1. صفحه اصلی
 2. مقالات ارز دیجیتال
 3. اصطلاحات بازار ارز دیجیتال
 4. بیت کوین میکسر (Bitcoin Mixer) چیست؟

بیت کوین میکسر (Bitcoin Mixer) چیست؟

بیت کوین میکسر (Bitcoin Mixer) چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
بیت کوین میکسر (Bitcoin Mixer) چیست؟
اصطلاحات بازار ارز دیجیتال

بیت کوین میکسر (Bitcoin Mixer) ابزاری است که بیت کوین را به میزان بیشتر و قابل توجهی ناشناس کرده و کار با آن بسیار ساده است. Bitcoin Mixer به این صورت عمل می‌‎کند که فرستنده‌ی پرداخت، پول خود را در یک استخر قرار می‌دهد و سپس همه بیت کوین‌ها مخلوط می‌شوند. در نهایت آنها را بر اساس مقدار ارسال شده به آدرس گیرندگان تقسیم می‌کند. هدف از بیت کوین میکسر این است که پیوند بین هویت واقعی شما و آدرس کیف پول رمزنگاری شما را مختل کند. انجام این کار باعث ناشناس بودن تراکنش‌های رمزنگاری شما شده و به افزایش امنیت منجر می‌شود.

معرفی بیت کوین میکسر

بیت کوین میکسر چیست؟

بیت کوین میکسر سرویسی است که به شما امکان می‌دهد بیت کوین‌ های خود را از طریق یک سری تراکنش‌ های ناشناس ارسال کنید. این امر ردیابی منبع وجوه را دشوارتر کرده و Bitcoin Mixer را به گزینه‌ای محبوب برای کسانی تبدیل می‌کند که به دنبال پنهان نگه داشتن هویت خود هستند. بسیاری از بیت کوین میکسرها در دسترس هستند اما هر کدام از آنها ویژگی‌ها و مزیت‌های خاص خود را دارند. برخی از میکسرها هزینه‌های زیادی دریافت می‌کنند و برخی دیگر با کاربران خود روراست نیستند. بنابراین انتخاب یکی از آنها کار دشواری می‌تواند باشد.

بیت کوین میکسر متمرکز چیست؟

بیت کوین میکسر متمرکز، نرم افزار یا خدماتی هستند که دارای مالکیت خصوصی بوده و کوین‌ های شما را میکس می‌کنند. جالب است بدانید Blender.io یکی از محبوب‌ترین میکسرهای متمرکز بیت کوین به حساب می‌آید. برای استفاده از سرویس متمرکز بیت کوین، باید به جای آن که بیت کوین خود را مستقیما به گیرنده خود ارسال کنید، به یک آدرس مشخص (آدرس میکسر) بفرستید. معمولا روی چنین ابزارهایی، فرمی وجود دارد که در آن آدرس کیف پول گیرنده یا آدرس مقصد خود را مشخص می‌کنید. بعد از این که بیت کوین را به میکسر ارسال کرده و هزینه خدمات آنها را پرداخت کردید، آنها کوین‌های شما را به یک استخر اضافه کرده و آنها را با کوین‌های کاربران دیگر میکس می‌کنند. بعد از انجام این مرحله، سکه‌های جدید به آدرس‌های مقصد ارسال می‌شوند.

بیت کوین میکسر غیرمتمرکز چیست؟

بیت کوین میکسر غیرمتمرکز چیست؟

حالا که با کارکرد میکسرهای متمرکز آشنا شدیم، بد نیست از همین زاویه به میکسر غیرمتمرکز نگاهی بیاندازیم. بیت کوین میکسر غیرمتمرکز به چندین کاربر نیاز دارد تا در یک تراکنش بزرگ مشارکت کند. به عنوان یک پروتکل همتا به همتا، میکسرهای غیرمتمرکز بدون مجوز و بدون حاشیه هستند. در این بخش فرآیند تامبلینگ یا همان میکس‌ شدن بیت کوین به صورت خودکار انجام می‌شود. پروتکل‌هایی مانند CoinJoin آن را روی پلتفرم‌های خاصی انجام می‌دهند. همچنین کیف پول Wasabi که دارای CoinJoin داخلی است و کیف پول Samourai، دو مورد از شناخته شده‌ترین میکسرهای غیرمتمرکز شمرده می‌شوند.

دلیل استفاده از بیت کوین میکسر

بلاک چین بیت کوین کاملا عمومی است. اگر به یک کاوشگر بلاک چین بروید می‌توانید رکوردی کامل از تمام تراکنش‌های بیت کوینی که از زمان راه‌اندازی این ارز دیجیتال در اوایل سال ۲۰۰۹ پردازش شده‌اند، پیدا کنید. برای برخی، این یک ویژگی نه تنها یک مشکل نیست، بلکه یک مزیت‌ هم به حساب می‌آید؛ اما برای کسانی که به مقداری ناشناس بودن نیاز دارند، ماهیت عمومی بودن بلاک چین بیت کوین یک نقص بزرگ در حفظ حریم خصوصی است.

راههایی وجود دارد که می‌توان تراکنش‌ های بیت‌کوین را به صورت کامل خصوصی نگه داشت و این کار برای جلوگیری از مشخص شدن آن که چه کسی چه چیزی را برای چه کسی ارسال می‌کند، انجام می‌شود. یکی از محبوب‌ترین روش‌ها، استفاده از بیت کوین میکسر است که به عنوان تامبلر نیز شناخته می‌شود. این‌ دو مورد، ابزارهایی هستند که مقداری بیت کوین را قبل از این که آنها را به گیرنده مورد نظر بفرستند، در استخرهای خصوصی به‌هم می‌ریزند.

بیت کوین میکسر چگونه کار می‌کند؟

همانطور که بالاتر گفته شد، به طور کلی دو دسته اصلی برای انواع بیت کوین میکسرها وجود دارد که آنها را از یکدیگر متمایز کرده و باعث می‌شود کارکرد آنها متفاوت باشد؛ متمرکز و غیرمتمرکز. به طور کلی، تامبلرها با جمع‌آوری بیت کوین با چندین کاربر و ترکیب تراکنش‌های آنها کار می‌کند. همچنین همه کوین‌ها را در یک جعبه بزرگ قرار می‌دهد و آنها را مخلوط می‌کند تا کسی نتواند منشا آنها را ردیابی کند و سپس کوین‌ها را به مقصدهای مختلف ارسال می‌کند. 

برای کسب اطلاعات در زمینه آموزش ارز دیجیتال، بر روی لینک کلیک کنید.

آیا استفاده از بیت کوین میکسر غیرقانونی است؟

توانایی مبهم کردن تراکنش‌ها توسط بیت کوین میکسر، این ابزار را به کانونی آشکار برای پولشویی تبدیل کرده و افرادی مانند فرارهای مالیاتی و مجرمانی را که علاقه‌مند به مخفی کردن درآمدهای حاصل از فعالیت‌های غیرقانونی هستند، جذب می‌کند. این سوال که آیا استفاده از این خدمات غیرقانونی است یا خیر بستگی به این دارد که در کدام حوزه قضایی مستقر هستید. در فوریه ۲۰۲۱ در ایالات متحده، برایان بنچکوفسکی معاون دادستان کل گفت که استفاده از میکسرها برای پنهان کردن تراکنش‌های رمزنگاری جرم محسوب می‌شود.

دو ماه بعد، یکی از مقامات ایالات متحده رومن استرلینگوف، با نام مستعار موسس روسی-سوئدی سرویس کاهش بیت کوین، Bitcoin Fog، را به دلیل کمک به مردم در پولشویی ۳۳۵ میلیون دلاری دستگیر کردند. در آگوست ۲۰۲۱، لری هارمون صاحب یک Bitcoin Mixer به نام هلیکس، به جرم کمک به مجرمان بازار سیاه نت برای پولشویی حدود ۳۰۰ میلیون دلار اعتراف کرد. قوانین جدید ضدپولشویی، مانند قاعده سفر گروه ویژه اقدام مالی و دستورالعمل AMLD-5 اتحادیه اروپا، پولشویی را سخت‌تر می‌کند.

