1. صفحه اصلی
 2. مقالات بازار مالی
 3. تحلیل تکنیکال
 4. اسکالپ در فارکس

اسکالپ در فارکس

اسکالپ در فارکس
لوگو علیرضا محرابی
اسکالپ در فارکس
تحلیل تکنیکال

یکی از ویژگی هایی که افراد توجهشان به بازارهای مالی از جمله بازارمالی فارکس جلب می شود، اسکلپ است؛ طبیعتا شما نیز شاید برایتان جالب باشد که با انجام یک معامله سود خوبی بدست بیاورید اما حیرت آورتر این است که کل زمان ترید یا معامله شما در بازاهای مالی اهرم دار نهایت یک الی دو ساعت طول بکشد، این نهایت زمانی هست که در معامله باقی می مانید؛ برای اینکه با مفهموم اسکلپ یا به تلفظ دیگر اسکالپ در فارکس آشنا شوید تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

آشنایی با اسکالپ

آشنایی با اسکالپ

اسکالپ (scalp) به تکنیکی در معامله گفته می شود که تریدر با انجام تحلیل نمودارها با تایم فریم به مدت یک یا پنج دقیقه وارد بازار می شود و با سود کم سریع از معامله خارج می شود و با استفاده از این تکنیک میزان ضرر تریدر به کمترین میزان می رسد. معاملات اسکالپ معمولا با سود کم صورت می گیرد در این معامله تعداد معاملات بسیار زیاد است. این امر موجب می شود که سودسازی بسیار خوبی برای تریدر به ارمغان می آورد.

البته ناگفته نماند که این معامله بسیار پر ریسک است و یکی از پر ریسک ترین معاملات محسوب می شود زیرا تریدر با یک ضرر می تواند تمام سودهای خود را از دست دهد. بنابراین کسی که ترید می کند باید در استفاده از بهترین اندیکاتور اسکالپ محتاط باشد تا ضرری را متحمل نشود. اگر یک معامله گر در بازارهای مالی هستید و به تازگی در این عرصه فعالیت می کنید و اساس استراتژی‌ های روزانه یا میان ‌مدت کار می‌کنید سراغ معاملات اسکالپ نروید زیرا فعالیت در اسکالپ مهارت بسیار زیادی را می خواهد.

نکات مهم در معاملات اسکالپ

اگر به یادگیری معامله اسکالپ فارکس علاقه مندید پیشنهاد می کنم با ما همراه باشید؛ ما قصد داریم در این بخش به نکات مهم معاملات اسکالپ بپردازیم. مهم ترین نکته در این معامله این است که فرد باید در انجام این معامله سرعت بسیار زیادی داشته باشد از این رو حساب‌ های ECN بهترین پیشنهاد می‌باشد. این حساب‌ها توسط بعضی بروکرهای معتبر طراحی شده است تا اجازه دسترسی مستقیم به بازار را به افراد بدهد. این امر موجب می شود که فرد بتواند در خرید و فروش سریع راحت تر عمل کند.

از دیگر نکات مهم معاملات اسکالپ فارکس می توان به پیدا کردن جفت ارزهای مناسب اسکالپ، نقدینگی بالای آن ‌ها اشاره کرد در این نوع معامله نقدینگی بسیار زیاد است. این امر موجب می شود که معامله‌گر زمانی که حد سود یا ضررش فعال شد بتواند به سرعت در همان پیپ قیمتی سهم را نقد کند به همین دلیل گفته می شود که در این معاملات نقدینگی بسیار زیادی وجود دارد؛ از نکات طلایی می توان به مسئله اسپرد اشاره کرد. در این موضوع تفاوت قیمت و خرید و فروش یک نوع کارمزد بروکر است، در این معاملات کم بودن اسپرد باعث می شود بهترین زمان برای اسکالپ به شمار بیاید.

در ادامه می توان گفت که کسانی می توانند در معاملات اسکالپ بسیار موفق باشند که بتوانند بالاترین سرعت را در تحلیل داشته باشند و بهترین تصمیم ها را در این زمینه بگیرند. ریسک پذیری یکی از مهم ترین علل برد در این معاملات است، در این معامله ها باید فرد آن قدر ریسک پذیر باشد که بتواند در برابر ناملایمات های بازار صبور باشد و رشد یا افت بازار تاثیر آن چنانی در تصمیمات او جای نداشته باشد. مهم برای آن‌ ها تنها سود ۵ یا ۱۰ پیپی است که ممکن است حتی در یک سهم نزولی نیز به دست بیاید.

