1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. سرمایه گذاری
  4. نقد و بررسی پروژه Wojak Finance

نقد و بررسی پروژه Wojak Finance

نقد و بررسی پروژه Wojak Finance
لوگو علیرضا محرابی
نقد و بررسی پروژه Wojak Finance
سرمایه گذاری

پروژه Wojak Finance یا ووجک فایننس با توکن WOJ یک پروژه خیریه است که ادعا می کند برای جبران ضررهای مالی تریدرها در بازار ارزهای دیجیتال ایجاد شده و بر اساس استاندارد BEP20 است. سازندگان این پروژه مدعی هستند که با استفاده از توکن‌های WOJ، دارندگان می‌توانند از مزایای متعددی در اکوسیستم مالی wojak برخوردار شوند، زیرا ممکن است در آینده به‌عنوان توکن حاکمیتی استفاده شود. آیا واقعا وجک فایننس پروژه ای واقعی است یا اساسا قصد کلاهبرداری داشته و یک شت کوین است؟ این مطلب به موضوع نقد و بررسی پروژه Wojak Finance می پردازد. اینکه آیا یک کلاهبرداری خیریه است؟

معرفی Wojak Finance

نقد و بررسی پروژه Wojak Finance

پروژه Wojak Finance (ووجک) مدعی است یک پلتفرم خیریه و منبع باز بوده و آمده تا به کمک ضرردیدگان بازار ارزهای دیجیتال بشتابد. کوین Woj، ارز دیجیتال بومی پروژه Wojak Finance، درواقع توکنی خیریه معرفی شده که بر روی استاندارد BEP20 یا زنجیره هوشمند بایننس کار می کند و مدعی است پروژه ای منبع باز است. کوین Woj به دلیل رشد پامپی خود، به سرعت به یکی از خبرهای داغ بازار ارزهای دیجیتال تبدیل شد. تعداد بسیار زیادی از ایرانیان نیز به این پروژه پیوسته و در آن فعالیت می کنند. حتی شبکه اجتماعی فارسی زبان نیز دارد.

در واقع طبق گفته توسعه دهندگان این پروژه، Wojak تصمیم گرفته است با دید جدیدی به بازار ارزهای دیجیتال نگاه کند و همین موضوع آن را به یکی از پر سر و صداترین پروژه های اجرایی ارزهای دیجیتال در سال 2021 تبدیل کرد.

معرفی پروژه Wojak Finance

طبق گفته خالقان ووجک فایننس، در پروژه Wojak Finance، آنها با سه گروه از سرمایه گذاران سروکار دارند:

«بازندگان بازار ارزهای دیجیتال (صندوق تضمین شده 100%): اگر تمام سرمایه خود را از دست داده اید، می توانید از طریق Wojak Finance به بازار ارزهای دیجیتال بازگردید. داستان به حاشیه رانده شدن خود در بازار ارزهای دیجیتال را با حامی مالی ووجک به اشتراک بگذارید و از آنها بخواهید به شما کمک مالی کنند. Wojak Finance به شما کمک مالی می کند و آموزش رایگان ارائه می دهد که بازار ارزهای دیجیتال و مدیریت ریسک در بازارهای سرمایه گذاری را به شما آموزش دهد. پس از دریافت آموزش رایگان، می توانید از طریق استراتژی هایی که به شما ارائه شده است، تجارت در بازار ارزهای دیجیتال را از سر بگیرید.

دارندگان سرمایه: اگر علاقه ای به حضور مداوم در بازارهای مالی ندارید، ووج توکن بهترین انتخاب برای شماست. Wojak به شما یک نقشه راه می دهد که بر اساس آن می توانید برنامه ریزی های لازم را برای رسیدن به اهداف مالی خود انجام دهید. در نظر داشته باشید که هر چقدر هم که پول داشته باشید، می توانید با هر سرمایه ای در این توکن سرمایه گذاری کنید.

