1. صفحه اصلی
 2. مقالات بازار مالی
 3. تحلیل تکنیکال
 4. نوسانات بازار فارکس

نوسانات بازار فارکس

نوسانات بازار فارکس
لوگو علیرضا محرابی
نوسانات بازار فارکس
تحلیل تکنیکال

یکی از مشاغلی که می تواند شما را به درآمدهای خوبی برساند فعالیت در بازارهای مالی است، احتمالا حرف های زیادی در مورد نوسانات بازار فارکس شنیده باشید. این بازار بزرگترین بازار مالی جهان است چرا که گردش مالی و تراکنش های آن به بیش از 7 میلیارد دلار می رسد؛ مهم ترین فاکتور و ویژگی این نوسانات این است که می توانید در تایم کمتر به پول بیشتری برسید اما باید ذکر کرد که نداشتن مدیریت سرمایه و ریسک می تواند پول شما را نابود کند. برای آشنایی با نوسانات بازار فارکس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

آشنایی با نوسانات بازار فارکس

آشنایی با نوسانات بازار فارکس

آشنایی با نوسانات بازار فارکس بسیار مهم و حیاتی است زیرا قیمت ها هر لحظه تغییر می کنند و این تغییر قیمت دلایل بسیار زیادی دارند و یک تریدر باید با این نوسانات آشنا باشد. نوسان در بازار مالی فارکس به این معنی است که قیمت دارایی های خاص پایدار نیستند و به صورت سریع و مکرر در حال تغییر هستند. این امر غیر قابل پیش بینی و اجتناب است و نمی توان از این نوسانات اجتناب کرد.

همواره افراد در بازار مالی فارکس نوسانات زیادی را تجربه می کنند؛ موضوع تغییر قیمت در بازار مالی فارکس یک اصل غیر قابل تغییر بوده و ماهیت ثابتی ندارد. اگر یک تریدر نوسانات بازار مالی فارکس را درک کند می تواند روش های مقابله با نرخ نوسان ارز را فرا گیرد. در اثر این یادگیری، تریدر می تواند ارزهای مناسب را برای معامله انتخاب کند و بتواند به بالاترین سوددهی دست یابد. بازه نوسان در فارکس، یکی از مهم ترین عواملی است که باید در انتخاب اندازه موقعیت، جفت ارز و همچنین نقاط ورود و خروج به آن توجه کرد. 

ناگفته نماند که نوسانات را می توان از مهم ترین عوامل بر قیمت دارایی شمرد؛ با این تفاوت که میان قیمت های افتتاحیه و بسته شدن در یک دوره معین اندازه گیری می شود. علاوه بر آن، سرعت افزایش و یا کاهش قیمت ها نیز مشخص می شود. عدم ثبات در بازار فارکس ریسک را برای تریدر انداره گیری می کند. در بازار مالی فارکس ریسک در معامله به میزان نوسانات بازار بستگی دارد یعنی هر چقدر میزان بالا و پایین آمدن قیمت ها بیشتر باشد میزان ریسک برای تریدر نیز افزایش می یابد و این نوسانات را نمی توان کنترل کرد زیرا نوسانات بازار فارکس تغییر ناپذیر هستند. اگر در بازار مالی فارکس ثبات برقرار بود روند معاملات با ریسک بسیار کمی انجام می گرفت.

بررسی ارزهای پر نوسان فارکس

بررسی ارزهای پر نوسان فارکس

در این بخش قصد داریم تا به بررسی ارزهای پر نوسان بازار مالی فارکس بپردازیم. برای یک معامله گر بسیار مهم است که با نوسانات بازار فارکس آشنا باشد زیرا این آشنایی سبب می شود که او با تغییرات ایجاد شده در بازار ارتباط برقرار کند و بتواند این نوسانات را ارزیابی کند و بتواند میزان ضرر خود را به حداقل برساند. برای این که یک تریدر بتواند نوسانات ایجاد شده در بازار فارکس را به خوبی ارزیابی کند باید ابتدا این نوسانات را در یک دوره مشخص و متمرکز ارزیابی کند. این بررسی موجب می شود تا اطلاعات بسیار مفیدی در اختیار تریدر قرار گیرد و در نتیجه فرد می تواند نتیجه قابل قبولی از این ارزیابی های بازار مالی فارکس به دست آورد.

برای مثال، با بررسی دوره های زمانی می توان تشخیص داد ارزهایی که در بازه های زمانی بسیار کوتاه، دچار تغییرات بسیار زیادی می شوند، بی ثبات بوده و نوسان زیادی دارند و ریسک تریدر را به بالاترین میزان خود می رساند و چنانچه در یک بازه زمانی طولانی تر دچار تغییر شوند، بدین معناست که نوسان کمتری دارند. وجود نوسان کمتر، ریسک پذیری را به پایین ترین حد ممکن می رساند؛ پس از این که بازار را بررسی می کنید متوجه می شود کدام یک از ارزهای خاص از دیگر دارایی ها نوسان بیشتری را طی می کنند. این امر موجب می شود دقت شما در انتخاب بسیار افزایش یابد. در کل می توان گفت ارزهایی که تازه به بازار عرضه می شود، از نوسانات بیشتری در برابر جفت ارزهای اصلی و یا ارزهای قابل اطمینان برخوردار هستند.

