1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. صرافی
  4. نحوه کار با صرافی کوییک سواپ (Quick Swap)

نحوه کار با صرافی کوییک سواپ (Quick Swap)

نحوه کار با صرافی کوییک سواپ (Quick Swap)
لوگو علیرضا محرابی
نحوه کار با صرافی کوییک سواپ (Quick Swap)
صرافی

صرافی QuickSwap یک صرافی غیر متمرکز و یک بازارساز خودکار است که یک فورک از صرافی غیر متمرکز یونی سواپ محسوب می شود، با این تفاوت که در شبکه Polygon (شبکه Matic سابق) اجرا می شود. اجرای Polygon روی لایه دوم اتریوم، باعث می شود تا این صرافی با کارمزدهای کم، معاملات را در زمانی بسیار کوتاه انجام دهد حتی اگر شبکه ی اصلی اتریوم شلوغ باشد. 

Uniswap راهی سریع و راحت برای مبادله توکن های ERC20 ارائه می دهد زیرا می توانید از کیف پول هایی مانند متامسک یا کیف پول تراست ولت استفاده کنید و در نتیجه مجبور نباشید قبل از شروع معامله، توکن های خود را به یک صرافی متمرکز واریز کنید. اما سرعت آن در زمان ازدحام به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. راه حل های مقیاس بندی لایه دوم، به عنوان روشی مناسب برای کاهش زمان تأیید و هزینه گس اتریوم می باشند و صرافی کوییک سواپ در یک شبکه ی لایه دوم اجرا می شود. 

کارمزد تراکنش ها

در زمان نگارش این مقاله، برای انجام یک تراکنش سریع در شبکه اتریوم، باید حدود 4.5 دلار پرداخت کنید. انجام این تراکنش روی یونی سواپ حدود 40 دلار هزینه دارد. اما همین تراکنش روی کوییک سواپ و با استفاده از شبکه قدرتمند پالیگان، بسیار سریعتر و با کارمزدی بسیار ناچیز انجام می شود. این امر به خاطر به کارگیری راه حل های لایه 2 می باشد که با کاهش زمان و کارمزد تراکنش ها، امکان دسترسی همگان را به محصولات DeFi برقرار می کند.

توکن QUICK

آشنایی با صرافی کوییک سواپ

توکن کوییک، توکن بومی و زیربنای پلتفرم کوییک سواپ می باشد که در فوریه 2021 راه اندازی شد و قیمت آن در اولین روز راه اندازی 90 درصد رشد کرد. همچنین تعداد کل توکن های عرضه شده کوییک، حدود 1 میلیون واحد است. مدل توزیع توکن کوییک، عادلانه بوده و یک اکوسیستم پایدار و مقاوم ایجاد می کند که جامعه حاکمیتی را در اولویت قرار می دهد و هیچ گونه عرضه عمومی، خصوصی و پیش استخراجی، برای این توکن وجود ندارد. علاوه بر این 90 درصد از توزیع تمام توکن های کوییک به معادن نقدینگی تا چهار سال آتی، اختصاص یافته است. همچنین پروتکل کوییک سواپ، توسط انجمن دارندگان توکن کوییک اداره می شود که به آنها اجازه می دهد درباره پیشنهادهای تغییر پروتکل بر اساس تعداد توکن هایشان، رای بدهند.

پیش نیازهای کار با صرافی QuickSwap

برای استفاده از امکانات صرافی کوییک سواپ باید با کیف پول خود به این صرافی متصل شوید. شکل زیر لیست کیف پول هایی که این صرافی از آنها پشتیبانی می کند، نشان می دهد. در این آموزش ما از کیف پول متامسک استفاده خواهیم کرد.

کیف پول های صرافی کوییک سواپ

بعد از نصب و راه اندازی افزونه کیف پول متامسک روی مرورگر خود، باید شبکه پالیگان را به کیف پول خود اضافه کنید. بدین منظور، به بخش Network کیف پول بروید و Custom RPC را انتخاب کنید و تنظیمات زیر را وارد نمایید:

Network Name: Matic Mainnet

New RPC URL: https://rpc-mainnet.matic.network

Chain ID: 137

Symbol: MATIC

Block Explorer URL: https://polygonscan.com/

سپس تنظیمات وارد شده را ذخیره کنید و به سایت صرافی (https://quickswap.exchange) بروید و روی Connect to a Wallet کلیک کرده و کیف پول متامسک را انتخاب نمایید و در کیف پول نیز اتصال به سایت را تایید کنید. سپس توکن هایی که میخواهید با یکدیگر معاوضه کنید، انتخاب کرده و مقدار آنرا نیز وارد نمایید. 

