1. صفحه اصلی
  2. مقالات سرمایه گذاری در بورس در بورس

لیست مقالات و مطالب آموزش سرمایه گذاری در بورس در بورس

قبل از شروع صحبت درباره سرمایه گذاری، باید بدانیم که دارایی چیست و چه انواعی دارد، دارایی ها دسته بندی های مختلفی دارند، مثلا آنها رو میشود به دو دسته مشهود و نامشهود تقسیم کرد. دارایی های مشهود، داریی هایی هستند که قابل لمس و فیزیکی هستند. دارایی های نامشهود هم به تبع ان، دارایی هایی هستند که قابل لمس نیستند.

سرمایه گذاری

سرمایه گذاری، دارایی است که برای ایجاد درآمد یا کسب سود در طول زمان خریداری میشود. سرمایه گذاری معمول شامل سهام، اوراق بهادار (مثل اوراق مشارکت و...)، املاک و مستغلات میباشد. علاوه بر این کامودیتی ها (مثل طلا)، حساب های پس انداز، اوراق قرضه، قراردادهای آپشن (مثل اختیار معامله) را هم میتوانیم جزئی از انواع سرمایه گذاری تقسیم بندی کنیم. انواع سرمایه گذاری در بازار اوراق بهادار قابل معامله هستند که عملکرد شرکت ها و اخبار دیگر روی قیمت آن ها تاثیرگذار است.

به صورت کلی، هرچه مدت زمان سرمایه گذاری طولانی مدت تر باشد، شانس افزایش قیمت دارایی بیشتر است. به زبان دیگر، به طور کلی سرمایه گذاری هرچه بلندمدت تر باشد، سودی که کسب میکنید بیشتر خواهد بود. در مقابل هرچه مدت زمان سرمایه گذاری کوتاه تر باشد، ریسک سرمایه گذاری هم بیشتر خواهد بود. البته همیشه این ریسک وجود دارد که قیمت دارایی در طول مدت، به جای افزایش، کاهش پیدا کند.

به طور کلی میتوانیم دارایی ها را برای سرمایه گذاری به دسته های زیر تقسیم کنیم:

روش های سرمایه گذاری

سرمایه گذاری را میتوانیم به دو دسته زیر تقسیم کنیم:

سرمایه گذاری شخصی

سرمایه گذاری قرضی

سرمایه گذاری شخصی: این نوع از سرمایه گذاری، احتمالا اولین حالتی است که با شنیدن کلمه سرمایه گذاری به ذهن میاید. در سرمایه گذاری شخصی، فرد میتواند در سهام، کسب و کار، املاک و اشیای گران قیمت سرمایه گذاری کند.

سرمایه گذاری قرضی: یکی از راه های سرمایه گذاری، قرض دادن پول است. قرض دادن پول در واقع به یک دسته از اوراق بهادار اشاره میکند که در آن شما با خرید اوراق بهادار، انگار به شرکت پول قرض داده اید و شرکت به شما بدهکار است. به این علت است که به این دسته از سرمایه گذاری، سرمایه گذاری قرضی میگوییم. اوراق مشارکت، قرضه و... از این دسته هستند.

علاوه بر این، شما با سپرده گذاری پول خود در بانک به نوعی انگار پول خود را به بانک قرض داده اید تا بانک از آن برای وام دادن به افراد و استفاده های دیگر استفاده کند. 

باید توجه کنید که تحصیلات و اقلام مصرفی (مثل خودرو، اثاثیه منزل و...) جزوی از هیچکدام از این دسته ها نیست. در واقع ممکن است فروشندگان این کالاها یا افراد بخاطر نوسانات قیمتی آنها، اعتقاد داشته باشند که این اقلام در واقع سرمایه گذاری هستند اما در اقتصاد، این اقلام جزو سرمایه گذاری دسته بندی نمیشوند.

انواع روش‌های سرمایه‌گذاری دیگر

به طور معمول، سرمایه‌گذاری به دو روش کلی تقسیم می‌شود.

سرمایه‌گذاری مستقیم یا شخصی

در این روش فرد، به طور مستقیم اقدام به سرمایه‌گذاری می‌کند و باید دو مرحله فرآیند سرمایه‌گذاری را خودش، به تنهایی انجام دهد.