سرمایه گذاران حرفه ای: پروژه Wojak Finance برنامه ویژه ای برای معامله گران حرفه ای دارد. به زودی Wojak به تمامی صرافی ها و بسترهای معاملاتی معتبر در بازار آزاد اضافه می شود و معامله گران حرفه ای می توانند از طریق این پلتفرم ها از بازار Wojak استفاده کنند.

یکی از ویژگی های Woj Token این است که توسط هیچکس اداره نمی شود و توکن در دست مردم است. این به اعتماد بیشتر در معاملات کمک می کند.

ارز woj چیست؟

پروژه Wojak Finance قربانیان ارزهای دیجیتال را هدف قرار داده تا با ادعای خیریه بودن جلب نظر نماید. Woj یک توکن خیریه مبتنی بر استانداردهای زنجیره هوشمند بایننس و شبکه BEP20 است. طبق ادعای این پروژه، هولدرها می توانند با استفاده از این توکن از مزایای زیادی برخوردار گردند و از آن به عنوان توکن حاکمیتی در آینده استفاده کنند.

توکن ووج یک توکن ضد تورمی معرفی شده که هرچه تعداد تراکنش های آن بیشتر شود، ارزش توکن در طول زمان بالا می رود و هولدرها هرچه بیشتر آن را هولد کنند، پاداش بیشتری می گیرند.

اگر قصد دارید تا با بزرگترین کلاهبرداری های بیت کوین آشنا شوید روی لینک مربوطه کلیک کنید.

ریشه کلمه Wojak از کجاست؟

ریشه کلمه Wojak

Wojak از لحاظ لغوی یک کلمه لهستانی است که از ریشه Woj و به معنی سرباز گرفته شده است. اسم توکن Woj از معروف ترین شخصیت های میمیک در دنیای ارزهای دیجیتال انتخاب شده که یک نقاشی با طرح سیاه و سفید از یک فرد کچل را نشان می دهد که حالتی از مالیخولیا، تنهایی یا پشیمانی را بیان می کند. در واقع این شت کوین Wojak را از این میم کوین محبوب و شناخته شده الهام گرفته است.

چرا Wojak Finance تا این حد رشد کرد؟

رشد Wojak Finance

با عرضه توکن ووج این شت کوین توانست در عرض مدت زمان کوتاهی به اوج قیمتی خود برسد. این رشد پامپی منجر شد تا علاقه مندان و تریدرهای زیادی از آسیا و خاورمیانه جذب این پروژه شوند. در نتیجه رشد آن با سرعت بیشتری ادامه پیدا کرد و موجب شد تا ارزش آن بیش از 2500 درصد افزایش پیدا کند.

همانطور که گفته شد این توکن به عنوان توکن ضد تورمی معرفی شد. تیم توسعه دهنده آن ادعا می کند که توکن ها را می سوزانند تا به کاهش و مهار تورم دست یابند. با فرایند توکن سوزی، ازش دارایی ها به طور کلی بیشتر می شود.

طبق اعلام وب سایت رسمی پروژه، ارزش توکن WOJ زمانی افزایش پیدا خواهد کرد که کاربران تراکنش ها را افزایش دهند و زمانی که کاربران از توکن استفاده کنند، جوایز و پاداش هایی را به دست خواهند آورد. با وجود رشد 2500 درصدی ارزش این توکن، ووجک فایننس در توضیحی اعلام کرد که توکن WOJ کاربردی است نه پامپ و دامپ

برای اینکه بفهمیم قیمت ها واقعی است یا خیر بیایید نگاهی به نوسان قیمت یک روزه این شت کوین داشته باشیم. به عنوان مثال در تاریخ ۱۲ نوامبر ۲۰۲۱ (۲۱ آبان ۱۴۰۰) قیمت ووج ۰.۰۰۰۰۰۰۰۲ دلار بود اما ظرف مدت تنها یک روز یعنی 13 نوامبر قیمت آن به ۰.۰۶ دلار رسیده یعنی 3 میلیون برابر رشد کرده است. 

از سوی دیگر از نوامبر 2021 تا زمان نگارش این مقاله قیمت این شت کوین حدود 98 درصد ریزش داشته است. بنابراین این پامپ و دامپ های غیرعادی نشان دهنده ساختگی بودن قیمت هاست. یکی از راه هایی که می توانید نسبت به کلاهبرداری بودن یا نبودن یک پروژه اطلاعات خوبی به دست اورید این است که درنظرداشته باشید در یک پروژه سالم که با هدف کلاهبرداری ایجاد نشده باشد هرگز شاهد چنین نوسانات قیمتی عجیب و غریب نخواهید بود. 

آیا پروژه دیفای گروپس کلاهبرداری است؟ برای پاسخ به این سوال این مطلب را بخوانید.

بررسی وایت پیپر Wojak Finance

بررسی وایت پیپر Wojak Finance

در وایت پیپر پروژه Wojak Finance به کووید 19 و همه گیری این ویروس و تاثیر آن بر اقتصاد جهانی و متضرر شدن افراد بسیار زیاد اشاره شده که برای جبران ضررهای مالی به بازارهای سرمایه به خصوص ارزهای دیجیتال روی آورده اند. اما به سبب نداشتن دانش کافی در این زمینه مقدار بسیار زیادی از سرمایه‌ ها از بین رفت. بنابراین راه حل پروژه Wojak Finance آگاهی ‌رسانی درباره بازار و کمک به افراد زیان دیده معرفی شده است.

در این وایت پیپر به علت شکست 90 درصد از سرمایه گذاری ها در بازار ارزهای دیجیتال نیز اشاره شده و دلایلی برای این شکست ها عنوان شده است. از جمله اینکه معامله گران زمانی که نمی توانند احساسات خود را کنترل کنند مجبور به تصمیم گیری سریع می شوند. یا خرید و فروش بیش از حد به عنوان یکی دیگر از دلایل شکست اکثر معامله ها عنوان می شود.

ماموریت‌ها و چشم‌اندازهای ووجک فایننس

میم Wojak چندین دور در سراسر حوزه کریپتو مورد استفاده قرار گرفته، که نشان دهنده احساسات معامله گران ارزهای دیجیتال است که اغلب در زمانی که بازار صعودی است هیجان زده شده و با کوچکترین نشانه ای از رکود بازار افسرده می شوند.

میم‌های Wojak قدرتمند شده‌اند و الهام ‌بخش پیروان و معامله‌گران ارزهای دیجیتال هستند که می‌توانند ارتباط برقرار کنند و با نکات و اطلاعات معاملاتی، برای نتایج معاملات بهتر به یکدیگر کمک کنند.

پروژه Wojak Finance امیدوار است به این جامعه رو به رشد معامله‌گران دسترسی داشته باشد. هدف این پروژه کمک به معامله‌گرانی است که سرمایه خود را در کلاهبرداری‌های رمزنگاری، قراردادهای مخرب هوشمند و سایر رویدادهای قو سیاه بازار، از دست می‌دهند.

با این حال، چشم انداز پلتفرم Wojak Finance فقط به خیریه و جبران خسارت به معامله گران محدود نمی شود. هدف این پلتفرم ارائه آموزش رایگان به معامله‌گران است و در نتیجه به آنها کمک می‌کند تا دانش خود را در مورد بازار غیرقابل پیش‌بینی ارزهای دیجیتال بهبود بخشند.

آنچه که اینجا باید مورد توجه کسانی که علاقه مند به سرمایه گذاری در این پروژه شده اند قرار گیرد این است که گر طبق ادعای توسعه دندگان، هدف این پلتفرم کمک به جبران ضرر است پس چرا این پروژه سرمایه ‌گذار ندارد و یا اگر دارد شناخته شده نیست و معرفی نشده است؟ 

پروژه های بزرگ و قدرتمند که قصد سواستفاده ندارند، شفاف و بدون ابهام هستند. این پروژه ها اطلاعات سرمایه ‌گذاران، تیم سازنده و سوابق و تجارب کاری آن ها را در وب سایت رسمی خود، اختیار دیگران قرار می دهند. بنابراین پروژه Wojak Finance یا کلاهبرداری است یا از سرمایه گذاران بی تجربه و بی سابقه تشکیل شده که اطلاعاتی از آن ها در دسترس نیست.

