1. صفحه اصلی
 2. مقالات بازار مالی
 3. معامله گر موفق
 4. حساب دمو (Demo account) چیست؟

حساب دمو (Demo account) چیست؟

حساب دمو (Demo account) چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
حساب دمو (Demo account) چیست؟
معامله گر موفق

حساب دمو برای افرادی که به تازگی وارد بازارهای مالی شده اند بسیار مفید است. حساب دمو یا همان حساب آزمایشی و غیرواقعی، حسابی است که یک معامله گر می تواند با استفاده از آن در بازار فارکس تجربیات معامله را به دست آوردو معامله گر می تواند قبل از ورود به بازار با استفاده از این حساب، انجام معاملات را تمرین کرده و تجربیات زیادی کسب کند. حساب دمو باعث می شود تا یک معامله گر تازه وارد حرفه ای شود؛ در واقع این حساب به تریدر کمک می‌ کند تا با انجام آزمون و خطا، عملکرد خود را بهبود بخشد بدون اینکه ذره‌ای از سرمایه خود را از دست دهد؛ زیرا همانطور که از اسم این حساب مشخص است، حساب مجازی هیچ پولی جهت معامله وارد آن نمی ‌شود و در ازای آن هیچ سودی هم معامله ‌گر دریافت نمی‌ کند.

در واقع این حساب بدون دریافت هیچ سرمایه ای می تواند برای معامله گر بسیار مفید واقع شود زیرا معامله گر می تواند با استفاده از آن، نحوه معاملات را در بازارهای مالی تجربه کند. این نوع حساب، مزیت‌ های فوق ‌العاده‌ای به همراه دارد که در ادامه به تعدادی از آن‌ها اشاره می ‌کنیم.

استفاده از حساب دمو چه مزایایی برای معامله گر دارد؟ 

مزایای استفاده از حساب دمو

معامله گر در محیطی کاملاً مشابه به معامله واقعی به معامله می پردازد. در این صورت معامله گر می تواند نحوه معامله در بازار فارکس را به خوبی فرا گیرد.

معامله گر می تواند با انجام تکرار و تمرین بدون از دست دادن سرمایه به کسب تجربه بپردازد.

ایجاد حس اعتماد به نفس در تریدر: معامله گر با انجام معاملات و تمرین آنچه که یاد گرفته است اعتماد به نفس بسیار زیادی در خود حس می کند.

بررسی تمام قابلیت‌ های نرم ‌افزار معاملاتی: معامله گر می تواند در demo account با تمام نرم افزارهای معاملاتی آشنا شود.

معامله گر در یک محیط بدون ریسک به انجام معامله می پردازد زیرا حساب دمو یک حساب شبیه سازی شده است و هیچ ریسکی معامله گر را تهدید نمی کند.

افزایش مهارت ‌های معاملاتی معامله گر.

کنترل کردن احساسات: معامله گر در حساب دمو یاد می گیرد به راحتی احساسات خود را کنترل کند زیرا طغیان احساسات موجب می شود معامله گر نتواند به درستی اقدام به تصمیم گیری کند.

آزمایش کردن مدیریت سرمایه: معامله گر در demo account فرا می گیرد تا به درستی سرمایه خود را مدیریت کند.

معامله گر در حساب دمو می تواند به راحتی انواع مختلف استراتژی را بررسی کند و نقاط قوت و ضعف خود را متوجه شود، همچنین معامله گر در این حساب می تواند خدمات بروکرها را آزمایش کند.

اهمیت معامله در حساب دمو

اهمیت معامله در حساب دمو

اگر به تازگی وارد بازارهای مالی شده اید و قصد دارید در این بازار به انجام معاملات موفق بپردازید باید توجه داشته باشید انجام معامله با demo account برای هر تریدر جزوه مهم‌ ترین ارکان است؛ زیرا این حساب به شما کمک می کند تا بتوانید بدون آنکه هزینه اضافی بپردازید تجربیات معامله واقعی را به دست آورید. انجام معامله در حساب دمو برای معامله گر به قدری مهم و ضروری است که اکثر بروکرها برای معامله‌گر این امکان را فراهم کرده ‌اند تا بتواند در محیطی مشابه، با قیمت‌ ها و شرایط معاملاتی یکسان معامله انجام دهد‌. در این صورت با افزایش تجربیات، معامله گر می تواند به درستی به انجام معاملات خود بپردازد. اگر هنوز مهارت های لازم را به دست نیاورده اید و تا زمانی که سیستم معاملاتی مطمئن و سودآوری ایجاد نکرده ‌اید، به ‌صورت آزمایشی باید در حساب دمو معامله کنید و سپس در مورد انجام دادن معامله واقعی در سیستم فکر کنید.

بدون آموزش وارد فارکس نشوید!

فعالیت در بازارهای مالی همواره نیازمند آموزش های بسیار زیاد است و اگر یک معامله گر آموزش های لازم را فرا نگیرد می تواند ضررهای بسیار زیادی را در این بازار متحمل شود. تریدرهای عزیز همیشه این نکته را به خاطر داشته باشید، هیچگاه بدون دانش و تجربه (انجام معاملات در حالت دمو) اقدام به انجام معامله واقعی نکنید؛ چرا که این نوع معامله هیچ سودی و منفعتی که برای شما ندارد و می تواند تمام سرمایه شما را نابود کند. بهترین راه برای دوری از تحمل ضرر این است که ابتدا آموزش های لازم را فرا گیرید و سپس به انجام معامله بپردازید. بهتر است هر تریدر حداقل دو ماه بر روی انواع استراتژی‌ های معاملاتی تکرار و تمرین انجام دهد و زمانی که حس کرد سیستم معاملاتی مرتبط با روحیات خود را پیدا کرده است، اقدام به افتتاح حساب واقعی کند.

 سعی کنید هنگام فعالیت در این بازارها میزان صبر خود را افزایش دهید توجه داشته باشید در این راه باید صبور و شکیبا باشید زیرا نبود صبر موجب ضررهای غیر قابل جبران می شود.

در بازار فارکس سعی کنید روحیه خود را نبازید.

demo account

اصولا داشتن یک روحیه خوب و یک ذهن آرام موجب می شود تا یک معامله گر بتواند بهترین عملکرد را از خود نشان دهد. معامله گران بازار فارکس همه هرازگاهی ضرر می ‌کنند، پس روحیه خود را نبازید و سعی کنید مهارت ‌ها و استراتژی ‌های معاملاتی خود را با هر معامله ارتقا دهید. برنامه‌ ریزی دقیق انجام دهید و با رعایت قوانین و مطابق با استراتژی خود معامله انجام دهید. همیشه باید برآیند سودها و ضررهای شما در مدت ‌زمان تعیین شده توسط خودتان مثلاً پایان هر ماه مثبت باشد؛ چون بهترین تریدرهای دنیا هم، گاهی معاملاتشان مطابق با استراتژی و پیش ‌بینی آنها پیش نمی ‌رود و دچار ضرر می ‌شوند. پس اگر دچار ضرر شدید اعتماد به نفس خود را از دست ندهید و با شناسایی نقطه ضعف های خود سعی کنید آن ها را اصلاح کنید تا دیگر آن اشتباهات را تکرار نکنید. داشتن یک روحیه شکست ناپذیر می تواند شما را به پیروزی برساند استفاده از حساب دمو موجب می شود تا شما تجربیات لازم برای فعالیت در بازار فارکس را به دست آورید.

چقدر پول وارد بازار فارکس کنیم؟

اینکه چه میزان سرمایه را باید وارد بازار فارکس کنیم یکی از مهم ترین سوالاتی است که می تواند برای هر معامله گر تازه کاری به وجود آید. شاید مهم ‌ترین مسئله برای افراد تازه ‌کار به خصوص ایرانی‌ های داخل کشور همین سؤال است، حداقل چه پولی را وارد این بازار پر ریسک و دلاری کنیم؟ باید بگویم این بازار به دلیل دلاری بودن و ارزش بالای دلار در ایران، برای هر فردی حداقل متفاوت هست و بستگی به سرمایه اضافی خود فرد دارد.

دقت کنید همواره از اصل سرمایه خود برای معاملات استفاده نکنید زیرا بازار فارکس سرشار از نوسانات است و ممکن است کل یا بخش بزرگی از سرمایه خود را از دست دهید. برای انجام معامله در بازار فارکس نباید مغازه، خانه و هرگونه دارایی خود را بفروشید یا اینکه نباید از دوستان و آشنایان خود پول قرض بگیرید. در واقع برای انجام معامله در بازار فارکس باید از درصد خیلی کمی از پول کنار گذاشته شده و اضافی خود استفاده کنید؛ یعنی از پولی استفاده کنید که اگر در این بازار مالی صفر شد، ادامه زندگی نه تنها برای شما سخت نشود، حتی درصدی روی کیفیت زندگی شما اثر نگذارد.

بازار فارکس، بازار بورس ایران و ارز دیجیتال نیست!