سرمایه‌گذاری غیرمستقیم یا نهادی

در این روش فرد، از واسطه‌های مالی کمک می‌گیرد. آنها رابط بین او و طرح سرمایه‌گذاری هستند. واسطه‌های مالی از طریق انتشار حق مالی، همراه با تعهدشان و عرضه آن به مشارکت‌کنندگان، به کسب پول در بازار سرمایه می‌پردازند و سپس این وجوه را سرمایه‌گذاری می‌کنند.

به چه روش‌هایی می‌توانیم سرمایه‌گذاری کنیم؟

سرمایه‌گذاری از نظر موضوع به دو دسته واقعی و مالی تقسیم می‌شود. گاهی موضوع سرمایه‌گذاری دارایی‌های واقعی است و گاهی سرمایه‌گذاری در دارایی‌های مالی انجام می‌شود.

دارایی‌های واقعی، آن دسته از دارایی‌ها می‌باشند که ارزششان متکی به خودشان می‌باشد. برای نمونه مسکن و طلا نمونه‌ای از این دارایی‌ها هستند. دارایی‌های مالی، دسته‌ای دیگر از دارایی‌ها می‌باشند که ارزششان متکی به خودشان نیست و نیازمند ضمانت و اعتباردهی شخص دیگری هستند. به طوری که بدون اعتبار آن شخص، دیگر، ارزشی ندارند! چک، سهام، سپرده بانکی و اوراق مشارکت، نمونه‌ای از این دارایی‌ها می‌باشد. در ادامه با مهم‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری دارایی‌های واقعی و مالی آشنا خواهیم شد.

نمونه‌هایی از مهم‌ترین سرمایه‌گذاری‌های واقعی، شامل سرمایه‌گذاری‌هایی است که بر روی املاک و مستغلات و یا دیگر کالاهای فیزیکی انجام می‌شود. برای مثال، اشخاصی که به دلیل افزایش سرمایه و یا کسب درآمد اقدام به خرید خانه، آپارتمان و یا زمین می‌کنند، سرمایه‌گذاری واقعی دارند. گاهی کسب درآمد، ناشی از اجاره و یا فروش این املاک به قیمتی بالاتر از قیمت خرید می‌باشد. و یا افرادی که به خرید طلا، نقره و جواهراتی مثل الماس و یاقوت که قابلیت خرید و فروش مجدد دارند، می‌پردازند، به نوعی یک سرمایه‌گذاری واقعی را انجام می‌دهند.

معروف ترین سرمایه‌گذاری‌های مالی شامل سرمایه‌گذاری در انواع اوراق بهادار و قراردادهای مبتنی بر آنها و یا محصولات ارائه شده از طرف موسسات مالی است. این نوع از سرمایه‌گذاری با توجه به ماهیتی که دارد، در دسته‌های پنج‌گانه زیر طبقه‌بندی می‌شود.

پیش از تعریف اوراق بدهی، بهتر است تا با تعریف اوراق بهادار آشنا شوید. با خرید اوراق بهادار، پولتان را برای مدتی محدود به فرد، گروه و یا سازمانی قرض می‌دهید. برخی از شرکت‌های دولتی و خصوصی این اوراق را به طور مداوم در اختیار افراد قرار می‌دهند. وظیفه صدور این اوراق بر عهده خزانه‌داری کشور است. با پایان یافتن زمان مشخص شده در این اوراق، افراد سرمایه‌گذاری‌کننده، مقدار سرمایه‌گذاری شده اولیه به همراه سود حاصل را دریافت خواهید کرد. البته این سود در مقابل سرمایه‌گذاری در سهام که در ادامه شرح داده می‌شود، بسیار ناچیز است و ریسک کمتری دارد.

به طور کلی، سرمایه‌گذاری بر روی سه نوع از اوراق بهادار با نام‌های اوراق بدهی، اوراق حقوقی صاحبان سهام و ابزارهای مشتقه انجام می‌شود که در ابتدا به شرح اوراق بهادار پرداخته می‌شود.

اوراق بدهی

قراردادی رسمی بین سرمایه‌گذار یا همان وام‌دهنده و فروشنده اوراق یا همان وام‌گیرنده است که در آن، وام‌گیرنده متعهد می‌شود تا اصل سرمایه‌گذاری به همراه بهره توافق‌شده را در موعد زمانی مشخص‌شده به وام‌دهنده پرداخت کند. در حقیقت، شرکت‌ها و نهادهای کشور با صادر کردن این اوراق، منابع مالی مورد نیازشان را تامین می‌کنند. اوراق بدهی از جمله اوراق کم‌ریسک به شمار می‌آید و مشخصاتی نظیر تاریخ سررسید، نرخ سود اسمی، ارزش اسمی و قیمت فروش دارند.