از سوی دیگر در مورد موسس و ایده پرداز این پروژه نیز اطلاعاتی در دسترس نیست. نام او نیز در اینجا اعلام نشده و تنها به این اکتفا شده که این شخص تمام سرمایه بازنشستگی اش را در معاملات اوراق مشتقه از دست داده است.

نکته بعدی به هدف پروژه Wojak Finance برمیگردد. گفته شده که هدف جبران ضررهای سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال است که سرمایه خود را از دست داده اند. از سوی دیگر می خواهد به صورت رایگان به تریدرها آموزش بدهد اما نکته اصلی اینجاست که راه حل فنی و تخصصی در مورد چگونگی جبران ضرر تریدرها بیان نمی کند. 

قرارداد هوشمند در پروژه Wojak Finance

قرارداد هوشمند در پروژه Wojak Finance

پروژه Wojak Finance ادعا می کند که بلاک چین متن باز است و همه می‌ توانند تمام تراکنش‌ ها را مشاهده کنند اما در کدهای قرارداد هوشمند این پروژه موارد مشکوکی وجود دارد.

به عنوان مثال در خط ۴۰۸ این قرارداد آمده که بیان می کند آدرس فرستنده (توسعه‌دهنده) قرارداد هوشمند، هر زمان که بخواهد تبادل توکن WOJ با سایر ارزها را قفل می کند و این یعنی ممکن است شما توکن را بخرید ولی زمان انتقال ببینید آدرس شما مسدود شده و در نتیجه نمی توانید دسترسی را آزاد کنید. این مورد خلاف گفته توسعه دهندگان این پروژه و هدف آن است.

از سوی دیگر علی رغم اعلام این پروژه مبنی بر متن باز بودن، در گیت هاب آن نمی توان کدهای پروژه را پیدا کرد. این موضوع نیز برخلاف آن چیزی است که در وایت پیپر پروژه اعلام شده و نشان می دهد که متن باز نیست.

پروژه های جدید کلاهبرداری در ارزهای دیجیتال کدامند؟ پیشنهاد می کنیم مطلب پروژه های اکواسمارت و بنک آوترون را مطالعه نمایید.

چرا ووجک فایننس کلاهبرداری است؟

تا به اینجا به طور مفصل موارد مشکوک پروژه Wojak Finance را بیان کردیم اما به عنوان جمع بندی می توان موارد زیر را به عنوان دلایل کلاهبرداری بودن پروژه Wojak Finance بیان کرد. لطفا قبل از سرمایه گذاری در هر پروژه سرمایه گذاری، به خصوص در حوزه رمزارزها موارد زیر را درنظر داشته باشید:

  • تیم و سرمایه گذاران ناشناس، دلیلی بر کلاهبرداری است.
  • کدهای مشکوک در قراردادهای هوشمند را جدی بگیرید. در این پروژه صاحب قرارداد تصمیم می گیرد که کدام آدرس ها مسدود شوند.
  • وایت پیپر مبهم و نامشخص بدون توضیحات فنی و تخصصی و پر از تکرار جملات، نشان از نداشتن برنامه درست و نقشه راه است. بنابراین به آن شک کنید.
  • استفاده از تصاویر میم و یا اشخاص معروف باید با تحقیق فراوان همراه باشد. به سادگی به این پروژه ها اعتماد نکنید.
  • اگر پروژه ای ناگهانی توسط سلبریتی ها و افراد مشهوری معرفی شد؛ خصوصا کسانی که دانش کافی در زمینه بازار رمزارز ندارند وارد بازی آن ها نشوید.
  • تبلیغات بیش از حد درباره پروژه توسط ادمین ها به خصوص در شبکه های اجتماعی و پرداختن به ویژگیهای مثبت بدون اشاره به معایب پروژه، نیز می تواند دلیل دیگری باشد بر کلاهبرداری بودن پروژه.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

7 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
4 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com