1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. کاربردهای ارز دیجیتال
  4. پروتکل وام دهی آلفا (Alpha Lending)

پروتکل وام دهی آلفا (Alpha Lending)

پروتکل وام دهی آلفا (Alpha Lending)
لوگو علیرضا محرابی
پروتکل وام دهی آلفا (Alpha Lending)
کاربردهای ارز دیجیتال

پروتکل وام‌ دهی آلفا یکی از اولین موارد در میان بسیاری از روش‌ های اولیه مالی است که شکاف عرضه و تقاضا را در تامین مالی غیرمتمرکز حل می ‌کند. Alpha Lending یکی از اولین پروتکل‌ های وام‌ دهی در زنجیره هوشمند بایننس (BSC) است که از زمان پردازش سریع تراکنش‌ های BSC و کارمزد ارزان تراکنش استفاده می‌کند تا بازدهی را برای جامعه گسترده‌تر DeFi از دارندگان دارایی‌های کریپتو بدون محدودیت‌ های ورودی به ارمغان بیاورد.

پروتکل وام دهی آلفا

سیستم وام دهی آلفا

به طور خلاصه پروتکل وام دهی آلفا (Alpha Lending)، اولین محصول ساخته شده توسط Alpha Finance Lab، یک پروتکل اعطای وام غیرمتمرکز با نرخ بهره با الگوریتم تنظیم شده است. ALPHA توکن ابزار بومی پلتفرم است. دارندگان توکن می توانند با قرار دادن توکن های ALPHA برای پوشش وام های پیش فرض، سهمی از کارمزد شبکه به دست آورند. توکن های ALPHA همچنین می توانند برای استخراج نقدینگی و رای گیری حاکمیتی استفاده شوند.

پروتکل وام دهی آلفا یا Alpha Lending یک پروتکل وام دهی غیرمتمرکز مبتنی بر استخر است که بر روی زنجیره هوشمند Binance ساخته شده است. کاربران می توانند با ارائه دارایی های پشتیبانی شده در پروتکل، سود دارایی های دیجیتال (دارایی) خود را کسب کنند. به این کاربران وام دهندگان گفته می شود. دارایی‌ های سپرده‌ شده توسط وام‌ دهندگان به یک قرارداد هوشمند منتقل می ‌شود که نقدینگی کل هر دارایی را در یک صندوق جمع ‌آوری می ‌کند که در دسترس وام‌ گیرندگان برای استقراض است. وام ها به صورت جداگانه بین وام دهندگان و وام گیرندگان تطبیق نمی شوند، بلکه از صندوق جمع آوری می شوند. سود وام دهندگان از سودی است که وام گیرندگان می پردازند و به نسبت نقدینگی که ارائه می کنند توزیع می شود.

هنگامی که وام دهندگان دارایی ها را به پروتکل عرضه می کنند، این دارایی ها به عنوان وثیقه عمل می کنند و وام گیرندگان را قادر می سازند تا هر دارایی را تا حد معینی وام بگیرند. این بدان معناست که هر وام گیرنده ای باید قبل از گرفتن هر وام، ابتدا دارایی ها را به عنوان وثیقه در پروتکل عرضه کند. شبکه اصلی Alpha Lending طیف گسترده ای از دارایی های رمزنگاری را پشتیبانی می کند.

توکن ALPHA چیست؟

توکن آلفا

توکن بومی اکوسیستم آلفا فایننس، ALPHA، برای اهداف زیر استفاده می شود:

استخراج نقدینگی: کاربران می‌توانند با ارائه نقدینگی در پلتفرم وام‌دهی آلفا (وام و قرض گرفتن)، توکن‌های ALPHA را کسب کنند.

Staking: با قرار دادن توکن ALPHA، کاربران می توانند بخشی از درآمد پلتفرم را دریافت کنند.

Alpha Launchpad: کاربران همچنین می‌توانند توکن‌های ALPHA را برای دریافت تخصیص فهرست‌های IDO در Launchpad به اشتراک بگذارند.

رای گیری حکومتی: دارندگان توکن ALPHA می توانند در مورد ایده های حاکمیتی در پلتفرم وام دهی آلفا رای دهند.

توکن سازی (Tokenization) در سیستم وام دهی آلفا

وام دهی آلفا تمام سپرده ها را توکن می کند. کاربران هنگام واریز دارایی های خود، alTokens را دریافت خواهند کرد که از استاندارد BEP-20 (نسخه ERC-20 در BSC) پیروی می کنند. (به عنوان مثال هنگام واریز BNB، alBNB دریافت می کنند.) alTokens توکن های بهره‌ دار هستند و همیشه ارزش مبلغ سپرده ‌شده را همراه با سود تعلق گرفته شده می‌ گیرند. alTokens را می توان با خیال راحت ذخیره کرد، به صورت یکپارچه معامله کرد یا منتقل کرد.

پروتکل وام دهی آلفا بخشی از پلتفرم DeFi در آلفا فایننس است که اولین محصول مالی میزبانی شده در این شبکه بود. این شبکه همچنین ییلد فارمینگ و مبادله دائمی را ارائه می دهد. اینگونه است که Alpha Finance به تقاضای محصولات DeFi رسیدگی می کند و تجربه ای کاربرپسند را امکان پذیر می کند.