 علاوه بر ریسک کم، از جمله مزایای این اوراق می‌توان به مشارکت سرمایه‌گذاران در کمک به تامین مالی شرکت‌ها و بنگاه‌ها اشاره کرد. اوراق بدهی انواع مختلفی از جمله اوراق مشارکت، قرضه، رهنی، صکوک، سپرده بانکی، بازرگانی، اسناد خزانه و موارد دیگر دارند. زمان این قرارداد نیز می‌تواند بسیار کوتاه و یا بلند باشد.

اوراق حقوقی صاحبان سهام

این اوراق نیز مانند اوراق بدهی نوعی از اوراق بهادار است که به جای آن‌که نشان‌دهنده بدهی باشد، مالکیت سرمایه‌گذار نسبت به یک دارایی یا شرکت را نشان می‌دهد. با خریدن سهام، صاحب بخشی از یک شرکت سهامی عام خواهید شد. خرید سهام نیازمند دانش اقتصادی، شناخت بازار و شانس است! این روش سرمایه‌گذاری با ریسک زیادی همراه است. امروزه سهام‌ به صورت حضوری، آنلاین و یا از طریق دلالان به فروش می‌رسد اما اصلی‌ترین بازار برای خرید و فروش اوراق سهام، بورس می‌باشد. با خرید هر سهم در سود وزیان آن شریک خواهید شد. اوراق سهام به مواردی مثل سهام عادی، سهام ممتاز، سهام جایزه، اوراق مشارکت، حق تقدم و موارد دیگر تقسیم می‌شود.

ابزارهای مشتقه

همان طور که از نام ابزار مشتقه مشخص است، این روش سرمایه گذاری، ارزشش را از چیز دیگری گرفته است. ابزار مشتقه به تنهایی ارزشی ندارد و ارزش حقیقی آن به موارد دیگری مثل ارز، طلا، بازار اوراق بهادار وابسته است. اغلب سرمایه‌گذاران، آشنایی کمی نسبت به ابزارهای مشتقه دارند. در حال حاضر دو نوع از ابزارهای مشتقه یعنی اختیار معاملات و قراردادهای آتی در بازار فرابورس، فراهم می‌باشد. قراردادهای آتی به دو دسته آتی کالا و آتی سهام تقسیم می‌شوند. در این قرارداد خریدار متعهد می‌شود تا کالایی مشخص یا سهامی خاصی را خریداری نماید. علاوه بر آن که، قیمت و زمان خرید را نیز معین می‌کند. در مقابل فروشنده نیز موظف است تا به تضمین فروش این کالا و یا سهام در زمان تعهد شده و با قیمت مشخص شده بپردازد. در قراردادهای اختیار معامله نیز، دو طرف فروشنده و خریدار در خصوص خرید و فروش یک دارایی در زمان آینده، توافق می‌کنند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری

صندوق‌ها نوعی نهاد مالی واسطه می‌باشند که به جمع‌آوری وجوه مردم می‌پردازند تا این وجوه را در اوراق بهادار سرمایه‌گذاری نمایند و با استفاده از سود حاصل از این اوراق، به مردم منفعت برسانند. انواع متعددی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری وجود دارد که برای مثال می‌توان از صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت، صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام، صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط، صندوق سرمایه‌گذاری اشتراکی و صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله یا EFT نام برد.

سایر سرمایه‌گذاری‌ها

سپرده بانکی، نوعی سرمایه‌گذاری است که از طریق بانک‌ها ارائه می‌شود. این سرمایه‌گذاری در حساب‌ها و بازه‌های زمانی مختلف، نرخ سود متفاوتی دارد. این روش از جمله روش‌های کم‌ریسک و با بازدهی پایین محسوب می‌شود.

بیمه بازنشستگی، به همراه ترکیبی از سهام، سپرده‌های بانکی و اوراق بهادار، منجر به اطمینان بازنشستگان نسبت به آینده می‌شود. معمولا این بیمه‌ها معاف از مالیات هستند. هرچند نمی‌توان بیمه بازنشستگی را به عنوان یک روش سرمایه‌گذاری محسوب کرد!

