1. صفحه اصلی
 2. مقالات ارز دیجیتال
 3. صرافی
 4. AirSwap چیست؟

AirSwap چیست؟

AirSwap چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
AirSwap چیست؟
صرافی

در این مطلب بررسی می کنیم که چگونه AirSwap امیدوار است یک پلتفرم معاملاتی ایجاد کند که مزایای یک صرافی غیرمتمرکز را بدون همه اشکالات داشته باشد. اما ایرسواپ چیست؟ ایرسواپ به عنوان پلتفرمی ایجاد شد که در آن کاربران بتوانند توکن های خود را به صورت مستقیم با یکدیگر مبادله و معامله کنند. در این مطلب با ما همراه باشید تا در مورد ایرسواپ و تاریخچه و کاربرد آن صحبت کنیم. 

معرفی AirSwap

AirSwap چیست؟

ایرسواپ پلتفرمی است به منظور تجارت همتا به همتا برای توکن های اتریوم، به این معنی که کاربران توکن های خود را مستقیماً با یکدیگر معامله می کنند. این پلتفرم غیرمتمرکز است زیرا AirSwap وجوه کاربران را کنترل نمی کند و اجرای معاملات از طریق قراردادهای هوشمند انجام می شود.

پلتفرم AirSwap اینگونه کار می کند که کاربران با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و اینکه چه توکن هایی را می خواهند و با چه قیمتی قصد دارند مبادله کنند. هنگامی که هر دو طرف آماده تکمیل مبادله هستند، پروتکل Swap که یک قرارداد هوشمند اتریوم است، معامله را اجرا می کند. این پلتفرم مزیت یک صرافی غیرمتمرکز را دارد زیرا کاربران تا زمانی که معامله انجام نشود، کنترل کاملی بر وجوه خود دارند، بنابراین یا هر دو طرف آنچه را که معامله کرده‌ اند به دست می ‌آورند یا هیچ ‌کدام نمی‌توانند معامله را به تنهایی انجام دهند و معامله ای انجام نمی شود.

بنیانگذاران پلتفرم AirSwap 

بنیانگذاران ایرسواپ مایکل اوید، سام تابار و دان موزیتس هستند که بنیانگذاران Fluidity، شرکت مادر ایرسواپ نیز هستند.

یک تاریخچه مختصر از ایجاد و به کارگیری ایرسواپ:

اکتبر 2017: فروش توکن ایرسواپ (AST) توانست 36 میلیون دلار جمع آوری کند.

اکتبر 2018: فضاهای ایرسواپ گروه ها را قادر می سازد تا با یکدیگر ارتباط برقرار کرده، مذاکره کنند و همچنین معاملات غیرمتمرکز بالقوه را هماهنگ کنند.

ژانویه 2019: DexIndex به عنوان یک ابزار منبع باز راه اندازی شد که قیمت توکن های مختلف را در صرافی های غیرمتمرکز در اتریوم جستجو و فهرست می کند.

چه چیز خاصی در مورد ایرسواپ وجود دارد؟

پلتفرم ایرسواپ

صرافی‌ های متمرکز از کاربران می ‌خواهند که به صرافی اعتماد کنند تا با خیال راحت پول خود را برایشان نگه دارند و هک نشوند، قانون را زیر پا نگذارند یا تصمیمات نابخردانه نگیرند. از سوی دیگر، صرافی های غیرمتمرکز که در آن معاملات به طور کامل بر روی بلاک چین انجام می شود، در برابر موارد زیر آسیب پذیر هستند:

 • زمان تراکنش کند است زیرا اتریوم در حال حاضر بسیار کند است.
 • اجرای پلتفرم معاملاتی که در آن معامله ‌گران می‌ توانند معاملات یا قیمت ‌ها را با اولویت دادن به معاملات خود دستکاری کنند.
 • نگرانی های حفظ حریم خصوصی: از آنجایی که در تجارت غیرمتمرکز مبادلاتی در دفاتر سفارش عمومی برای همه اتفاق می افتد.

در ایرسواپ، اجرای معاملات به طور مستقیم از یک کیف پول به کیف پول دیگر به طور همزمان انجام می شود، بنابراین هیچ خطری برای اجرای پلتفرم معاملاتی وجود ندارد. مذاکرات نیز به صورت خصوصی و نه در بلاک چین انجام می شود، بنابراین حریم خصوصی حفظ می شود. در نهایت، به دلیل اینکه نیازی به نگهداری نیست، این پلتفرم دارای هزینه صفر است.

ایرسواپ ابزارکی ایجاد کرده است که به کاربران امکان می دهد توکن ها را مستقیماً در یک وب سایت خریداری کنند، به این معنی که بازدیدکنندگان می توانند بدون نیاز به رفتن به صرافی در وب سایت دیگری به ترید توکن دسترسی داشته باشند.

