1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. آموزش ارز دیجیتال
  4. بهترین سیاست در بازار ریزشی چیست؟

بهترین سیاست در بازار ریزشی چیست؟

بهترین سیاست در بازار ریزشی چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
بهترین سیاست در بازار ریزشی چیست؟
آموزش ارز دیجیتال

از زمان آغاز به کار ارزهای دیجیتال در سال 2009، بازارهای بیت‌کوین و رمزارزها شاهد چرخه‌های زیادی از رشد و نزول بوده‌اند (حتی در روندهای بزرگ‌تری که به عنوان بازارهای گاوی و خرسی شناخته می‌شوند.) با وجود اینکه هر افت بازار تاکنون با بهبود و رشد قابل توجهی همراه بوده است اما این دوره های کاهش و سقوط می تواند برای معامله گران با تجربه و سرمایه گذاران تازه کار استرس زا و سخت باشد. کارشناسان مالی می‌گویند وقتی بازارها سقوط می‌کنند، سرمایه‌گذاران باید روی آنچه می‌توانند کنترل کنند، تمرکز کنند. این جمله بسیار مهم است و باید شما را به فکر فرو ببرد. چرا که بازارهای ریزشی نوعی ترس را در افراد به خصوص سرمایه گذاران مبتدی ایجاد می کند و آن ها بدون تفکر و بیشتر بر مبنای احساسات آنی، اقدام به تصمیم گیری های عجولانه ای می کنند. بنابراین بهترین سیاست در بازار ریزشی چیست؟

ارزش بیت کوین از زمان اوج خود در نوامبر 2021 بیش از نصف ارزش خود را از دست داد که باعث سقوط کل بازار ارزهای دیجیتال شد. ترا (LUNA) و TerraUSD (UST) هر دو چنان افت شدیدی را تجربه کردند که ممکن است سرمایه‌گذاران را بترساند. زمانی که هر دو ارز دیجیتال یک ماه پیش از ماه عسل خود لذت می بردند، چه کسی فکر می کرد که با چنین سقوط شدیدی روبرو شوند؟ گسترش احساسات ضعیف در سراسر بازار کریپتوکارنسی باعث شد سرمایه گذاران پول خود را برداشت کنند و باعث شد تتر (USDT) پیوند خود را با دلار از دست بدهد. این مدت کوتاه نه تنها به سرمایه گذاران آموزش داد که با دقت سرمایه گذاری کنند، بلکه بسیاری از افسانه ها را در مورد بازار ارزهای دیجیتال از بین برد.

بیت کوین ممکن است بهترین محافظ در برابر تورم نباشد!

بهترین سیاست در بازار ریزشی چیست؟

بازار کریپتو در چند ماه گذشته همگام با بازار سهام حرکت کرده است. همبستگی بین بیت کوین و S&P 500 در مارس 2022 به بالاترین حد 17 ماهه رسید که نشان می دهد بازارهای ارزهای دیجیتال و سهام در یک جهت حرکت می کنند.

بیت کوین اغلب به عنوان یک محافظ خوب در برابر تورم دیده می شود. این بدان معناست که تورم روی ارز دیجیتال برتر تاثیری ندارد اما این موضوع ممکن است همیشه درست نباشد. حداقل، این چیزی است که بازار در این مدت شاهد بود. تورم بالا و سیاست‌های پولی سخت‌تر بر سرمایه‌گذاران کریپتو نیز تأثیر گذاشت و منجر به فروپاشی بازار شد. این تحولات نشان می‌دهد که کریپتو در حال حاضر بازار بزرگ‌تری دارد و در حال تبدیل شدن به جریان اصلی است.

استیبل کوین ها همیشه پایدار نیستند

قرار است استیبل کوین ها ارزش خود را حفظ کنند. آنها توسط ارزهای فیات مانند دلار آمریکا، طلا و حتی سایر ارزهای دیجیتال پشتیبانی می شوند. سقوط بیت کوین تأثیر بدی بر ترا و TerraUSD گذاشت و در این میان عملکرد Terra مقصر این اتفاق است.

ترا (LUNA) و TerraUSD (UST) دو توکن بومی شبکه Terra هستند. TerraUSD قصد دارد با استفاده از الگوریتم‌ها، پیوند خود را با دلار آمریکا حفظ کند. بنابراین اگر کسی بخواهد UST را ضرب کند، باید مقدار لونا معادل دلار را بسوزاند. به این ترتیب پروتکل قیمت UST را حفظ می کند و بالعکس.