ارزهای دیجیتال، از جمله جدیدترین حوزه‌های سرمایه‌گذاری در دنیا محسوب می‌شوند. بیت‌کوین و اتریوم دو نمونه از مشهورترین ارزهای دیجیتال می‌باشند. در حال حاضر، خرید و فروش ارزهای دیجیتال، با ریسک زیادی همراه است.

انواع سرمایه‌گذاری، دارای تقسیم‌بندی‌های دیگری نیز می‌باشد. در شکل زیر با دخیل کردن عامل بازار و شکل درآمدی، یکی از این تقسیم‌بندی‌ها را مشاهده می‌کنید.

 

(ادامه مطلب)
متوسط
شانس در بورس، بیایید بد شانس ترین نباشیم

شانس در بورس، بیایید بد شانس ترین نباشیم

با ورود افراد بسیاری به بازار بورس، اظهار نظرهای متنوعی در مورد بازار سرمایه و نحوه سوددهی یا زیان‌دهی این بازار می‌شود...

مشاهده
پیشرفته
چگونه یک استراتژی معاملاتی موفق ایجاد کنیم؟

چگونه یک استراتژی معاملاتی موفق ایجاد کنیم؟

استراتژی معاملاتی در بورس، حرفه ای یا تازه کار نمی شناسد. تفاوتی ندارد در مورد انواع تحلیل ها چه می دانید، اگر استراتژی معاملاتی...

مشاهده
متوسط
تحلیل بین بازاری چیست

تحلیل بین بازاری چیست

از گذشته های دور، پیش‌بینی آینده برای انسان ها بسیار جذاب و دست نیافتنی بوده است. در حالی که در بازار های سرمایه، می توانید...

مشاهده
پیشرفته
روش مارتینگل در کسب سود

روش مارتینگل در کسب سود

برای معامله در بازار سرمایه، سرمایه گذاران و سهامداران از استراتژی های معاملاتی گوناگونی استفاده می کنند. هدف از این کار نیز...

مشاهده
پیشرفته
استراتژی های سرمایه در گردش

استراتژی های سرمایه در گردش

دنیای اقتصادی به سرعت در حال تغییر و تحول است. با تغییرات فناوری هم زمان با رقابت شدید جهانی باعث می شود مدیران مسئولیتشان...

مشاهده
متوسط
اوراق اجاره چیست؟

اوراق اجاره چیست؟

در صورتی که با قسمت اوراق بهادار بورس آشنایی داشته باشید، می دانید که اوراق بهادار دارای سه دسته بندی: اوراق مبتنی بر بدهی،...

مشاهده
مقدماتی
بورس انرژی ایران

بورس انرژی ایران

بورس انرژی ایران یکی از انواع سرمایه گذاری در بورس ایران است که مطابق قانون در سال 1391 تأسیس شد. وضعیت اقتصادی جمهوری اسلامی...

مشاهده
متوسط
آموزش سرمایه گذاری به کودکان راهنمای کامل

آموزش سرمایه گذاری به کودکان راهنمای کامل

آیا به فرزندان خود در مورد سرمایه گذاری در بورس می آموزید؟ همانطور که آنها از پول و سایر مفاهیم مالی آگاه می شوند، هوشمندانه...

مشاهده
متوسط
لبه معاملاتی چیست؟

لبه معاملاتی چیست؟

از نظر تئوری، لبه معاملات یک رویکرد، مشاهده یا تکنیک خاص است که به یک معامله گر، سودآوریِ تولید پول نسبت به سایرین در بازار...

مشاهده
متوسط
واچ لیست سهام چیست؟

واچ لیست سهام چیست؟

واچ لیست، لیستی از اوراق بهادار است که برای معاملات بالقوه یا فرصت های سرمایه گذاری نظارت می شود و سرمایه گذاران برای تجزیه...

مشاهده
متوسط
مشکلات سرمایه گذاری در بورس

مشکلات سرمایه گذاری در بورس

یادگیری سرمایه گذاری یک قسمت اساسی از هر برنامه مالی جامع است. بدون آن، در نهایت به رشد اقتصادی خود ضربه خواهید زد. با این حال،...

