1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. کاربردهای ارز دیجیتال
  4. بهترین پلتفرم‌های Yield Farming کریپتو در سال 2022

بهترین پلتفرم‌های Yield Farming کریپتو در سال 2022

بهترین پلتفرم‌های Yield Farming کریپتو در سال 2022
لوگو علیرضا محرابی
بهترین پلتفرم‌های Yield Farming کریپتو در سال 2022
کاربردهای ارز دیجیتال

یکی از راه های کسب سود در دارایی های غیر فعال ارز دیجیتال، Yield Farming می باشد. افراد می توانند دارایی های دیجیتال خود را به یک استخر نقدینگی قرض دهند و یک APY از دارایی های خود دریافت خواهند کرد. در این مقاله قصد داریم بهترین پلتفرم‌های Yield Farming کریپتو را از لحاظ امنیت، نرخ بهره، توکن های پشتیبانی شده، شرایط قفل کردن و ... مورد بررسی قرار دهیم.

بهترین پلتفرم‌های Yield Farming کریپتو برای سال 2022

 بهترین پلتفرم‌های Yield Farming کریپتو

  • Aqru: بهترین پلتفرم Yield Farming کریپتو برای سال 2022، پلتفرم Aqru می باشد.
  • eToro: پلتفرم تنظیم شده ای است که ارائه دهنده ابزارهای بهره رمزنگاری می باشد.
  • Crypto.com: یک پلتفرم عالی برای کسب APY بالا در استیبل کوین ها است.
  • BlockFi :BlockFi برای بازده بیت کوین، به عنوان یک پلتفرم محبوب شناخته شده است. 
  • Coinbase :Coinbase برای مبتدیان یک پلتفرم بازدهی با رتبه برتر می باشد.

پس از تحقیق و بررسی های طولانی، مشخص شد که ارائه دهندگان برتر در بازار توانسته اند بین بازدهی، ایمنی و شرایط قفل معقول، تعادل کاملی ارائه کند. همچنین کاربر پسندی، توکن های پشتیبانی شده و خدمات مشتری را نیز برای ارائه لیست بهترین پلتفرم‌های Yield Farming کریپتو برای سال 2022 در نظر گرفته شده است.

1- پلتفرم Aqru

 Aqru یکی از پلتفرم‌های Yield Farming

Aqru یکی از بهترین پلتفرم‌های Yield Farming کریپتو می باشد. Aqru متمایز ترین پلتفرم برای کسب سود در سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال بلااستفاده می باشد. کاربران در زمان باز کردن یک حساب کاربری در این پلتفرم، این فرصت را دارند که APY 7% در بیت کوین و اتریوم کسب کنند که جز جذاب ترین نرخ های بهره ای در دارایی های رمزنگاری می باشد. 

پلتفرم Aqru برخلاف بسیاری از سایت های ییلدفارمینگ، به کاربران این امکان را می دهد که بتوانند بدون نیاز به قفل کردن توکن های خود، بازده بالایی کسب کنند. Aqru همچنین می تواند حساب های انعطاف پذیری را ارائه دهد و افراد می توانند درخواست برداشت خود را در هر زمان ارائه دهند. حساب های ارز دیجیتال Aqru علاوه بر اتریوم و بیت کوین، از مجموعه ای از استیبل کوین ها نیز پشتیبانی می کنند. برای نمونه USDC و همچنین Tether در سال APY 12٪ پرداخت می کنند.

Aqru به دلیل این که وام های رمزنگاری را با وجوه سپرده شده افراد به وام گیرندگان خرده فروشی و نهادی ارائه می دهد، می تواند نرخ های بازده جذابی را ارائه دهد. این پلتفرم همچنین می تواند از سپرده های ارز فیات پشتیبانی کند. به همین ترتیب حتی کسانی که هیچ توکن دیجیتالی ندارند، می توانند در بازار ارزهای دیجیتال سود کسب کنند. این پلتفرم با ارائه یک برنامه رمزنگاری موبایلی که هم در سیستم عامل های اندروید و هم iOS قابل نصب می باشد، به کاربران خود این امکان را می دهند که به راحتی به حساب خود دسترسی داشته باشند.