ماهیت اهرم های معاملاتی

ماهیت اهرم های معاملاتی و اسکالپ در فارکس

اهرم در معاملات به این معنی است که فرد از قرض یا همان سرمایه قرضی برای انجام یک سرمایه ‌گذاری یا پروژه استفاده کند. استفاده از سرمایه قرضی موجب می شود که بازدهی های احتمالی افراد در پروژه چند برابر شود و این نتیجه برای افراد بسیار مثبت است. البته ناگفته نماند که سرمایه اهرم ریسک معامله و ضرر ناشی از آن را نیز در صورت عدم بازدهی سرمایه‌گذاری چندبرابر می‌کند.

مفهوم این که می گویند یک شرکت، ملک یا سرمایه گذاری دارای اهرم گذاری بسیار شدیدی می باشد به این مفهوم است که در مورد آن سیستم بیشتر از اصل دارایی فرد، قرض وجود دارد. معمولا پایه مفهوم اهرم معاملاتی توسط سرمایه‌گذاران و شرکت ‌ها مورد استفاده قرار می گیرد، معمولا سرمایه گذاران برای این که بتوانند بازدهی سرمایه گذاری خود را افزایش دهند از اهرم های معاملاتی استفاده می کنند. اهرم مورد استفاده این افراد می ‌تواند توسط ابزارهای مالی متفاوتی همچون اوراق اختیار معامله، معاملات آتی و حساب‌های مارجین ایجاد شود.

همچنین شرکت ‌ها نیز برای کنترل وضعیت مالی دارایی های خود می توانند از این اهرم ها استفاده کنند این اهرم ها می توانند وضعیت مالی دارایی آن ها را کنترل کنند، به بیان دیگر این موضوع را می توان این گونه بیان کرد که شرکت ها به جای اینکه از عرضه سهام برای افزایش سرمایه استفاده کنند می توانند از تامین مالی با استفاده از بدهی برای سرمایه‌گذاری در فعالیت‌ های مرتبط با کسب و کار خود به منظور افزایش ارزش سهام خود استفاده کنند.

مفهوم اسکالپ در فارکس چیست؟

مفهوم اسکالپ در فارکس چیست؟

اسکالپ را می توان به نوسان گیری در بازار ایران تشبیه کرد اما نمی توان با قاطعیت این تشبیه را بیان کرد زیرا چند تفاوت بسیار بزرگ وجود دارد؛ دانستن این موضوع به افراد کمک می کند تا با روش های اسکلپ بهتر اشنا شوند. لات، پیپ و اسپرد مهم ترین عناصر در این زمینه هستند، به بیان صریح تر هر فردی که قصد دارد در فارکس از شیوه اسکالپ استفاده کند باید توان برقراری رابطه منطقی بین این سه عنصر را داشته باشد. ما قصد داریم در این بخش این مفاهیم را به صورت مختصر توضیح دهیم تا به راحتی بتوانید رابطه بین آن ها را کشف کنید.

لات شباهت های بسیار زیادی به پیمانه دارد. با یک مثال بسیار واضح به بیان این موضوع می پردازیم. آیا تا به حال اسم بازی پوکر را شنیده اید یا آشنایی با این بازی دارید؟ مطمئنم تاکنون اسم این بازی را در انواع فیلم ها یا دیگر رسانه های دسته جمعی شنیده اید. این بازی قانون بسیار جالبی دارد در این بازی هیچ سرمایه ای به صورت مستقیم انتقال داده نمی شود.

برای مثال نمی گویند که این فرد باید این مبلغ را به دیگری بدهد بلکه سرمایه در این بازی کوین ها و سکه های نمادین است که در بین افراد جابجا می شود. هر کدام از این سکه ها ارزش مشخصی دارد؛ فردی که قصد دارد بازی پوکر را انجام دهد ابتدا برای شروع باید سکه ها را تهیه کند و در انتهای بازی نیز می تواند این سکه ها را به پول تبدیل کند. لات در بازارهای مالی دقیقا شبیه به بازی پوکر است؛ در بازار فارکس انتخاب لات که ارزش مشخصی دارد می تواند به خرید و فروش اقدام کرد. هر چقدر که اندازه لات بیشتر باشد به ازای هر پیپ تغییر مثبت یا منفی، شما می توانید سود یا برعکس ضرر بزرگتری را به دست آورید.

حال می توان متصور شد که اگر کسی در اسکالپ از لات استاندارد استفاده کند به ازای هر تغییر پیپ به اندازه ده دلار سود یا ضرر می کند؛ پیپ به کوچکترین واحد قابل تغییر گفته می شود. از مفاهیم مهم که می تواند در یادگیری اسکالپ بسیار تاثیرگذار باشد می توان به مفهوم اسپرد اشاره کرد. اسپرد یکی از ابزارهایی است که فرد می تواند به وسیله آن بهترین زمان برای اسکالپ را پیش بینی کرده و آن را پیدا کند.