مشاهده
پیشرفته
بازار مشتقه چیست؟

بازار مشتقه چیست؟

جهانی شدن بازارهای مالی منجر به رشد بسیار زیاد حجم و تنوع معاملات مالی شد. مشتقات مالی عناصر اساسی این رشد بودند. مشتقات نقش...

مشاهده
متوسط
معاملات عمده در بورس چیست؟

معاملات عمده در بورس چیست؟

حتما شما هم خرید و فروش و انجام معاملات بورسی را تجربه کرده‌اید. شاید برایتان جالب باشد که بدانید در سرمایه گذاری در بورس...

مشاهده
پیشرفته
معاملات الگوریتمی چیست؟

معاملات الگوریتمی چیست؟

در این مقاله می خواهیم روش هایی را به شما معرفی کنیم که خودمان با استفاده از آنها استراتژی های سودمند تجارت الگوریتمی را شناسایی...

مشاهده
مقدماتی
آفست کردن در بازار آتی کالا

آفست کردن در بازار آتی کالا

اگر به دنبال معنی آفست در بازار آتی کالا هستید، در صفحه ی خوبی منتقل شده اید. به علاوه می توانید از اطلاعات جامع تری در بخش آموزش...

مشاهده
متوسط
فروش استقراضی

فروش استقراضی

یکی از اصولی که در سرمایه گذاری در بورس باید مدنظر قرار داد، فروش استقراضی است. مبنای استقراض، مبلغی است که وام دهنده مایل...

مشاهده
پیشرفته
بورس کالا چیست؟

بورس کالا چیست؟

بورس کالا یک شخص حقوقی است که قوانین و رویه های مربوط به معاملاتِ قرارداد کالاهای استاندارد و محصولات سرمایه گذاری مرتبط را...

مشاهده
پیشرفته
معرفی سهام خزانه

معرفی سهام خزانه

سهام خزانه، به عنوان سهام مجدد نیز شناخته می شود، سهام موجود در گذشته است که توسط شرکت صادر کننده از سهامداران خریداری می شود...

مشاهده
متوسط
منظور از نکول در قرارداد آتی

منظور از نکول در قرارداد آتی

اگر می خواهید بدانید که منظور از نکول در بازار آتی چیست، بهتر است در قدم اول راجع به قرارداد آتی بدانید، به این منظور تا انتهای...

مشاهده
متوسط
فعالیت در بورس چقدر درآمد دارد؟

فعالیت در بورس چقدر درآمد دارد؟

 یکی از روش های درآمدزایی، سرمایه گذاری در بورس است؛ اما شاید از خود بپرسید که چقدر می‌توانید از بورس درآمد، داشته باشید...

مشاهده
متوسط
چرا سهام زیان ده را نفروشیم؟

چرا سهام زیان ده را نفروشیم؟

وقتی که سهام شما در حال از دست دادن ارزش خود است و به سمت ضرر و زیان قدم می گذارد، شما تصمیم می گیرید آن را بفروشید، اما نمی توانید...

مشاهده
متوسط
چطور سهم خود را بیمه کنیم؟

چطور سهم خود را بیمه کنیم؟

با وجود نوسانات بازار بوس و بالا رفتن احتمال ریزش قیمت‌های سهام، بهتر است تا این سرمایه‌گذاری‌ها را بیمه کنیم. در واقع...

مشاهده
متوسط
هدف از سرمایه گذاری در بورس

هدف از سرمایه گذاری در بورس

سرمایه گذاری در بورس در واقع، استفاده از پول برای خرید دارایی است به این امید که دارایی به مرور زمان درآمدزایی کند یا با گذشت...

مشاهده
متوسط
دلیل مخالفت سهامداران با مرحله پیش گشایش

دلیل مخالفت سهامداران با مرحله پیش گشایش

بد نیست بدانید که مفاهیم پر کاربرد و رایج در بازار بورس به کرات وجود دارد که آشنایی با هر کدام از آنها نه تنها خالی از لطف نبوده،...

مشاهده
متوسط
بهترین سرمایه گذاری در زمان تورم

بهترین سرمایه گذاری در زمان تورم

همیشه شرایط جامعه با رونق اقتصادی همراه نمی‌باشد. گاهی به دلایل خاص سیاسی و اقتصادی، شرایطی مانند رکود یا تورم نیز سایه...