با محصولات نوآورانه DeFi و رویکرد کاربر پسند، Alpha Finance با ایجاد یک اکوسیستم بزرگ که در آن کاربران می توانند هر آنچه را که برای ادعای آزادی مالی و ایجاد سودهای "آلفا" نیاز دارند، به نیازهای برآورده نشده در بخش مالی غیرمتمرکز رسیدگی کند.

ALPHA توکن ابزار چند منظوره پروتکل Alpha Finance است. توکن ALPHA روش اصلی پرداخت در شبکه است، اما همچنین برای سرمایه گذاری، در پروتکل Alpha Lending، حاکمیت و استخراج نقدینگی استفاده می شود. کاربران بر روی شبکه کنترل دارند، زیرا می توانند نحوه تعامل پروتکل با سایر شبکه ها و خدمات مالی را از طریق حاکمیت دوگانه مبتنی بر سازمان مستقل غیرمتمرکز که تیم توسعه دهنده آلفا فایننس قصد دارد پیاده سازی کند، انتخاب کنند.

درباره Alpha Finance Lab

Alpha Finance Lab یک پلتفرم Defi متقابل زنجیره ای است که هدف آن ارائه آلفا به مصرف کنندگان در چندین بلاک چین از جمله زنجیره هوشمند Binance (BSC) و اتریوم است. این پلتفرم می‌خواهد یک اکوسیستم DeFi ایجاد کند که در عین استفاده و دسترسی آسان، به نیازهای صنعت برآورده نشده پاسخ دهد.

Alpha Finance Lab در ماموریت ساختن آلفا Universe است. آلفا یونیورس شامل اکوسیستم آلفا و محصولات آلفا است که برای به حداکثر رساندن بازده و در عین حال به حداقل رساندن خطرات برای کاربران با یکدیگر همکاری می کنند و سایر اکوسیستم هایی که از طریق برنامه Alpha Launchpad توسعه و پرورش می یابند.

آلفا فایننس چگونه کار می کند؟

نحوه کار آلفا فایننس

اکوسیستم آلفا فایننس برای کاهش خطرات ناشی از تجارت و مدیریت غیرمتمرکز مالی و ارزهای دیجیتال ساخته شده است و در عین حال فرصت‌ هایی را برای ایجاد بازده عمده افزایش می ‌دهد. این پروتکل از طریق قابلیت همکاری که با استفاده از ساختارهای زنجیره‌ ای متقابل تسهیل می ‌شود، به این هدف دست پیدا می ‌کند، بنابراین پروتکل می ‌تواند کاربران را به شبکه ‌های دیگر مانند زنجیره هوشمند اتریوم یا بایننس متصل کند و تعامل یکپارچه بین اکوسیستم‌ های متعدد و پروتکل آلفا فایننس را امکان‌ پذیر کند.

اکوسیستم آلفا فایننس بر قابلیت همکاری و پایداری متکی است، جایی که همه محصولاتی که در اکوسیستم میزبانی می ‌شوند در یک هم افزایی وجود دارند که به محصولات آلفا مانند Alpha Lending اجازه می ‌دهد تا در شبکه ‌های دیگر با هم همکاری کنند. پایداری از طریق استفاده از توکن ALPHA حاصل می شود که مشارکت حاکمیتی، استخراج نقدینگی و نشان دهنده روش اصلی پرداخت در شبکه است.

کاربران شبکه می توانند از محصولات مالی مانند Alpha Lending و Alpha Homora استفاده کنند، تیم توسعه دهنده پروژه محصول بعدی با نام AlphaX را ایجاد کرد. این محصول به کاربران اجازه می دهد تا از مزایای مبادله دائمی دفتر بدون سفارش استفاده کنند. کاربران می‌توانند وام بدهند، وام بگیرند، سهام بدهند، در استخراج نقدینگی شرکت کنند و براساس مشارکت در پروتکل وام، نرخ‌های بهره را دریافت کنند. Alpha Finance به کاربران اجازه می دهد تا سود و بازده خود را در اکوسیستمی که محصولات مختلف DeFi را به هم متصل می کند، به حداکثر برسانند.

آزمایشگاه مالی آلفا از طریق یک سازمان غیرمتمرکز خودمختار (DAO) حکمرانی را در دو سطح اجرا خواهد کرد: حاکمیت در سطح محصول و حاکمیت در سطح مالی آلفا. حاکمیت در سطح محصول به دارندگان توکن ALPHA اجازه می دهد تا در مورد پارامترهای کلیدی محصولات خاص آلفا رای دهند. حاکمیت در سطح مالی آلفا به دارندگان توکن ALPHA این امکان را می دهد که در مورد نحوه عملکرد سبد محصولات آلفا رای دهند.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
1 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلتر شکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(مریم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_17
داخلی 101
پشتیبان فروش(الهام فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبان فروش(سعید کاویانی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_44
داخلی 116
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(پریسا مولودی)
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_20
داخلی 117
پشتیبان فروش(داوود فخری)
موبایل 09192353887
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_27
داخلی 109
پشتیبان فروش(علی صفری)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 103
سبد گردانی(احمد یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com