2- پلتفرم eToro

eToro از پلتفرم‌های ییلدفارمینگ

پلتفرم eToro نیز یکی دیگر از بهترین پلتفرم‌های Yield Farming کریپتو می باشد که از لحاظ امنیت رتبه در جایگاه مطلوبی قرار ندارد، بنابراین برای کسانی که دنبال بهترین سایت های ییلدفارمینگ کریپتو می باشند، گزینه مناسبی نیست. این پلتفرم اگر چه توسط CySEC، ASIC، SEC و FCA تنظیم می شود اما خدمات متعارف ییلدفارمینگ را به خودی خود ارائه نمی دهد. این پلتفرم به افراد این امکان را می دهد که بتوانند سود غیر فعال کسب کنند که از طریق یک ابزار سهام بندی خودکار ارائه می شود و برای افراد تا زمانی که توکن ها در حساب eToro آنها نگهداری می شوند، یک درآمد خوبی ایجاد می کند.

eToro می تواند در اتریوم، کاردانو و ترون، خدمات استیکینگ کریپتو را ارائه دهد. از آن جایی که همه ابزارهای بهره بردار eToro به صورت انعطاف پذیر ارائه می شوند، بنابراین برای قفل کردن توکن های افراد برای حداقل چند روز، هیچ الزام و ضرورتی وجود ندارد. این مناسب افرادی ست که در کوتاه مدت ممکن است به دسترسی دارایی های رمزنگاری نیاز داشته باشند. علاوه بر ابزارهای امنیتی درجه یک و وضعیت نظارتی قوی، این پلتفرم از نظر مبادله ارزان و خدمات کارگزاری نیز مورد توجه قرار گرفته است.

کاربران در این پلتفرم می توانند اقدام به خرید فقط 10 دلار ارز دیجیتال به صورت اسپرد کنند. همچنین برای واریز وجوه به دلار آمریکا هیچ کارمزدی وجود ندارد. علاوه بر این هیچ هزینه ای از کاربران بابت ذخیره توکن ها در کیف پول ارز دیجیتال eToro دریافت نمی شود. eToro برای کاربران تلفن همراه نیز یک گزینه محبوب است، به این دلیل که کیف پول رمزنگاری این امکان را به کاربران می دهد تا بتوانند توکن ها را میان بیش از 500 جفت، مبادله کنند. همچنین این پلتفرم با ارائه یک سرویس تجارت کپی، به کاربران امکان معامله کردن ارزهای دیجیتال به صورت 100 درصد غیر فعال را فراهم می کند.

3- پلتفرم Crypto.com

پلتفرم Crypto.com از بهترین پلتفرم‌های Yield Farming

پلتفرم Crypto.com، برای افرادی که به دنبال بالاترین نرخ بهره ممکن در بازار ارزهای دیجیتال هستند، بدون این که در مورد افزایش قیمت ها نگران باشند، گزینه مناسبی است. این پلتفرم این امکان را به کاربران می دهد تا در هنگام واریز استیبل کوین هایی مانند USDC و تتر به حساب خود، بتوانند تا 14 درصد APY کسب کنند. همچنین متغیرهای خاصی وجود دارد که تعیین کننده APY های دقیقی است که به افراد پرداخت می شود.

برای نمونه، کاربران جهت کسب ARR 14% کامل در تتر، باید به مدت سه ماه توکن های خود را قفل کنند. همچنین از آنها خواسته می شود که کمتر از 40,000 توکن CRO را به اشتراک بگذارند. در صورتی که فرد بخواهد تتر را براساس برداشت انعطاف پذیر و بدون شرط بندی توکن های CRO واریز کند، APY به 6 درصد کاهش می یابد. به این ترتیب Crypto.com، می تواند APYهای مختلفی را متناسب با آن ارائه دهد. این پلتفرم ارائه کننده بیش از 250 ارز دیجیتال سود آور می باشد که بیشتر آنها خارج از عرضه استیبل کوین هستند. از جمله بیت کوین، لایت کوین، اتریوم، دسنترالند، سولانا، شیبا اینو و ...