فناوری ایرسواپ

فناوری ایرسواپ

همانطور که گفتیم AirSwap یک شبکه همتا به همتا را برای تجارت دارایی‌ های دیجیتال مدیریت می‌کند: طرحی جدید که معامله‌ گران را در برابر ریسک طرف مقابل، اسلیپیج قیمت و پیشروی محافظت می‌کند. هر شرکت کننده در بازار می تواند دیگران را پیدا کرده و با استفاده از ترکیبی از پروتکل های وب و قراردادهای هوشمند، مستقیماً به صورت همتا به همتا معامله کند. فناوری AirSwap منبع باز است و همه کدها را می توان در GitHub پیدا کرد.

فواید ایرسواپ

ایرسواپ در هسته خود، دو طرف معامله را قادر می سازد تا یک تراکنش به صورت "مبادلات اتمی" را انجام دهند، که از طریق آن هر دو طرف معامله یا موفق به انجام آن می شوند یا کل تراکنش برمی گردد. این تراکنش ‌ها به گونه‌ ای «بی اعتماد» هستند که هیچ یک از طرفین نیازی به اعتماد به یکدیگر برای تکمیل مبادله ندارند.

نه کلیدهای شما، نه سکه های شما: ایرسواپ غیر حضانتی و بدون سپرده یا ضمانت نامه است. هر تراکنش به صورت همتا به همتا بدون ریسک طرف مقابل، بدون شرکت کننده واسطه و بدون زیرساخت فراتر از اتریوم است.

رقابتی و کارآمد: شرکت ‌های بازرگانی نقدینگی را از طریق AirSwap با قیمت‌ های رقابتی تامین می ‌کنند، زیرا از مبادلات متمرکز محافظت می ‌کنند. از آنجایی که این پلتفرم همتا به همتا است، قیمتی که می ‌بینید همان قیمتی است که دریافت می ‌کنید، بدون لغزش، پیشروی یا دستکاری قیمت.

محدودیت های صفر هر مبادله بین دو طرف، دو توکن و یک قرارداد هوشمند است: این بدان معناست که هر دارایی دیجیتال استاندارد شده را می توان با قیمت سفارشی و در هر اندازه ای مبادله کرد. صرف نظر از مبادله، تسویه حساب ارزان و کارآمد است.

چه چیز دیگری در پلتفرم ایرسواپ متفاوت است؟

برای کمک به کاربران ایرسواپ در یافتن همتایان خود برای تجارت،AirSwap Spaces ایجاد شد. فضاهای ایرسواپ اساساً اتاق هایی هستند که در آن کاربران می توانند علاقه خود را به معامله توکن های مختلف ارسال کنند و سایر کاربران می توانند آنها را پیدا کنند. آنها می توانند از فضاهایی که رمزگذاری شده و خصوصی است، چت، مذاکره و معاملات انجام دهند.

پروتکل های ایرسواپ

پروتکل های ایرسواپ

در سطح پروتکل، هر مبادله بین دو طرف است، یک امضاکننده و یک فرستنده. امضاکننده، طرفی است که یک سفارش را ایجاد و به صورت رمزنگاری امضا می کند و فرستنده طرفی است که سفارش را برای تسویه حساب به بلاک چین اتریوم ارسال می کند.

درخواست برای نقل قول یا (RFQ)، یک پروتکل پاسخ خودکار به درخواست برای سازندگان بازار است که سرورهای وب را اجرا می کنند و مشتریان از طریق JSON-RPC از طریق HTTP سفارشات را درخواست می کنند.

Last Look (LL): یک پروتکل پخش خودکار است که به سازندگان بازار اجازه می دهد تا قیمت گذاری را از طریق JSON-RPC از طریق WebSocket به مشتریان ارسال کنند که به نوبه خود سفارشات را برای تسویه حساب به سرور ارسال می کند.

خارج از بورس (OTC): تجارت بین طرف های مقابل شناخته شده از طریق برنامه های چت یا ایمیل با استفاده از ایرسواپ برای تسویه حساب است. برخی از بزرگترین معاملات DeFi در OTC ایرسواپ انجام شده است.

برنامه های کاربردی ایرسواپ

چندین برنامه در دسترس کاربران نهایی است.

 • AirSwap Web: برنامه وب منبع باز جدید برای مبادله فوری.
 • AirSwap OTC: رابط استاندارد OTC صنعت برای مبادلات سفارشی بزرگ.
 • AirSwap CLI: رابط خط فرمان برای تعامل با شبکه ایرسواپ.

چندین تجمیع کننده DEX و سازندگان بازار ایرسواپ را پیاده سازی کرده اند.

 • MetaMask Swaps: به طور مستقیم از افزونه مرورگر کیف پول متامسک مبادله می شود.
 • فعالیت بازارساز را می توان در داشبورد Dune ردیابی کرد.

انجمن ایرسواپ

انجمن AirSwap

AirSwap یک دارایی اجتماعی است که توسط دارندگان توکن آن نگهداری می شود و به عنوان یک پروژه باز با فرآیند تصمیم گیری و توسعه محصول شفاف عمل می کند. هدف فناوری شبکه و جامعه مشارکت‌ کننده در ایرسواپ این است که حداکثر غیرمتمرکز باشد. اعضای انجمن، توکن ‌های (AST) را برای مشارکت در فعالیت ‌ها و مزایا، مدیریت و سایر فعالیت‌ های جامعه به اشتراک می ‌گذارند. ایده پردازی، تهیه پیش نویس، رأی گیری و پذیرش پیشنهادها یک فرآیند باز است.

