1. صفحه اصلی
 2. مقالات بازار مالی
 3. معامله گر موفق
 4. انواع حساب های فارکس

انواع حساب های فارکس

انواع حساب های فارکس
لوگو علیرضا محرابی
انواع حساب های فارکس
معامله گر موفق

اگر یک فرد معامله گر در بازارهای مالی فارکس باشید اطلاع دارید که کارگزاری ها و بروکرهای بسیار زیادی در بازار معاملاتی فارکس وجود دارد؛ به طور کلی می توان گفت که در این بازار بروکرهای متعددی وجود دارد. این بروکرها و کارگزاران حساب های متعددی را در اختیار مشتریان خود قرار می دهند تا به واسطه این حساب ها، امکانات و ابزارهای مناسبی در اختیار کاربران و تریدرها قرار گیرد تا یک تریدر بتواند با استفاده از این ابزارها معامله انجام دهد و به بالاترین میزان سود دهی خود برسد. همه این موارد زمانی میسر می شود که یک تریدر تازه کار با حساب های مختلف در بازار فارکس آشنا باشد تا بتواند بهترین عملکرد را از خود نشان دهد. در ادامه قصد داریم به معرفی انواع حساب های فارکس بپردازیم اگر یک تریدر تازه کار هستید و قصد دارید وارد این عرصه شوید پیشنهاد می کنم تا انتها با ما همراه باشید.

حساب های فارکس

حساب های فارکس

در بازار مالی فارکس معمولا کارگزاران فارکس حساب های مختلفی برای معامله ارائه می دهد؛ این حساب ها می تواند برای انواع معامله ها مناسب باشد. البته معامله گر زمانی می تواند از این حساب ها به درستی انتخاب کند که آموزش های فشرده را فرا گیرد. معامله گران باید نوع حسابی را انتخاب کنند که به بهترین وجه با سبک و اهداف معاملاتی آنها مطابقت دارد. خواه این یک حساب استاندارد برای معامله گران جدید باشد یا یک حساب VIP برای معامله گران با تجربه تر با سرمایه گذاری بیشتر. یک معامله گر زمانی که وارد بازار مالی فارکس می شود متوجه می شود که دارایی های بسیار زیادی در این بازار وجود که بروکر و کارگزاران بسیار زیادی در این بازار به افراد خدمات رسانی می کنند.

این کارگزاران و بروکرها امکان دسترسی به حساب ها را به افراد می دهند که یک تریدر بتواند به بالاترین میزان سود دهی خود برسد. هر کدام از این حساب ها ویژگی‌ ها و شرایط خاص خودش را دارد بنابراین تریدرها با توجه به هدفی که در بازار فارکس دارند و طبق تجربه شان، یکی از انواع حساب های فارکس را در کارگزاری انتخاب کرده و در آن مشغول به معاملات ارزی می شوند. چنین امکانی سبب شده تا تریدرها با انتخاب و آزادی عمل بیشتری در معاملات فارکس حضور داشته باشند.

انواع حساب های فارکس

معرفی انواع حساب های فارکس

اگر به عنوان یک تریدر در بازار مالی فارکس مشغول باشید می دانید که حساب استاندارد یکی از مهم ترین حساب های معاملاتی در این بازار به شمار می رود؛ معمولا این حساب رایج ترین حساب معاملاتی در فارکس است. در توضیح حساب استاندارد می توان گفت که این حساب یک نقطه شروع معامله گر تازه کار است و برای تجربه یک معامله ساده طراحی شده است. تریدر در این حساب می تواند یک تجربه معامله بسیار ساده را کسب کند.

از ویژگی های این حساب می توان به اختصاص کم سپرده از سوی تریدر اشاره کرد. در حساب استاندارد معمولا تریدر سپرده بسیار کمی را مورد معامله قرار می دهد در حالی که در حساب‌های VIP یا حق بیمه اینگونه نیست. تریدر می تواند با سرمایه بسیار ناچیز وارد موقعیت های معامله شود، این نوع حساب معمولاً دسترسی به محبوب ترین جفت ارزها را فراهم می کند و طیف وسیعی از استراتژی ها و سبک های معاملاتی را امکان پذیر می کند. معامله گران با حساب استاندارد معمولاً به اهرمی تا 1:50 یا 1:100 دسترسی دارند و این اهرم برای معامله های کوچک بسیار مناسب است.

در بررسی این اهرم می توان گفت که فرد به ازای هر یک دلار سپرده می تواند 50 یا 100 دلار معامله کند. البته بسیار مهم است که تریدر از اثر اهرمی آگاه باشد زیرا از این طریق می تواند زیان یا سود بالقوه را افزایش دهد و همچنین توان ریسک نیز افزایش می یابد. در رابطه با حساب استاندارد در معاملات فارکس می توان اینگونه نتیجه گرفت که این حساب برای معامله گران جدید که قصد دارند با مبلغ کمتری معامله کنند بهترین گزینه است. حساب استاندارد در معاملات بازار مالی فارکس این امکان را فراهم می سازد که تریدر جدید بتواند با سپرده کمی به معامله بپردازد و همچنین دسترسی به محبوب ترین جفت ارز و اهرم را فراهم می کند.