مشاهده
متوسط
سرمایه گذاری در بازار منفی سهام

سرمایه گذاری در بازار منفی سهام

اگر با بورس اوراق بهادار آشنایی دارید، حتماً از این امر آگاه بوده اید که قیمت سهام بخصوص در بازار خرس تا چه اندازه می تواند...

مشاهده
متوسط
افق زمانی سرمایه گذاران

افق زمانی سرمایه گذاران

برای انجام یک سرمایه‌گذاری موفق مهم است تا از یک استراتژی زمانی مشخص برخوردار باشید. تعیین این افق زمانی در شیوه تحلیل سرمایه...

مشاهده
متوسط
روش تحلیل سبد سهام متنوع و کم ریسک

روش تحلیل سبد سهام متنوع و کم ریسک

برای کسب یک سود قابل قبول در بازار بورس و همچنین موفقیت در سرمایه گذاری در بورس، نیازمند داشتن یک استراتژی و شیوه عملکرد مناسب...

مشاهده
متوسط
بهترین سرمایه گذاری

بهترین سرمایه گذاری

سرمایه گذاری  سرمایه گذاری در بازار های مختلف بازدهی متفاوتی دارد و شما باید برای پیدا کردن پر بازده ترین بازار باید سابقه...

مشاهده
متوسط
اختیار معامله چیست؟

اختیار معامله چیست؟

به صورت کلی اختیار معامله، قراردادی دوطرفه بین خریدار و فروشنده است  خریدار قرارداد اختیار معامله، در ازای پرداخت مبلغ...

مشاهده
متوسط
سرمایه گذاری چیست و انواع آن کدامند؟

سرمایه گذاری چیست و انواع آن کدامند؟

اقتصاددانان سرمایه‌گذاری را این گونه تعریف می‌کنند: "سرمایه گذاری عبارت از هرگونه فدا کردن یک دارایی به امید کسب منفعتی...

مشاهده
متوسط
سرمایه گذاری ارزشی چیست؟

سرمایه گذاری ارزشی چیست؟

امروزه هر فرد سرمایه گذاری می تواند از روش های سرمایه گذاری در بورس مختلفی استفاده کند، که انتخاب هر کدام از روش های سرمایه...

مشاهده
مقدماتی
آموزش سرمایه گذاری در بورس

آموزش سرمایه گذاری در بورس

سرمایه گذاری را می توان خرید هر دارایی برای کسب سود در بلند مدت دانست، سرمایه گذاری در بورس از طرق مختلفی انجام می شود. سرمایه...

مشاهده
متوسط
سرمایه گذاری در بورس بدون دانش بورسی

سرمایه گذاری در بورس بدون دانش بورسی

اگر چه یادگیری روش های سرمایه گذاری در بورس قبل از انجام آن، اهمیت دارد ولی می‌توانید با داشتن اطلاعات جزئی و استفاده...

مشاهده
متوسط
سود سرمایه گذاری در بورس چقدر است؟

سود سرمایه گذاری در بورس چقدر است؟

برای توضیح این مطلب باید ابتدا در نظر داشته باشید که سرمایه گذاری در بورس برای معامله گران و سرمایه گذاران دارای ریسک است ولی...

مشاهده
متوسط
چه استراتژی هایی برای سرمایه گذاری در بورس وجود دارد؟

چه استراتژی هایی برای سرمایه گذاری در بورس وجود دارد؟

معامله‌گران بازارهای سرمایه، حداقل از یک استراتژی معاملاتی استفاده می‌کنند تا زودتر و بهتر به مقاصد و اهداف سرمایه‌...

مشاهده
متوسط
چطوری ریسک سرمایه گذاری خود را مدیریت کنیم؟

چطوری ریسک سرمایه گذاری خود را مدیریت کنیم؟

در بازار سهام رابطه قوی بین ریسک و بازده وجود دارد. ریسک بیشتر، بازده بیشتر به طور کلی این است! در اصطلاحات مالی، مدیریت ریسک،...

مشاهده
مقدماتی
با چه میزان سرمایه‌ای می‌توانيد وارد بورس شويد؟

با چه میزان سرمایه‌ای می‌توانيد وارد بورس شويد؟

شما به عنوان سرمایه‌گذار می‌توانید با هر سرمایه‌ای می توانید سرمایه گذاری در بورس را شروع کنید و هیچ محدودیتی در این...

