1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. سرمایه گذاری
  4. مقایسه خرید زمین در متاورس و دنیای واقعی، کدام یک ارزشمند است؟

مقایسه خرید زمین در متاورس و دنیای واقعی، کدام یک ارزشمند است؟

مقایسه خرید زمین در متاورس و دنیای واقعی، کدام یک ارزشمند است؟
لوگو علیرضا محرابی
مقایسه خرید زمین در متاورس و دنیای واقعی، کدام یک ارزشمند است؟
سرمایه گذاری

خرید زمین در متاورس، از جمله مهم ترین مباحثی است که در بازار ارز دیجیتال بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. کاربران بسیاری از جمله فیس بوک و مایکروسافت علاقه مند به سرمایه گذاری در چنین محیطی هستند اما آیا خرید زمین در متاورس می تواند سرمایه گذاری مناسبی باشد؟ برای پاسخ به این سوال می خواهیم در این مقاله به مقایسه خرید زمین در متاورس و دنیای واقعی بپردازیم و اینکه این سرمایه گذاری می تواند گزینه ایده آلی برای سرمایه گذاری باشد یا خیر؟ برای آشنایی بیشتر تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. 

مقایسه خرید زمین در متاورس و دنیای واقعی از نظر اهمیت کمیابی

مقایسه خرید زمین در متاورس و دنیای واقعی از نظر اهمیت کمیابی

یکی از مواردی که می توان در مقایسه خرید زمین در متاورس و دنیای واقعی بیان کرد، ارزش دارایی های کمیاب در این محیط مجازی است. ارزش دارایی های کمیاب در طی زمان رو به افزایش بوده که این افزایش ناشی از فرصت ها و محدودیت ها است. پس زمانی املاک و مستغلات ارزشمند می شوند که در نزدیکی خدمات، مردم و زیرساخت ها باشد.

در شهرها و مراکز صنعتی، با توجه به کارایی و قدرت مجاورت، املاک و مستغلات قیمت بالاتری خواهند داشت. به همین دلیل سرمایه گذاران با افزایش تراکم در ساختمان های بلند، هزینه بالاتر زمین در این مناطق را متعادل می کنند اما محدودیت هایی هم در این زمینه وجود دارد. از جمله این محدودیت ها می توان به پرهزینه بودن ساختمان های بلند و تعداد زیاد آن ها اشاره کرد که می تواند ترافیک و هزینه ایجاد کند. در نتیجه در شهرها تعداد ساختمان های بلند نیز محدود خواهد شد.

در فضای بلاک چین و اکوسیستم های دیجیتال، در برخی از سیستم ها محدودیت هایی وجود دارد که از جمله این محدودیت ها می توان به قیمت گس اتریوم اشاره کرد که در اثر ظرفیت محدود شبکه در پردازش تراکنش ها ایجاد می شود. البته برای حل چنین مشکلی از روش هایی همچون لایه 2 و رول آپ استفاده می شود.

محدود کردن عرضه زمین مجازی در متاورس مفید است؟

سوالی که پاسخ به آن می تواند اثرگذار باشد، محدود کردن عرضه زمین مجازی در فضای متاورس است. اینکه محدود کردن فضای مجازی می تواند موثر باشد؟ آیا مدارس مجازی دانش آموزان زیادی دارند؟ هیچ یک از این موارد وجود ندارد. پس اهمیت محدود کردن فضای مجازی در متاورس چیست؟ از آنجایی که مساله محدود کردن زمین های متاورس، قابل مقایسه با دنیای واقعی نیست. به همین خاطر سرمایه گذاران نمی توانند تصور کنند که رفتار قیمتی زمین مجازی مشابه با زمین واقعی باشد.

برای آشنایی با شرایط فضای متاورس، مقاله ورود به دنیای متاورس و کسب درآمد از آن را در وب سایت مطالعه کنید.

براساس استدلال پل برودی، کمیابی در عرضه زمین مجازی در متاورس، هیچ ارزشی ندارد. انحصار می تواند به نوعی احساس ارزش ایجاد کرده و گاهی نیز داشتن جامعه ای از افراد همفکر که توانایی کارکردن با یکدیگر را دارند، می تواند ارزشمند باشد. بازی زندگی دوم، یکی از این موارد است. اکوسیستم مجازی که بیش از یک دهه وجود دارد. شرکت های فعال در این زمینه طرفداران بسیار و کاربران مخصوص به خود را دارد که در دهه گذشته خرید و فروش زمین، مدیریت فضای مجازی و تجربیات بیزینسی را به صورت مداوم انجام داده اند.

معرفی دو مدل از محدود کردن دارایی 

معرفی دو مدل از محدود کردن دارایی

در درجه اول محدود کردن زمین مجازی باید یک مشکل واقعی را حل کند و در درجه دوم زمانی که یک آیتم کمیاب نیست، ارزش پیشنهادی آن به صورت غیر مستقیم برای حل یک مشکل دیگر استفاده می شود. تفاوت های بسیاری مابین این دو مدل کمیابی وجود دارد، چرا که یک فوتبالیست تنها در صورتی می تواند یک پیراهن داشته باشد که با آن یک گل پیروزی در بازی جام جهانی را به ثمر رسانده باشد. پیراهن هایی که در مسابقات جام جهانی پوشیده شده اند، کمیاب هستند.

برای آشنایی با پروژه های متاورس، مقاله پروژه های جدید متاورس وب سایت می تواند برای شما مفید باشد.

برای آیتم های مجازی، یک تیم می تواند برای جشن گرفتن جنبه های مختلف یک مسابقه، تعداد توکن های بی همتا را ایجاد کند و در نهایت آن را به طرفداران خود بفروشد. پس وسوسه کسب درآمد حداکثری از پایگاه هواداران، همیشه در ذهن باقی خواهد ماند و تنها راه حلی که می توان از طریق آن این مشکل را برطرف کرد، محدود نگه داشتن تعداد توکن ها است. البته این نکته را باید در نظر داشت که قیمت یک دارایی کمیاب مصنوعی، رفتاری کاملا متفاوت با یک دارایی کمیاب واقعی خواهد داشت. قیمت یک دارایی واقعی توسط مکانیسم های بازار مالی و ارزش آن مشخص می شود. در صورتی که برای دارایی های کمیاب مصنوعی، امکان دارد که قیمت ها محدود باشد، چرا که دارایی های کمیاب می تواند عرضه نامحدودی داشته باشد.

البته این فرضیه نیز امکان پذیر است که قیمت یک دارایی های کمیاب مصنوعی با دارایی های کمیاب واقعی متفاوت عمل می می کند. پس در مقایسه خرید زمین در متاورس و دنیای واقعی، قیمت های زمین واقعی، توسط مکانیسم بازار و تحت تاثیر ارزش دسترسی مشخص می شوند.

در این قسمت می خواهیم با بیان یک مثال، کمیابی دارایی های واقعی و مجازی را با یکدیگر بررسی کرده و اثر آن در مقایسه خرید زمین در متاورس و دنیای واقعی مورد بررسی قرار دهیم. فرض کنید دنیایی را که در آن یک میلیون باغبان وجود دارد. حال در یک پلتفرم مجازی که تنها ظرفیت 100 هزار نفر می توانند در آن حضور داشته باشند، باغبان های زیادی بیکار هستند. در این شرایط است که می توانند تقاضای کافی برای افزایش قیمت توکن های عضویت ایجاد کنند. اما در مقابل افراد زیاد دیگری نیز وجود دارند که می توانند به باغبانی اهمیت داده و در نهایت از جامعه باغبان ها حمایت کنند.

مقایسه خرید زمین در متاورس و دنیای واقعی با محدود کردن دارایی

از آنجایی که هیچ محدودیتی برای ایجاد این انجمن ها وجود ندارد، این احتمال وجود دارد که به زودی با بسیاری از جوامع باغبانی روبرو می شویم. دلیل اصلی که باعث ایجاد چنین محیط هایی وجود دارد، قانون عرضه و تقاضا است که باعث ایجاد یک رابطه اقتصادی بین فروشندگان و خریداران کالاهای مختلف می شود. در مقایسه خرید زمین در متاورس و دنیای واقعی، هیچ محدودیتی برای عرضه در دنیای مجازی وجود ندارد. همیشه یک ترکیبی از یک فشار نزولی و صعودی بر قیمت وجود خواهد داشت.

مطالعه مقاله روش های مختلف کسب درآمد از متاورس وب سایت می تواند برای شما مفید باشد.

کلام آخر

فناوری بلاک چین برخی از مشکلات را به خوبی حل می کند، از جمله این مشکلات می توان به پردازش تراکنش های بدون واسطه و ردیابی منابع کمیاب به شیوه ای بسیار کارآمد و شفاف اشاره کرد. با این وجود عضویت در یک جامعه بسیار بزرگتر از یک تراکنش است و در بیشتر مواقع، کمیاب نیست. هیچ دلیلی وجود ندارد باور کنیم سیستم هایی که بر مبنای بلاک چین هستند، کار نمی کنند اما به نظر نمی رسد که بهترین روش موجود تاکنون باشد. در این مقاله به بررسی و مقایسه خرید زمین در متاورس و دنیای واقعی پرداختیم، امیداوریم مطالعه این مطالب برای شما مفید باشد.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلتر شکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(مریم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_17
داخلی 101
پشتیبان فروش(الهام فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبان فروش(سعید کاویانی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_44
داخلی 116
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(پریسا مولودی)
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_20
داخلی 117
پشتیبان فروش(داوود فخری)
موبایل 09192353887
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_27
داخلی 109
پشتیبان فروش(علی صفری)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 103
سبد گردانی(احمد یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com