و کیف پول متامسک ذخیره نمایند.

صرافی های ارز دیجیتال PERP

صرافی بایننس با انجام 62 درصد از معاملات روزانه این پروژه، فعال ترین صرافی ارز دیجیتال پرپچوال پروتکل می باشد. صرافی های FTX ،OKEx ،Sushiswap ،Mandala Exchange نیز از دیگر صرافی های پشتیبانی کننده از این ارز دیجیتال هستند.

نتیجه گیری

ارز پرپچوال پروتکل (perpetual protocol) یک ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک چین اتریوم با نماد PERP، در فراهم کردن معاملات قراردادهای دائمی نقش دارد.

سلب مسئولیت
این صفحه صرفا جهت معرفی،تحلیل و اطلاعات قیمتی پروژه‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال می باشد.
و به هیچ وجه پیشنهاد سرمایه‌گذاری یا مورد تایید بودن پروژه توسط تیم آموزشی علیرضا محرابی نمی باشد. بدیهی است که مسئولیت سرمایه‌گذاری، خرید و فروش هر پروژه تماما برعهده شخص سرمایه گذار می باشد و تیم آموزشی علیرضا محرابی تنها به‌عنوان مرجعی جهت نمایش اطلاعات قیمتی و اخبار پیرامون این پروژه‌‌ها عمل می‌کند.

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

5 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
2 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com