بنابراین APY که افراد می توانند به دست آورند، بستگی به دوره قفل شدن و اشتراک گذاری توکن های CRO دارد. پلتفرم Crypto.com یک برنامه تلفن همراه محبوب را نیز به کاربران خود ارائه داده است تا آنها بتوانند در هر زمان و مکانی دسترسی کاملی به حساب خود داشته باشند. پلتفرم Crypto.com را نیز می توان از جمله بهترین پلتفرم‌های Yield Farming کریپتو دانست.

4- پلتفرم BlockFi

پلتفرم BlockFi یکی از پلتفرم‌های Yield Farming

یکی دیگر از بهترین پلتفرم‌های Yield Farming کریپتو، پلتفرم BlockFi می باشد. پلتفرم BlockFi یکی از بهترین صرافی های رمزنگاری، خدمات گوناگونی را در رابطه با سرمایه گذاری در بازار کریپتو ارائه می دهد. از نظر سود، این پلتفرم هم در استیبل کوین ها و هم در دارایی های دیجیتال سنتی، APY های معقولی را به کاربران ارائه می دهد. با توجه به مورد اول، این امکان برای افراد وجود دارد که با واریز Tether به حساب BlockFi خود، APY تا 9.25٪ دریافت کنند. که این نرخ تا سقف 20,000 USDT اول واریز شده و همچنین بدون دوره قفل پرداخت می شود.

در صورتی که فردی در سرمایه گذاری بیت کوین خود به دنبال کسب سود باشد، بالاترین نرخ پیشنهادی 4.5 می باشد. که تا اولین 0.10 بیت کوین واریز شده، پرداخت می شود و پس از آن نرخ کاهش می یابد و به ۱ درصد می رسد. اتریوم با 5 درصد نسبتا رقابتی تر می باشد که البته تنها تا 1.5 درصد اول اتریوم پرداخت می شود. پلتفرم BlockFi از نظر ایمنی بخش زیادی از دارایی های دیجیتال مشتریان را در ذخیره ساز سرد نگهداری می کند. همچنین نگهداری توکن های دیجیتال با صرافی های شخص ثالث پیشرو از جمله Gemini صورت می گیرد. این پلتفرم برای پوشش خطر بالقوه هک از راه دور، یک بیمه نامه نیز دارد. همچنین علاوه بر خدمات بازدهی ارزهای دیجیتال، اقدام به ارائه حساب های تجاری سنتی می کند که کاربران را قادر می سازد ارزهای دیجیتال را با هزینه های رقابتی خرید و فروش کنند.

به این ترتیب، هنگامی که افراد اقدام به خرید یک دارایی رمزنگاری در پلتفرم BlockFi می کنند، بلافاصله می توانند شروع به تولید بازده کنند. BlockFi همچنین در زمینه خدمات مشتری رتبه برتری را توانسته کسب کند. برای مثال با پشتیبانی تلفنی خدماتی را به کاربران خود ارائه می دهند.

5- پلتفرم Coinbase

پلتفرم Coinbase از بهترین پلتفرم‌های Yield Farming

یکی از بزرگترین صرافی های ارز دیجیتال از لحاظ تعداد حساب های کاربری، صرافی کوین بیس می باشد. این صرافی از ده ها میلیون تریدر پشتیبانی می کند. کاربران می توانند در این صرافی ارزهای دیجیتال را به راحتی از طریق debit یا credit کارت خریداری کنند. همچنین پلتفرم معاملاتی کوین بیس برای مبتدیان عالی می باشد. زمانی که آنها در حساب کوین بیس، رمز ارز دارند می توانند سود کسب کنند. این کار از طریق ابزار خودکار آن یعنی بدون دوره قفل، ارائه می شود. این پلتفرم در حال حاضر فقط از ۶ توکن پشتیبانی می کند، زیرا اخیرا وارد فضای بازدهی ارزهای دیجیتال شده است. این ۶ توکن عبارتند از: Cosmos (5%), Tezos (4.63%), Ethereum (4.5%) و Algorand (4%).

استیبل کوین ها نیز شامل Dai (2%) و USDC (0.15%) می باشند. APYهای ارائه شده در این پلتفرم، از لحاظ رقابتی بودن در مقایسه با سایر پلتفرم ها ضعیف تر است. پروتکل های امنیتی این پلتفرم شامل احراز هویت دو مرحله ای، ذخیره ساز سرد و فهرست آدرس IP دستگاه می باشد. کوین بیس یک نهاد تحت نظارت در ایالات متحده می باشد و همچنین در بورس NASDAQ معامله می شود.

از آن جایی که کوین بیس از توکن های زیادی پشتیبانی می کند، برای افرادی که میخواهند مجموعه ای متنوع از رمز ارزها ایجاد کنند، گزینه مناسبی است. زمانی که افراد دارایی های کریپتو خود را برای کسب پاداش و ایجاد بازده غیر فعال به اشتراک می گذارند یا وام می دهند، Yield Farming کریپتو رخ می دهد. دیفای نیز اخیرا توجه زیادی را در نتیجه ویژگی های جدیدی مانند استخراج نقدینگی کسب کرده اند. بنابراین پلتفرم Coinbase را نیز می توان از جمله بهترین پلتفرم‌های Yield Farming کریپتو معرفی کرد.

Yield Farming کریپتو چگونه کار می کند؟

زمانی که افراد از یک سایت ییلدفارمینگ کریپتو استفاده می کنند، به دنبال کسب سود در دارایی های دیجیتال خود می باشند. این امر شباهت زیادی به واریز پول به یک حساب سنتی دارد که به افراد بازدهی درصدی سالانه ارائه می دهد. 

مبانی Yield Farming کریپتو

مبانی Yield Farming کریپتو

در شروع فرآیند Yield Farming کریپتو، از افراد درخواست می شود که اقدام به واریز وجوهی به پلتفرم انتخابی کنند. توکن های دیجیتال به وسیله یک قرارداد هوشمند به یک ارائه دهنده استخر نقدینگی سپرده می شوند. از آن جایی که عملکرد قراردادهای هوشمند مبنی بر غیر متمرکز بودن می باشد، Yield Farming کریپتو نیازی به واسطه ای برای ایجاد سود ندارد. بنابراین استخر نقدینگی که دارایی های رمزنگاری افراد در آن سپرده می شود، این امکان را به افراد می دهد تا بتوانند سرمایه قرض کنند. ضمنا این امکان وجود دارد به منظور سفته بازی یا وسیله ای برای دسترسی به نقدینگی مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین توکن های دیجیتالی تازه راه اندازی شده برای این که خریداران و فروشندگان پروژه مربوطه به شرایط روان بازار دسترسی داشته باشند، اغلب نیاز به سطوح بالاتری از نقدینگی دارند.

APY ها

از نظر میزان درآمدی که افراد می توانند هنگام تعامل با یک پلتفرم yield farming کریپتو به دست آورند، عوامل مختلفی وجود دارد. در صورتی که قرارداد هوشمند برای یک ارز دیجیتال تازه راه اندازی شده که فاقد ارزش بازار بالایی می باشد، نقدینگی مدنظر را فراهم کند، به احتمال زیاد APY های بسیار جذابی ارائه می شود. حتی می توان بازدهی های سه رقمی برای این توکن ها تصور کرد. در مقابل، در صورتی که فردی وجوه خود را به یک استخر yield farming کریپتو واریز کند که برای یک پروژه با سرمایه بزرگ، نقدینگی را فراهم می کند، باید منتظر APY های بسیار پایین تری باشند. این یک نمونه از risk و reward می باشد به این ترتیب که هر چه میزان ریسک بالاتر باشد، میزان APY بالاتر می رود.