بیت کوین میکسر تنها راه نیست

bitcoin mixer چیست

پس از هک، مجرمان اغلب از طریق صرافی‌های زیادی با استفاده از حساب‌های ایجاد شده با هویت‌های ارزان قیمت خریداری شده یا سرقت شده، وجوه خود را جمع آوری می‌کنند. این روش که به عنوان جهش زنجیره‌ای شناخته می‌شود، بر این واقعیت متکی است که تا اجرای قانون و مجبور کردن صرافی‌ها به بستن حساب‌ها، زمان زیادی طول می‌کشد. به‌علاوه، اگر صرافی‌ها قبلا از رویه‌های شناخت مشتری (KYC) عبور کرده باشند، تشخیص حساب‌های مبهم در وهله اول دشوار است. حامیان حریم خصوصی معتقدند که روش‌هایی مانند سکه‌های حریم خصوصی روشی قدرتمند برای جلوگیری از جاسوسی دولت در تراکنش‌های مالی شما بوده و ادعا می‌کنند که آنها فقط برای مجرمان نیستند. جالب است بدانید برای پنهان کردن جریان وجوه، مونرو از آدرس‌های مخفی یکبار مصرف استفاده می‌کند و امضاهای واقعی تراکنش را با موارد غیر واقعی و تله‌ها مخلوط می‌کند. 

معرفی چند بیت کوین میکسر و تامبلر معروف

معرفی چند بیت کوین میکسر و تامبلر معروف

بیت کوین میکسر Unijoin

Unijoin یکی از بهترین تامبلرهای بیت کوین به حساب می‌آید که برای مبتدیان و متخصصان برای میکس کردن کوین‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. تمام تراکنش‌هایی که با این بیت کوین میکسر انجام می‌دهید، بدون نیاز به VPN اتفاق می‌افتند. Unijoin یک رابط کاربری مناسب دارد و به شما امکان می‌دهد آنچه را که می‌خواهید در قالب کمک‌های مالی پرداخت کنید. این بیت کوین میکسر یک کد میکس به شما می‌دهد که می‌توانید از آن برای پیگیری پیشرفت میکس خود استفاده کنید. برای جلوگیری به جا گذاشتن رد پا، نمی‌توان از یک کد دوبار استفاده کرد.

ویژگی‌‎های Unijoin

 • پرداخت‌های سریع، که تنها پس از سه تایید شبکه تکمیل می‌شود
 • حداکثر ۸ آدرس پرداخت بیت کوین را ارائه می‌دهد
 • آدرس‌ها را می توان تصادفی کرد
 • از یک میکس کد استفاده می‌کند که از دریافت کوین‌های سپرده شده قبلی شما جلوگیری می‌کند

برای کسب اطلاعاتی در زمینه دوره دکس تریدینگ، بر روی لینک کلیک کنید.

بیت کوین میکسر Sinbad.io

سینباد معتبرترین Bitcoin Mixer در بازار به شمار می‎‌آید. این پلتفرم دارای سیاست عدم ثبت گزارش بوده و تمام اطلاعات مربوط به تراکنش‌های شما ظرف یک ساعت پس از تکمیل میکس حذف می‌شود. جالب است بدانید میکسر سینباد نامه‌ی گارانتی در اختیار شما قرار می‌دهد. بنابراین اگر با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید با پشتیبانی خدمات تماس بگیرید، مالکیت خود را بر BTC ثابت کنید و مشکل خود را حل کنید.

ویژگی‌های Sinbad.io

 • پرداخت‌های سریع
 • حداکثر ۸ آدرس پرداخت بیت کوین
 • تاخیر قابل تنظیم و توزیع مبلغ پرداخت بین آدرس‌ها
 • رابط وب چند زبانه: انگلیسی، روسی، اسپانیایی
 • یک کد میکس که از دریافت کوین‌های سپرده شده قبلی شما جلوگیری می‌کند
 • دارای ذخایر قوی BTC است

بیت کوین میکسر Mixero

برترین بیت کوین میکسرها

Mixero یکی از بهترین خدمات تامبلر بیت کوین برای مبتدیان و متخصصان در میکس کردن کوین است. این پلتفرم با کارمزدهای بسیار کم و قابل تغییر، خدمات با کیفیت بالا، سطح بالایی از ناشناس ماندن را ارائه می‌دهد که امکان برداشت حداکثر ۵ آدرس کیف پول را فراهم می‌کند. Mixero دارای خط مشی zero-log است و نیازی به ایجاد حساب کاربری در آن وجود ندارد.