نحوه کار با صرافی کوییک سواپ

از طریق تنظیمات که در گوشه ی سمت راست بالای سایت قرار دارد، می توانید تنظیماتی نظیر اسلیپیج یا تلرانس قیمتی را که به دلیل نوسانات بازار رخ می دهد، انجام دهید. همچنین می توانید تعیین کنید که اگر سفارش شما در زمانی انجام نشد، به طور خودکار لغو شود. 

نحوه معامله در صرافی کوییک سواپ

در زیر جفت ارزهای انتخاب شده اطلاعاتی وجود دارد که به صورت زیر تعریف می شوند:

Minimum received: کمترین مقدار توکنی است که دریافت خواهید کرد.

Price Impact: اختلاف بین قیمت بازار و قیمت تخمین‌زده شده با توجه به حجم معامله است.

Liquidity Provider Fee: میزان کارمزدی است که از شما کم شده و به ارائه دهندگان نقدینگی داده می شود. 

در نهایت روی Swap کلیک کرده و سپس مجددا از شما خواسته می شود تا اطلاعات معامله خود را مرور کنید و در صورت صحت اطلاعات، معامله را تایید کنید که بعد از آن در متامسک نیز باید دریافت توکن ها را تایید نمایید. 

کسب درآمد با ارائه نقدینگی در QuickSwap 

اگر می خواهید درآمد غیرفعال ایجاد کنید، می توانید با ارائه نقدینگی به معامله گران QuickSwap این کار را انجام دهید. شما می توانید نقدینگی جفت های معاملاتی را با واریز یک جفت به استخر نقدینگی تامین کنید. برای این کار در تب Pool روی Add Liquidity کلیک کرده و جفت ارزی که می خواهید اضافه کنید را انتخاب نمایید. همچنین در صورت موجود نبودن یک جفت ارز آنرا با کلیک روی Create a Pair روی پلتفرم لیست کنید.

تامین نقدینگی در صرافی کوییک سواپ

لازم به ذکر است که برای تامین نقدینگی در یک جفت ارز، باید هر دوی آنها به مقدار معادل در کیف پول شما موجود باشد. مثلا برای تامین نقدینگی برای جفت Matic/USDC و به مقدار 1000 عدد Matic، باید این مقدار از این رمزارز و مقدار معادل آن یعنی حدود 1500عدد از ارز USDC نیز در کیف پول خود داشته باشید. بعد از وارد کردن جفت ارز و مقادیر مورد نظر، فرآیند را در سایت و در داخل متاماسک تایید نمایید.

با این کار حدود 0.25 درصد کارمزد هر تراکنش در این جفت ارز را متناسب با درصدی که در این جفت ارز تامین نقدینگی کرده اید، دریافت خواهید کرد. البته لازم به ذکر است که این مقدار برای تامین کنندگان نقدینگی در صرافی یونی سواپ و صرافی سوشی سواپ به ترتیب 0.3 و 0.25 درصد است و با توجه به اینکه حجم معاملات یونی سواپ نیز در حال حاضر بسیار بیشتر از سوشی سواپ و کوییک سواپ است، می توان گفت که این صرافی گزینه بهتری برای تامین نقدینگی می باشد.

همچنین هنگامی که کاربران برای تامین نقدینگی مشارکت می کنند، توکن های تامین نقدینگی یا LP این صرافی را دریافت می کنند که با ارسال این توکن به استخرهای استخراج نقدینگی، می توانند توکن کوییک را دریافت کنند. این کار باعث رشد و افزایش نقدینگی استخرهای معاملاتی شده و به تامین کنندگان نقدینگی قدرت رای دادن در تصمیمات تغییر در پلتفرم را می دهد. 

جمع بندی

در این مقاله به معرفی صرافی کوییک سواپ و نحوه کار با آن پرداختیم. صرافی کوییک سواپ یک فورک از صرافی یونی سواپ است که با استفاده از شبکه پالیگان، تراکنش ها را در زمانی کم و با کارمزدی اندک انجام می دهد. این صرافی همچنین امکان شرکت در عرضه های اولیه یا IDO را نیز به کاربران خود می دهد که با ورود به تب IDO در سایت صرافی، می توان در این عرضه اولیه ها نیز شرکت کرد. همچنین مانند سایر صرافی های غیر متمرکز، کاربران ایرانی نیز محدودیتی برای کار با این صرافی نداشته و می توانند از خدمات آن استفاده کنند.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

2 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(مریم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_17
داخلی 101
پشتیبان فروش(الهام فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبان فروش(سعید کاویانی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_44
داخلی 116
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(پریسا مولودی)
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_20
داخلی 117
پشتیبان فروش(داوود فخری)
موبایل 09192353887
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_27
داخلی 109
پشتیبان فروش(علی صفری)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 103
سبد گردانی(احمد یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com