جفت Yield Farming

یک نکته مهم دیگر در رابطه با سایت های ییلدفارمینگ کریپتو وجود دارد که اشاره به این دارد هر استخر نقدینگی به عنوان یک جفت معاملاتی ارائه می شود. برای مثال، یک قرارداد هوشمند وجوه را به یک استخر BTC/ETH واریز می کند. با انجام این کار، افراد برای بیت کوین و اتریوم، نقدینگی مورد نظر را فراهم می کنند؛ که تضمین کننده در دسترس بودن سطوح کافی از سرمایه در این جفت معاملاتی می باشد. در این مثال، احتمالا نقدینگی به صرافی ارائه می شود که در BTC/ETH، بازار معاملاتی را ارائه می دهد. بنابراین افراد باید زمانی که درگیر خدمات yield farming کریپتو هستند، برای هر دو توکن دیجیتال در جفت مربوطه، سطوح نوسانات را در نظر بگیرند.

کوین های پاداش

کوین های پاداش

هنگامی که افراد وجوه خود را به یک حساب پس انداز واریز می کنند، سود دریافت می کنند. برای مثال واریز 1000 دلار به یک حساب پس انداز Wells Fargo در APY 1٪، سالانه 10 دلار سود ایجاد می کند. البته تفاوت هایی با سایت های yield farming کریپتو دارند که شامل این موارد می شود:

- مهم ترین تفاوت این است که پرداخت های بهره در دارایی های دیجیتالی به جای پول فیات توزیع می شود.

- تنوع در دارایی های دیجیتال

در صورتی که سایت yield farming کریپتو، در دارایی های دیجیتالی که در زنجیره هوشمند بایننس فعالیت می کنند، متخصص باشد، این امکان وجود دارد که جوایز کاربران در BNB پرداخت شود. همچنین این امکان وجود دارد که سایت yield farming کریپتو، جوایز را در توکن بومی خود توزیع کند.

دوره قفل کردن

دوره قفل کردن اشاره به مدت زمانی دارد که افراد باید پیش از آن که بتوانند برداشت خود را انجام دهند، توکن های خود را قفل کنند. برای مثال، زمانی که افراد در پلتفرم Crypto.com برای حداقل ۳ ماه توکن های خود را قفل می کنند، تا ۱۴٪ در سال برای استیبل کوین ها ارائه می شود. بنابراین افراد نیازی ندارند که توکن های خود را برای حداقل چند روز یا چند هفته قفل کنند. به همین دلیل می توانند در هر زمان که می خواهند توکن های خود را خارج کنند. شرایط قفلی که توسط پلتفرم Yield Farming کریپتو انتخابی افراد مشخص شده است، به عنوان یک معیار مهم باید قبل از ثبت نام مدنظر گرفته شود. به هر حال، در صورتی که توکن های افراد در یک قرارداد هوشمند قفل شده باشد و فرد نیاز به دسترسی به دارایی های دیجیتال خود داشته باشد، هیچ راهی برای برداشت نخواهند داشت، مگر این که حداقل دوره بازخرید پشت سر گذاشته شود.

فرکانس توزیع

توجه به فرکانس توزیع پرداخت های سود، می تواند به افراد برای جست و جوی بهترین پلتفرم yield farming کریپتو کمک کند. برای نمونه، برخی پلتفرم ها از جمله Aqru، به صورت روزانه پرداخت سود را توزیع می کنند. سپس این امکان را به افراد می دهد تا بتوانند اقدام به تزریق مجدد وجوه (به یک حساب پرداخت کننده سود) کنند. به این ترتیب می توانند از رشد مرکب بهره ببرند.