حساب معاملاتی مینی فارکس

آشنایی با انواع حساب های فارکس

در رابطه با حساب معاملاتی مینی فارکس که یکی از انواع حساب های فارکس است می توان بیان کرد که این حساب شباهت بسیار زیادی به حساب معاملاتی استاندارد در بازارهای مالی فارکس دارد؛ با این تفاوت که در مقیاس کوچک تری انجام می شود. برای مثال یک معامله گر می تواند به جای 100,000 واحد استاندارد، افزایش های کمتری ارز را انجام دهد، معمولاً در تعداد 10,000 واحد.

جهت کسب اطلاعاتی در مورد نوسانات بازار فارکس بر روی لینک کلیک کنید.

حساب‌های کوچک نیز مانند حساب های استاندارد برای معامله‌گرانی طراحی شده‌اند که می‌خواهند با مبالغ کمتری معامله کنند. این حساب یک معامله کوچک و گران است که به تریدر آموزش می دهد معاملات بزرگ را چگونه انجام دهد. به کسانی که به تازگی وارد این بازار شده اند پیشنهاد می شود برای به دست آورد استراتژی های مختلف و انجام معامله با مبلغ بزرگتر این معامله را انجام دهند. کسانی که به تازگی وارد بازار شده اند و سرمایه کمتری دارند می توانند با این معامله بازار فارکس را آزمایش کنند.

معمولا حساب های کوچک این امکان را به تریدر می دهد که بتواند با حداقل سپرده به معامله بپردازد که این حساب های کوچک همچنین دارای حداقل نیاز سپرده کمتری نسبت به حساب های استاندارد هستند و می توانند به اهرم هایی تا 1:200 دسترسی داشته باشند. این اهرم به این معنی است که به ازای هر دلار سپرده شده، معامله گر می تواند تا 200 دلار معامله کند. همانند حساب‌های استاندارد، آگاهی از اثر اهرمی بسیار مهم است زیرا می‌تواند زیان یا سود احتمالی و سطح ریسک را افزایش دهد.

در رابطه با حساب های کوچک در معاملات فارکس اینگونه می توان استنباط کرد که این حساب برای تریدرهای طراحی شده است که قصد دارند با مبلغ کمتری معامله کند یا برای انجام معامله های بزرگ استراتژی های مختلف در بازار سرمایه گذاری را فرا گیرد و این استراتژی ها را آزمایش کند. حساب های معاملاتی کوچک حداقل الزامات سپرده کمتری دارند و به معامله گران اجازه می دهند تا با افزایش کمتری ارز معامله کنند. آنها همچنین دارای اهرم کمتری نسبت به حساب های استاندارد هستند اما معامله گران هنوز باید از اثر اهرمی آگاه باشند.

جهت کسب اطلاعاتی در مورد اسکالپ در فارکس، مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید.

حساب معاملاتی میکرو فارکس

بررسی انواع حساب های فارکس

حساب معاملاتی میکرو فارکس از دیگر انواع حساب های فارکس است که شباهت های بسیار زیادی به حساب کوچک دارد اما در اندازه های تجاری با یکدیگر متفاوت هستند. این موضوع را بدین صورت می توان تفسیر کرد که معامله‌گران می‌توانند به جای 100,000 واحد استاندارد، حتی با افزایش‌های کوچکتر ارز، معمولاً در تعداد 1000 واحدی معامله کنند. این حساب برای تریدرهای جدید که به تازگی وارد بازار شده اند اما هنوز آموزش های لازم در این زمینه را فرا نگرفته اند بسیار مناسب است.

برای آشنایی با معاملات فرکانس بالا بر روی لینک کلیک کنید.

تریدر می تواند با این حساب استراتژی های سرمایه گذاری در بازارهای مالی فارکس را یاد گیرد. حساب های میکرو این امکان را به تریدر می دهد که قبل از انجام معاملات یک معامله کوچک تر را تجربه کند. گرچه حساب های استاندارد و مینی به سپرده کمتری نیاز دارند اما حساب های میکرو نیز از این قاعده پیروی می کند.

در حساب های استاندارد و مینی، تریدر می تواند به اهرم‌هایی تا 1:500 دسترسی داشته باشد. این اهرم به این معنی است که به ازای هر دلار سپرده شده، معامله گر می تواند تا 500 دلار معامله کند. این اهرم بالاتر می تواند برای معامله گران بسیار مفید و سودآور باشد اما در اینجا موضوع مهم این است که کسی که معامله می کند از اثر اهرمی اطلاع داشته باشد زیرا این اهرم این امکان را به تریدر می دهد که زیان یا سود احتمالی و سطح ریسک را افزایش دهد.