اسپرد در مفاهیم اسکلپ فارکس

اسپرد در مفاهیم اسکلپ در فارکس

اسپرد در مفهوم ساده به معنی کارمزد است همان کارمزدی که صرافی ها در ازای هر خرید فروش افراد از آن ها دریافت می کند. برای مثال اگر فردی یک معامله خرید با قیمت حدود 10 دلار انجام دهد و تصمیم بگیرد که تغییر قیمت از این معامله خارج شوید، سرمایه فرد کمتر از ده دلار خواهد شد زیرا صرافی سود خود را دریافت می کند. با این حساب می توان بدون تغییر قیمت جفت ارز خرید و فروش انجام داد که این عمل را اسپرد می گویند. اسپرد توسط کارگزاری ها تعیین می شود و در بسیاری از موارد بسته به نوع جفت ارز و زمان معامله می تواند متغیر باشد.

در اسکلپ اسپرد یکی از مهم ترین مفاهیم محسوب می شود. همان گونه که در ابتدا توضیح دادیم سود اصلی اسکالپ در تعدد بسیار زیاد آن است؛ پس در هر کدام از اسکالپ ها سود کمی وجود دارد و نمی توان انتظار زیادی از آن داشت. از این رو اگر قرار باشد در هر معامله شما درصد قابل توجهی از سود خودتان اسپرد شود، عملا شما هیچ سودی نخواهید داشت. برای حل این موضوع بهتر است به سمت کمترین و پایین ترین اسپردها بروید. بهتر است بدانید که در برخی از ساعت های حجم معاملات اسپردها با کاهش مواجه می شود پس این ساعت ها در شبانه روز یکی از بهترین ساعت های اسکالپ است؛ در واقع این ساعت ها یک تایم طلایی محسوب می شوند.

در کل می توان گفت که اسکالپ را می توان وابسته به عناصری مانند لات، پیپ و البته اسپرد دانست. یک اسکالپر قبل از اینکه درگیر انواع اندیکاتورها شود ابتدا باید روابط این سه عناصر را تشخیص دهد و بتواند تناسبی میان این سه عنصر برقرار کند. زمانی که این کار را به درستی انجام دهد می تواند به سود بسیار زیادی دست پیدا کند. پس پیشنهاد می کنم که رابطه این سه مفهوم را به درستی مطالعه کنید.

نتیجه گیری

اسکالپ در فارکس به معاملات روزانه گفته می شود که توسط معامله گران فارکس مورد استفاده قرار می گیرد. در این نوع معامله که شامل خرید و فروش یک جفت ارز در زمان کوتاه است با هدف به دست آوردن سود در زمان کوتاه و سریع انجام می شود. یک اسکالپر می تواند با استفاده از حرکات کوچک قیمت که در طول روز متداول است تعداد زیادی معامله انجام دهد. اسکالپینگ برای به دست آوردن سودهای کوچک (مانند 5 تا 20 پیپ) در هر معامله است.

در این باره بیشتر بخوانید

  نظر بدهید

  شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

  0 دیدگاه

  3 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
  0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
  در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
  ×بستن صفحه
  پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
  موبایل 09304891085
  موبایل 09304891085
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @9304891085
  داخلی 101
  پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
  موبایل 09101364784
  موبایل 09927779006
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_104
  داخلی 104
  پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
  موبایل 09304890560
  موبایل 09927779003
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_104
  داخلی 104
  پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
  موبایل 09927779006
  موبایل 09927779006
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_105
  داخلی 105
  پشتیبان فروش(پریسا متولی)
  موبایل 09192757633
  موبایل 09927779005
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @armteam_admin_29
  داخلی 106
  پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
  موبایل 09909400064
  موبایل 09909400064
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_por107
  داخلی 107
  پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
  موبایل 09927779040
  موبایل 09927779040
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_por
  داخلی 107
  پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
  موبایل 09304891628
  موبایل 09304891628
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_1_114
  داخلی 114
  پشتیبان فروش(سارا کیانی)
  موبایل 09304890686
  موبایل 09304890686
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_1_117
  داخلی 117
  پشتیبان فروش(سارا کیانی)
  موبایل 09927779030
  موبایل 09927779030
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_117
  داخلی 117
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09909400054
  موبایل 09909400054
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_118
  داخلی 118
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09194198792
  موبایل 09194198792
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @armteam_admin_33
  داخلی 118
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09304891297
  موبایل 09304891297
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_118
  داخلی 118
  اطلاعات تماس(دفتر فروش)
  تلفن 021-22021030
  تلفن 021-22021040
  بدون پیش شماره 90001030
  اینستاگرام @alireza.mehrabii
  کانال تلگرام @alirezamehrabi_com