ویژگی‌های Mixero

 • تراکنش‌ها سریع هستند و تنها پس از ۱ تایید شبکه کامل می‌شوند
 • حداکثر ۵ آدرس پرداخت بیت کوین را ارائه می‌دهد
 • محدودیت‌های سپرده انعطاف پذیر از ۰.۰۰۲ بیت کوین تا حداکثر سقف تراکنش ۱۰۰ بیت کوین

برای آشنایی با خالق بلاک چین بر روی لینک کلیک کنید.

بیت کوین میکسر Yo!Mix

Yo!Mix یکی از قابل اعتمادترین خدمات بیت کوین میکسر به حساب می‌آید و به شما کنترل کاملی بر روند میکس کردن می‌دهد. همچنین هیچ هزینه‌ای از مشتری‌ها دریافت نمی‌کند. می‌توانید جلسات میکس خود را ذخیره کرده و از جایی که پروسه را متوقف کرده‌اید، ادامه دهید. با Yo!Mix شما با استفاده از تراشه‌های ارائه شده، ترید می‌کنید تا شانس بردن دو برابر بیت کوینی که سپرده گذاری کرده‌اید را داشته باشید.

ویژگی‌های Yo!Mix

 • این قابلیت را ارائه می‌دهد که تاریخچه‌‎ی انجام میکس را ذخیره کنید و از جایی که ابزار را ترک کردید، ادامه دهید.
 • Yo!Mix انواع مختلفی از اندازه‌های تراشه از ۰.۰۰۱ BTC تا ۳.۰۸۱ BTC را ارائه می‌دهد.
 • امکان ترید با استفاده از تراشه‌های ارائه شده برای شانس بردن دو برابر بیت کوینی که سپرده گذاری کرده‌اید.

بیت کوین میکسر Coinomize

بیت کوین میکسر Coinomize

Coinomize یکی از محبوب‌ترین سرویس‌های Bitcoin Mixer در بازار به شمار می‌آید. Coinomize یک پلتفرم مبتنی بر وب است که نیازی به ثبت نام کاربر یا تایید KYC ندارد. Coinomize دارای یک مکانیسم توزیع وجوه کنترل شده توسط کاربر است که مقدار BTC پرداخت شده به هر آدرس را تصادفی کرده و حداکثر ۱۰ آدرس کیف پول پرداخت اضافی را امکان پذیر می‌کند.

ویژگی‌های Coinomize

 • حداکثر ۱۰ آدرس کیف پول پرداخت اضافی
 • Coinomize مکانیسم توزیع وجوه کنترل شده توسط کاربر را ارائه می‌دهد که مقدار BTC پرداخت شده به هر آدرس را تصادفی می‌کند
 • محدودیت‌های سپرده انعطاف پذیر از ۰.۰۰۰۳ بیت کوین تا حداکثر سقف تراکنش ۱۸۰ بیت کوین

بیت کوین میکسر Whir

Whir یک پلتفرم بی‌نظیر است که خدمات میکس سریع بیت کوین را ارائه می‌دهد و همچنین تا ۱۰ آدرس پرداخت بیت کوین را پشتیبانی می‌کند. این پلتفرم به شما امکان می‌دهد به هر کسی که می‌‌خواهید به صورت ناشناس، بیت کوین پرداخت و ارسال کنید. همچنین دارای تاخیرهای زمانی کنترل شده توسط کاربر و اثبات آدرس با امضای PGP است. علاوه بر این، سرویس Whir Tumbler دارای تراکنش‌های پرداخت سریع است که تنها با یک تراکنش بلاک چین انجام می‌شود. این پلتفرم همچنین دارای چندین آدرس پرداخت تصادفی است تا ناشناس بودن بیشتر را فعال کند.