به طور کلی حساب های میکرو را اینگونه می توان تفسیر کرد که این حساب برای تریدرهایی طراحی شده است که قصد دارند با سرمایه کمی شروع به معامله کنند و در این معامله استراتژی های بازارهای مالی فارکس را یاد گیرند و این استراتژی ها را مورد آزمایش قرار دهند تا بتواند در معامله های بزرگ بهترین عملکرد را از خود نشان دهند. در مقایسه حساب میکرو با حساب مینی و حساب استاندارد می بینیم که در حساب میکرو حداقل سپرده را می توان در معامله به کار گرفت. حساب میکرو دارای اهرم بالاتری نسبت به سایر حساب ها است اما باید در نظر داشت که این اهرم ها مستلزم آموزش های بسیار زیاد است و عدم آگاهی از این اهرم سطح ریسک را افزایش می دهد.

جهت کسب اطلاعاتی در مورد جفت ارز در بازار فارکس مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید.

حساب معاملاتی VIP فارکس

این حساب برخلاف دیگر حساب های معرفی شده مستلزم مهارت بسیار زیاد است و فرد باید دوره های آموزشی را گذرانده باشد. این حساب برای معامله گران بسیار با تجربه طراحی شده است هر وقت معامله گران قصد داشته باشند سرمایه گذاری های کلانی انجام دهند از این حساب استفاده می کنند. این حساب‌ها معمولاً دارای الزامات سپرده بالاتری نسبت به حساب‌های استاندارد، مینی یا خرد هستند و مزایای بیشتری مانند اهرم‌های بالاتر، اسپرد کمتر و مدیران حساب‌های شخصی را ارائه می‌دهند. دارندگان حساب های VIP معمولاً به ابزارهای معاملاتی انحصاری، ابزارهای تحقیق و تجزیه و تحلیل و همچنین پیشنهادات و پاداش های ویژه دسترسی دارند.

آنها همچنین از پشتیبانی تخصصی مشتری سود می برند و ممکن است به محدودیت های برداشت بالاتر، تأیید سریع تر حساب و رویدادها و سمینارهای انحصاری دسترسی داشته باشند. در حساب های VIP اهرم بالاتری نسبت به بقیه حساب های معرفی شده ارائه می شود. با برخی از کارگزاران اهرمی تا 1:500 یا بالاتر. مهم است که توجه داشته باشید که اهرم بالاتر می تواند سود بالقوه را افزایش دهد اما زیان های احتمالی را نیز افزایش می دهد؛ بنابراین معامله گران باید محتاط باشند و فقط از اهرم در محدوده تحمل ریسک خود استفاده کنند.

برای آشنایی با تفاوت ارز دیجیتال و فارکس، مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید.

نتیجه گیری 

در این بخش سعی کردیم تا به معرفی حساب های بازارهای مالی فارکس بپردازیم. افرادی که به تازگی وارد معامله در بازارهای مالی می شوند معمولا از این حساب ها استفاده می کنند تا با استراتژی های بازار مالی فارکس آشنا شوند تا بتوانند در معاملات در مقیاس بزرگ بهترین عملکرد را دارا باشند. یکی از بهترین حساب هایی که یک معامله گر تازه کار می تواند از آن استفاده کند حساب میکرو است در این حساب معامله گر می تواند با حداقل سرمایه به معامله بپردازد و با استراتژی های بازار مالی فارکس آشنا شود.

در این باره بیشتر بخوانید

  نظر بدهید

  شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

  0 دیدگاه

  2 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
  0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
  در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
  ×بستن صفحه
  پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
  موبایل 09304891085
  موبایل 09304891085
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @9304891085
  داخلی 101
  پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
  موبایل 09101364784
  موبایل 09927779006
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_104
  داخلی 104
  پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
  موبایل 09304890560
  موبایل 09927779003
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_104
  داخلی 104
  پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
  موبایل 09927779006
  موبایل 09927779006
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_105
  داخلی 105
  پشتیبان فروش(پریسا متولی)
  موبایل 09192757633
  موبایل 09927779005
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @armteam_admin_29
  داخلی 106
  پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
  موبایل 09909400064
  موبایل 09909400064
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_por107
  داخلی 107
  پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
  موبایل 09927779040
  موبایل 09927779040
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_por
  داخلی 107
  پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
  موبایل 09304891628
  موبایل 09304891628
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_1_114
  داخلی 114
  پشتیبان فروش(سارا کیانی)
  موبایل 09304890686
  موبایل 09304890686
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_1_117
  داخلی 117
  پشتیبان فروش(سارا کیانی)
  موبایل 09927779030
  موبایل 09927779030
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_117
  داخلی 117
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09909400054
  موبایل 09909400054
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_118
  داخلی 118
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09194198792
  موبایل 09194198792
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @armteam_admin_33
  داخلی 118
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09304891297
  موبایل 09304891297
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_118
  داخلی 118
  اطلاعات تماس(دفتر فروش)
  تلفن 021-22021030
  تلفن 021-22021040
  بدون پیش شماره 90001030
  اینستاگرام @alireza.mehrabii
  کانال تلگرام @alirezamehrabi_com