با تمرکز بر روی بازار مالی فارکس می توانید انواع مختلف ارزها را مشاهده کنید. از ارزهای موجود در بازار فارکس می توان به لیر ترکیه، روپیه هند و پزوی مکزیک در شمار ارزهای تازه شناخته شده در تجارت فارکس نام برد. این ارزها به تازگی وارد بازار مالی فارکس شده اند، همچنین از ارزهای امن بازار مالی فارکس می توان به ین ژاپن و فرانک سوییس، یورو و پوند اشاره کرد. این ارزها جز امن ترین ارزهای جهان محسوب می شوند. از ارزهای بسیار امن و مطمئن که قابلیت معامله در بازار را برخوردار است می توان به دلار آمریکا اشاره کرد. بیشتر معاملات این بازار با دلار آمریکا انجام می شود.

عواملی که در ایجاد نوسانات بازار فارکس تاثیرگذار هستند

عواملی که در ایجاد نوسانات بازار فارکس تاثیرگذار هستند

اگر بخواهیم عوامل تاثیرگذار در بازار مالی فارکس را به طور خلاصه بیان کنیم این گونه می توان گفت که هر عامل بزرگ یا کوچک که رفتار سرمایه داران را درگیر خود کند موجب می شود که قیمت در بازار افزایش یا کاهش یابد و این بازار با نوسان روبرو شود. از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر ایجاد نوسانات بازار فارکس می توان به امور اقتصادی و تغییرات نرخ بهره و یا تغییرات سیاست های مالی اشاره کرد این عوامل موجب می شوند که بازار فارکس با تغییرات قیمت مواجه شود؛ همچنین تحولات سیاسی جهان نیز موجب نوسان در تمام بازارهای جهان می شود زیرا تحولات سیاسی ارتباط مستقیمی با نوسانات بازار جهانی دارد. 

نوسان گیری در بازار فارکس

از متداول ترین روش های معامله که برای افراد حرفه ای در بازار مالی فارکس بسیار حیاتی است می توان به معاملات کوتاه مدت اشاره کرد. نوسان گیری نخستین بار به وسیله یک تریدر آمریکایی به اسم جی. داگلاس تایلور در کتابش با عنوان “تکنیک معاملۀ تایلور” در دهۀ ۱۹۵۰ توصیف شد؛ او برای اولین بار این روش را اختراع کرد. امروزه تریدرهای فعال در بازارهای مالی به دوره زمانی که در بازار نوسان واحدی برقرار است و این نوسان به طور واحد مشاهد می شود را نوسان می گویند. نوسان گیری یک روش خوب برای کسب سود است یک تریدر معمولی که هنوز به مهارت کافی نرسیده است می تواند از این روش برای جذب سود استفاده کند. این نوع از معامله این امکان را در اختیار معامله گر قرار می دهد تا برای معاملاتش زمان کمتری نیاز داشته باشد، در عین حال سود بسیار خوبی از معامله کسب کند.

از ویژگی اصلی معاملات نوسان گیری می توان به معاملات بلندمدت اشاره کرد، در این روش معامله ها معمولا از یک تا چند هفته فعال هستند. در این روش خریدها و سفارش ها به صورت بلندمدت انجام می شوند؛ این روش به معامله گر کمک می کند که در طی زمان نسبتا طولانی از نوسانات قیمت بیشترین سود را به دست آورد، تریدرها به منظور درک صحیح و به موقع حرکت روند به صورت معمول تحلیل های بنیادی و تکنیکالی را مورد توجه قرار می دهند و آن ها را به دقت بررسی می کنند و در ادامه روندهای بلندمدت را تخمین می زنند و همچنین در راستای کاهش ریسک های موجود در هر معامله از دستورهای توقف ضرر و کسب سود بهره می گیرند.

انواع نوسانات بازار فارکس

انواع نوسانات بازار فارکس

پیش بینی نوسانات تاریخی:

در این نوع نوسان، تریدر قیمت ها را از قبل اندازه گیری و پیش بینی کرده است. اگر قیمت در این مدت تغییر کند تریدر دارایی را با ریسک زیادی محاسبه می کند؛ اما اینکه یک تریدر قیمت های آینده را پیش بینی کند بدین معنی نیست که او بی ثباتی آینده بازار و روند قیمت ها را ارائه داده است. این مدل از گزارش از آن چیزی که در یک دوره معین تحت شرایط خاصی بوجود می آید، نمی تواند در مورد پیش بینی قیمت های آینده مناسب باشد.

جهت آشنایی با پراپ تریدینگ، بر روی لینک کلیک کنید.

پیش بینی نوسانات ضمنی:

در این نوع پیش بینی، تریدر نوسانات ضمنی را پیش بینی می کند که در واقع همان نوسانات آینده است. در این روش تریدر قیمت های آینده بازار مالی فارکس را پیش بینی می کند او به ارزیابی تغییرات قیمتی می پردازد. البته افزایش قیمت در بازارهای مالی فارکس نشان دهنده افزایش نوسانات در بازار است؛ تریدر با پیش بینی این نوسانات می تواند بهترین عملکرد را دارا باشد.