ویژگی‌های Whir

 • به شما امکان می‌دهد به صورت ناشناس به هر کسی با بیت کوین پرداخت کنید.
 • تاخیرهای زمانی کنترل شده توسط کاربر و اثبات آدرس با امضای PGP را ارائه می‌دهد.
 • تراکنش‌های پرداخت سریع که تنها با یک تراکنش بلاک چین انجام می‌شود.

بیت کوین میکسر Mixer.money

bitcoin mixer

Mixer.money یک پلتفرم قابل اعتماد مناسب فرآیند میکس بیت کوین به حساب می‌آید که تراکنش‌های سریع را از استخرهای مخفی ارائه می‌دهد و همچنین ناشناس ماندن را به صورت کامل ممکن می‌کند. این پلتفرم یک سیاست ثبت صفر دارد. بنابراین تمام لاگ‌های تراکنش بلافاصله پس از تراکنش‌ها از بین می‌روند. این پلتفرم همچنین تاخیرهای زمانی کنترل شده توسط کاربر را ارائه می‌دهد که می‌تواند تا ۶ ساعت طول بکشد.

ویژگی‌های Mixer.money

 • تاخیر زمانی کنترل شده توسط کاربر که می‌تواند تا ۶ ساعت طول بکشد.
 •  این پلتفرم Bitcoin Mixer به آدرس‌ها اجازه‌ی پرداخت اضافی در تعطیلات آخر هفته را می‌دهد. 
 • کوین‌ها به قطعات تصادفی تقسیم شده و به بزرگترین بورس‌ها و معامله‌گران مستقل ارسال می‌شوند.

معایب استفاده از بیت کوین میکسر

همانطور که در این مطلب توضیح دادیم، بزرگترین مزیت استفاده از سرویس بیت کوین میکسر افزایش حریم خصوصی تراکنش‌ها و ناشناس بودن است. این ابزار به شما کمک می‌کند در هنگام معامله با ارزهای رمزنگاری شده، ناشناس بمانید. با این وجود، این ابزار معایبی هم دارد. تقریبا اشکال اصلی همه‌ میکسرهای بیت کوین این است که اغلب باید تراکنش را از میکسر به آدرس مقصد خود به تعویق بیندازید. این کار به این منظور انجام می‌شود که تجزیه و تحلیل بیت کوین را حتی برای ناظران سخت‌تر کند. (معمولا گزینه‌ای برای تنظیم مدت تاخیر وجود دارد.) اگرچه تاخیر الزامی نیست اما معمولا ترجیح داده می‌شود؛ زیرا شکاف بین ورودی و خروجی را افزایش می‌دهد و بنابراین یافتن تراکنش‌ها را دشوار می‌کند.

توانایی مبهم کردن تراکنش‌های ارزهای دیجیتال همچنین میکسرهای بیت‌کوین را به هدفی برای تنظیم‌کننده‌ها و بستری برای پولشویی تبدیل می‌کند. به همین دلیل است که برخی از صرافی‌ ها، کوین‌های ترکیبی را آلوده می‌دانند و تراکنش‌ها را در پلتفرم‌های خود مجاز یا محدود نمی‌کنند. از سوی دیگر، بزرگترین اشکال یک میکسر متمرکز بیت‌کوین این است که یک نقطه شکست وجود دارد زیرا توسط یک نهاد اداره می‌شود.

معایب بیت کوین میکسر

یکی دیگر از معایب بیت کوین میکسر آن است که اگر شبکه به هر دلیلی خاموش شود، تمام سرمایه خود را که در حال انجام است از دست خواهید داد. حتی اگر شبکه خاموش نشود، ممکن است خطر هک وجود داشته باشد یا حتی میکسر متمرکز وجوه شما را بدزدد. علاوه بر این، از آنجایی که برخی از میکسرهای متمرکز به صورت خصوصی هر دو آدرس بیت کوین ورودی و خروجی شما را ذخیره می کنند، اگر شبکه متمرکز اطلاعات شما را به هر دلیلی به اشتراک بگذارد، در خطر از دست دادن ویژگی ناشناس بودن هستید. نقطه ضعف اصلی میکسرهای غیرمتمرکز این است که آنها به اعضای زیادی برای مخلوط کردن کوین‌ها نیاز دارند تا مبادا تراکنش‌های شما از طریق فرآیند حذف به شما بازگردد.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com