ارزش ها در ایرسواپ

توسعه دهندگان پلتفرم ایرسواپ در مورد ارزش های آن اینگونه اظهارنظر می کنند:

کیفیت: ما سیستم‌ های نرم ‌افزاری را می‌ سازیم که متفکر، ظریف و ایمن باشند. ما بهترین شکل از هر پروتکل و محصولی را که تصور می کنیم، ارائه و ایجاد می کنیم.

شفافیت: تصمیم ‌گیری‌ ها در فضای باز گرفته می‌ شوند و مشارکت‌ ها منبع باز هستند. اطلاعات جدید به طور مداوم و فعال در سراسر پلتفرم به اشتراک گذاشته می شود.

در دسترس بودن و شمول: همه فرصت‌ های مشارکت در دسترس و فراگیر هستند. با هر عضو جامعه منصفانه رفتار می شود و به طور مداوم پاداش داده می شود.

اتوماسیون: ما در تلاش هستیم تا فرآیندهای سازمانی را اجرا کنیم و وظایف مربوطه را کاملاً خودکار با استفاده از ابزارهای غیرقابل اعتماد و شفاف اجرا کنیم.

توکنAST چگونه تولید می شود؟

توکن AST

در 10 اکتبر 2017، ایرسواپ یک ICO ایجاد و توکن AST در شبکه اصلی مبادله همتا به همتا راه اندازی شد. در عرضه اولیه 150 میلیون از مجموع 500 میلیون عرضه توکن AST را فروخت. این توکن در ابتدا معامله گران را قادر می ساخت تا در دسترس بودن خود را اعلام کنند و امروزه نیز به عنوان راهی برای مشارکت کنندگان در مدیریت و توسعه عمل می کند. AST به دارندگان خود این فرصت را می دهد که متناسب با دارایی های خود کار کنند و فرصتی برای کسب درآمد متناسب با سهم خود دارند که اساساً مستلزم مشارکت فعال است. AST دروازه ای برای پیوستن و کمک به جامعه AirSwap است.

چگونه می توان توکن AST را به دست آورد؟

AST یک توکن ERC-20 است که می تواند در صرافی ایرسواپ یا در صرافی های متمرکز مانند Binance و صرافی Huobi معامله شود.

با AST چه کاری می توان انجام داد؟

برخلاف اکثر صرافی ها، هیچ کارمزدی برای استفاده از AirSwap وجود ندارد، بنابراین AST برای پرداخت هزینه های معاملاتی استفاده نمی شود، بلکه به عنوان راهی برای پخش معاملات در شبکه ایرسواپ عمل می کند. زمانی که معامله ‌گری می‌ خواهد معامله ‌ای را ایجاد کند که به دنبال انجام آن است، این امر با استیکینگ AST اتفاق می ‌افتد.

حداقل سهم برای پخش 250 AST به ازای هر معامله است. سهام قفل و سپس باز می شود، نه اینکه سوزانده شود. سیگنال در فهرست AirSwap پخش می‌ شود، جایی که هر کسی می‌ تواند این فهرست را به صورت رایگان بدون نیاز به نگه داشتن AST جستجو کند. برای انجام یک سفارش؛ کاربران فهرست را جستجو می کنند، معامله ای را که دوست دارند انتخاب می کنند و معامله را انجام می دهند.

آینده ایرسواپ

ایرسواپ یک پلتفرم متن باز است که بر روی سیستم‌ های تجاری غیرمتمرکز، متمرکز شده است. فناوری ایرسواپ شبکه‌ های همتا به همتا را با استفاده از پروتکل‌ های استاندارد RFQ قدرتمند کرده و آن را به بهترین انتخاب برای بازارسازان سنتی که وارد سیستم مالی غیرمتمرکز می‌ شوند، تبدیل می ‌کند.

چشم انداز ایرسواپ آینده ای است که در آن همه اشکال ارزش به عنوان دارایی های دیجیتال نشان داده می شود و آزادانه و قابل اعتماد در بین مردم و جوامع در سراسر جهان جریان می یابد. ماموریت پلتفرم ایرسواپ تبدیل شدن به سیستم تجارت همتا به همتای استاندارد است: یکی از اصول اولیه اقتصاد غیرمتمرکز.

AirSwap همچنان به افزودن ویژگی‌ ها و پیشرفت ‌ها به پلتفرم معاملاتی خود ادامه می ‌دهد. اگرچه ترید همتا به همتا مزایای زیادی دارد، اما این روش مبادله چالش ‌های زیادی نیز دارد، مانند عدم وجود همتایان آماده برای انجام معامله. برای رفع این چالش، AirSwap ابزارهای جدیدی را برای کاربران ایجاد می ‌کند تا راحت ‌تر همتایان را پیدا کنند تا معاملات به صورت خودکار، کامل ‌تر و بدون درز انجام شود.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(نازنین اسدی)
موبایل 09927779050
موبایل 09927779050
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com