 استراتژی های برتر در نوسان گیری بازار مالی فارکس 

استراتژی Magic Breakout: این روش در عین حال که بسیار ساده است سوددهی بسیار زیادی را برای تریدر به ارمغان می آورد؛ در این روش یک معامله گر معمولی نیز می تواند سود خوبی کسب کند. از دیگر استراتژی نوسان گیری در بازار مالی فارکس می توان به ادامه دهنده روند اشاره کرد: این استراتژی در بازار مالی فارکس مخصوص روند به شمار می آید؛ یک سیستم ساده از دیکر استراتژی ها نوسان گیری در بازار فارکس است. این روش برای معامله در باینری آپشن و هنگامی که بازار در یک جهت صعود یا نزول می کند، کاربرد دارد.

روش سیگنال نهایی: روش سیگنال نهایی نیز از روش های مناسب در بازارهای صعودی و نزولی کاربرد دارد و می توان در این نوع بازارها بهترین استفاده را از این روش کرد. 

واگرایی RSI: این روش استفاده درست از واگرایی RSI برای ورود به معامله و کسب سود از بازار را به تریدر نشان می دهد و تریدر می تواند با این روش کسب سود از بازارهای مالی را مشاهده کند.

استراتژی باینری آپشن با اندیکاتور مکدی: این استراتژی از بهترین روش هایی است که در بازار مالی فارکس با استفاده از اندیکاتور اجرا می شود، بی شک همین استراتژی می تواند برای یک تریدر تازه بسیار مفید باشد.

استراتژی پینوکیو: شاید ابتدا شنیدن نام استراتژی برایتان کمی عجیب باشد این استراتژی پینوکیو نام دارد و برای فارکس و باینری آپشن کاربرد دارد. این استراتژی به دلیل مشخص شدن دروغ به استراتژی پینوکیو مشهور شده است.

استراتژی چهار شرطی: این استراتژی مناسب ترین برای افراد مبتدی و معمولی است. افراد مبتدی می توانند با استفاده از این روش اصول پشت آن را کشف کنند. 

استراتژی دابل استوکاستیک: این استراتژی فقط برای معاملات بازار مالی فارکس مربوط می شود، از این استراتژی برای نوسان گیری در بازار فارکس می توان استفاده کرد.

استراتژی فارکس تایم فریم های چندگانه: با این استراتژی می توان از نمودارهای قیمت نتیجه کسب کرد.

در کل می توان گفت استراتژی ها که بیان کردیم به هیچ وجه اندیکاتورهای پیچیده ای ندارند و به سادگی مورد استفاده قرار می گیرد. در اصل این استراتژی ها برای بازار مالی فارکس ساخته شده است.

نتیجه گیری:

در بازار مالی فارکس نوسانات قیمتی وجود دارد و این نوسانت موجب می شود که بی ثباتی قیمتی در بازار دیده شود و یک تریدر برای آنکه بتواند در این بازار اقدام به معامله کند ابتدا باید این نوسانات را یاد گیرد و با تمرکز بر آن بتواند به بالاترین میزان سوددهی برسد.

در این باره بیشتر بخوانید

  نظر بدهید

  شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

  0 دیدگاه

  1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
  0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
  در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
  ×بستن صفحه
  پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
  موبایل 09304891085
  موبایل 09304891085
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @9304891085
  داخلی 101
  پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
  موبایل 09101364784
  موبایل 09927779006
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_104
  داخلی 104
  پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
  موبایل 09304890560
  موبایل 09927779003
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_104
  داخلی 104
  پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
  موبایل 09927779006
  موبایل 09927779006
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_105
  داخلی 105
  پشتیبان فروش(پریسا متولی)
  موبایل 09192757633
  موبایل 09927779005
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @armteam_admin_29
  داخلی 106
  پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
  موبایل 09909400064
  موبایل 09909400064
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_por107
  داخلی 107
  پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
  موبایل 09927779040
  موبایل 09927779040
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_por
  داخلی 107
  پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
  موبایل 09304891628
  موبایل 09304891628
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_1_114
  داخلی 114
  پشتیبان فروش(سارا کیانی)
  موبایل 09304890686
  موبایل 09304890686
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_1_117
  داخلی 117
  پشتیبان فروش(سارا کیانی)
  موبایل 09927779030
  موبایل 09927779030
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_117
  داخلی 117
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09909400054
  موبایل 09909400054
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_118
  داخلی 118
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09194198792
  موبایل 09194198792
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @armteam_admin_33
  داخلی 118
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09304891297
  موبایل 09304891297
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_118
  داخلی 118
  اطلاعات تماس(دفتر فروش)
  تلفن 021-22021030
  تلفن 021-22021040
  بدون پیش شماره 90001030
  اینستاگرام @alireza.mehrabii
  کانال تلگرام @alirezamehrabi_com