به گزارش TechCrunch.com، در مارس 2022، برای افزودن زیرساخت بیشتر به استیبل کوین خود، خالق ترا، Luna Foundation Guard (LFG)، تصمیم گرفت بیت کوین را به ذخیره خود اضافه کند. ایده این بود که اگر مشکلی در قیمت‌ها پیش بیاید، پشتوانه بیت کوین به تثبیت UST کمک می‌کند. متأسفانه، این اتفاق نیفتاد و بازار سهام سقوط کرد، بیت کوین سقوط کرد و سپس کل بازار ارزهای دیجیتال سقوط کرد.

حمام خون به سایر استیبل کوین ها، مانند تتر (USDT)، به عنوان بزرگترین استیبل کوین که پیوند خود را با دلار از دست داد، گسترش یافت. در 12 می، قیمت UST در یک نقطه به پایین ترین حد تاریخ 0.6841 دلار رسید. این بدان معناست که دارندگان USDT توکن هایی با ارزش کمتر از 1 دلار دارند.

با این مقدمه، باید ببینیم بهترین سیاست در بازار ریزشی چیست؟ چگونه در طول یک بازار در حال سقوط، زیان خود را به حداقل برسانید (و حتی حرکات زیرکانه ای انجام دهید). در ادامه به چند راه حل به عنوان بهترین سیاست در بازار ریزشی، اشاره می کنیم.

معرفی بهترین سیاست ها در بازار ریزشی

شماره 1: طعمه FOMO و FUD نشوید.

جلوگیری از فومو و فاد یک مورد از بهترین سیاست در بازار ریزشی

ماندن در صدر آخرین اخبار و روندها در فضای ارزهای دیجیتال بسیار مهم است اما اطلاعات بیش از حد، قطعا می تواند چیز بدی باشد. این امر به ویژه در رکودهای بازار صادق است، جایی که خیلی آسان می توانید بر غریزه خود غلبه کنید و معاملات را به موقع انجام دهید.

FOMO (ترس از دست دادن) و FUD (ترس، عدم اطمینان و شک) اصطلاحات رایج در فضای رمزنگاری هستند و می توانند تأثیر قویتری بر انتخاب های ما برای خرید و فروش داشته باشند.

FUD عموماً به احساسات منفی بازار اشاره دارد که ناشی از برخی شایعات، مقاله های خبری نامطلوب یا شخصیت برجسته ای است که در مورد یک بازار یا دارایی خاص ابراز نگرانی می کند. این موضوع می تواند تأثیر منفی بر قیمت داشته باشد زیرا معامله گران دارایی های خود را به انتظار کاهش بیشتر قیمت می فروشند.

FOMO برعکس است، در مورد تمایل یک معامله گر به غرق شدن در افکار واهی به خصوص پس از دیدن اقدامات مثبت یا اخبار قیمت است. حالت فومو به خاطر از دست دادن یک فرصت خیالی ایجاد می شود که در نتیجه این فکر، فرد اقدام به انجام یک کار هیجان زده می کند. در واقع این احساسات باعث می شود که فرد همیشه نگران عقب افتادن از دیگران به خاطر از دست دادن فرصت های خیالی ذهن خود باشد.

به یاد داشته باشید: هیچ کس نمی تواند آینده را پیش بینی کند و توصیه هیچ فردی بهتر از این نیست که خودتان تحقیق کنید و به نتیجه گیری خودتان برسید. در برخی موارد، اینفلوئنسرها و ناشران واقعاً می‌توانند منافع خاصی در ایجاد FUD یا FOMO داشته باشند تا بازارها را در جهت معینی دستکاری کنند. هنگام اطلاع از آخرین به‌روزرسانی‌ها در بازارهای ارزهای دیجیتال، همیشه سعی کنید تحقیقات مورد نظر را انجام داده و با چندین منبع معتبر صحت آن ها را تأیید کنید.

شماره 2: اهداف روشنی تعیین کنید، تنوع ایجاد کنید و فقط در حد توان خود ترید کنید.