برخی دیگر از پلتفرم های yield farming کریپتو، سودها را در پایان دوره قفل کردن توزیع می کنند. بنابراین افراد تا پایان دوره قفل، به سرمایه اولیه و پاداش ها دسترسی نخواهند داشت.

آیا yield farming کریپتو سود آور است؟

آیا yield farming کریپتو سودآور است؟

کسب درآمد، هدف اولیه برای تعامل با یک سایت yield farming کریپتو می باشد. حال باید بررسی کرد که yield farming کریپتو چه میزان سودآوری دارد؟ از آن جایی که متغیرهای زیادی در این امر موثر است، بنابراین برای این سوال هیچ پاسخ قطعی وجود ندارد. یکی از مواردی که در این رابطه باید در نظر گرفته شود، APY خاصی است که در ازای وام دادن توکن ها به یک استخر نقدینگی به افراد پرداخت می شود. برای مثال اگر فردی 2000 دلار ارز دیجیتال را در APY 10% وام دهد، به سبد دارایی دیجیتال این فرد بعد از ۱۲ ماه، ۲۰۰ دلار افزوده می شود. بنابراین در yield farming کریپتو، ‌پاداش‌های شما در مقابل پول فیات، در توکن‌های دیجیتالی پرداخت می‌شود. ارزش توکن های دیجیتالی که تحت عنوان بهره دریافت می شوند و در سرمایه گذاری ها مورد استفاده قرار می گیرند، براساس نیروی انسانی دارای نوسان خواهند بود.

چه کریپتوهایی را در Yield Farm می توان تولید کرد؟

تقریبا می توان گفت که برای تعداد دارایی هایی دیجیتالی که از آنها می توان برای کسب سود از طریق ییلدفارمینگ کریپتو استفاده کرد، هیچ محدودیتی وجود ندارد. دلیل این امر این است که ارائه یک جفت تجاری خاص همراه با سطح نقدینگی کافی، مفهوم اصلی yield farming می باشد. از آن جایی که همه جفت های معاملاتی کریپتو نیازمند نقدینگی برای فراهم کردن شرایط بهینه بازار می باشند، بنابراین گزینه های زیادی هنگام انتخاب توکن وجود دارد. به این ترتیب استخر نقدینگی خاصی که توکن های افراد در آن سپرده شده اند، بر میزان سود افراد تاثیر عمده ای خواهد داشت. علاوه بر کسب یک APY جذاب، افزایش ارزش توکن مربوطه در بازار آزاد نیز از اهداف اصلی Yield Farm کریپتو می باشد. همچنین در صورتی که در حین انجام Yield Farming کریپتو، ارزش توکن کاهش بیابد، این امکان وجود دارد که سرمایه گذاری افراد در زمان برداشت دارای ارزش کمتری باشد.

مالیات بر Yield Farming کریپتو

بسیاری از کشورها بر سود ارزهای دیجیتال به شکل سود سرمایه مالیات می دهند. یعنی در صورتی که فردی 1000 دلار اتریوم بخرد و 1500 دلار پول نقد کند، از این رقم 500 دلار می تواند مشمول مالیات شود. همچنین ممکن است از افراد خواسته شود تا بابت هر سودی که از طریق ابزارهای سودآوری از جمله Yield Farming کریپتو کسب می کنند، مقداری مالیات بپردازند.

سخن پایانی

بهترین پلتفرم‌های Yield Farming کریپتو از لحاظ کاربر پسندی، توکن های پشتیبانی شده و خدمات مشتری پیشتازن و بین بازدهی، ایمنی و شرایط قفل تعادل برقرار کردند. در این مقاله ضمن معرفی بهترین پلتفرم‌های Yield Farming کریپتو در سال 2022، به نحوه کار و میزان سودآوری Yield Farming اشاره کرده ایم.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

2 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(نازنین اسدی)
موبایل 09927779050
موبایل 09927779050
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com