حساب دمو چیست؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و متأسفانه در این چند سال بازارهای مالی مثل بورس و ارز دیجیتال با اینکه خیلی‌ از افراد تازه کار را در کنار افراد باتجربه پولدار کرد ولی از طرفی دیگر خیلی ‌ها را نیز دچار ضرر قابل توجهی کرد که روی کاهش کیفیت زندگی آنها تأثیرگذار بود. افراد زیادی پس از شکست در این بازار زندگی خود را نابود کردند اما بازار فارکس به هیچ عنوان مثل بازار بورس ایران و ارز دیجیتال نیست که بتوان بدون هیچ آموزشی وارد آن شد. اگر بدون مهارت وارد این بازار شوید بدون شک، سرمایه خود را از دست می دهید، پس ابتدا به صورت حرفه‌ای آموزش ببینید و بعد وارد این بازار شوید تا ریسک را کاهش دهید. بازار فارکس می تواند برای افرادی که نحوه فعالیت در آن را فرا گرفته اند بسیار سود آور باشد.

بازار فارکس یک شبه شما را میلیاردر نمی‌کند!

اگر تمایل دارید وارد بازار فارکس شوید پیشنهاد می کنم ابتدا از حساب دمو استفاده کنید و در این حساب تجربیات لازم را کسب کنید؛ زیرا استفاده از این حساب موجب می شود شما از افکار رویایی و پوچ خود دور شوید و به معاملات خود به صورت واقع گرایانه تر نگاه کنید. همانطور که در قبل توضیح دادیم در بازار فارکس می ‌توانید با کسب مهارت، نظم و صبر و… موفق شوید. در واقع نمی‌توانید راه صد ساله را یک شبه طی کنید، هیچ فرد ثروتمندی که درآمد او از این بازار هست را نمی ‌توانید پیدا کنید که تنها با چند معامله و به صورت شانسی پولدار شده باشد زیرا فعالیت در این بازار مستلزم مهارت و تجربیات بسیار زیاد است.

نتیجه گیری

در این مقاله به معرفی حساب دمو پرداختیم؛ در این حساب، معامله گر هیچ‌ گونه مانعی در انتخاب مبلغ حتی لوریج وجود ندارد معامله گر می تواند در demo account معاملات را به صورت واقعی تجربه کند و با مقدار پولی همانند، مبالغی که قرار هست وارد این بازار کند به معامله بپردازد در حساب دمو معامله گر می تواند با سازوکارهای معامله واقعی آشنا شود و با کنترل عواطف خود برای انجام معاملات بزرگتر آماده شود شما نیز اگه قصد دارید وارد بازار فارکس شوید بهتر است ابتدا در demo account مهارت های لازم برای فعالیت در بازار فارکس را آموزش ببینید و هنگامی که به این نتیجه رسیدید که مهارت لازم در فارکس را در حالت دمو پیدا کرده ‌اید، با حداقل موجودی مورد نیاز برای ترید در حساب بروکر وارد حالت واقعی شوید.

در این باره بیشتر بخوانید

  نظر بدهید

  شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

  0 دیدگاه

  2 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
  0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
  در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
  ×بستن صفحه
  پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
  موبایل 09304891085
  موبایل 09304891085
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @9304891085
  داخلی 101
  پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
  موبایل 09101364784
  موبایل 09927779006
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_104
  داخلی 104
  پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
  موبایل 09304890560
  موبایل 09927779003
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_104
  داخلی 104
  پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
  موبایل 09927779006
  موبایل 09927779006
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_105
  داخلی 105
  پشتیبان فروش(پریسا متولی)
  موبایل 09192757633
  موبایل 09927779005
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @armteam_admin_29
  داخلی 106
  پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
  موبایل 09909400064
  موبایل 09909400064
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_por107
  داخلی 107
  پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
  موبایل 09927779040
  موبایل 09927779040
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_por
  داخلی 107
  پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
  موبایل 09304891628
  موبایل 09304891628
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_1_114
  داخلی 114
  پشتیبان فروش(سارا کیانی)
  موبایل 09304890686
  موبایل 09304890686
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_1_117
  داخلی 117
  پشتیبان فروش(سارا کیانی)
  موبایل 09927779030
  موبایل 09927779030
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_117
  داخلی 117
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09909400054
  موبایل 09909400054
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_118
  داخلی 118
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09194198792
  موبایل 09194198792
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @armteam_admin_33
  داخلی 118
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09304891297
  موبایل 09304891297
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_118
  داخلی 118
  اطلاعات تماس(دفتر فروش)
  تلفن 021-22021030
  تلفن 021-22021040
  بدون پیش شماره 90001030
  اینستاگرام @alireza.mehrabii
  کانال تلگرام @alirezamehrabi_com