ترید ارزهای دیجیتال در بازار ریزشی

مهم نیست چقدر به یک دارایی خاص اطمینان دارید، هرگز نباید بیش از حدی که می توانید از دست بدهید سرمایه گذاری کنید. آخرین چیزی که هر کسی می‌خواهد این است که در یک ترن هوایی احساسی گرفتار شود که منتظر اقدام مثبت قیمتی است زیرا قیمت پرتفوی به آرامی کاهش می‌یابد. بنابراین یکی دیگر از موارد بهترین سیاست در بازار ریزشی این است که در حد توان خود معامله و ترید کنید.

اکثر سرمایه گذاران باهوش همچنین برای تنوع بخشیدن به پرتفوی خود، تعدادی از انواع مختلف دارایی را در درازمدت نگه می دارند، از ارزهای دیجیتال جایگزین گرفته تا صندوق های شاخص بورس.

اغلب گفته می شود که کریپتو نمی خوابد. بازارهای ارزهای دیجیتال به دلیل نوسانات خود به خوبی شناخته شده اند و برای مقابله با آن، سرمایه گذاران رمزارز باید استراتژی های سرمایه گذاری، معاملاتی خود و در صورت امکان، نقاط ورود و خروج خود را از قبل تعریف کنند.

حتی اگر به تمام اطلاعات موجود دسترسی داشتید، یک رویداد ناگهانی قوی سیاه، هک یا توییت یک فرد رده بالا، می‌تواند باعث کاهش شدید قیمت‌ها شود. به همین دلیل بسیار مهم است که از قبل برنامه ریزی کنید و به اصطلاح در صورت وقوع تصادف ناگهانی، اقداماتی را برای کاهش تلفات انجام دهید.

سرمایه‌گذاران می‌توانند استراتژی‌های ثابتی مانند میانگین‌گیری هزینه‌های دلاری (فرآیند خرید یا فروش مقادیر کم در فواصل زمانی منظم) را در نظر بگیرند که می‌تواند به خریدار ارز دیجیتال کمک کند تا از معامله با احساسات خود به‌طور کامل اجتناب کند یا مجبور نباشد به نمودارها 24/7 خیره شود.

به یاد داشته باشید: هنگام نگهداری دارایی های بی ثبات و پرنوسانی مانند ارزهای رمزنگاری شده فریب خوردن بسیار ساده است. ترید می تواند یک فعالیت بسیار پرخطر باشد، به ویژه در بازار نزولی و سرمایه گذاران باید اهدافی را تعیین کنند که با به حداقل رساندن ضررهای احتمالی و دستیابی به سودهای بالقوه متعادل شود.

شماره 3: HODLING و تفکر طولانی مدت

هودلینگ در بازار ریزشی

در حالی که این جمله که "تا زمانی که نفروشی ضرر نیست" فقط تا حدی درست است اما وزن زیادی دارد. اگر ارزش دارایی‌های شما از زمانی که آن‌ها را خریده‌اید کاهش یافته است (به نام زیان‌های محقق نشده) فقط زمانی متوجه می‌شوید که به قیمت کمتر از قیمت خرید شما فروخته شوند.

در طول سال‌ها، بیت کوین به طور مداوم در بلندمدت روند صعودی داشته است. حتی اگر قیمت‌ها به دلیل اصلاح موقت بازار یا یک بازار نزولی طولانی‌تر در حال کاهش باشند، تاریخ نشان می‌دهد که احتمالاً قیمت‌ها در نهایت به دلیل عوامل اقتصادی بهبود می‌یابند. بسیاری از مردم بر این باورند که این دسترسی محدود باعث می شود که قیمت ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین به مرور زمان به افزایش خود ادامه دهد. اگر بازه زمانی سرمایه گذاری شما در سمت طولانی تر باشد (سال ها به جای هفته ها یا ماه ها)، حرکت منفی قیمت می تواند موقتی تلقی شود.

نگهداری برای دوره های طولانی تا به امروز یک استراتژی اثبات شده بوده است و بیت کوین به عنوان موفق ترین دارایی اصلی دهه گذشته ظهور کرده است.

به یاد داشته باشید: در کشورهایی مانند ایالات متحده، نگهداری ارزهای دیجیتال برای مدت زمان طولانی‌تر نیز می‌تواند از نظر مالیات سودمند باشد. به عنوان مثال، نگهداری برای یک سال یا بیشتر ممکن است نسبت به فروش در کوتاه مدت مطلوب تر باشد.

شماره 4: آماده باشید تا از شیب خارج شوید یا سود ببرید.

خروج از شیب نزولی، بهترین سیاست در بازار ریزشی

یکی از ایمن‌ترین گزینه‌ها و بهترین سیاست در بازار ریزشی برای جلوگیری از نوسانات کریپتو و محافظت از خود در طول ریزش بازار، تبدیل برخی از دارایی‌های کریپتو به دارایی‌های پایدارتر است. این موضوع می تواند به سرمایه گذار کمک کند تعادل خود را قفل کند و ریسک و نیاز به مدیریت فعال پرتفوی و سطوح استرس خود را در بازار افزایشی ارزهای دیجیتال کاهش دهد.

هدف استیبل کوین‌هایی مانند USDC حفظ ارزش خود با قیمت ثابت است و با تبدیل بخشی از سبد خود به دارایی‌های با ارزش پایدار، در حالی که بازارها در آرامش هستند، کمتر در معرض تغییرات قیمت قرار می‌گیرید.

اما به یاد داشته باشید که فروش همه چیز به یکباره، می تواند به راحتی باعث شود که دارندگان کریپتو در صورت بازگشت ناگهانی بازار، ضرر کنند. به همین دلیل است که قبل از اینکه مجبور به تصمیم گیری تحت فشار شوید، بسیار مهم است که ایده ای از سطح سود و زیان خود را ترسیم کنید.

به یاد داشته باشید: امروزه بسیاری از سرمایه گذاران به عنوان بخشی از یک استراتژی بزرگتر برداشت و بازخرید، ورود و خروج از دارایی های پایدار را انتخاب می کنند که می تواند در صورت مناسب بودن زمان، به رشد تدریجی پرتفوی آنها کمک کند. اگرچه این کار آسانی نیست و حتی با تجربه ترین سرمایه گذاران اغلب اوقات ورود و خروج خود را به درستی زمان بندی نمی کنند. (باز هم، برای بسیاری از سرمایه گذاران، میانگین هزینه دلاری، dollar-cost averagin، می تواند راه خوبی برای جلوگیری از حتی تلاش برای زمان بندی بازار باشد.)

شماره 5: فرصت ها را ببینید.

فرصتها در بازار ریزشی

حتی زمانی که بازارهای کریپتو در حال سقوط هستند، اگر بدانید به کجا نگاه کنید، فرصت هایی وجود دارد. در جایی که دیگران زمستان تاریک و سرد ارزهای دیجیتال را می بینند، سرمایه گذاران مشتاق فرصت جدیدی را برای دریافت دارایی های مورد علاقه خود با تخفیف و کسب سود می بینند.

"خرید در ریزش" روشی محبوب برای معامله گرانی است که احساس می کردند از سودهای قبلی جامانده اند. حالا فرصت خوبی است تا موقعیت خود را افزایش دهند.

حتی در یک روند نزولی، همچنان با نوسانات بازار، قله ها و دره های کوچکی وجود خواهد داشت. معامله‌گرانی که مهارت‌های تحلیل تکنیکال خود را تقویت کرده‌اند، می‌توانند از این دانش برای پیش‌بینی حرکت‌های کوتاه‌مدت و استفاده از آن‌ها با خرید پایین‌های کوتاه‌مدت و فروش در اوج‌ بهره ببرند.

فروش کوتاه مدت یا شرط بندی در مورد کاهش ارزش دارایی، نیز می تواند استراتژی خوبی برای کسب سود در طول کاهش باشد.

فعالیت‌هایی مانند استیکینگ و ییلدفارمینگ DeFi می‌توانند به افزایش بازده و پشتیبانی بیشتر کمک کنند تا مطمئن شوید که موجودی ارز دیجیتال شما همیشه در حال رشد است، حتی در بازار نزولی یا روند نزولی.

اگر فکر می‌کنید که یک دارایی در نهایت ارزش بیشتری خواهد داشت، میانگین‌گیری هزینه دلار چه در بازارهای بالا باشد و چه نزولی، کارساز است! در واقع، در طول چرخه های نزولی، رمزارزهای بیشتری برای دلار خود دریافت می کنید.

به یاد داشته باشید: این نوع فعالیت ها (به استثنای DCA) برای افراد ضعیف و مبتدی نیست و ممکن است در واقع منجر به ضررهای قابل توجهی شود یا حداقل مدت زمانی را که در مقابل صفحه نمایش برای تماشای نمودارهای قیمت استرس زا می گذرانید به میزان زیادی افزایش دهد.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

2 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(نازنین اسدی)
موبایل 09927779050
موبایل 09927779050
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com