مشاهده
مقدماتی
اوراق مشارکت بخریم و یا سهام؟

اوراق مشارکت بخریم و یا سهام؟

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که بین اوراق مشارکت و سرمایه گذاری در بورس کدام یک را انتخاب کنیم. قبل از هر چیز باید بدانید...

مشاهده
مقدماتی
انواع سرمایه گذاری

انواع سرمایه گذاری

<<اگر می خواهید با سرمایه خود بهترین درآمد زایی را داشته باشید با ما در ادامه همراه باشید و سرمایه خود را به درآمد همیشگی...

مشاهده
مقدماتی
تفاوت بین سرمایه گذاری و معامله گری

تفاوت بین سرمایه گذاری و معامله گری

وقتی حرف از ایجاد ثروت در بازار سهام می شود ، سرمایه گذاری و معامله گری دو ژانر این حوزه هستند، با این حال ، سرمایه گذاری و معامله...

مشاهده
متوسط
نقل و انتقال سپرده سهام

نقل و انتقال سپرده سهام

گواهی سپرده گذاری شاید این سوال برای شما نیز پیش آمده باشد که زمانی که سهام یک شرکت را می خرید چه طور می توانید ثابت کنید که...

مشاهده
مقدماتی
چگونه در بازار منفی بورس سود کنیم؟

چگونه در بازار منفی بورس سود کنیم؟

بازارها زمانی که منفی می شوند با توجه به رشد قبلی و ارزش ذاتی بازار، میتوانند اصلاح قیمتی داشته باشند. دو راه برای سود کردن...

مشاهده
مقدماتی
رابطه پس انداز و سرمایه گذاری

رابطه پس انداز و سرمایه گذاری

طبق تعریف های قبلی داشتیم که سرمایه گذاری به این معناست که با خرید و فروش هر نوع کالا یا اوراقی بتوانید سودی کسب کنید یا زیانی...

مشاهده
مقدماتی
درگاه یکپارچه ذینفعان

درگاه یکپارچه ذینفعان

سایتی است که اطلاعات شما را از سجام میگیرد و به شما سبد دارایی هایتان و اطلاعات دیگری نمایش میدهد. در ادامه به بخش های مختلف...

مشاهده
متوسط
بهترین روش کسب درآمد در بورس

بهترین روش کسب درآمد در بورس

در این مطلب قصد داریم بهترین روش سرمایه گذاری در بورس  به شما آموزش دهیم: ابتدا بدانید که بازار بورس ایران به دلیل دامنه...

مشاهده
متوسط
معرفی مزایای سرمایه گذاری در بورس ایران

معرفی مزایای سرمایه گذاری در بورس ایران

برای درک بهتر موضوع بهترین روش سرمایه گذاری در بورس، بهتر است ابتدا مطالب مربوط به سرمایه گذاری و انواع سرمایه گذاری را مطالعه...

مشاهده
مقدماتی
نحوه دریافت سود سهام در بازار بورس چگونه است؟

نحوه دریافت سود سهام در بازار بورس چگونه است؟

یکی از اصولی که باید در بهترین سرمایه گذاری در بورس به آن دقت داشت، سود سهام است. بنابراین بهتر است ابتدا در مورد سود سهام اطلاعاتی...

مشاهده
مقدماتی
سرمایه گذاری بلندمدت در بورس ایران بهتر است یا کوتاه مدت؟

سرمایه گذاری بلندمدت در بورس ایران بهتر است یا کوتاه مدت؟

مطلب پیش زمینه برای موضوع سرمایه گذاری در بورس  است که باید ابتدا آن را بخوانید تا بهتر متوجه شوید. بعد از اینکه مفهوم سرمایه...

مشاهده
×
پشتیبانی فروش (خانم طاهر)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_8
داخلی 103
پشتیبانی فروش (خانم فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبانی فروش (خانم منصوری)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
پشتیبانی فروش (خانم علیپور)
موبایل 09192353887
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_27
داخلی 105
پشتیبانی فروش (خانم جعفری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
پشتیبانی فروش (آقای فرشاد)
موبایل 09026762179
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
پشتیبانی فروش (آقای میرانی)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 116
پشتیبانی فروش (خانم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 101
سبد گردانی (آقای اشتری)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
سبد گردانی (آقای کمالی)
موبایل 09933656387
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_11
داخلی 206
شماره تماس دفتر
شماره تماس دفتر