بهترین روش کسب درآمد در بورس

بهترین روش کسب درآمد در بورس

در این مطلب قصد داریم بهترین روش سرمایه گذاری در بورس  به شما آموزش دهیم:

ابتدا بدانید که بازار بورس ایران به دلیل دامنه نوسان های مختلفی که دارد می تواند از 2 تا 10 درصد و در بعضی مواقع بدون دامنه نوسان (اوراق تبعی)، افزایش یا کاهش داشته باشد.

می دانیم که قیمت در روند صعودی مستقیم به بالا حرکت نمی کند و هر از چند گاهی استراحت یا اصلاحی هم تجربه می کند؛ یکی از روش های معامله که اکثر سهامداران بورس استفاده می کنند این است که سهم را در یک قیمت مناسب از نظر بنیادی و تکنیکالی می خرند و صبر می کنند که تا به هدف خودش برسد.

معمولاً هدف های این دسته معامله گران میان مدت و بین 40 تا 80 درصد است. پس زمانی که قیمت بعد از 20 درصد مثبت شدن یکروز منفی می شود سهم را نمی فروشند و تا زمانی که قطع به ریزش نداشته باشند یا حد ضرر انها فعال نشده باشد، سهم را نمی فروشند.

مثالی برای این دسته افراد در زیر اورده ایم، ابتدای فلش وارد سهم میشوند و تا انتهای فلش با سهم همراه خواهند بود.

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در بورس که برای بازار های رنج یا حتی منفی بهتر است نوسانگیری است.

نوسان گیری در مقابل سهامداری قرار می گیرد و از ریسک بیشتری برخوردار است، در مقابل میتواند سود های خیلی بیشتری هم برای شما ایجاد کند.

نوسانگیری یعنی شما یک سهم را با ابزار هایی مثل فیلتر پیدا می کنید و در نقطه ای که تکنیکال و تابلو ی سهم تایید کردند وارد سهم می شوید و بعد از سود 5 تا 40 درصدی از سهم خارج می شوید.

بهترین روش برای معامله در بازار های رنج و منفی نوسانگیری است.

به مثال زیر توجه کنید که اگر شما سهامدار این سهم می بودید در مدت ریزش سهم 45 درصد ضرر می کردید:

ولی اگر نوسان گیر این سهم بودید، نه تنها متحمل ضرر نمی شدید بلکه سود هم میکردید همین مثال برای رفتار یک نوسانگر:

اگر یک معامله گر می توانست با آموزش های دقیق و کامل تمام نوسان های این موج نزولی را بگیرد، حدودا 130 درصد سود شناسایی می کرد که در برابر 45 درصد ضرر نتیجه حیرت انگیزی است.

مثال های بالا برای یک سهم با دامنه نوسان 5 درصدی آورده شده است. به طبع با روش های مناسب می توانید سهم هایی با نوسان 10 درصدی برای کسب سود بیشتر نیز پیدا کنید. برای اینکه اطلاعات بیشتری برای کسب درآمد از بازار بورس بدست بیاورید، می توانید از آموزش های رایگان سرمایه گذاری در بورس وب سایت استفاده کنید.

 

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram